სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს ქალთა ჩემპიონატს ხელბურთში 11-11 ქულით ლიდერობენ თბილისის ქარიშხალა დ ფოთის ოქროს ვერძი, რომლებიც ერთმანეთში ხვალ, პირველი წრის ბოლო ტურში ითამაშებენ სპორტკომპლექს არენას მეორე დარბაზში, 15 საათზე.

 

ფოთმა დღეს დაამარცხა ყვარელი, 21-16 და პეგასი - 13-10, ხოლო ქარიშხალამ მოუგო წყალტუბოს, 24-12. წტალტუბოსა და მამულს ხვალ ასევე პრინციპული მატჩი აქვთ იმისთვის, ვინ დაასრულებს პირველ წრეს მესამე ადგილზე. მამულმა მოუგო აჭარის გუნდს 21-9, აჭარელებმა კი, თავის მხრივ, პირველი გამარჯვება მოიპოვეს - ყვარელთან, 13-11. ფრედ დასრულდა სამტრედიისა და პეგასის პატჩი - 15-15, რის შემდეგაც უქულოდ არცეტთი გუნდი არ დარჩა.

სატურნირო ცხრილი 6 ტურის შემდეგ ორ ნახევრად დაიყო - ზედა ნაწილში არიან ქარიშხალა, ფოთი, მამული და წყალტუბო; ქვედა ოთხეულში - სამტრედია, აჭარა, ყვარელი და პეგასი, თუმცა, სამტრედია-ქარიშხალას გუშინდელმა ფრედ დასრულებულმა მატჩმაც აჩვენა, რომ ყველას ყველასთან შეუძლია თანაბრად თამაში. საქართველოს 2018 წლის ჩემპიონი ორწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება. 

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. ქალები, უმაღლესი ლიგა

5-6 ტურები, არენა 2. 8 თებერვალი

სამტრედია-პეგასი 15-15 (ზაქარეიშვილი, ტყეშელაშვილი 5, რუსია 3, ბურკაძე 3, ფოცხვერია 2, კარტოზია 1, ესაკია 1 - ჩაჩუა, ჯიქურაშვილი, ე. ჩხაიძე 8, ქებაძე 4, კორძაია 2, კაპანაძე 1)

ფოთი-ყვარელი 21-16 (ფიფია, გურგენიძე, ჯგერენაია 7, ბჟალავა 5, რიჟამაძე 3, გოგია 3, სურგულაძე 3 - ამონაშვილი, თეთრაშვილი 5, ფუღიაშვილი 5, მიხელიძე 4, მ. ტეტოშვილი 1, თავღორაშვილი 1)

წყალტუბო-ქარიშხალა 12-24 (ჩავჩიძე, კინწურაშვილი, დარსაველიძე 7, მამარდაშვილი 2, ლაღაძე 2, ფანცხავა 1 - არაბაჯევი, მ. ცინცაძე 7, ქ. ცინცაძე 5, ი.ჩხაიძე 3, ა.ჩხაიძე 2, ბიძინაშვილი 2, ხმელაძე 2, კეკუტია 2, ციცქიშვილი 1)

აჭარა-მამული 9-21 (ქარჩავა, დვალიშვილი 2, ცივნარიძე 2, კომახიძე 2, ხოხბა 1, ქამაშიძე 1, აიოზბა 1 - ვარდიშვილი, ნაკაშიძე, ყველაშვილი 11,  ჯავახიშვილი 4, შახულოვი 3, დანელია 1, ავსაჯანიშვილი 1, ველიჯანაშვილი 1)

პეგასი-ფოთი 10-13 (ჩაჩუა, ბარამიძე, ე. ჩხაიძე 7, ასიტაშვილი 1, ქებაძე 1, კაპანაძე 1 - ფიფია, ჯგერენაია 7, გოგია 3, სურგულაძე 2, ბჟალავა 1)

აჭარა-ყვარელი 13-11 (ქარჩავა, კომახიძე 3, ცივნარიძე 3, ხოხბა 2, ქამაშიძე 2, დვალიშვილი 2, აიოზბა 1 - ამონაშვილი, მიხელიძე 5, თეთრაშვილი 3, მ. ტეტოშვილი 2, ფუღიაშვილი 1)

მსაჯები: ზ. აბრამიშვილი-შ. სტურუა, ი. ჭკუასელი, გ. გველესიანი, ნ. კევლიშვილი

ქარიშხალა---6---5---1---0--144-98--11

ფოთი---------6---5---1---0--111-83--11

მამული-------6---4---1---1--126-84---9

წყალტუბო---6---4---0---2---85-88---8

სამტრედია---6---0---3---3--88-106---3

აჭარა----------6---1---1---4--77-106---3

ყვარელი------6---1---0---5--86-104---2

პეგასი---------6---0---1---5--70-118---1

9 თებერვალი

12:00 აჭარა-პეგასი

13:00 სამტრედია-ყვარელი

14:00 მამული-წყალტუბო

15:00 ფოთი-ქარიშხალა

25-26 ნოემბერი, არენა 2. ყვარელი - ქარიშხალა 16-26, პეგასი - მამული 9-30, ყვარელი- პეგასი 18-12,

მამული - ყვარელი 18-12,  ქარიშხალა - პეგასი 28-14, მამული - ქარიშხალა 19-24

2-3 დეკემბერი, სენაკი. ფოთი-აჭარა 26-14, აჭარა-წყალტუბო 13-15,  ფოთი-სამტრედია 18-13,

სამტრედია-აჭარა 13-13, წყალტუბო-ფოთი 13-16,  წყალტუბო-სამტრედია 17-12

7 თებერვალი, არენა 2.  ქარიშხალა-აჭარა 20-15, მამული-სამტრედია 21-13, ყვარელი-წყალტუბო 13-14 , სამტრედია-ქარიშხალა 22-22, ფოთი-მამული 17-17, წყალტუბო-პეგასი 14-10

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
14:30 იმედი თელავი - სტუ ქარიშხ.
16:30 პეგასი - გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    22 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
9   8   0   1   300-258 16  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
9   5   0   4   331-299 10  
   გორი
9   4   0   5   293-325 8  
   სტუ ქარიშხალა
9   2   0   7   271-287 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: