სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს ჩემპიონატის უმაღლესი ლიგის მეორე წრე ზესტაფონის სპორტის სასახლეში დაიწყო. პირველ დღეს ლიდერმა, ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებმა 39-25 მოუგო სამტრედიას, ქუთაისმა კი 41-27 დაამარცხა წყალტუბო. 

ხვალ ლიდერთა ჯგუფის ორი წარმომადგენელი მეტოქეებს გაცვლის - ბათუმი წყალტუბოს ეთამაშება,  ქუთაისი კი სამტრედიას, ხოლო დასავლეთის ოთხეულის მთავარი მატჩი, ბათუმი-ქუთაისი ზეგ, 15 საათზე გაიმართება. პირველი წრის თამაში ქუთაისში ფრედ, 25-25 დასრულდა.

აღმოსავლეთის ოთხეული 21-23 თებერვალს ითამაშებს თბილისში, საქართველოს ჩემპიონი კი გამოვლინდება მაისში, როცა სამწრიანი ტურნირის შემდეგ 4 საუკეთესო გუნდი ფინალურ ოთხეულის ფორმატით შეეჯიბრება ერთმანეთს ნახევარფინალებსა და ფინალში.

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი შეგიძლიათ ნახოთ ხელბურთის ფედერაციის იუთუბის არხზე: https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. კაცები, უმაღლესი ლიგა

მეორე წრე. 8-10 ტური, დასავლეთი. ზესტაფონის სპორტის სასახლე

14 თებერვალი. ბსბ ბათუმი - სამტრედია 39-25

ბათ: ცერცვაძე, ვაშალომიძე - სურმავა 7, ხაჟომია 6, ქარდავა 5, ბულბულაშვილი 4, გოგოლაძე 4, სტურუა 4, აბრამიშვილი 3, ი. თევზაძე 3, წივწივაძე 2, თურმანიძე 1, ყაველაშვილი, ბერძენიშვილი

სამ: ხონელიძე, შველიძე - გაგუა 10, ძნელაძე 6, დ. თევზაძე 5, ადამია 3, ხელისუფალი 1, ნადირაძე, მანაგაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი - ნიკოლოზ კევლიშვილი

ქუთაისი - წყალტუბო 41-27

ქუთ: ანდრიაძე, მაისურაძე - კბილაშვილი 7, სიმონია 6, რუსტამოვი 5, გრიშიკაშვილი 5, კობახიძე 4, მერკვილაძე 4, ფერაძე 3, გამზარდია 2, გოგალაძე 2, ლომიძე 2, ჭელიძე 1, მათნაძე

წყ: ხაჭაპურიძე, სილაგაძე, აფხაძე - ხელაძე 9, მ. გველესიანი 7, ჯიმშელეიშვილი 6, მეტონიძე 4, კუხალაშვილი 1,  შვანგირაძე, კახაია

მსაჯები: ბენცე ასტალოზ, გაბორ ბარკანი  (უნგ)

ტექნიკური დელეგატი: ლევან გელაშვილი

-------------------------თ---მ---ფ---წ------ბ-------ქ

BSB ბათუმი---------8—7—1—0--308-222--15

ქუთაისი-------------8—6—1—1--292-217--13

იმედი თელავი-----7—6—0—1--223-199--12

პეგასი----------------7—4—0—3--262-228---8

გორი-----------------7—3—0—4--233-255---6

სტუ-ქარიშხალა----7—2—0—5--206-217---4

წყალტუბო----------8—1—0—7--244-321--2

სამტრედია----------8—0—0—8--194-301--0

15 თებერვალი

13:00 წყალტუბო - ბსბ ბათუმი

15:00 სამტრედია - ქუთაისი

16 თებერვალი

13:00 სამტრედია-წყალტუბო

15:00 ბსბ ბათუმი  - ქუთაისი

8-10 ტურიაღმოსავლეთითბილისი, არენა 2

21 თებერვალი

14:00 იმედი თელავი - პეგასი

16:00 სტუ ქარიშხალა - გორი

22 თებერვალი

14:00 გორი - იმედი თელაავი

16:00 პეგასი - სტუ ქარიშხალა

23 თებერვალი

14:00 პეგასი - გორი

16:00 იმედი თელავი - სტუ ქარიშხალა

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
14:30 იმედი თელავი - სტუ ქარიშხ.
16:30 პეგასი - გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    22 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
9   8   0   1   300-258 16  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
9   5   0   4   331-299 10  
   გორი
9   4   0   5   293-325 8  
   სტუ ქარიშხალა
9   2   0   7   271-287 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: