სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფურ ტურნირებზე კაცებს ერთი ტური დარჩათ სათამაშო, ქალებს - ორი. კაცთა შეჯიბრებაში გასანაწილებელია მეოთხედფინალისა და მერვედფინალის თითო საგზური, ქალებში ვაკანტურია მეოთხედფინალის ორი ადგილი. 

კაცები. 1ტურიმიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-episode-13/1121979

ქალები. 8 ტურიმიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-women-episode-10/1122258

B ჯგუფში მეექვსე ადგილი და მერვედფინალში თამაშის უფლება პარი სენ ჟერმენთან მოგებით გაინაღდა ბელარუსის მეშკოვ-ბრესტმა - 29-28. ამ ჯგუფში პლეიოფის ყველა მონაწილე ცნობილია: პარი სენ ჟერმენმა პირველი ადგილი და პირდაპირ მეოთხედფინალში გასვლა წინა ტურში დაიბევა.

A ჯგუფში მეექვსე ადგილისთვის იბრძვიან ვისლა, ზაგრები და კრისტიანსტადი. სამივეს 6 ქულა აქვს, ბოლო ტურში ხორვატული და შვედური კლუბები ერთმანეთს ზაგრებში ეთამაშებიან, ხოლო ვისლას გასვლა აქვს ვარდართან, რომელსაც თავად სჭირდება მინიმუმ ერთი ქულა პირველ ადგილზე გასასვლელად: მაკედონიური კლუბი ბოლო ტურში უახლოეს მდევარ ნანტთან დამარცხდა, 26-27 და კონკურენტს მხოლოდ ქულით უსწრებს.   

მერვედფინალში გასასვლელი პლეიოფის პირველი მატჩები გამართეს C და D ჯგუფების გამარჯვებულებმა. ზაპოროჟიეს მოტორმა შინ 32-30 მოუგო დანიის სკიერნს, ხოლო ფრანგულმა მონპელიემ სტუმრად დაამარცხა ესპანეთის ლეონი - 28-24. საპასუხო თამაშები 4 მარტსაა.

ქალთა ტურნირზე ექვსი მეოთხედფინალისტი უკვე ცნობილია. როგორც ჩანს, ამ სეზონში ფინალურ ოთხეულში გასასვლელად იბრძოლებს საფრანგეთის მეცი, სადაც 6 ფრანგი მსოფლიო ჩემპიონი თამაშობს. ფრანგებმა შინ 24-22 დაამარცხეს შარშანდელი ფინალისტი ვარდარი, ვისაც ამ სეზონში ცხრიდან 9 მატჩი ჰქონდა მოგებული.

მთავარი მატჩი გაიმართა უნგრეთში, სადაც მოქმედმა ჩემპიონმა, დიორმა 28-24 დაამარცხა 2016 წლის გამარჯვებული ბუქარესტის CSM და ჯგუფში პირველ ადგილზე გადაინაცვლა. ვეტერანმა ანიტა გორბიცმა გაიტანა 10 გოლი, დიორის ესპანელმა მწვრთნელმა, ამბროს მარტინმა კი გამოაცხადა, რომ ეს მისი ბოლო სეზონია კლუბში, სადაც 6 წელი მუშაობდა და ჩემპიონთა ლიგის 3 ტიტული მოიგო. ცნობილი გახდა, რომ ახალი სეზონიდან დიორი დაიმატებს ნორვეგიის ნაკრების კიდევ ორ მოთამაშეს - ვერონიკა კრისტიანსენს და კარი ბრატსეტს.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

13 ტური, 24-25 თებერვალი

ჯგუფივარდარი 20 - ნანტი 19ბარსელონა 18რაინ-ნეკარი 16, სეგედი 13,  ვისლა 6 - ზაგრები 6, კრისტიანსტადი 6

კრისტიანსტადი (შვდ) - ბარსელონა (ესპ) 21-26

სეგედი (უნგ) - ზაგრები (ხორ) 30-28

შოშტარიჩი 9 - ჰორვატი 12

ნანტი (საფ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 27-26

გურბინდო 8, ბალაგერი 6, კლაინი 5 - ცინდრიჩი, დიბიროვი 5

ვისლა პლოცკი (პოლ) რაინ ნეკარი (გერ) 27-32

--

ჯგუფიპსჟ 22- ვესპრემი 16, ფლენზბურგი 16კილი 15, კელცე 13, მეშკოვ ბრესტი 10 - ცელიე 7, ოლბორგი 5

კილი (გერ)  - კელცე  (პოლ) 29-30

ვინჩეკი 8 - იურეცკი 6

მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) - პსჟ (საფ) 29-28

ჯორჯიჩი 10 - აბალო, ნარსისი, რემილი 4

ცელიე (სლნ) - ოლბორგი (დან) 32-28

შტრლეკი 6, ლიევსკი 5  - ანიჩი 6, მლაკარი 5

ფლენზბურგი (გერ) - ვესპრემი (უნგ) 31-31

ელებეკი 7 - ეკბერგი 7, ბილიკი 6, ვინჩეკი 4

A, B: პირველი ადგილები - მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

ბოლო, 14 ტური: 3-4 მარტს

--

და ჯგუფები, პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად: 

ლეონი (ესპ) - მონპელიე (საფ) 24-28

კოსტოია 5 - რიშარდსონი 8, კოსე, გიგუ

მოტორი (უკრ) - სკიერნი (დან) 32-30

კოზაკევიჩი 8, მალაშინსკასი 7 - ოლსონი 9, ზონდეგორი 7, მირჰოლი 6

საპასუხო მატჩები 4 მარტს

--

ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. მეოთხედფინალში გადის 4-4 გუნდი

8 ტური, 24-26 თებერვალი

1 ჯგუფი: დიორი 12, CSM ბუკურეშტი 11, როსტოვი 11, ნიუკობინგი 5 - კრიმი 5, მიდტიულანდი 4

როსტოვ-დონი (რუს) - ნიუკობინგი (დან) 32-22

ვიახირევა 8  - ს. კრისტიანენი 7

მიდტიულანდი (დან) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 24-24

დიორი (უნგ) - CSM ბუკურეშტი (რუმ) 28-24

გორბიცი 10, ოფტედალი 4 - გულდენი, ნიაგუ 6

---

2 ჯგუფი: ვარდარი 14, მეცი 12, ფერენცვაროში 10, ბუდუჩნოსტი 6 - ტიურინგერი 4, ბიტიგჰაიმი 2

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ფერენცვაროში (უნგ) 23-24

რაიჩევიჩი 8, იაუკოვიჩი 5 - ჰაფრა, ლუკაჩი, პენია 4

მეცი (საფ)  - ვარდარი (მკდ) 24-22

ზაადი 8 - ლეკიჩი 5

ბიტიგჰაიმი (გერ) ტიურინგერი (გერ) 21-34

9 ტური: 2-4 მარტს

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
ფინალი. 27 მაისი
სამტრედია 29-23 აჭარა [ვიდეო]
23 მაისი
BSB ბათუმი 30-33 აჭარა
ფოთი 19-32 სამტრედია
თელავი 20-31 პეგასი
ყვარელი 21-21 ქარიშხალა
 
24 მაისი
სამტრედია 33-18 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 38-25 თელავი
ყვარელი 27-33 ფოთი
პეგასი 30-34 აჭარა
 
25 მაისი
აჭარა 38-39 თელავი
ქარიშხალა 18-31 ფოთი
პეგასი 24-25 BSB ბათუმი
სამტრედია 24-15 ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
ყვარელი 31-15 თელავი
პეგასი 35-23 ქარიშხალა
 
1-4 ადგილები
სამტრედია 33-25 (23-23) BSB ბათუმი
აჭარა 42-38 ფოთი
 
27 მაისი. ფინალი
(VIII) თელავი 33-38 ქარიშხალა (VII)
(VI) ყვარელი 23-40 პეგასი (V)
(III) ბათუმი 33-26 ფოთი (IV)
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  
უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: