სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს ქალთა ჩემპიონატს ხელბურთში 11-11 ქულით ლიდერობენ თბილისის ქარიშხალა დ ფოთის ოქროს ვერძი, რომლებიც ერთმანეთში ხვალ, პირველი წრის ბოლო ტურში ითამაშებენ სპორტკომპლექს არენას მეორე დარბაზში, 15 საათზე.

 

ფოთმა დღეს დაამარცხა ყვარელი, 21-16 და პეგასი - 13-10, ხოლო ქარიშხალამ მოუგო წყალტუბოს, 24-12. წტალტუბოსა და მამულს ხვალ ასევე პრინციპული მატჩი აქვთ იმისთვის, ვინ დაასრულებს პირველ წრეს მესამე ადგილზე. მამულმა მოუგო აჭარის გუნდს 21-9, აჭარელებმა კი, თავის მხრივ, პირველი გამარჯვება მოიპოვეს - ყვარელთან, 13-11. ფრედ დასრულდა სამტრედიისა და პეგასის პატჩი - 15-15, რის შემდეგაც უქულოდ არცეტთი გუნდი არ დარჩა.

სატურნირო ცხრილი 6 ტურის შემდეგ ორ ნახევრად დაიყო - ზედა ნაწილში არიან ქარიშხალა, ფოთი, მამული და წყალტუბო; ქვედა ოთხეულში - სამტრედია, აჭარა, ყვარელი და პეგასი, თუმცა, სამტრედია-ქარიშხალას გუშინდელმა ფრედ დასრულებულმა მატჩმაც აჩვენა, რომ ყველას ყველასთან შეუძლია თანაბრად თამაში. საქართველოს 2018 წლის ჩემპიონი ორწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება. 

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. ქალები, უმაღლესი ლიგა

5-6 ტურები, არენა 2. 8 თებერვალი

სამტრედია-პეგასი 15-15 (ზაქარეიშვილი, ტყეშელაშვილი 5, რუსია 3, ბურკაძე 3, ფოცხვერია 2, კარტოზია 1, ესაკია 1 - ჩაჩუა, ჯიქურაშვილი, ე. ჩხაიძე 8, ქებაძე 4, კორძაია 2, კაპანაძე 1)

ფოთი-ყვარელი 21-16 (ფიფია, გურგენიძე, ჯგერენაია 7, ბჟალავა 5, რიჟამაძე 3, გოგია 3, სურგულაძე 3 - ამონაშვილი, თეთრაშვილი 5, ფუღიაშვილი 5, მიხელიძე 4, მ. ტეტოშვილი 1, თავღორაშვილი 1)

წყალტუბო-ქარიშხალა 12-24 (ჩავჩიძე, კინწურაშვილი, დარსაველიძე 7, მამარდაშვილი 2, ლაღაძე 2, ფანცხავა 1 - არაბაჯევი, მ. ცინცაძე 7, ქ. ცინცაძე 5, ი.ჩხაიძე 3, ა.ჩხაიძე 2, ბიძინაშვილი 2, ხმელაძე 2, კეკუტია 2, ციცქიშვილი 1)

აჭარა-მამული 9-21 (ქარჩავა, დვალიშვილი 2, ცივნარიძე 2, კომახიძე 2, ხოხბა 1, ქამაშიძე 1, აიოზბა 1 - ვარდიშვილი, ნაკაშიძე, ყველაშვილი 11,  ჯავახიშვილი 4, შახულოვი 3, დანელია 1, ავსაჯანიშვილი 1, ველიჯანაშვილი 1)

პეგასი-ფოთი 10-13 (ჩაჩუა, ბარამიძე, ე. ჩხაიძე 7, ასიტაშვილი 1, ქებაძე 1, კაპანაძე 1 - ფიფია, ჯგერენაია 7, გოგია 3, სურგულაძე 2, ბჟალავა 1)

აჭარა-ყვარელი 13-11 (ქარჩავა, კომახიძე 3, ცივნარიძე 3, ხოხბა 2, ქამაშიძე 2, დვალიშვილი 2, აიოზბა 1 - ამონაშვილი, მიხელიძე 5, თეთრაშვილი 3, მ. ტეტოშვილი 2, ფუღიაშვილი 1)

მსაჯები: ზ. აბრამიშვილი-შ. სტურუა, ი. ჭკუასელი, გ. გველესიანი, ნ. კევლიშვილი

ქარიშხალა---6---5---1---0--144-98--11

ფოთი---------6---5---1---0--111-83--11

მამული-------6---4---1---1--126-84---9

წყალტუბო---6---4---0---2---85-88---8

სამტრედია---6---0---3---3--88-106---3

აჭარა----------6---1---1---4--77-106---3

ყვარელი------6---1---0---5--86-104---2

პეგასი---------6---0---1---5--70-118---1

9 თებერვალი

12:00 აჭარა-პეგასი

13:00 სამტრედია-ყვარელი

14:00 მამული-წყალტუბო

15:00 ფოთი-ქარიშხალა

25-26 ნოემბერი, არენა 2. ყვარელი - ქარიშხალა 16-26, პეგასი - მამული 9-30, ყვარელი- პეგასი 18-12,

მამული - ყვარელი 18-12,  ქარიშხალა - პეგასი 28-14, მამული - ქარიშხალა 19-24

2-3 დეკემბერი, სენაკი. ფოთი-აჭარა 26-14, აჭარა-წყალტუბო 13-15,  ფოთი-სამტრედია 18-13,

სამტრედია-აჭარა 13-13, წყალტუბო-ფოთი 13-16,  წყალტუბო-სამტრედია 17-12

7 თებერვალი, არენა 2.  ქარიშხალა-აჭარა 20-15, მამული-სამტრედია 21-13, ყვარელი-წყალტუბო 13-14 , სამტრედია-ქარიშხალა 22-22, ფოთი-მამული 17-17, წყალტუბო-პეგასი 14-10

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
I
  სამტრედია
II
  აჭარა
III
  ბათუმი
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  

უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: