სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხორვატიაში,  ევროპის ჩემპიონატზე დაიწყო მეორე ჯგუფური ეტაპი. ევროპის ჩემპიონმა გერმანიამ 22-19 მოუგო ჩეხეთს, დანიამ დაამარცხა სლოვენია (31-28), ნორვეგიამ - სერბეთი (32-27), ხორვატიამ - ბელარუსი, 25-23. ნახევარფინალში ორი ჯგუფიდან 2-2 საუკეთესო გუნდი გადის. 

ყველა მატჩის მიმოხილვაhttps://www.youtube.com/watch?v=r-E3oYocz-g&list=PLLatB4ZOw08j-i2WwK6LgfBt1_bS2cbzb

დღეს ზაგრებში თამაშობენ პირველი ჯგუფის ლიდერები, საფრანგეთი და შვედეთი, რომლებიც პირველ ტურში ისვენებდნენ. ჯერჯერობით აქ პირველ ადგილზეა ნორვეგია, რომელმაც დამაჯერებლად მოუგო სერბეთს, ხოლო გამთამაშებელმა საგოსენმა და გარემარბმა ბიორნსენმა 8-8 გოლი გაიტანეს.

რთულ სიტუაციაშია მასპინძელი, ხორვატიის გუნდი, რომელმაც მხოლოდ ბოლო შეტევის შემდეგ მოუგო ბელარუსს და 4 ქულა აქვს, თუმცა, ნორვეგიასთან და საფრანგეთთან დარჩა სათამაშო. ბელარუსთან ხორვატები 23-20 იგებდნენ, მაგრამ იურინოკმა და კულიშმა ანგარიში გაათანაბრეს, ცინდრიჩმა ისევ დააწინაურა მასპინძლები, მეტოქემ კი ბოლო შეტევაში ჯარიმა მიიღო, თორემ ფრის შანსი ჰქონდა და სულ ბოლოს კოპლიარმა ოცდამეხუთე გოლიც გაიტანა - 25-23.

დანიის 32 გოლიდან სლოვენიის კარში 18 გაიტანეს გარემარბებმა, მათ შორის 11 - ლასე სვანმა.  სლოვენია ბოლო წუთებამდე ბრძოლაში იყო, მაგრამ 3 მატჩის შემდეგ 1 ქულა და ნახევარფინალში გასვლის მხოლოდ თეორიული შანსი დარჩა.

გერმანია 47-ე წუთზე 16-18 აგებდა ჩეხეთთან, მაგრამ აქ კარში ჩადგა ანდრეას ვოლფი, რომელმაც თამაშის ბოლომდე სულ 1 გოლი გაუშვა, ევროპის ჩემპიონმა კი გაიტანა ზედიზედ ექვსი და 22-19 მოიგო. მეორე ჯგუფში კვირას თამაშობენ პოტენციური ლიდერები, მაკედონია და ესპანეთი, ჯერჯერობით კი 4-4 ქულით დანია და გერმანია ლიდერობენ.  მეორე ჯგუფური რაუნდი 24 იანვარს სრულდება.

ხელბურთიევრო 2018, კაცებიხორვატია, 12-28 იანვარი

მეორე ჯგუფური ეტაპი (ნახევარფინალში გადის 2-2 გუნდი)

ჯგუფიზაგრები  - ნორვეგია 4 (3 თამაშიდან), შვედეთი 4 (2), ხორვატია 4 (3), საფრანგეთი 4 (2), ბელარუსი 0 (3), სერბეთი 0 (3)

18 იანვარი. სერბეთი-ნორვეგია 27-32

შეშუმი, ბელიანსკი 5 - ბიორნსენი, საგოსენი 8, გულერუდი 13/35

https://www.youtube.com/watch?v=xuZeGqZv2rA

ხორვატია-ბელარუსი 25-23

მამიჩი, სტეპანჩიჩი 5, ცინდრიჩი 4 - იურინოკი 6, კულეში, პუხოუსკი 5

https://www.youtube.com/watch?v=OOvi-ehT2uA

შვედეთი და საფრანგეთი ისვენებდნენ

12 იან. საფრანგეთი-ნორვეგია 32-21, ხორვატია-სერბეთი 32-22

14 იან. შვედეთი-სერბეთი 30-25, ნორვეგია-ბელარუსი 33-28

16 იან. საფრანგეთი-ბელარუსი 32-25, შვედეთი-ხორვატია 35-31

20 იან. 21:15 შვედეთი-საფრანგეთი 23:30 ხორვატია-ნორვეგია

22 იან. 21:15 სერბეთი-საფრანგეთი, 23:30 შვედეთი-ბელარუსი

24 იან. 19:00 სერბეთი-ბელარუსი, 21:15 შვედეთი-ნორვეგია, 23:30 ხორვატია-საფრანგეთი

ჯგუფივარაჟდინი:  დანია 4 (3), გერმანია 4 (3), მაკედონია 3 (2), ესპანეთი 2 (2), ჩეხეთი 2 (3), სლოვენია 1 (3)

19 იან. გერმანია-ჩეხეთი 22-19

ფეტი 8, ჰაინეფეტერი 12/29, ვოლფი 3/4 - ჩიპი 6, ზდრაჰალა, კასპარეკი 4, მრკვა 10/32

https://www.youtube.com/watch?v=r-E3oYocz-g&t=11s

სლოვენია-დანია 28-31

ზარაბეცი 6, იანცი 5, სკოკი 12/32 - სვანი 11, მორტენსენი 6, ლაუგე 4

https://www.youtube.com/watch?v=3QpSNY8Doqk

მაკედონია და ესპანეთი ისვენებდნენ

13 იან. ესპანეთი-ჩეხეთი 32-15, მაკედონია-სლოვენია 25-24

15 იან. გერმანია-სლოვენია 25-25, დანია-ჩეხეთი 27-28

17 იან. მაკედონია-გერმანია 25-25, ესპანეთი-დანია 22-25

21 იან. 21:15 გერმანია-დანია, 23:30 მაკედონია-ესპანეთი

23 იან. 21:15 სლოვენია-ესპანეთი, 23:30 მაკედონია-ჩეხეთი

24 იან. 19:00 სლოვენია-ჩეხეთი, 21:15 მაკედონია-დანია, 23:30 გერმანია-ესპანეთი

ნახევარფინალები და ფინალი ზაგრებში, 26 და 28 იანვარს

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი - სილკ სპორტზე

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
14:30 იმედი თელავი - სტუ ქარიშხ.
16:30 პეგასი - გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    22 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
9   8   0   1   300-258 16  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
9   5   0   4   331-299 10  
   გორი
9   4   0   5   293-325 8  
   სტუ ქარიშხალა
9   2   0   7   271-287 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: