facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხორვატიაში,  ევროპის ჩემპიონატზე დაიწყო მეორე ჯგუფური ეტაპი. ევროპის ჩემპიონმა გერმანიამ 22-19 მოუგო ჩეხეთს, დანიამ დაამარცხა სლოვენია (31-28), ნორვეგიამ - სერბეთი (32-27), ხორვატიამ - ბელარუსი, 25-23. ნახევარფინალში ორი ჯგუფიდან 2-2 საუკეთესო გუნდი გადის. 

ყველა მატჩის მიმოხილვაhttps://www.youtube.com/watch?v=r-E3oYocz-g&list=PLLatB4ZOw08j-i2WwK6LgfBt1_bS2cbzb

დღეს ზაგრებში თამაშობენ პირველი ჯგუფის ლიდერები, საფრანგეთი და შვედეთი, რომლებიც პირველ ტურში ისვენებდნენ. ჯერჯერობით აქ პირველ ადგილზეა ნორვეგია, რომელმაც დამაჯერებლად მოუგო სერბეთს, ხოლო გამთამაშებელმა საგოსენმა და გარემარბმა ბიორნსენმა 8-8 გოლი გაიტანეს.

რთულ სიტუაციაშია მასპინძელი, ხორვატიის გუნდი, რომელმაც მხოლოდ ბოლო შეტევის შემდეგ მოუგო ბელარუსს და 4 ქულა აქვს, თუმცა, ნორვეგიასთან და საფრანგეთთან დარჩა სათამაშო. ბელარუსთან ხორვატები 23-20 იგებდნენ, მაგრამ იურინოკმა და კულიშმა ანგარიში გაათანაბრეს, ცინდრიჩმა ისევ დააწინაურა მასპინძლები, მეტოქემ კი ბოლო შეტევაში ჯარიმა მიიღო, თორემ ფრის შანსი ჰქონდა და სულ ბოლოს კოპლიარმა ოცდამეხუთე გოლიც გაიტანა - 25-23.

დანიის 32 გოლიდან სლოვენიის კარში 18 გაიტანეს გარემარბებმა, მათ შორის 11 - ლასე სვანმა.  სლოვენია ბოლო წუთებამდე ბრძოლაში იყო, მაგრამ 3 მატჩის შემდეგ 1 ქულა და ნახევარფინალში გასვლის მხოლოდ თეორიული შანსი დარჩა.

გერმანია 47-ე წუთზე 16-18 აგებდა ჩეხეთთან, მაგრამ აქ კარში ჩადგა ანდრეას ვოლფი, რომელმაც თამაშის ბოლომდე სულ 1 გოლი გაუშვა, ევროპის ჩემპიონმა კი გაიტანა ზედიზედ ექვსი და 22-19 მოიგო. მეორე ჯგუფში კვირას თამაშობენ პოტენციური ლიდერები, მაკედონია და ესპანეთი, ჯერჯერობით კი 4-4 ქულით დანია და გერმანია ლიდერობენ.  მეორე ჯგუფური რაუნდი 24 იანვარს სრულდება.

ხელბურთიევრო 2018, კაცებიხორვატია, 12-28 იანვარი

მეორე ჯგუფური ეტაპი (ნახევარფინალში გადის 2-2 გუნდი)

ჯგუფიზაგრები  - ნორვეგია 4 (3 თამაშიდან), შვედეთი 4 (2), ხორვატია 4 (3), საფრანგეთი 4 (2), ბელარუსი 0 (3), სერბეთი 0 (3)

18 იანვარი. სერბეთი-ნორვეგია 27-32

შეშუმი, ბელიანსკი 5 - ბიორნსენი, საგოსენი 8, გულერუდი 13/35

https://www.youtube.com/watch?v=xuZeGqZv2rA

ხორვატია-ბელარუსი 25-23

მამიჩი, სტეპანჩიჩი 5, ცინდრიჩი 4 - იურინოკი 6, კულეში, პუხოუსკი 5

https://www.youtube.com/watch?v=OOvi-ehT2uA

შვედეთი და საფრანგეთი ისვენებდნენ

12 იან. საფრანგეთი-ნორვეგია 32-21, ხორვატია-სერბეთი 32-22

14 იან. შვედეთი-სერბეთი 30-25, ნორვეგია-ბელარუსი 33-28

16 იან. საფრანგეთი-ბელარუსი 32-25, შვედეთი-ხორვატია 35-31

20 იან. 21:15 შვედეთი-საფრანგეთი 23:30 ხორვატია-ნორვეგია

22 იან. 21:15 სერბეთი-საფრანგეთი, 23:30 შვედეთი-ბელარუსი

24 იან. 19:00 სერბეთი-ბელარუსი, 21:15 შვედეთი-ნორვეგია, 23:30 ხორვატია-საფრანგეთი

ჯგუფივარაჟდინი:  დანია 4 (3), გერმანია 4 (3), მაკედონია 3 (2), ესპანეთი 2 (2), ჩეხეთი 2 (3), სლოვენია 1 (3)

19 იან. გერმანია-ჩეხეთი 22-19

ფეტი 8, ჰაინეფეტერი 12/29, ვოლფი 3/4 - ჩიპი 6, ზდრაჰალა, კასპარეკი 4, მრკვა 10/32

https://www.youtube.com/watch?v=r-E3oYocz-g&t=11s

სლოვენია-დანია 28-31

ზარაბეცი 6, იანცი 5, სკოკი 12/32 - სვანი 11, მორტენსენი 6, ლაუგე 4

https://www.youtube.com/watch?v=3QpSNY8Doqk

მაკედონია და ესპანეთი ისვენებდნენ

13 იან. ესპანეთი-ჩეხეთი 32-15, მაკედონია-სლოვენია 25-24

15 იან. გერმანია-სლოვენია 25-25, დანია-ჩეხეთი 27-28

17 იან. მაკედონია-გერმანია 25-25, ესპანეთი-დანია 22-25

21 იან. 21:15 გერმანია-დანია, 23:30 მაკედონია-ესპანეთი

23 იან. 21:15 სლოვენია-ესპანეთი, 23:30 მაკედონია-ჩეხეთი

24 იან. 19:00 სლოვენია-ჩეხეთი, 21:15 მაკედონია-დანია, 23:30 გერმანია-ესპანეთი

ნახევარფინალები და ფინალი ზაგრებში, 26 და 28 იანვარს

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი - სილკ სპორტზე

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
I
  სამტრედია
II
  აჭარა
III
  ბათუმი
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  

უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: