სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს ქალთა ჩემპიონატზე ხელბურთში ქარიშხალამ 25-15 დაამარცხა უშუალო კონკურენტი, ფოთის ოქროს ვერძი და პირველი წრე 13 ქულით პირველ ადგილზე დაასრულა. მეორე-მესამე ადგილებზე 11-11 ქულით არიან თბილისის მამული და ფოთის გუნდი.  საქართველოს 2018 წლის ჩემპიონი ორწრიანი ტურნირის შემდეგ, მაისში გამოვლინდება. 

ფოთსა და ქარიშხალას მეშვიდე მატჩის წინ მხოლოდ თითო ქულა ჰქონდათ დაკარგული, მაგრამ ფოთელებს აკლდათ მეკარე მედეა ფიფია, ხოლო ქარიშხალას მწვრთნელმა გიორგი ქობელაშვილმა პერსონალურად ააყვანინა მეტოქის ლიდერი, ნენო ჯგერენაია, რომელმაც ჯამში 5 გოლი კი გაიტანა, მაგრამ მხოლოდ ეპიზოდურად ერთვებოდა შეტევებში. ოქროს ვერძმა პირველ ტაიმში ორჯერ დაიყვანა სხვაობა მინიმუმამდე, მაგრამ ტაიმის ბოლოს მაინც გაექცა მეტოქე წინ (7-13), შემდეგ კი სხვაობა უფრო გაიზარდა, 25-15. ქარიშხალაში 11 გოლით საუკეთესო იყო მარცხენა გარემარბი ანა ჩხაიძე.

მამულმა 26-11 მოუგო წყალტუბოს და ფოთელებს ბურთების უკეთესი სხვაობით გადაუსწრო. პირველი მატჩი მოიგო სამტრედიამ, ვინც დაამარცხა ყვარელი, 16-15. სამტრედია ერთადერთი გუნდია, ვისთანაც ლიდერმა, ქარიშხალამ ქულა დაკარგა. ზედიზედ მეორე მატჩი მოიგო აჭარის გუნდმა - 15-9 დაამარცხა პეგასი და 5 ქულით მე-5-6 ადგილებს იყოფს სამტრედიასთან.

ორშაბათიდან სპორტკომპლექს არენაში უკვე გოგონათა ჩემპიონატის მატჩებია.

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. ქალები, უმაღლესი ლიგა

7 ტური, არენა 2. 9 თებერვალი

აჭარა-პეგასი 15-9

აჭ: ქარჩავა - ცივნარიძე 6, მურუსიძე 3, ხოხბა 2, დვალიშვილი 2, კომახიძე 2, ქამაშიძე, აიოზბა, კოჩალიძე, ძნელაძე - მწვ. შალამბერიძე

პეგ: ჯიქურაშვილი, ჩაჩუა, ბარამიძე - ჩხაიძე 3, ქ. ჩოგოვაძე 2, კაპანაძე 1, ტარტარაშვილი 1, ქებაძე 1, ასიტაშვილი, საბაშვილი, ბაღაშვილი, პაპუაშვილი, ალიევა, ახვლედიანი - მწვ.  წივწივაძე, თ. ჩოგოვაძე

სამტრედია-ყვარელი 16-15

სამ: ზაქარეიშვილი - რუსია 4, ფოცხვერია 4, ტყეშელაშვილი 3, კარტოზია 2, ბურკაძე 2, ჯოჯუა 1, ცირეკიძე, ესაკია - მწვ. ხონელიძე, ხელისუფალი

ყვ: ამონაშვილი - მიხელიძე 5, თეთრაშვილი 3, ფუღიაშვილი 3, მ. ტეტოშვილი 2, თავღორაშვილი 1, გოგაშვილი 1, ს. იორდანიშვილი, სურამლიშვილი, სისოევი, დ. ტეტოშვილი - მწვ. ხარებაშვილი, ღონიაშვილი

მამული-წყალტუბო 26-11

მამ: ვარდიშვილი, ნაკაშიძე - ყველაშვილი 9, ჯავახიშვილი 7, შახულოვი 5, გორჯოლაძე 2, ბერიკაშვილი 2, ავსაჯანიშვილი 1, დანელია, ჩუხატურიანი - მწვ. კასიანი  

წყ: ჩავჩიძე, კინწურაშვილი - დარსაველიძე 5, ნიკოლეიშვილი 2, ფანცხავა 1, ლაღაძე 1, ხეცურიანი 1, მამარდაშვილი 1, ბენდელიანი - მწვ. გოგიძე

ფოთი-ქარიშხალა 15-25

ფოთ: გურგენიძე - ჯგერენაია 5, გოგია 4, სურგულაძე 2, რიჟამაძე 2, გეგენავა 1, ბჟალავა 1, თ. რურუა, ნ. რურუა - მწვ. გეფერიძე, ჟვანია

ქარ: არაბაჯევი, ლობჟანიძე - ა. ჩხაიძე 11, ქ. ცინცაძე 5, მ. ცინცაძე 3, ციცქიშვილი 2, ი. ჩხაიძე 2, ხმელაძე 1, ბიძინაშვილი 1, მუმლაძე, თათარაშვილი, რაზმაძე, კეკუტიაა - მწვ. ქობელაშვილი, ციცქიშვილი

მსაჯები: ზ. აბრამიშვილი-შ. სტურუა, ი. ჭკუასელი, გ. გველესიანი, ნ. კევლიშვილი

ქარიშხალა---7---6---1---0--169-113--13

მამული-------7---5---1---1---152-95--11

ფოთი---------7---5---1---1--126-108--11

წყალტუბო---7---4---0---3---96-114---8

სამტრედია---7---1---3---3--104-121---5

აჭარა----------7---2---1---4---92-115---5

ყვარელი------7---1---0---6--101-120---2

პეგასი---------7---0---1---6---79-133---1

25-26 ნოემბერი, არენა 2. ყვარელი - ქარიშხალა 16-26, პეგასი - მამული 9-30, ყვარელი- პეგასი 18-12,

მამული - ყვარელი 18-12,  ქარიშხალა - პეგასი 28-14, მამული - ქარიშხალა 19-24

2-3 დეკემბერი, სენაკი. ფოთი-აჭარა 26-14, აჭარა-წყალტუბო 13-15,  ფოთი-სამტრედია 18-13,

სამტრედია-აჭარა 13-13, წყალტუბო-ფოთი 13-16,  წყალტუბო-სამტრედია 17-12

7 თებერვალი, არენა 2.  ქარიშხალა-აჭარა 20-15, მამული-სამტრედია 21-13, ყვარელი-წყალტუბო 13-14 , სამტრედია-ქარიშხალა 22-22, ფოთი-მამული 17-17, წყალტუბო-პეგასი 14-10

8 თებერვალი, არენა 2.  სამტრედია-პეგასი 15-15, ფოთი-ყვარელი 21-16, წყალტუბო-ქარიშხალა 12-24,

აჭარა-მამული 9-21, პეგასი-ფოთი 10-13,  აჭარა-ყვარელი 13-11

9 თებერვალი, არენა 2აჭარა-პეგასი 15-9, სამტრედია-ყვარელი 16-15,

მამული-წყალტუბო 26-11, ფოთი-ქარიშხალა 15-25

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები [ სრულად ]
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  
ნახევარფინალი. 4 მაისი
BSB ბათუმი #1 - პეგასი #4
ქუთაისი #2 - იმედი თელავი #3
ფინალი. 5 მაისი
17-20 აპრილი. საერთო ტური
III წრე. 18-21 მატჩები. არენა 2
17 აპრილი
პეგასი 29-29 BSB ბათუმი
სამტრედია 28-40 იმედი თელავი
წყალტუბო 35-38 სტუ ქარიშხალა
გორი 35-43 ქუთაისი
 
18 აპრილი
სტუ ქარიშხალა 32-48 BSB ბათუმი
გორი 42-38 სამტრედია
ქუთაისი 36-23 იმედი თელავი
წყალტუბო 24-38 პეგასი
 
19 აპრილი
BSB ბათუმი 60-38 გორი
იმედი თელავი 47-32 წყალტუბო
ქუთაისი 45-44 პეგასი
სტუ ქარიშხალა 29-30 სამტრედია
 
20 აპრილი
ქუთაისი 45-39 სტუ ქარიშხალა
სამტრედია 16-35 პეგასი
BSB ბათუმი 33-17 იმედი თელავი
გორი 40-36 წყალტუბო
მსაჯები: ინა ჭკუასელი
ნიკა კევლიშვილი | თამაზ კევლიშვილი
ანატოლი ნოვიკოვ | ვალერი როჟკოვ (უკრ) სიარჰეი კულიკ | ძმიტრი ნაბოკაუ (ბლრ)

4 მაისი: ნახევარფინალი
5 მაისი: ფინალი
საქართველოს ჩემპიონატი
ქალები. უმაღლესი ლიგა
25-27 აპრილი
დასავლეთი. 8-10 მატჩები

    13 აპრ. 2018
        გატ-გაშ  
   მამული
10   8   1   1   226-147 17  
   ქარიშხალა
10   8   1   1   236-176 17  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   პეგასი 10   1   1   8   132-199 3  
   ყვარელი
10   1   0   9   155-187 2  
15-18 მაისი. მეორე წრის საერთო ტური
11-14 მატჩები

საქართველოს ჩემპიონატი ჭაბუკები 16წ. (2002-03)
აღმოსავლეთი
28 აპრილი
გორი - ქარელი
ყვარელი - ქარიშხალა
რუსთავი - თელავი
   14 აპრილი
  გატ-გაშ  
   პეგასი 18   18 0 0 568-223 36  
   ქარიშხალა 17   13 0 4 412-367 26  
   ყვარელი 17   12 1 4 345-301 25  
   თელავი 17   6 1 10 352-400 13  
   რუსთავი
17   5 0 12 310-432 10  
   გორი 17   3 0 14 261-389 6  
   ქარელი
17   2 0 15 359-495 4  

დასავლეთი
   საბოლოო
  გატ-გაშ  
   სამტრედია 15   11 3 1 348-252 25  
   BSB ბათუმი
15   11 2 2 367-296 24  
   აჭარა 15   10 0 5 403-327 20  
   ფოთი   15   5 1 9 319-336 11  
   ქუთაისი
15   4 2 9 317-425 10  
   ხელვაჩაური
15   0 0 15 328-446 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
2 წრის საერთო ტური: 1-4 მაისი
    5 მარ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 8   8 0 0 99-58 16  
    ქარიშხალა
9   8 0 1 145-113 16  
    ფოთი 8   4 1 3 96-72 9  
    ყვარელი   9   4 1 4 96-94 9  
    პეგასი
9   4 0 5 113-107 8  
    სამტრედია
8   1 0 7 72-124 2  
    მამული  
9   0 0 9 59-112 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: