სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

დღეს ჰამბურგში ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატის ორი ნახევარფინალია: ნორვეგია-ჰოლანდია, შვედეთი-საფრანგეთი. მთავარ მეოთხედფინალურ მატჩში მსოფლიო ჩემპიონმა ნორვეგიამ 34-17 გაანადგურა ოლიმპიური ჩემპიონი რუსეთი. 

მართალია, რუსეთის ნაკრებს მსოფლიო ჩემპიონატზე მხოლოდ 5 ოლიმპიური ჩემპიონი ჰყავდა, ის მაინც ძალიან ძლიერი გუნდია და ერთადერთი იყო, ვისაც მეოთხედფინალამდე ნათამაშები  6 მატჩიდან ექვსი  მოგება ჰქონდა. მაგრამ ნორვეგიელების მოტივაცია, რევანში აეღოთ რიოს ოლიმპიადის ნახევარფინალში წაგებისთვის, ძალიან დიდი იყო. ისინი 8-2 იგებდნენ უკვე მე-13 წუთზე და რუსეთმა ერთადერთხელ მოახერხა სხვაობის ორამდე დაყვანა (7-9), თუმცა ტაიმი მაინც 8-15 წააგო, ხოლო უკვე 34-ე წუთზე ანგარიში 19-9 იყო. ნორვეგიის მოგებაში განსაკუთრებული წვლილი შეიტანეს  მეკარე ლუნდემ, გამთამაშებელმა ოფტედალმა და მარჯვენა შუამარბმა მორკმა, რომელიც 51 გოლით ჩემპიონატის საუკეთესო ბომბარდირია.

ნორვეგია ნახევარფინალში ხვდება ჰოლანდიას, რომელიც ბოლო მსოფლიო და ევროპის ჩემპიონატების ფინალში ჰყავს დამარხებული. ჩეხეთის გუნდმა სერიოზულად იბრძოლა და 53-ე წუთზე მხოლოდ 25-26 აგებდა, მაგრამ ბოლოში ჰოლანდიამ მაინც გარდატეხა თამაში (30-26), ხოლო ამ გოლების თითქმის ნახევარი ლუის აბინგჰმა გატანა (14). ჰოლანდია, 2015 წლიდან მოყოლებული,  ზედიზედ მეოთხედ გავიდა დიდი ტურნირების ნახევარფინალში.

შვედეთის ქალთა ნაკრები თავის ისტორიაში პირველად ითამაშებს მსოფლიო ჩემპიონატის ფინალურ ოთხეულში. შვედებს 45 წუთის შემდეგ დანიასთან ძალიან სერიოზული უპირატესობა ჰქონდათ (22-15), მაგრამ დასრულებამდე 4 ქუთით ადრე აქედან მხოლოდ 2 ბურთი დარჩა - 23-21, თუმცა, ამ მომენტში და, საერთოდ მატჩში, მოგებულებს უშველა მარჯვენა ინსაიდმა ჰანა ბლომსტრანდმა, რომლის შვიდი დარტყმიდან შვიივე შედეგიანი აღმოჩნდა.

შვედების მეტოქე ნახევარფინალში იქნება ბოლო ოლიმპიადის ვერცხლის პრიზიორი საფრანგეთი, რომელმაც 25-22 მოუგო მონტენეგროს.

ნახევარფინალების ნახვა შეგიძლიათ აქ:

https://www.olympicchannel.com/de/events/handball-ihf-womens-world-championship-2017---germany/

ხელბურთი. ქალთა 23- მსოფლიო ჩემპიონატი. გერმანია, 1-17 დეკემბერი, 2017

მეოთხედფინალი. 12 დეკემბერი, ლაიპციგი

შვედეთი-დანია  26-23

შვდ: ბუნდსენი 0/8, იდენი 8/23 - ბლომსტრანდი 7, გულდენი 5, ჰაგმანი 4, რობერტსი 3, ლაგერკვისტი 2, გუსტინი 2, მელეგორი 2, ვესტბერგი 1, იაკობსენი, სანდი, ტოფტ-ჰანსენი, ულმი, სტრომბერგი, ეკენმანი

დან: ტოფტი 10/36 - ტრანბორგი 7, ს. იორგენსენი 6, ვოლერი 2, ჰაინდალი 2, ოსტერგორი 2,  ფისკერი 1, ლ. იორგენსენი 1, გრიგელი 1,  ჰაუგსტედი 1, ივერსენი, ნილსენი

საფრანგეთი-მონტენეგრო 25-22

საფ: ლეინო 13/33, დარლო 0/2 - პინო 5, დემბელე 4, ლაკრაბერი 4, უეტი 3, ზაადი 3, ნზემინკო 2, ნიომბლა 2, დანსეტი 1, აილიონი 1, ედვიჟი, ფლიპი

მნტ: რაიჩიჩი 7/28, ჰასანიჩი 0/4 - ბულატოვიჩი 9, რადიჩევიჩი 4, რაიჩევიჩი 3, დესპოტოვიჩი 2, იაუკოვიჩი 2, ბრნოვიჩი 2, პავიჩევიჩი, ბ. კლიკოვაცი, გრბიჩი, ა. კლიკოვაცი, უიკიჩი, პრემოვიჩი 

13 დეკემბერი, მაგდებურგი

ჰოლანდია-ჩეხეთი 30-26

ჰოლ: ვესტერი 12/35, იანკოვიჩი 0/1- აბინგჰი 14 (4 7მ), ხროტი 3, სნელდერი 3,  პოლმანი 2, მალეშტაინი 2,  სმეტსი 2, ბროკი 2, დულფერი 1, როზემალენი 1, ვან დერ ჰაიდენი, კნიპენბორგი, კრამერი, ვან დერ ვისელი

ჩეხ: სატრაპოვა 19/46, კუდლაჩკოვა 2/4, მუელნეროვა 0/1 - ლუზუმოვა 11 (5 7მ), იერაბკოვა 7, მალა 2, ზახოვა 2, ჰრბკოვა 1, სეტელიკოვა 1, სატრაპოვა 1, სალცაკოვა 1, რისანკოვა, კოდროვსკა, ადამკოვა, მარჩიკოვა

ნორვეგია-რუსეთი 34-17

ნორ: ლუნდე 16/29, გრიმსბო 5/9 - მორკი 9 , ოფტედალი 8+8 პასი, კრისტიანსენი 5, ლოკე 4, კურტოვიჩი 3, ჰერემი 2, ბრატსეტი 1, სკოგრანდი 1, სულბერგი 1, ქრისტენსენი, არნცენი, ინგსტადი, იაკობენი

რუს: უტკინა 6/23, კალინინა 5/22 - კოჩეტოვა 5, მაკეევა 4, მანაგაროვა 3, სამოხინა 1, ვიახირევა 1, დმიტრიევა 1, ილინა 1, პუნკო 1, საბიროვა, პეტროვა, ვედეხინა, მალაშენკო, მარკოვა, მატლაშოვა

15 დეკემბერი. ნახევარფინალი

ჰამბურგი. 20:30 ჰოლანდია-ნორვეგია 23:45 შვედეთი-საფრანგეთი

ფინალი ჰამბურგში, 17 დეკემბერს

კლასიფიკაცია, 5-24: 5. რუსეთი 6. დანია 7. მონტენეგრო 8. ჩეხეთი  - 9. სერბეთი 10. რუმინეთი 11. ესპანეთი 12. გერმანია 13. კორეა 14. უნგრეთი 15. სლოვენია 16. იაპონია - 17. პოლონეთი 18. ბრაზილია 19. ანგოლა 20. კამერუნი - 21. პარაგვაი 22. ჩინეთი 23. არგენტინა 24. ტუნისი

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები [ სრულად ]
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  
ნახევარფინალი. 4 მაისი
BSB ბათუმი #1 - პეგასი #4
ქუთაისი #2 - იმედი თელავი #3
ფინალი. 5 მაისი
17-20 აპრილი. საერთო ტური
III წრე. 18-21 მატჩები. არენა 2
17 აპრილი
პეგასი 29-29 BSB ბათუმი
სამტრედია 28-40 იმედი თელავი
წყალტუბო 35-38 სტუ ქარიშხალა
გორი 35-43 ქუთაისი
 
18 აპრილი
სტუ ქარიშხალა 32-48 BSB ბათუმი
გორი 42-38 სამტრედია
ქუთაისი 36-23 იმედი თელავი
წყალტუბო 24-38 პეგასი
 
19 აპრილი
BSB ბათუმი 60-38 გორი
იმედი თელავი 47-32 წყალტუბო
ქუთაისი 45-44 პეგასი
სტუ ქარიშხალა 29-30 სამტრედია
 
20 აპრილი
ქუთაისი 45-39 სტუ ქარიშხალა
სამტრედია 16-35 პეგასი
BSB ბათუმი 33-17 იმედი თელავი
გორი 40-36 წყალტუბო
მსაჯები: ინა ჭკუასელი
ნიკა კევლიშვილი | თამაზ კევლიშვილი
ანატოლი ნოვიკოვ | ვალერი როჟკოვ (უკრ) სიარჰეი კულიკ | ძმიტრი ნაბოკაუ (ბლრ)

4 მაისი: ნახევარფინალი
5 მაისი: ფინალი
საქართველოს ჩემპიონატი
ქალები. უმაღლესი ლიგა
25-27 აპრილი
დასავლეთი. 8-10 მატჩები

    13 აპრ. 2018
        გატ-გაშ  
   მამული
10   8   1   1   226-147 17  
   ქარიშხალა
10   8   1   1   236-176 17  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   პეგასი 10   1   1   8   132-199 3  
   ყვარელი
10   1   0   9   155-187 2  
15-18 მაისი. მეორე წრის საერთო ტური
11-14 მატჩები

საქართველოს ჩემპიონატი ჭაბუკები 16წ. (2002-03)
აღმოსავლეთი
28 აპრილი
გორი - ქარელი
ყვარელი - ქარიშხალა
რუსთავი - თელავი
   14 აპრილი
  გატ-გაშ  
   პეგასი 18   18 0 0 568-223 36  
   ქარიშხალა 17   13 0 4 412-367 26  
   ყვარელი 17   12 1 4 345-301 25  
   თელავი 17   6 1 10 352-400 13  
   რუსთავი
17   5 0 12 310-432 10  
   გორი 17   3 0 14 261-389 6  
   ქარელი
17   2 0 15 359-495 4  

დასავლეთი
   საბოლოო
  გატ-გაშ  
   სამტრედია 15   11 3 1 348-252 25  
   BSB ბათუმი
15   11 2 2 367-296 24  
   აჭარა 15   10 0 5 403-327 20  
   ფოთი   15   5 1 9 319-336 11  
   ქუთაისი
15   4 2 9 317-425 10  
   ხელვაჩაური
15   0 0 15 328-446 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
2 წრის საერთო ტური: 1-4 მაისი
    5 მარ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 8   8 0 0 99-58 16  
    ქარიშხალა
9   8 0 1 145-113 16  
    ფოთი 8   4 1 3 96-72 9  
    ყვარელი   9   4 1 4 96-94 9  
    პეგასი
9   4 0 5 113-107 8  
    სამტრედია
8   1 0 7 72-124 2  
    მამული  
9   0 0 9 59-112 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: