სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

საქართველოს ჩემპიონატის უმაღლეს ლიგაში თელავის იმედმა 39-33 მოუგო გორს, პეგასმა 37-30 დაამარცხა სტუ-ქარიშხალას. ქვეყნის ჩემპიონს, თელავს, 10 ქულა აქვს და ჯერჯერობით პირველ ადგილზეა, თუმცა, ცხრილი დალაგდება 22 დეკემბერს, როცა პირველ წრეს დასავლეთი საქართველოს 4 გუნდიც დასრულებს. 

თელაველები გორის გუნდს თავიდან ბოლომდე უგებდნენ და საბოლოოდ ექვსბურთიანი სხვაობა დააფიქსირეს, ხოლო პეგასისა და სტუ-ქარიშხალას მატჩი უფრო დაძაბული იყო.

ქვეყნის მრავალგზის ჩემპიონი ამ სეზონში საგრძნობლადაა შესუსტებული. სტუ-ქარიშხალა დატოვეს სტურუამ, ბულბულაშვილმა და ფერაძემ. რამდენიმე ვეტერანითა და გამოუცდელი ჭაბუკებით გუნდი თამაშის სამი მეოთხედი უძალიანდებოდა პეგასს, პირველ ტაიმში 2 ბურთითაც იგებდა (11-9), 45-ეზე კი მინიმუმამდე დაიყვანა სხვაობა (24-25), თუმცა, აქ პეგასის ლიდერმა გიორგი დიხამინჯიამ რამდენიმე სწრაფი გარღვევა მოაწყო და თავისიანები საბოლოოდ დააწინაურა. 37-30.

14 დეკემბერს სპორტკომპლექს არენაში მეშვიდე ტურის ორი მატჩია: პეგასი - გორი, იმედი თელავი - სტუ/ქარიშხალა. საქართველოს ჩემპიონატის ყველა თამაშის ცოცხლად ნახვა შეგიძლიათ აქ:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. კაცები, უმაღლესი ლიგა

13 დეკემბერი, 6 ტური, აღმოსავლეთი

გორი - იმედი თელავი 33-39

გორ: ვათიაშვილი - გაგლოშვილი 15, მჭედლიშვილი 4, ზუბიაშვილი 4, ტარუაშვილი 4, ახალბედაშვილი 3, იაშვილი 2, ტიელიძე 1, ტურაშვილი, ტერუნაშვილი, შემშენოვი

იმ: ცინცაძე, ხარაიშვილი - გიორგაძე 12, ყორიაული 12, ცისკარიშვილი 7, ბაინაზიშვილი 4, მიქავა 3, ერისთავი 1, აბჟანდაძე, გავაშელიშვილი, კორსანტია, მანჯავიძე

მსაჯები: თამაზ კევლიშვილი-ნიკოლოზ კევლიშვილი (თბილისი)

პეგასი - სტუ/ქარიშხალა 37-30

პეგ: ი. დიხამინჯია, ცირეკიძე - გ. დიხამინჯია 12, ლაპიაშვილი 7, კალანდაძე 6, ქათამაძე 5, ნ. ჟვანია 4, ზარნაძე 3, კუხალაშვილი, შუბიძიძე, კაკაბაძე, ჭანტურია

სტუ: ხანდოლიშვილი, ხიდეშელი - გ. კობახიძე 9, მამულაშვილი 6, ასაბაშვილი 5, ოსიყმაშვილი 5, თიგიშვილი 3, სხვიტარიძე 1, ეძგვერაძე 1, ბარკალაია, გურასპაული  ზაალიშვილი

მსაჯები: ინა ჭკუასელი (თბილისი)-გელა გველესიანი (წყალტუბო)

ტექნიკური დელეგატი: ლევან გელაშვილი (თბილისი)

------------------------თ--მ--ფ--წ------ბ------ქ

იმედი თელავი-----6—5—0—1--195-171--10

BSB ბათუმი---------4—4—0—0--149-108---8

ქუთაისი-------------4—3—0—1--146-119---6

პეგასი----------------6—3—0—3--220-197---6

გორი-----------------6—3—0—3--202-213---6

სტუ-ქარიშხალა----6—2—0—4--178-188---4

წყალტუბო-----------4—0—0—4--121-164--0

სამტრედია----------4—0—0—4----90-140--0

14 დეკემბერი, 7 ტური

13:00 პეგასი - გორი, 15:00 იმედი თელავი - სტუ/ქარიშხალა

დასავლეთი: 20-22 დეკებერს, ქუთაისში

მსოფლიო ჩემპიონატი
სილკ-სპორტზე

LogoWorld

23 იანვარი
18:30 ბრაზილია - ისლანდია
18:30 ტუნისი - ეგვიპტე
21:00 საფრანგეთი - ხორვატია
21:00 ნორვეგია - უნგრეთი
23:30 გერმანია - ესპანეთი
23:30 დანია - შვედეთი
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

ქუთაისის სპორტის სასახლე
29 იანვარი
14:20 წყალტუბო - BSB ბათუმი
16:20 სამტრედია - ქუთაისი
30 იანვარი
14:20 BSB ბათუმი - სამტრედია
16:20 ქუთაისი - წყალტუბო
31 იანვარი
14:20 სამტრედია - წყალტუბო
16:20 ქუთაისი - BSB ბათუმი
13 დეკ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 7 7 0 0 317-187 14
პეგასი 7 5 0 2 298-201 10
ქუთაისი 7 5 0 2 235-206 10
იმედი სტუ 7 5 0 2 289-196 10
გორი 7 3 0 4 248-289 6
სპორტუნი 7 2 0 5 221-297 4
სამტრედია 7 1 0 6 192-276 2
წყალტუბო 7 0 0 7 156-304 0
აღმოსავლეთი. 5-7 თებერვალი, თბილისი

1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
24-25 იანვარი. თბილისი
ოლიმპია - აზერსუ
   12 იან.             გატ-გაშ  
  აზერსუ 10     9     0     1 354-210 18  
  აზერიოლი 10     9     0     1 330-208 18  
  ყარაბაღი 10     6     0     4 316-238 12  
  ოლიმპია თბ. 10     3     1     6 244-324 7  
  იდმან აკადემ. 10     2     1     7 242-333 5  
  განჯლარ ბირ. 10     0     0     10 208-391 0  

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად ]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
19 იან.         გატ-გაშ    
სამტრედია 7   6   1   0   221-134   13  
აჭარა 8   6   1   1   231-193   13  
BSB ბათუმი 7   5   0   2   169-149   10  
ფოთი 7   3   0   4   145-149   6  
ქუთაისი 7   2   1   4   145-124   5  
ხელვაჩაური 8   2   1   5   171-192   5  
წყალტუბო 8   0   0   8   92-233   0  
19 იანვარი. ზესტაფონი
წყალტუბო 16-30 ხელვაჩაური
აჭარა 24-32 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 16-23 ქუთაისი
ხელვაჩაური 9-34 სამტრედია
აჭარა 35-30 ფოთი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
20 იან.         გატ-გაშ    
პეგასი 9   9   0   0   214-70   18  
ყვარელი 8   7   0   1   186-88   14  
რუსთავი 9   6   0   3   229-217   12  
ქარიშხალა 8   4   0   4   158-172   8  
ქარელი 9   4   0   5   165-183   8  
გორი 8   3   0   5   128-164   6  
ლაგოდეხი 9   1   0   8   65-157   2  
თელავი 8   0   0   8   109-203   0  
შემდეგი ტური - 3 თებერვალი
20 იანვარი. არენა 2
ქარიშხალა 7-25 პეგასი
გორი 12-27 რუსთავი
თელავი 16-31 ყვარელი
რუსთავი 27-29 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 ქარელი
პეგასი 10-0 ლაგოდეხი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი

Maltas

11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა
საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: