სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს ჩემპიონატის უმაღლეს ლიგაში თელავის იმედმა 39-33 მოუგო გორს, პეგასმა 37-30 დაამარცხა სტუ-ქარიშხალას. ქვეყნის ჩემპიონს, თელავს, 10 ქულა აქვს და ჯერჯერობით პირველ ადგილზეა, თუმცა, ცხრილი დალაგდება 22 დეკემბერს, როცა პირველ წრეს დასავლეთი საქართველოს 4 გუნდიც დასრულებს. 

თელაველები გორის გუნდს თავიდან ბოლომდე უგებდნენ და საბოლოოდ ექვსბურთიანი სხვაობა დააფიქსირეს, ხოლო პეგასისა და სტუ-ქარიშხალას მატჩი უფრო დაძაბული იყო.

ქვეყნის მრავალგზის ჩემპიონი ამ სეზონში საგრძნობლადაა შესუსტებული. სტუ-ქარიშხალა დატოვეს სტურუამ, ბულბულაშვილმა და ფერაძემ. რამდენიმე ვეტერანითა და გამოუცდელი ჭაბუკებით გუნდი თამაშის სამი მეოთხედი უძალიანდებოდა პეგასს, პირველ ტაიმში 2 ბურთითაც იგებდა (11-9), 45-ეზე კი მინიმუმამდე დაიყვანა სხვაობა (24-25), თუმცა, აქ პეგასის ლიდერმა გიორგი დიხამინჯიამ რამდენიმე სწრაფი გარღვევა მოაწყო და თავისიანები საბოლოოდ დააწინაურა. 37-30.

14 დეკემბერს სპორტკომპლექს არენაში მეშვიდე ტურის ორი მატჩია: პეგასი - გორი, იმედი თელავი - სტუ/ქარიშხალა. საქართველოს ჩემპიონატის ყველა თამაშის ცოცხლად ნახვა შეგიძლიათ აქ:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. კაცები, უმაღლესი ლიგა

13 დეკემბერი, 6 ტური, აღმოსავლეთი

გორი - იმედი თელავი 33-39

გორ: ვათიაშვილი - გაგლოშვილი 15, მჭედლიშვილი 4, ზუბიაშვილი 4, ტარუაშვილი 4, ახალბედაშვილი 3, იაშვილი 2, ტიელიძე 1, ტურაშვილი, ტერუნაშვილი, შემშენოვი

იმ: ცინცაძე, ხარაიშვილი - გიორგაძე 12, ყორიაული 12, ცისკარიშვილი 7, ბაინაზიშვილი 4, მიქავა 3, ერისთავი 1, აბჟანდაძე, გავაშელიშვილი, კორსანტია, მანჯავიძე

მსაჯები: თამაზ კევლიშვილი-ნიკოლოზ კევლიშვილი (თბილისი)

პეგასი - სტუ/ქარიშხალა 37-30

პეგ: ი. დიხამინჯია, ცირეკიძე - გ. დიხამინჯია 12, ლაპიაშვილი 7, კალანდაძე 6, ქათამაძე 5, ნ. ჟვანია 4, ზარნაძე 3, კუხალაშვილი, შუბიძიძე, კაკაბაძე, ჭანტურია

სტუ: ხანდოლიშვილი, ხიდეშელი - გ. კობახიძე 9, მამულაშვილი 6, ასაბაშვილი 5, ოსიყმაშვილი 5, თიგიშვილი 3, სხვიტარიძე 1, ეძგვერაძე 1, ბარკალაია, გურასპაული  ზაალიშვილი

მსაჯები: ინა ჭკუასელი (თბილისი)-გელა გველესიანი (წყალტუბო)

ტექნიკური დელეგატი: ლევან გელაშვილი (თბილისი)

------------------------თ--მ--ფ--წ------ბ------ქ

იმედი თელავი-----6—5—0—1--195-171--10

BSB ბათუმი---------4—4—0—0--149-108---8

ქუთაისი-------------4—3—0—1--146-119---6

პეგასი----------------6—3—0—3--220-197---6

გორი-----------------6—3—0—3--202-213---6

სტუ-ქარიშხალა----6—2—0—4--178-188---4

წყალტუბო-----------4—0—0—4--121-164--0

სამტრედია----------4—0—0—4----90-140--0

14 დეკემბერი, 7 ტური

13:00 პეგასი - გორი, 15:00 იმედი თელავი - სტუ/ქარიშხალა

დასავლეთი: 20-22 დეკებერს, ქუთაისში

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები [ სრულად ]
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  
ნახევარფინალი. 4 მაისი
BSB ბათუმი #1 - პეგასი #4
ქუთაისი #2 - იმედი თელავი #3
ფინალი. 5 მაისი
17-20 აპრილი. საერთო ტური
III წრე. 18-21 მატჩები. არენა 2
17 აპრილი
პეგასი 29-29 BSB ბათუმი
სამტრედია 28-40 იმედი თელავი
წყალტუბო 35-38 სტუ ქარიშხალა
გორი 35-43 ქუთაისი
 
18 აპრილი
სტუ ქარიშხალა 32-48 BSB ბათუმი
გორი 42-38 სამტრედია
ქუთაისი 36-23 იმედი თელავი
წყალტუბო 24-38 პეგასი
 
19 აპრილი
BSB ბათუმი 60-38 გორი
იმედი თელავი 47-32 წყალტუბო
ქუთაისი 45-44 პეგასი
სტუ ქარიშხალა 29-30 სამტრედია
 
20 აპრილი
ქუთაისი 45-39 სტუ ქარიშხალა
სამტრედია 16-35 პეგასი
BSB ბათუმი 33-17 იმედი თელავი
გორი 40-36 წყალტუბო
მსაჯები: ინა ჭკუასელი
ნიკა კევლიშვილი | თამაზ კევლიშვილი
ანატოლი ნოვიკოვ | ვალერი როჟკოვ (უკრ) სიარჰეი კულიკ | ძმიტრი ნაბოკაუ (ბლრ)

4 მაისი: ნახევარფინალი
5 მაისი: ფინალი
საქართველოს ჩემპიონატი
ქალები. უმაღლესი ლიგა
25-27 აპრილი
დასავლეთი. 8-10 მატჩები

    13 აპრ. 2018
        გატ-გაშ  
   მამული
10   8   1   1   226-147 17  
   ქარიშხალა
10   8   1   1   236-176 17  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   პეგასი 10   1   1   8   132-199 3  
   ყვარელი
10   1   0   9   155-187 2  
15-18 მაისი. მეორე წრის საერთო ტური
11-14 მატჩები

საქართველოს ჩემპიონატი ჭაბუკები 16წ. (2002-03)
აღმოსავლეთი
28 აპრილი
გორი - ქარელი
ყვარელი - ქარიშხალა
რუსთავი - თელავი
   14 აპრილი
  გატ-გაშ  
   პეგასი 18   18 0 0 568-223 36  
   ქარიშხალა 17   13 0 4 412-367 26  
   ყვარელი 17   12 1 4 345-301 25  
   თელავი 17   6 1 10 352-400 13  
   რუსთავი
17   5 0 12 310-432 10  
   გორი 17   3 0 14 261-389 6  
   ქარელი
17   2 0 15 359-495 4  

დასავლეთი
   საბოლოო
  გატ-გაშ  
   სამტრედია 15   11 3 1 348-252 25  
   BSB ბათუმი
15   11 2 2 367-296 24  
   აჭარა 15   10 0 5 403-327 20  
   ფოთი   15   5 1 9 319-336 11  
   ქუთაისი
15   4 2 9 317-425 10  
   ხელვაჩაური
15   0 0 15 328-446 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
2 წრის საერთო ტური: 1-4 მაისი
    5 მარ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 8   8 0 0 99-58 16  
    ქარიშხალა
9   8 0 1 145-113 16  
    ფოთი 8   4 1 3 96-72 9  
    ყვარელი   9   4 1 4 96-94 9  
    პეგასი
9   4 0 5 113-107 8  
    სამტრედია
8   1 0 7 72-124 2  
    მამული  
9   0 0 9 59-112 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: