სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს ქალთა ჩემპიონატზე ხელბურთში ქარიშხალამ 25-15 დაამარცხა უშუალო კონკურენტი, ფოთის ოქროს ვერძი და პირველი წრე 13 ქულით პირველ ადგილზე დაასრულა. მეორე-მესამე ადგილებზე 11-11 ქულით არიან თბილისის მამული და ფოთის გუნდი.  საქართველოს 2018 წლის ჩემპიონი ორწრიანი ტურნირის შემდეგ, მაისში გამოვლინდება. 

ფოთსა და ქარიშხალას მეშვიდე მატჩის წინ მხოლოდ თითო ქულა ჰქონდათ დაკარგული, მაგრამ ფოთელებს აკლდათ მეკარე მედეა ფიფია, ხოლო ქარიშხალას მწვრთნელმა გიორგი ქობელაშვილმა პერსონალურად ააყვანინა მეტოქის ლიდერი, ნენო ჯგერენაია, რომელმაც ჯამში 5 გოლი კი გაიტანა, მაგრამ მხოლოდ ეპიზოდურად ერთვებოდა შეტევებში. ოქროს ვერძმა პირველ ტაიმში ორჯერ დაიყვანა სხვაობა მინიმუმამდე, მაგრამ ტაიმის ბოლოს მაინც გაექცა მეტოქე წინ (7-13), შემდეგ კი სხვაობა უფრო გაიზარდა, 25-15. ქარიშხალაში 11 გოლით საუკეთესო იყო მარცხენა გარემარბი ანა ჩხაიძე.

მამულმა 26-11 მოუგო წყალტუბოს და ფოთელებს ბურთების უკეთესი სხვაობით გადაუსწრო. პირველი მატჩი მოიგო სამტრედიამ, ვინც დაამარცხა ყვარელი, 16-15. სამტრედია ერთადერთი გუნდია, ვისთანაც ლიდერმა, ქარიშხალამ ქულა დაკარგა. ზედიზედ მეორე მატჩი მოიგო აჭარის გუნდმა - 15-9 დაამარცხა პეგასი და 5 ქულით მე-5-6 ადგილებს იყოფს სამტრედიასთან.

ორშაბათიდან სპორტკომპლექს არენაში უკვე გოგონათა ჩემპიონატის მატჩებია.

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. ქალები, უმაღლესი ლიგა

7 ტური, არენა 2. 9 თებერვალი

აჭარა-პეგასი 15-9

აჭ: ქარჩავა - ცივნარიძე 6, მურუსიძე 3, ხოხბა 2, დვალიშვილი 2, კომახიძე 2, ქამაშიძე, აიოზბა, კოჩალიძე, ძნელაძე - მწვ. შალამბერიძე

პეგ: ჯიქურაშვილი, ჩაჩუა, ბარამიძე - ჩხაიძე 3, ქ. ჩოგოვაძე 2, კაპანაძე 1, ტარტარაშვილი 1, ქებაძე 1, ასიტაშვილი, საბაშვილი, ბაღაშვილი, პაპუაშვილი, ალიევა, ახვლედიანი - მწვ.  წივწივაძე, თ. ჩოგოვაძე

სამტრედია-ყვარელი 16-15

სამ: ზაქარეიშვილი - რუსია 4, ფოცხვერია 4, ტყეშელაშვილი 3, კარტოზია 2, ბურკაძე 2, ჯოჯუა 1, ცირეკიძე, ესაკია - მწვ. ხონელიძე, ხელისუფალი

ყვ: ამონაშვილი - მიხელიძე 5, თეთრაშვილი 3, ფუღიაშვილი 3, მ. ტეტოშვილი 2, თავღორაშვილი 1, გოგაშვილი 1, ს. იორდანიშვილი, სურამლიშვილი, სისოევი, დ. ტეტოშვილი - მწვ. ხარებაშვილი, ღონიაშვილი

მამული-წყალტუბო 26-11

მამ: ვარდიშვილი, ნაკაშიძე - ყველაშვილი 9, ჯავახიშვილი 7, შახულოვი 5, გორჯოლაძე 2, ბერიკაშვილი 2, ავსაჯანიშვილი 1, დანელია, ჩუხატურიანი - მწვ. კასიანი  

წყ: ჩავჩიძე, კინწურაშვილი - დარსაველიძე 5, ნიკოლეიშვილი 2, ფანცხავა 1, ლაღაძე 1, ხეცურიანი 1, მამარდაშვილი 1, ბენდელიანი - მწვ. გოგიძე

ფოთი-ქარიშხალა 15-25

ფოთ: გურგენიძე - ჯგერენაია 5, გოგია 4, სურგულაძე 2, რიჟამაძე 2, გეგენავა 1, ბჟალავა 1, თ. რურუა, ნ. რურუა - მწვ. გეფერიძე, ჟვანია

ქარ: არაბაჯევი, ლობჟანიძე - ა. ჩხაიძე 11, ქ. ცინცაძე 5, მ. ცინცაძე 3, ციცქიშვილი 2, ი. ჩხაიძე 2, ხმელაძე 1, ბიძინაშვილი 1, მუმლაძე, თათარაშვილი, რაზმაძე, კეკუტიაა - მწვ. ქობელაშვილი, ციცქიშვილი

მსაჯები: ზ. აბრამიშვილი-შ. სტურუა, ი. ჭკუასელი, გ. გველესიანი, ნ. კევლიშვილი

ქარიშხალა---7---6---1---0--169-113--13

მამული-------7---5---1---1---152-95--11

ფოთი---------7---5---1---1--126-108--11

წყალტუბო---7---4---0---3---96-114---8

სამტრედია---7---1---3---3--104-121---5

აჭარა----------7---2---1---4---92-115---5

ყვარელი------7---1---0---6--101-120---2

პეგასი---------7---0---1---6---79-133---1

25-26 ნოემბერი, არენა 2. ყვარელი - ქარიშხალა 16-26, პეგასი - მამული 9-30, ყვარელი- პეგასი 18-12,

მამული - ყვარელი 18-12,  ქარიშხალა - პეგასი 28-14, მამული - ქარიშხალა 19-24

2-3 დეკემბერი, სენაკი. ფოთი-აჭარა 26-14, აჭარა-წყალტუბო 13-15,  ფოთი-სამტრედია 18-13,

სამტრედია-აჭარა 13-13, წყალტუბო-ფოთი 13-16,  წყალტუბო-სამტრედია 17-12

7 თებერვალი, არენა 2.  ქარიშხალა-აჭარა 20-15, მამული-სამტრედია 21-13, ყვარელი-წყალტუბო 13-14 , სამტრედია-ქარიშხალა 22-22, ფოთი-მამული 17-17, წყალტუბო-პეგასი 14-10

8 თებერვალი, არენა 2.  სამტრედია-პეგასი 15-15, ფოთი-ყვარელი 21-16, წყალტუბო-ქარიშხალა 12-24,

აჭარა-მამული 9-21, პეგასი-ფოთი 10-13,  აჭარა-ყვარელი 13-11

9 თებერვალი, არენა 2აჭარა-პეგასი 15-9, სამტრედია-ყვარელი 16-15,

მამული-წყალტუბო 26-11, ფოთი-ქარიშხალა 15-25

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
14:30 იმედი თელავი - სტუ ქარიშხ.
16:30 პეგასი - გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    22 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
9   8   0   1   300-258 16  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
9   5   0   4   331-299 10  
   გორი
9   4   0   5   293-325 8  
   სტუ ქარიშხალა
9   2   0   7   271-287 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: