facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთის ევროპული საკლუბო სეზონი ქალთა ჩემპიონთა ლიგით განახლდა. მეორე ჯგუფური ეტაპის პირველივე ტურში 2016 წლის ჩემპიონმა CSM ბუკურეშტიმ დაამარცხა 2017 წლის გამარჯვებული, დიორი, 28-22. კაცების შეჯიბრება 7 თებერვალს გაგრძელდება.

5 ტურიმიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2018-01-28-rewind-women-episode-07

დიორი უკანასკნელად ტაიმის ბოლოს დააწინაურა ნორა მორკმა (8 გოლი), თუმცა, რუმინულმა კლუბმა შესვენებამდე 3 გოლის გატანა მოაწრო (13-11), მეორე ტაიმში კი ქრისტინა ნიაგუმ და ამანდა კურტოვიჩმა უნგრეთის ჩემპიონს შანსი არ დაუტოვეს - 28-22.

წლევანდელი გათამაშების კიდევ ერთმა ფავორიტმა, სკოპიეს ვარდარმა მიიღო ფრანგული მეცი, რომელიც აქამდე საფრანგეთის ჩემპიონი და რიგითი ევროპული კლუბი იყო, მაგრამ საფრანგეთის ნაკრების დეკემბრის ტრიუმფის შემდეგ ექვსი მსოფლიო ჩემპიონი ჰყავს - ზაადი, უეტი, ლანდრი, ფლიპი, ედვიჟი და კანორი, თუმცა, ბოლო მსოფლიო ჩემპიონატის ორი გამარჯვებული, ლენო და ლაკრაბერი, ვარდარის შემადგენლობაშიც იყო და მასპინნძლებმა 29-23 მოიგეს.

საკუთრივ მეორე ჯგუფური ეტაპი 6 ტურისგან  შედგება, 4-4 მატჩის შედეგი კი გუნდებმა პირველი ეტაპიდან წამოიყოლეს. მეოთხედფინალისტები 11 მარტს გამოვლინდება.  

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. მეოთხედფინალში გადის 4-4 გუნდი

5 ტური, 26-28 იანვარი

1 ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 8 ქულა, დიორი 6, როსტოვი 6, ნიუკობინგი 4, კრიმი 4, მიდტიულანდი 2

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - დიორი (უნგ) 28-22

კურტოვიჩი 8, ნიაგუ 7, ჰაგმანი, მეჰმედოვიჩი 3 - მორკი 8, ტომორი 7, ხროტი 3

ნიუკობინგი (დან) - როსტოვ-დონი (რუს) 25-29

ი. ვესტბერგი 8, ივერსენი 5- კაბრალი, ვიახირევა, ილინა 5, ბულატოვიჩი 4

კრიმ მერკატორი (სლნ) - მიდტიულანდი (დან) 24-23

ომორეგი, სტანკო 6 - ვ. კრისტიანსენი 8, ფაუსკე 4

2 ჯგუფი: ვარდარი 10, ფერენცვაროში 6, მეცი 6, ბუდუჩნოსტი 4, ბიტიგჰაიმი 2, ტიურინგერი 2

ტიურინგერი (გერ) - ბიტიგჰაიმი (გერ) 28-26

ლუზუმოვა 10, იაკუბიშოვა 6 - მალეშტაინი 6, კუდლაჩი, ლაუენროთი, როზემალენი 5 

ვარდარი (მკდ) - მეცი (საფ) 29-23

ცვიიჩი 7, პენეზიჩი 6, ლაკრაბერი, ლეკიჩი 4 - საიკა 6, ზაადი 4

ფერენცვაროში (უნგ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 34-26

ვან დერ ჰაიდენი 7, კოვაჩიჩი, ლუკაჩი, პენია 5 - გრბიჩი 5, ბრნოვიჩი, იაუკოვიჩი 4

6 ტური: 3-5 თებერვალს

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
14 ოქტ.         გატ-გაშ    
ფოთი 4   4   0   0   75-48   8  
აჭარა 4   3   0   1   84-53   6  
ყვარელი 3   2   1   0   49-33   5  
ქარიშხალა 3   2   1   0   70-60   5  
სამტრედია 4   2   0   2   64-61   4  
პეგასი 3   1   0   2   52-49   2  
წყალტუბო 4   0   1   3   44-73   1  
ბათუმი 4   0   1   3   35-67   1  
მამული 3   0   0   3   44-73   0  
გაგრძელდება 26-27 ოქტომბერს
29 სექტემბერი, არენა 2
ქარიშხალა 30-21 მამული
ყვარელი 11-8 პეგასი
მამული 4-17 ყვარელი
 
30 სექტემბერი, სენაკი
აჭარა 29-12 წყალტუბო
სამტრედია 23-6 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 10-16 ფოთი
ბსბ ბათუმი 8-16 აჭარა
ფოთი 22-13 სამტრედია
 
13 ოქტომბერი, არენა 2
პეგასი 18-19 ქარიშხალა
პეგასი 26-19 მამული
ქარიშხალა 21-21 ყვარელი
 
14 ოქტომბერი, სენაკი
წყალტუბო 12-12 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 12-23 აჭარა
ფოთი 16-9 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 16-10 წყალტუბო
აჭარა 16-21 ფოთი
საქართველოს თასი
2018
25-27 სექტემბერი. არენა 2
25 სექტემბერი. 1/4 ფინალი
გორი 19-49 BSB ბათუმი
იმედი სტუ თელავი 41-13 ფოთი
 სპორტუნი 43-34 სამტრედია
ქუთაისი 31-38 პეგასი
 
26 სექტემბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 28-21 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 16-39 პეგასი
 
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: