facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს ჩემპიონატზე ქვეყნის ჩემპიონმა თელავის იმედმა მძიმე ბრძოლაში დაამარცხა სტუ-ქარიშხალა 29-28, ხოლო პეგასმა 42-31 მოუგო გორს და მესამე ადგილზე გადაინაცვლა. პირველი წრე 20-22 დეკემბერს ქუთაისში დასრულდება. დასავლეთის ოთხეულს 3-3 მატჩი მარაგში აქვს. 

წინა პირველობის ფინალისტები წლეულს ცხრილის სხვადასხვა ნახევარში არიან. თელავს წინა ორი ტურის მატჩი მოგებული ჰქონდა, ქარიშხალამ ორივე წააგო, მაგრამ ბოლო წუთებამდე სერიოზული ბრძოლა იყო. ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდი ერთი ბურთით აგებდა, როცა შვიდმეტრიანი ვერ გაიტანა, საპასუხო გოლი მიიღო და დარჩენილ დროში მხოლოდ ერთი ბურთის გაქვითვა მოასწრო - 28-29.

პეგასმა პირველ ტაიმში ერთბურთიანი სხვაობით აჯობა გორს, 16-15. თამაში საკმაოდ უხეშ გამოდგა. პეგასს 6 ორწუთიანი გაძევება მოუგროვდა, გორს - 8, იაშვილმა და ზუბიაშვილმა მესამე პერსონალური დარღვევის გამო წითელი ბარათი  მიიღეს, ხოლო ტიელიძე არასპორტული საქციელისთვის გააძევეს, რის გამოც მინიმუმ ერთ მატჩს გამოტოვებს. ეს ყველაფერი უკვე მაშინ მოხდა, როცა პეგასს უკვე გარდატეხილი ჰქონდა თამაში და შემდეგ სხვაობაც გაზარდა - 41-32.

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. კაცები, უმაღლესი ლიგა

14 დეკემბერი, 7 ტური, აღმოსავლეთი. არენა 2

პეგასი - გორი  42-31

პეგ: ი. დიხამინჯია, ცირეკიძე - გ. დიხამინჯია 13, ზარნაძე 9, კალანდაძე 7, ქათამაძე 4, ნ. ჟვანია 4, ლაპიაშვილი 3, კუხალაშვილი 2, შუბიძიძე, კაკაბაძე, ჭანტურია

გორ: ვათიაშვილი - გაგლოშვილი 11, ახალბედაშვილი 5, ტიელიძე 5, ზუბიაშვილი 4, მჭედლიშვილი 3, ტარუაშვილი 2, ტურაშვილი 1, იაშვილი, ტერუნაშვილი, შემშენოვი

მსაჯები: თამაზ კევლიშვილი-ნიკოლოზ კევლიშვილი (თბილისი)

იმედი თელავი - სტუ/ქარიშხალა 29-28

იმ: ცინცაძე, ხარაიშვილი - გიორგაძე 9, ყორიაული 9, აბჟანდაძე 4, ცისკარიშვილი 3, ბაინაზიშვილი 3, მიქავა 1, გავაშელიშვილი, ერისთავი, კორსანტია, მანჯავიძე

სტუ: ხანდოლიშვილი, ხიდეშელი - მამულაშვილი 8, ჩიკვილაძე 7, გ. კობახიძე 5, თიგიშვილი 5, ასაბაშვილი 3, სხვიტარიძე, ეძგვერაძე, ბარკალაია, გურასპაული, ზაალიშვილი, ჯინჭარაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი (თბილისი)-გელა გველესიანი (წყალტუბო)

ტექნიკური დელეგატი: ლევან გელაშვილი (თბილისი)

------------------------თ--მ--ფ--წ------ბ------ქ

იმედი თელავი-----7—6—0—1--224-199--12

BSB ბათუმი---------4—4—0—0--149-108---8

პეგასი----------------7—3—0—3--262-228---8

ქუთაისი-------------4—3—0—1--146-119---6

გორი-----------------7—3—0—4--233-255---6

სტუ-ქარიშხალა----7—2—0—5--206-217---4

წყალტუბო-----------4—0—0—4--121-164--0

სამტრედია----------4—0—0—4----90-140--0

დასავლეთი: 20-22 დეკემბერს, ქუთაისში

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
29 სექტემბერი, არენა 2 
ქარიშხალა 30-21 მამული
ყვარელი 11-8 პეგასი
მამული 4-17 ყვარელი
 
30 სექტემბერი, სენაკი
აჭარა 29-12 წყალტუბო
სამტრედია 23-6 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 10-16 ფოთი
ბსბ ბათუმი 8-16 აჭარა
ფოთი 22-13 სამტრედია
 
13 ოქტომბერი, არენა 2
პეგასი 18-19 ქარიშხალა
პეგასი 26-19 მამული
ქარიშხალა 21-21 ყვარელი
საქართველოს თასი
2018
25-27 სექტემბერი. არენა 2
25 სექტემბერი. 1/4 ფინალი
გორი 19-49 BSB ბათუმი
იმედი სტუ თელავი 41-13 ფოთი
 სპორტუნი 43-34 სამტრედია
ქუთაისი 31-38 პეგასი
 
26 სექტემბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 28-21 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 16-39 პეგასი
 
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: