სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხორვატიაში დაიწყო ევროპის ჩემპიონატი ხელბურთში, რომელსაც, პირველად ჩვენი ტელესივრცის ისტორიაში, აჩვენებს ქართული ტელევიზია. კომპანია სილკ-სპორტი რამდენიმე არხით გადმოსცემს ჩემპიონატის ყველა მატჩს, აბსოლუტურ უმრავლესობას - ცოცხლად და მხოლოდ ერთი-ორს რე-ლაივ რეჟიმში.

შაბათ-კვირას თექვსმეტივე გუნდმა უკვე გამართა პირველი მატჩი. პირველი ჯგუფური ეტაპის ფორმატი ძალიან მკაცრია: 4 ჯგუფიდან მთავარ რაუნდში გადის 3-3 გუნდი, თანაც მეორე ეტაპზე წაიყოლებს ერთმანეთში დაგროვილ ქულებს. პირველ ტურში მოიგეს ევროპის ჩემპიონმა გერმანიამ, ოლიმპიურმა ჩემპიონმა დანიამ და მსოფლიოს წინა ჩემპიონატის გამარჯვებულმა საფრანგეთმა. 

ყველა მატჩის ჰაილაითი: https://www.youtube.com/watch?v=dWqqNk_H-ks&list=PLLatB4ZOw08j-i2WwK6LgfBt1_bS2cbzb

საფრანგეთი ხვდებოდა წინა მსოფლიო ჩემპიონატის ფინალისტს, ნორვეგიას და მხოლოდ ბოლო შეტევაში, მიქაელ გიგუს გატანილი გოლით მოიგო - 32-31.  ფრანგებს აღარ ჰყავთ ვეტერანები, ომაიერი და ნარსისი და აკლიათ ორი ტრავმირებული პივოტი, ფაბრეგასი და ლუკა კარაბატიჩი. ნორვეგია მე-40 წუთზე 24-21 იგებდა, მაგრამ ზედიზედ ორი გოლი გაიტანა ლუკ აბალომ, ხოლო მეორე ცაციამ, პორტმა გაათანაბრა 27-27. დარჩენილ 10 წუთში მსოფლიო ჩემპიონს კიდევ სამჯერ მოუხდა მეტოქის დაწევა, წინ კი ისევ აბალოს გოლის შემდეგ გავიდა, ბიორნსენმა ანგარიში 31-31 გახადა და ბოლო წუთზე კარაბატიჩმა, სორენდომ და გიგუმ სუფთად გაათამაშეს დაგეგმილი კომბინაცია. ამავე ჯგუფში ბელარუსი მთელი თამაში უგებდა ავსტრიას და უპირატესობა ბოლომდე შეინარჩუნა - 27-26.

ევროპის ჩემპიონ გერმანიას ახალი მწვრთნელი ჰყავს - ისლანდიელი დაგურ სიგურდსონი შეცვალა 39 წლის გერმანელმა ქრისტიან პროკოპმა, რომელსაც ხორვატიაში თითქმის უძლიერესი შემადგენლობა ჰყავს და პირველ ტურში 32-19 მოუგო მონტენეგროს. 2017 წლის მუნდიალის მესამე პრიზიორი სლოვენია 24-25 დამარცხდა მაკედონიასთან, სადაც ორმა ლიდერმა, ლაზაროვმა და მანასკოვმა ჯამში 15 გოლი გაიტანა. მაკედონიამ ტაიმების მიჯნაზე შემოაბრუნა თამაში, როცა 8-11 15-11 აქცია, თუმცა, 55-ე წუთზე იანცმა ისევ დააწინაურა სლოვენია (24-23) და ბოლოს ლაზაროვმა გაიტანა ორჯერ.

ახალი მწვრთნელი ჰყავს ოლიმპიურ ჩემპიონ დანიასაც: ისლანდიელი გუდმუნდურ გუდმუნდსონი შეცვალა ნიკოლაი იაკობსენმა. დანიას პირველ ტურში მეტოქეედ ჰყავდა უნგრეთი, ვისთანაც წინა მსოფლიო ჩემპიონატის მერვედფინალში დამარცხდა. უნგრელებს აღარ ჰყავთ ლიდერი, ლასლო ნადი, თუმცა, როცა 41-ე წუთზე მეტოქის მთავარმა ბომბარდირმა მიქელ ჰანსენმა მესამე ორწუთიანის გამო წითელი ბარათი მიიღო, უნგრეთი 3 ბურთით ჩამორჩებოდა (17-20) და თითქოს შანსი გაუჩნდა, მაგრამ ლაუგემ და დამგორმა იქვე გადაუწურეს მეტოქეს იმედი, სხვაობა მალე ავიდა ათამდე, საბოლოოდ კი დანიამ 32-25 მოიგო.  ამავე ჯგუფში ესპანეთმა 32-15 გაანადგურა ჩეხეთი.

A ჯგუფში მასპინძელს, ხორვატიას საგანგებო მობილიზაცია აქვს. ლინო ჩერვარმა შეკრიბა ყველა უძლიერესი, მათ შორის ვეტერანები - ალილოვიჩი, ვორი, ჰორვატი და პირველ დღეს 32-22 მოუგო მეზობელ სერბეთს. შვედეთი მე-42 წუთზე საზარლად, 12-22 აგებდა ისლანდიასთან, მაგრამ გაიტანა ზედიზედ ექვსი, 56-ე წუთზე კი ლაგერგრენმა სხვაობა სამამდე დაიყვანა 21-24.  შვედები საბოლოოდ გატეხეს გუნარსონმა და პალმარსონმა (26-21), რის შემდეგაც ისლანდიამ 26-24 მოიგო.

დღეს და ხვალ ხორვატიაში მეორე ტურია, პირველი ეტაპი კი 17 იანვარს დასრულდება,

ხელბურთი. ევრო 2018, კაცები. ხორვატია, 12-28 იანვარი

პირველი ჯგუფური ეტაპი (მეორე ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით)  

ჯგუფი, სპლიტი: ხორვატია 2, ისლანდია 2, შვედეთი 0, სერბეთი 0

12 იანვარი. შვედეთი-ისლანდია 24-26

გოტფრიდსონი 6, იეპსონი 4 - გუდმუნდსონი 7, გუნარსონი, სიგურდსონი, კარასონი 5

https://www.youtube.com/watch?v=LHNR1xJuZn8&t=

ხორვატია-სერბეთი 32-22

შტრლეკი, სტეპანჩიჩი 6, ცინდრიჩი, ხორვატი 4 - ნენადიჩი 6, ზელენოვიჩი 5

https://www.youtube.com/watch?v=bWX4912wLMA&t=

14 იანვარი. 21:15 სერბეთი-შვედეთი, 23:30 ისლანდია-ხორვატია

16 იანვარი. 21:15 სერბეთი-ისლანდია, 23:30 ხორვატია-შვედეთი

ჯგუფი, პორეჩი: საფრანგეთი 2, ბელარუსი 2, ნორვეგია 0, ავსტრია 0

12 იანვარი. ბელარუსი-ავსტრია 27-26

კულეში 7, პუხოუსკი 5, ძ. რუტენკა, იურინოკი 4 - ბილიკი 8, ბოზოვიჩი 5, ვებერი 4

https://www.youtube.com/watch?v=aj6T0Q5laG4

საფრანგეთი-ნორვეგია 32-31

მაე 8, გიგუ 5, ნ. კარაბატიჩი, აბალო 4 - ტონესენი 7, ბიორნსენი 6, მირჰოლი 5, იონდალი 4

https://www.youtube.com/watch?v=heX8GzUpcl8

14 იანვარი. 21:15 ავსტრია-საფრანგეთი, 23:30 ნორვეგია-ბელარუსი

16 იანვარი. 21:15 საფრანგეთი-ბელარუსი, 23:30 ნორვეგია-ავსტრია

ჯგუფი, ზაგრებიგერმანია 2, მაკედონია 2, სლოვენია 0, მონტენეგრო 0

13 იანვარი. გერმანია-მონტენეგრო 32-19

გენსჰაიმერი 9, დრუქსი 5 - ლიპოვინა 9, ბოზოვიჩი 4

https://www.youtube.com/watch?v=8avUz7dxbr8

მაკედონია-სლოვენია 25-24

მანასკოვი 8, ლაზაროვი 7 - მლაკარი 4

https://www.youtube.com/watch?v=dMTLgIyZyoo

15 იანვარი. 21:10 სლოვენია-გერმანია, 23:30 მონტენეგრო-მაკედონია

17 იანვარი. 21:10 გერმანია-მაკედონია, 23:30 მონტენეგრო-სლოვენია

ჯგუფი, ვარაჟდინი: ესპანეთი 2, დანია 2, უნგრეთი 0, ჩეხეთი 0

13 იანვარი. ესპანეთი-ჩეხეთი 32-15

ენტრერიოსი, რივერა, სოლე 5 - კასპარეკი 5

https://www.youtube.com/watch?v=Y-zuzQxPEdU

დანია-უნგრეთი 32-25

ლაუგე 7, ჰანსენი 6, დამგორი 5 - ლეკაი 5, ბარტოკი 4

https://www.youtube.com/watch?v=dWqqNk_H-ks

15 იანვარი. 21:15 უნგრეთი-ესპანეთი, 23:30 ჩეხეთი-დანია

17 იანვარი. 21:15 ჩეხეთი-უნგრეთი, 23:30 ესპანეთი-დანია

მეორე ჯგუფური ეტაპი (ნახევარფინალში გადის 2-2 გუნდი)

1 ჯგუფი, ზაგრები: (A1, A2, A3, B1, B2, B3) – 18, 20, 22, 24 იანვარს

2 ჯგუფი, ვარაჟდინი: (C1, C2, C3, D1, D2, D3) – 19, 21, 23, 24 იანვარს

ნახევარფინალები და ფინალი ზაგრებში, 26 და 28 იანვარს

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები [ სრულად ]
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  
ნახევარფინალი. 4 მაისი
BSB ბათუმი #1 - პეგასი #4
ქუთაისი #2 - იმედი თელავი #3
ფინალი. 5 მაისი
17-20 აპრილი. საერთო ტური
III წრე. 18-21 მატჩები. არენა 2
17 აპრილი
პეგასი 29-29 BSB ბათუმი
სამტრედია 28-40 იმედი თელავი
წყალტუბო 35-38 სტუ ქარიშხალა
გორი 35-43 ქუთაისი
 
18 აპრილი
სტუ ქარიშხალა 32-48 BSB ბათუმი
გორი 42-38 სამტრედია
ქუთაისი 36-23 იმედი თელავი
წყალტუბო 24-38 პეგასი
 
19 აპრილი
BSB ბათუმი 60-38 გორი
იმედი თელავი 47-32 წყალტუბო
ქუთაისი 45-44 პეგასი
სტუ ქარიშხალა 29-30 სამტრედია
 
20 აპრილი
ქუთაისი 45-39 სტუ ქარიშხალა
სამტრედია 16-35 პეგასი
BSB ბათუმი 33-17 იმედი თელავი
გორი 40-36 წყალტუბო
მსაჯები: ინა ჭკუასელი
ნიკა კევლიშვილი | თამაზ კევლიშვილი
ანატოლი ნოვიკოვ | ვალერი როჟკოვ (უკრ) სიარჰეი კულიკ | ძმიტრი ნაბოკაუ (ბლრ)

4 მაისი: ნახევარფინალი
5 მაისი: ფინალი
საქართველოს ჩემპიონატი
ქალები. უმაღლესი ლიგა
25-27 აპრილი
დასავლეთი. 8-10 მატჩები

    13 აპრ. 2018
        გატ-გაშ  
   მამული
10   8   1   1   226-147 17  
   ქარიშხალა
10   8   1   1   236-176 17  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   პეგასი 10   1   1   8   132-199 3  
   ყვარელი
10   1   0   9   155-187 2  
15-18 მაისი. მეორე წრის საერთო ტური
11-14 მატჩები

საქართველოს ჩემპიონატი ჭაბუკები 16წ. (2002-03)
აღმოსავლეთი
28 აპრილი
გორი - ქარელი
ყვარელი - ქარიშხალა
რუსთავი - თელავი
   14 აპრილი
  გატ-გაშ  
   პეგასი 18   18 0 0 568-223 36  
   ქარიშხალა 17   13 0 4 412-367 26  
   ყვარელი 17   12 1 4 345-301 25  
   თელავი 17   6 1 10 352-400 13  
   რუსთავი
17   5 0 12 310-432 10  
   გორი 17   3 0 14 261-389 6  
   ქარელი
17   2 0 15 359-495 4  

დასავლეთი
   საბოლოო
  გატ-გაშ  
   სამტრედია 15   11 3 1 348-252 25  
   BSB ბათუმი
15   11 2 2 367-296 24  
   აჭარა 15   10 0 5 403-327 20  
   ფოთი   15   5 1 9 319-336 11  
   ქუთაისი
15   4 2 9 317-425 10  
   ხელვაჩაური
15   0 0 15 328-446 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
2 წრის საერთო ტური: 1-4 მაისი
    5 მარ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 8   8 0 0 99-58 16  
    ქარიშხალა
9   8 0 1 145-113 16  
    ფოთი 8   4 1 3 96-72 9  
    ყვარელი   9   4 1 4 96-94 9  
    პეგასი
9   4 0 5 113-107 8  
    სამტრედია
8   1 0 7 72-124 2  
    მამული  
9   0 0 9 59-112 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: