facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს ჩემპიონატზე ხელბურთში თელავის იმედმა 30-20 მოუგო სტუ-ქარიშხალას და მეორე ადგილზეა. თბილისის პეგასმა 42-40 მოუგო გორს, 4 ქულით გაასწრო და პლეიოფში გამსვლელ მეოთხე ადგილზე დამკვიდრდა. 6-9 მარტს უმაღლესი ლიგის რვავე გუნდი თბილისში შეიკრიბება და მეორე წრეს დაასრულებს.

პეგასმა პირველი ტაიმი 22-17 მოუგო უშუალო კონკურენტს და მეორეშიც კარგა ხანს ინარჩუნებდა ამ უპირატესობას, მაგრამ გორი მეტოქეს კვალში უდგა და ბოლოსკენ სხვაობის შემცირება დაიწყო. მოედანზე დაბრუნდა მათი ტრავმირებული ლიდერი, გაგლოშვილი და ორი ზუსტი დარტყმით ანგარიში 39-40 გახადა. გორი გასათანაბრებლადაც წავიდა, მაგრამ ტიელიძე შეტევაში დაჯარიმდა, დალაქიშვილმა კი მსაჯის მიმართ გამოთქმული უკმაყოფილების გამო წითელი ბარათი მიიღო. შედეგად, პეგასის მარჯვენა შუამარბმა კუხალაშვილმა თამაშის ბოლომდე ორი გოლიც გაიტანა. პეგასმა 42-40 მოიგო, კონკურენტს 4 ქულით გაუსწრო და მიიღო რეალური შანსი, პირველად გავიდეს ფინალურ ოთხეულში, თუმცა, იქამდე კიდევ 11 ტურია სათამაშო.

რეგულარული სეზონის სამი წრის, ანუ 21-21 მატჩის შემდეგ 4 საუკეთესო გუნდი ჩემპიონს ფინალური ოთხეულის ფორმატით გამოავლენს.

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი და ჩანაწერი:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. კაცები, უმაღლესი ლიგა

10 ტური, აღმოსავლეთი. 23 თებერვალი, არენა 2

იმედი თელავი - სტუ ქარიშხალა 30-20

იმ: ცინცაძე, ხარაიშვილი - ყორიაული 11, აბჟანდაძე 6, ალანია 5, მიქავა 5, ცისკარიშვილი 1, გავაშელიშვილი 1, ერისთავი 1, ბაინაზიშვილი, იობაშვილი, კორსანტია,  გოდელაშვილი, გულდედავა, ბერაძე

სტუ: ხანდოლიშვილი, ხიდეშელი - ასაბაშვილი 8, მამულაშვილი 6, ჯინჭარაძე 4, გურასპაული 2, ჩიკვილაძე, თიგიშვილი, ეძგვერაძე, ბარკალაია

მსაჯები: გ. გველესიანი (წყალტუბო) - თ. კევლიშვილი (თბილისი)

პეგასი - გორი 42-40

პეგ: ი. დიხამინჯია - კუხალაშვილი 12, კალანდაძე 12, ქათამაძე 6, ზარნაძე 5, ლაპიაშვილი 4, კაკაბაძე 3,

გორ: ვათიაშვილი, თითირაშვილი - ტიელიძე 13, გაგლოშვილი 8, მჭედლიშვილი 8, დალაქიშვილი 6, ზუბიაშვილი 2, ახალბედაშვილი 2, ნიაზაშვილი 1

მსაჯები: გ. გველესიანი (წყალტუბო) - ნ. კევლიშვილი (თბილისი)

ტექნიკური დელეგატი: ლ.გელაშვილი

-------------------------თ---მ---ფ---წ------ბ-------ქ

BSB ბათუმი--------10—9—1—0--376-273--19

იმედი თელავი----10—9—0—1--329-278--18

ქუთაისი------------10—7—1—2--358-275--15

პეგასი---------------10—6—0—4--373-339--12

გორი----------------10—4—0—6--333-367---8

სტუ-ქარიშხალა---10—2—0—8--291-317---4

წყალტუბო---------10—2—0—8--299-391--4

სამტრედია---------10—0—0--10--252-371--0

--

6-9 მარტი: მეორე წრე, საერთო ტური, 11-14 მატჩები. თბილისი

21-23 მარტი: მესამე წრე, აღმოსავლეთის ტური, მე-15-17 მატჩები

28-30 მარტი: მესამე წრე, დასავლეთის ტური, მე-15-17 მატჩები

17-20 აპრილი: მესამე წრე, საერთო ტური, მე-18-21 მატჩები

ფინალური ოთხეული: 8 მაისი: ნახევარფინალი 9 მაისი: ფინალი

--

ყველა მატჩი

პირველი წრე. 1-4 ტური. არენა 2. მსაჯები: ლასლო ბოც - ვიქტორ ვიდემან (უნგ),

ელენე არაბული - ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი

27 ნოე. BSB ბათუმი - პეგასი 41-37, იმედი თელავი - სამტრედია 43-26,

სტუ-ქარიშხალა - წყალტუბო 41-26, ქუთაისი - გორი 44-35

28 ნოე.  BSB ბათუმი - სტუ-ქარიშხალა 35-28, სამტრედია - გორი 22-33,

იმედი თელავი - ქუთაისი 24-20, პეგასი - წყალტუბო 42-27

29 ნოე.  სტუ-ქარიშხალა - ქუთაისი 25-38, პეგასი - სამტრედია 37-21,

იმედი თელავი - BSB ბათუმი 14-28, წყალტუბო - გორი 36-41

30 ნოე. გორი - BSB ბათუმი 29-45, სამტრედია - სტუ-ქარიშხალა 21-27

წყალტუბო - იმედი თელავი 32-40, პეგასი - ქუთაისი 35-44

5-7 ტური. აღმოსავლეთი. არენა 2

მსაჯები: თამაზ კევლიშვილი-ნიკოლოზ კევლიშვილი (თბილისი)

მსაჯები: ინა ჭკუასელი (თბილისი)-გელა გველესიანი (წყალტუბო)

12 დეკ. იმედი თელავი - პეგასი 34-32, სტუ-ქარიშხალა - გორი 27-31

13 დეკ. გორი - იმედი თელავი 33-39, პეგასი - სტუ-ქარიშხალა 37-30

14 დეკ. პეგასი - გორი 42-31, იმედი თელავი - სტუ/ქარიშხალა 29-28

5-7 ტური. დასავლეთი. ქუთაისის სპორტის სასახლე.

მსაჯები: ადამ ბირო - ოლივერ კიში (უნგრეთი),

თამაზ კევლიშვილი-ნიკოლოზ კევლიშვილი (თბილისი)

20 დეკ. ბსბ ბათუმი - სამტრედია 50-30, ქუთაისი - წყალტუბო 42-28

21 დეკ.  წყალტუბო - ბსბ ბათუმი 34-45, ქუთაისი - სამტრედია 38-18

22 დეკ. სამტრედია- წყალტუბო 31-34, ბსბ ბათუმი - ქუთაისი 25-25

მეორე წრე. 8-10 ტური. დასავლეთი. ზესტაფონი

14 თებ. ბსბ ბათუმი - სამტრედია 39-25, ქუთაისი - წყალტუბო 41-27

15 თებ. წყალტუბო - ბსბ ბათუმი 24-39, სამტრედია - ქუთაისი 29-39

16 თებ. სამტრედია-წყალტუბო 29-31, ბსბ ბათუმი  - ქუთაისი 29-27

მსაჯები: ბენცე ასტალოზ, გაბორ ბარკანი  (უნგ), ინა ჭკუასელი - ნიკოლოზ კევლიშვილი

8-10 ტური. აღმოსავლეთი. არენა 2

21 თებ. სტუ ქარიშხალა - გორი 29-32, იმედი თელავი - პეგასი 35-31

22 თებ. გორი - იმედი თელავი 28-41, პეგასი - სტუ ქარიშხალა 38-36

23 თებ. იმედი თელავი - სტუ ქარიშხალა 30-20, პეგასი - გორი 42-40

 

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, გელ გველესიანი, თამაზ კევლიშვილი,  ნიკოლოზ კევლიშვილი

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
I
  სამტრედია
II
  აჭარა
III
  ბათუმი
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  

უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: