სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 


ორთვიანი შესვენების შემდეგ განახლებულ ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში პირველი დამარცხება იგემა 2017 წლის ჩემპიონმა სკოპიეს ვარდარმა, ვინც ბარსელონაში 28-29 წააგო, თუმცა ჯგუფში პირველი ადგილი შეინარჩუნა. 

კაცები. 11 ტურიმიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2018-02-11-rewind-episode-11

ქალები. 7 ტურიმიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2018-02-11-rewind-women-episode-09

წაგების მიუხედავად, ვარდარი მთელი 4 ქულით უსწრებს ბარსელონას, თუმცა, უახლოეს მდევარ ნანტთან სხვაობა ქულამდე დავიდა, ჯგუფში პირველი ადგილის დაკავება კი მნიშვნელოვანია, რადგანაც პირდაპირ მეოთხედფინალში თმაშის უფლებას იძლევა. B ჯგუფში დამაჯერებლად ლიდერობს პარი სენ ჟერმენი, რომელიც უახლოეს მდევარ ფლენზბურგს 5 ქულით უსწრებს და დარჩენილ 2 ტურში ერთი მოგება ყოფნის პირველი ადგილის გასანაღდებლად.

ჯგუფური ეტაპის დასრულებამდე 3 ტური დარჩა ქალთა ტურნირზეც. აქ ორივე ჯგუფში, ფაქტობრივად მეოთხედფინალის მეოთხე საგზურისთვის მიდის ბრძოლა, თორემ 4 გუნდს თეორიულადაც ხოლო კიდევ ორს პრაქტიკულად განაღდებული აქვს პლეიოფის საგზური.

ოფიციალურად დადასტურდა, რომ უნგრეთის დიორის ნორვეგიელი ლიდერი, ნორა მორკი, წინა ტურში მიღებული მუხლის ტრავმის გამო სეზონის ბოლომდე ვერ ითამაშებს. კლუბმა უკვე გამოაცხადა, რომ მორკის პოზიციაზე დაიმატებს ესპანეთის ნაკრების მარჯვენა შუამარბს, მირეა გონსალესს.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

11 ტური, 7-11 თებერვალი

A ჯგუფი: ვარდარი 18 - ნანტი 17ბარსელონა 14რაინ-ნეკარი 12, სეგედი 11, ვისლა 6 - კრისტიანსტადი 6, ზაგრები 4

ვისლა პლოცკი (პოლ) - ზაგრები (ხორ) 27-24

ივიჩი 5, დუარტე, გაბალა 4 - ბიჩანიჩი 8, რავნიჩი, ვორი 4

კრისტიანსტადი (შვდ) - ნანტი (საფ) 26-31

გუდმუნდსონი 9 - ბალაგერი 11, გურბინდო 5, ტურნა 4

ბარსელონა (ესპ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 29-28

ჟალუზი 6, ენტრერიოსი, მოროსი, ნგესანი 4 - კრიშტოპანსი 7, ცინდრიჩი 5

რაინ ნეკარი (გერ) - სეგედი (უნგ) 35-37

მენსა 8, პეკელერი, შმიდი 5 - შრშენი 8 კალმანი 5

B ჯგუფი: პსჟ 20 - ფლენზბურგი 15ვესპრემი 13, კილი 13, კელცე 9, მეშკოვ ბრესტი 8 - ოლბორგი 5, ცელიე 5

კილი (გერ) - ვესპრემი (უნგ) 22-20

ეკბერგი 7, ნილსონი 7, ზარაბეცი 4 - ილიჩი 5, მანასკოვი, მარგუცი 4

მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) - ოლბორგი (დან) 23-23

ცელიე (სლნ) - პსჟ (საფ) 26-31

მაცკოვშეკი 7 - გენჰაიმერი 7, ნ. კარაბატიჩი 6, ლ. კარაბატიჩი, ნარსისი 4

ფლენზბურგი (გერ) - კელცე  (პოლ) 32-32

ლაუგე 9, ზახრიასენი 6, სვანი, ვანე 5 - იურეცკი  8, შტრლეკი 5

A, B: პირველი ადგილები - მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

12 ტური: 17-18 თებერვალი

და ჯგუფები, პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად: 

ლეონი (ესპ) - მონპელიე (საფ), მოტორი (უკრ) - სკიერნი (დან): 24 თებერვალი - 04 მარტი

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. მეოთხედფინალში გადის 4-4 გუნდი

7 ტური, 10-11 თებერვალი

1 ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 11 ქულა, დიორი 10, როსტოვი 9, ნიუკობინგი 5 - კრიმი 4, მიდტიულანდი 3

კრიმ მერკატორი (სლნ) - დიორი (უნგ) 21-32

სტანკო 5 - ტომორი 6, გორბიცი, ოფტედალი 5

ნიუკობინგი (დან) - მიდტიულანდი (დან) 21-21

ივერსენი 5 - ბურგორი 5

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - როსტოვ-დონი (რუს) 22-22

კურტოვიჩი, ნიაგუ 5 - ვიახირევა 4

2 ჯგუფი: ვარდარი 14, მეცი 10, ფერენცვაროში 8, ბუდუჩნოსტი 6 - ტიურინგერი 2, ბიტიგჰაიმი 2

ვარდარი (მკდ) – ბუდუჩნოსტი (მნტ)  31-24

პენეზიჩი 4, ცვიიჩი, კუზნეცოვა 4 - ბრნოვიჩ 6, იაუკოვიჩი 5

ფერენცვაროში (უნგ) - ბიტიგჰაიმი (გერ) 31-22

ვან დერ ჰაიდენი 5, კოვაჩიჩი, პენია, შაცლი 4 - ლაუენროთი 8

ტიურინგერი (გერ) - მეცი (საფ)  29-31

ლუზუოვა 12 - შმიტსი 10, ზაადი 5, უეტი 4

8 ტური: 24-26 თებერვალს

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები [ სრულად ]
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  
ნახევარფინალი. 4 მაისი
BSB ბათუმი #1 - პეგასი #4
ქუთაისი #2 - იმედი თელავი #3
ფინალი. 5 მაისი
17-20 აპრილი. საერთო ტური
III წრე. 18-21 მატჩები. არენა 2
17 აპრილი
პეგასი 29-29 BSB ბათუმი
სამტრედია 28-40 იმედი თელავი
წყალტუბო 35-38 სტუ ქარიშხალა
გორი 35-43 ქუთაისი
 
18 აპრილი
სტუ ქარიშხალა 32-48 BSB ბათუმი
გორი 42-38 სამტრედია
ქუთაისი 36-23 იმედი თელავი
წყალტუბო 24-38 პეგასი
 
19 აპრილი
BSB ბათუმი 60-38 გორი
იმედი თელავი 47-32 წყალტუბო
ქუთაისი 45-44 პეგასი
სტუ ქარიშხალა 29-30 სამტრედია
 
20 აპრილი
ქუთაისი 45-39 სტუ ქარიშხალა
სამტრედია 16-35 პეგასი
BSB ბათუმი 33-17 იმედი თელავი
გორი 40-36 წყალტუბო
მსაჯები: ინა ჭკუასელი
ნიკა კევლიშვილი | თამაზ კევლიშვილი
ანატოლი ნოვიკოვ | ვალერი როჟკოვ (უკრ) სიარჰეი კულიკ | ძმიტრი ნაბოკაუ (ბლრ)

4 მაისი: ნახევარფინალი
5 მაისი: ფინალი
საქართველოს ჩემპიონატი
ქალები. უმაღლესი ლიგა
25-27 აპრილი
დასავლეთი. 8-10 მატჩები

    13 აპრ. 2018
        გატ-გაშ  
   მამული
10   8   1   1   226-147 17  
   ქარიშხალა
10   8   1   1   236-176 17  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   პეგასი 10   1   1   8   132-199 3  
   ყვარელი
10   1   0   9   155-187 2  
15-18 მაისი. მეორე წრის საერთო ტური
11-14 მატჩები

საქართველოს ჩემპიონატი ჭაბუკები 16წ. (2002-03)
აღმოსავლეთი
28 აპრილი
გორი - ქარელი
ყვარელი - ქარიშხალა
რუსთავი - თელავი
   14 აპრილი
  გატ-გაშ  
   პეგასი 18   18 0 0 568-223 36  
   ქარიშხალა 17   13 0 4 412-367 26  
   ყვარელი 17   12 1 4 345-301 25  
   თელავი 17   6 1 10 352-400 13  
   რუსთავი
17   5 0 12 310-432 10  
   გორი 17   3 0 14 261-389 6  
   ქარელი
17   2 0 15 359-495 4  

დასავლეთი
   საბოლოო
  გატ-გაშ  
   სამტრედია 15   11 3 1 348-252 25  
   BSB ბათუმი
15   11 2 2 367-296 24  
   აჭარა 15   10 0 5 403-327 20  
   ფოთი   15   5 1 9 319-336 11  
   ქუთაისი
15   4 2 9 317-425 10  
   ხელვაჩაური
15   0 0 15 328-446 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
2 წრის საერთო ტური: 1-4 მაისი
    5 მარ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 8   8 0 0 99-58 16  
    ქარიშხალა
9   8 0 1 145-113 16  
    ფოთი 8   4 1 3 96-72 9  
    ყვარელი   9   4 1 4 96-94 9  
    პეგასი
9   4 0 5 113-107 8  
    სამტრედია
8   1 0 7 72-124 2  
    მამული  
9   0 0 9 59-112 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: