სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ევროპის ჩემპიონატზე, ხორვატიაში დასრულდა პირველი ჯგუფური ეტაპი, რომელიც 3 მოგებით მხოლოდ საფრანგეთმა გაიარა. ჩემპიონობისთვის 12 გუნდი აგრძელებს ბრძოლას, ისლანდია, ავსტრია, მონტენეგრო და უნგრეთი კი შინ გაემგზავრნენ. 

ყველა მატჩის მიმოხილვა: https://www.youtube.com/watch?v=tRlEyNIq81M&list=PLLatB4ZOw08j-i2WwK6LgfBt1_bS2cbzb

A ჯგუფის პირველ ტურში ისლანდიამ 26-24 მოუგო შვედეთს, მაგრამ საბოლოოდ ბოლო ადგილზე დარჩა, შვედები კი მაქსიმუმით, 4 ქულით გავიდნენ მეორე რაუნდში. ისლანდია სერბეთთან 43 წუთზე 20-16 იგებდა, მაგრამ სირენამდე ზუსტად 4 წუთით ადრე უკვე ანგარიშის გათანაბრება მოუწია გუდიონ სიგურდსონის აკრობატული ნახტომის შემდეგ (26-26, https://www.youtube.com/watch?v=ZJG4JslavhE). სერბებმა ამის შემდეგ სამი გოლის გატანა მოასწრეს, თუმცა, ოთხბურთიანი სხვაობა სჭირდებოდათ მეორე ეტაპზე გარანტირებულად გასასვლელად, ასე კი შვედების იმედზე დარჩნენ. შვედები ხორვატებთან წაგების შემთხვევაში 0 ქულით გავიდოდნენ მეორე ეტაპზე (წაგება ხორვატიასთან და ისლანდიასთან), მოგებით კი - ოთხით (2-2 ქულა ხორვატებთან და სერბებთან). მასპინძლებს აკლდათ ორი ტრავმირებული - გამთამაშებელი დუვნიაკი და მეკარე ალილოვიჩი და 42 წუთზე უკვე განადგურებულები იყვნენ - 17-26! საბოლოოდ შვედეთმა 35-31 მოიგო და სერბიაც გაიყოლა მეორე წრეში.

B ჯგუფში ავსტრიას მოგება სჭირდებოდა ნორვეგიასთან, მაგრამ 28-39 წააგო და ჩემპიონატი დაასრულა, საფრანგეთმა 32-25 მოუგო ბელარუსს. ამ ორი ჯგუფის სამ-სამმა გუნდმა მეორე ეტაპზე შექმნა პირველი ექვსეული, სადაც 4-4 ქულით შვედები და ფრანგები ლიდერობენ, 2-2 ქულით ხორვატია და ნორვეგიაა, ხოლო უქულო  ბელარუსსა და სერბებს პირველ ორ ადგილზე გასვლა და ნახევარფინალში მოხვედრა გაუჭირდებათ.

C ჯგუფში ზედიზედ მეორედ ითამაშა ფრედ ევროპის ჩემპიონმა გერმანიამ. იმავე ანგარიშით, 25-25, და, ისევე როგორც სლოვენიასთან, მაკედონიასთანაც გადარჩა, რადგანაც დასრულებამდე 6 წამით ადრე სტოილოვის 6  მეტრიდან დარტყმული სასწაულებრივად მოიგერია მეკარე ჰაინეფეტერმა. სლოვენიამ 28-19 აჯობა მონტენეგროს და ჯგუფში დაკავებული მესამე ადგილით ჩემპიონობისთვის ბრძოლა გააგრძელა.

D ჯგუფიდან მეორე ეტაპზე 2-2 ქულით გავიდნენ დანია, ესპანეთი და ჩეხეთი. ოლიმპიურმა ჩემპიონმა დანიამ 25-22 მოუგო ესპანეთის საგრძნობლად გაახალგაზრდავებულ ნაკრებს, ხოლო ჩეხეთმა შინ გაისტუმრა უნგრეთი - 33-27. 14 გოლი გაიტანა ჩეხეთის ნაკრების 34 წლის გამთამაშებელმა ონდრჟეი ზდრაჰალამ და ბომბარდიართა სიას სათავეში ჩაუდგა.

შედეგად, მეორე ეტაპის მეორე ჯგუფში ექვსივე გუნდს აქვს ნახევარფინალში მოხვედრის რეალური შანსი - პირველ ადგილზე მაკედონიაა სამი ქულით და მხოლოდ ორით უსწრებს მეექვსეზე მყოფ სლოვენიას, მათ შორის კი არიან  ორქულიანები: ესპანეთი, დანია, გერმანია და ჩეხეთი.

დღეიდან, მომდევნო 6 დღის განმავლობაში (18-23 იანვარი) ევროპის ჩემპიონატზე 2-2 მატჩია, 24 იანვარს კი დიდი დღეა - თამაშობს ორივე ჯგუფის ყველა გუნდი და ამის შემდეგ ნახევარფინალისტების ოთხეულიც გამოვლინდება. ყველა მატჩის ცოცხლად ნახვა შეგიძლიათ ტელეკომპანია სილკ სპორტზე.

ხელბურთი. ევრო 2018, კაცები. ხორვატია, 12-28 იანვარი

პირველი ჯგუფური ეტაპი (მეორე ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით)  

ჯგუფი, სპლიტი: შვედეთი 4 (35-31) ხორვატია 4, სერბეთი 2 (29-26) - ისლანდია 2

16 იანვარი. სერბეთი-ისლანდია 29-26

შეშუმი, რადივოევიჩი 5 - სიგურდსონი 8 

https://www.youtube.com/watch?v=VJk6zKBL4sg

ხორვატია-შვედეთი 31-35

ჩუპიჩი 7, კოპლიარი 5 - ლაგერგრენი 6, იეპსონი, ნილსენი 5

https://www.youtube.com/watch?v=b7otr0xuhPA

12 იანვარი. შვედეთი-ისლანდია 24-26, ხორვატია-სერბეთი 32-22

14 იანვარი. სერბეთი-შვედეთი 25-30, ისლანდია-ხორვატია 22-29

ჯგუფი, პორეჩი: საფრანგეთი 6, ნორვეგია 4, ბელარუსი 2 - ავსტრია 0

16 იანვარი. საფრანგეთი-ბელარუსი 32-25

მემი 9, კარაბატიჩი 6, პორტი 4 - პადშივალაუ 6

https://www.youtube.com/watch?v=4VJT4NS_oF0

ნორვეგია-ავსტრია 39-28

ბიორნსენი 9, რაინკინდი 6 - ბილიკი 9, ბოზოვიჩი 4 

https://www.youtube.com/watch?v=TF8Uubne9sc

12 იანვარი. ბელარუსი-ავსტრია 27-26, საფრანგეთი-ნორვეგია 32-31

14 იანვარი. ავსტრია-საფრანგეთი 26-33, ნორვეგია-ბელარუსი 33-28

ჯგუფი, ზაგრებიმაკედონია 5, გერმანია 4, სლოვენია 3 - მონტენეგრო 0

17 იანვარი. გერმანია-მაკედონია 25-25

ვაინჰოლდი 8, გენსჰაიმერი 5, ვინჩეკი 4 - ტალესკი 6, ლაზაროვი, მანასკოვი 5

https://www.youtube.com/watch?v=yhgaTSzDdZ0

მონტენეგრო-სლოვენია 19-28

შევალიევიჩი 6, ლიპოვინა 4 - გ. მარგუცი 6, ბეჟიაკი 5

https://www.youtube.com/watch?v=tRlEyNIq81M

13 იანვარი. გერმანია-მონტენეგრო 32-19, მაკედონია-სლოვენია 25-24

15 იანვარი. სლოვენია-გერმანია 25-25, მონტენეგრო-მაკედონია 28-29

ჯგუფი, ვარაჟდინი: ესპანეთი 4 (+14), დანია 4 (+2), ჩეხეთი 4 (-16) - უნგრეთი 0

17 იანვარი. ჩეხეთი-უნგრეთი 33-27

ზდრაჰალა 14, ჰორაკი, ციპი 4 - ლეკაი 9, ბალოგი 5, ბოდო 4

https://www.youtube.com/watch?v=ad1wGZjiVhE

ესპანეთი-დანია 22-25

ა. დუიშებაევი 6, ენტრერიოსი 4 - ბალინგი 8, ჰანსენი 6, გრენი 10/21

https://www.youtube.com/watch?v=D6XzSB_tqAA

13 იანვარი. ესპანეთი-ჩეხეთი 32-15, დანია-უნგრეთი 32-25

15 იანვარი. უნგრეთი-ესპანეთი 25-27, ჩეხეთი-დანია 28-27

--

სტატისტიკა. გოლები: ზრდაჰალა, ჩეხ 25 - გენსჰაიმერი, გერ 21 - ბიორნსენი, ნორ 21 თამაშიდან: ზდრაჰალა 20 - ბილიკი, ავს 18 - ლაუგე, დან 17, გოლი+პასი: საგოსენი, ნორ 13+22 - ბილიკი 19+11 - ლაზაროვი, მკდ 16+14 მეკარეები: გრენი, დან 20/44=45% - აპელგრენი, შვდ 32/77=42%, გუსტავსონი, ისლ 35 მოგერიება

პირველი ეტაპის 5 საუკეთესო გოლი: https://www.youtube.com/watch?v=_2gfcWvUMg8

--

მეორე ჯგუფური ეტაპი (ნახევარფინალში გადის 2-2 გუნდი)

1 ჯგუფი, ზაგრები: შვედეთი 4 ქულა, საფრანგეთი 4, ხორვატია 2, ნორვეგია 2, ბელარუსი 0, ნორვეგია 0

12 იან. საფრანგეთი-ნორვეგია 32-21, ხორვატია-სერბეთი 32-22

14 იან. შვედეთი-სერბეთი 30-25, ნორვეგია-ბელარუსი 33-28

16 იან. საფრანგეთი-ბელარუსი 32-25, შვედეთი-ხორვატია 35-31

18 იან. 21:15 სერბეთი-ნორვეგია, 23:30 ხორვატია-ბელარუსი

20 იან. 21:15 შვედეთი-საფრანგეთი 23:30 ხორვატია-ნორვეგია

22 იან. 21:15 სერბეთი-საფრანგეთი, 23:30 შვედეთი-ბელარუსი

24 იან. 19:00 სერბეთი-ბელარუსი, 21:15 შვედეთი-ნორვეგია, 23:30 ხორვატია-საფრანგეთი

2 ჯგუფი, ვარაჟდინი: მაკედონია 3 ქულა, ესპანეთი 2, დანია 2, გერმანია 2, ჩეხეთი 2, სლოვენია 1

13 იან. ესპანეთი-ჩეხეთი 32-15, მაკედონია-სლოვენია 25-24

15 იან.  გერმანია-სლოვენია 25-25, დანია-ჩეხეთი 27-28

17 იან. მაკედონია-გერმანია 25-25, ესპანეთი-დანია 22-25

19 იან. 21:15 გერმანია-ჩეხეთი, 23:30 სლოვენია-დანია

21 იან. 21:15 გერმანია-დანია, 23:30 მაკედონია-ესპანეთი

23 იან. 21:15 სლოვენია-ესპანეთი, 23:30 მაკედონია-ჩეხეთი

24 იან. 19:00 სლოვენია-ჩეხეთი, 21:15 მაკედონია-დანია, 23:30 გერმანია-ესპანეთი

ნახევარფინალები და ფინალი ზაგრებში, 26 და 28 იანვარს

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი - სილკ სპორტის სხვადასხვა არხებზე

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
14:30 იმედი თელავი - სტუ ქარიშხ.
16:30 პეგასი - გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    22 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
9   8   0   1   300-258 16  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
9   5   0   4   331-299 10  
   გორი
9   4   0   5   293-325 8  
   სტუ ქარიშხალა
9   2   0   7   271-287 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: