სიახლეების კალენდარი

მაისი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

მეოთხედფინალური წყვილები გაირკვა მსოფლიოს ქალთა ჩემპიონატზე ხელბურთში. დღეს ლაიპციგში თამაშობენ შვედეთი-დანია, საფრანგეთი-მონტენეგრო, ხვალ კი ორი მატჩი მაგდებურგშია: ჰოლანდია-ჩეხეთი, ნორვეგია-რუსეთი. 

წინა ჩემპიონატის ბრინჯაოს პრიზიორი რუმინეთი 27-28 დამარცხდა ჩეხეთთან. რუმინელთა გუნდი ზედმეტადაა დამოკიდებული ლიდერზე - ქრისტინა ნიაგუმ 13 გოლი გაიტანა, მაგრამ ბოლოში დაიღალა. რუმინეთი 23-ე წუთზე 14-9 იგებდა, მაგრამ, მეორე ტაიმში რისანკოვამ გაათანაბრა 20-20. ჩეხების უკანა ხაზმა (ლუზუმოვა, იერაბკოვა, რისანკოვა) ჯამში 18 გოლი დააგროვა, გუნდი კი პირველად 59-ე წუთზე დააწინაურა იერაბკოვამ (26-25). ამის შემდეგ კი რუმინეთმა ორჯერ გაათანაბრა. ბოლოს - ნიაგუმ, შვიდმეტრიანიდან, 27-27. ჩეხეთს 11 წამი ჰქონდა დარჩენილი და ზედ ბოლო წამზე მარჯვენა კუთხიდან მიხაელა ჰრბკოვამ გამარჯვების გოლი გაიტანა - 28-27. ჩეხეთი ჯგუფში დაკავებული მეოთხე ადგილიდან მეოთხედფინალში მოხვდა, რუმინეთი კი სერბეთის შემდეგ მეორე გუნდია, ვინც ჯგუფური ტურნირი მოიგო, მაგრამ მერვედფინალშივე დამარცხდა.

ორი მატჩი აზიური გუნდების მონაწილეობით ნამდვილი ომი იყო. კორეამ 13-16 წააგო პირველი ტაიმი ოლიმპიურ ჩემპიონ რუსეთთან და პირველად 58-ე წუთზე, გამთამაშებელ ლი მიგიონის დარტყმის შემდეგ დაწინაურდა - 29-28. ლიმ 11 გოლი გაიტანა, მარჯვენა შუამარბმა რიუმ - 10, რუსეთმა კი მაინც გადაიყვანა თამაში ოვერტაიმში (30-30) და შემდეგ ორი ბურთით წინ გავიდა 32-30. რუსებში საუკეთესო იყო მარცხენა ინსაიდი ვედეხინა (9 გოლი). 70-ე წუთზე კორეამ ისევ დაიყვანა სხვაობა მინიმუმამდე, მაგრამ ბოლო შეტევა რუსეთს დარჩა - 36-35.   

კორეის მსგავსად, იაპონიის გუნდიც, დანიელი მწვრთნელის ულრიკ კირკელის ხელმძღვანელობით, ახერხებს მეტოქეებთან სიმაღლეში და ფიზიკურ კონდიციებში ჩამორჩენის კომპენსირებას სისწრაფითა და ავტომატიზმამდე დამუშავებული კომბინაციებით. იაპონია-ჰოლანდიის მატჩში ძალიან მკაცრი დაცვა იყო, ძირითად დროში სულ 40 გოლი გავიდა და ჰოლანდიელთა მეკარის, ვესტერის 6 მეტრიდან მოგერიებული დარტყმა რომ არა ბოლო წუთზე, ოვერტაიმი შეიძლება არც ყოფილიყო 20-20. ჰოლანდიამ ვერავითარი უპირატესობა ვერ მიიღო უკანა ხაზიდან, თუმცა, თამაშის ბედი გადაწყვიტა მარჯვენა გარემარბის, ანგელა მალეშტაინის 7 გოლმა. წინა ჩემპიონატის ფინალისტმა 26-24 მოიგო, საუკეთესო მოთამაშის პრიზი კი მიიღო იაპონელთა 30 წლის მეკარემ საკურა კამეტანიმ, რომელიც დედით ნორვეგიელია და კრისტიანსანდში თამაშობს.

ნორვეგიამ ბოლოს მაინც გატეხა ესპანეთი, 31-23 და მეოთხედფინალში რუსეთს შეხვდება. ეს იქნება მეოთხედფინალის ბოლო და მთავარი მატჩი - მსოფლიო ჩემპიონი ოლიმპიური ჩემპიონის წინააღმდეგ. ნორვეგიამ  ოლიმპიური ტიტული 2016 წელს სწორედ რუსეთთან ნახევარფინალში დამარცხების შემდეგ დათმო.

ხელბურთი. ქალთა 23- მსოფლიო ჩემპიონატი. გერმანია, 1-17 დეკემბერი, 2017

11 დეკემბერი, მერვედფინალი 

მაგდებურგი. რუსეთი-კორეა 36-35 (დ.დ. 30-30)

რუს: კალინინა 7/18, უტკინა 4/28 - ვედეხინა 9, ვიახირევა 7, სამოხინა 6, მაკეევა 6, დმიტრიევა 4, საბიროვა 3, პეტროვა 1, მანაგაროვა, კოჩეტოვა, მარკოვა, პუნკო, მალაშენკო

კორ: პარკი 6/23, იუ 1/16, ციონი 1/5 - ლი 11, რიუ 10, იუ 4, გიმი 3, ჩოი 2, სიმი 2, კანი 1, სონი 1, კიმი 1

ლაიპციგი. რუმინეთი-ჩეხეთი 27-28

რუმ: დუმანსკა 5/20, დედუ 2/15 - ნიაგუ 13, გაიგერი 4, ბუჩესკი 3, უდრისციოიუ 2, პინტეა 2, დრაგუცი 2, არდიან-ელისეი 1, პოპა, ფლორიანუ, სუჩი, ლასლო, ბერბეჩე, ტატარი

ჩეხ: კუდლაჩკოვა 8/24, სატრაპოვა 1/11, მუელნეროვა 0/1 - იერაბკოვა 7, ლუზუმოვა 6, რისანკოვა 5, მალა 5, ჰრბკოვა 3, ზახოვა 1, მანაკოვა 1, ადამკოვა, კოდროვსკა, სეტელიკოვა, მარჩიკოვა,

მაგდებურგი. იაპონია-ჰოლანდია 24-26 (დ.დ. 20-20)

იაპ: კამეტანი 14/36, 1 გოლი - იკეჰარა 5, მაცუმურა 4, ჰარა 3, ი. სუნამი 3, ტადა 2, ნაგატა 2, კ. სუნამი 1, კაცურენი 1, ოჰიამა 1, სასაკი 1, იოკოშიმა, ფუძიტა, შიოტა

ჰოლ: ვესტერი 6/22, იანკოვიჩი 2/9 - მალეშტაინი 7, პოლმანი 4, სმეტსი 3,  აბინგჰი 2, ვან დერ ჰაიდენი 2, ხროტი 2, ბონტი 1, სნელდერი 1, დულფერი, როზემალენი

ლაიპციგი. ესპანეთი-ნორვეგია 23-31

ესპ: ნავარო 2/15, ზოქბი 3/21 - მარტინი 6, კაბრალი 5, როდრიგესი 3, პენია 2, ჩავესი 2, ნუნიესი 1, არდერიუსი 1, ლ. გონსალესი 1,  მ. გონსალესი 1, მუსონსი 1, ა. გონსალესი, გუტიერესი, გარსია, ეჩებერია

ნორ: ლუნდე 12/31, გრიმსბო 2/6 - მორკი 11, ოფტედალი 6, კრისტიანსენი 4, ჰერემი 3, არნცენი 2, კურტოვიჩი 2, სკოგრანდი 1, ლოკე 1, სულბერგი 1,  ბრატსეტი, ინგსტადი

10 დეკემბერი: სერბეთი-მონტენეგრო 29-31, უნგრეთი-საფრანგეთი 26-29, გერმანია-დანია 17-21, შვედეთი-სლოვენია 33-21   

მეოთხედფინალი 

12 დეკ, ლაიპციგი. 20:30 შვედეთი-დანია 23:45 საფრანგეთი-მონტენეგრო

https://www.olympicchannel.com/de/events/handball-ihf-womens-world-championship-2017---germany/

13 დეკ, მაგდებურგი. 20:30 ჩეხეთი-ჰოლანდია, 23:45 ნორვეგია-რუსეთი

ნახევარფინალები და ფინალი ჰამბურგში, 15 და 17 დეკემბერს
--

17-24 ადგილები, 11 დეკემბერი

23-24 ადგილები: არგენტინა-ტუნისი 29-19

21-22 ადგილები: პარაგვაი-ჩინეთი 23-21

19-20 ადგილები: ანგოლა-კამერუნი  33-23

17-18 ადგილი: პოლონეთი-ბრაზილია 29-26

კლასიფიკაცია, 9-24: 9. სერბეთი 10. რუმინეთი 11. ესპანეთი 12. გერმანია 13. კორეა 14. უნგრეთი 15. სლოვენია 16. იაპონია - 17. პოლონეთი 18. ბრაზილია 19. ანგოლა 20. კამერუნი - 21. პარაგვაი 22. ჩინეთი 23. არგენტინა 24. ტუნისი

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
23 მაისი
BSB ბათუმი 30-33 აჭარა
ფოთი 19-32 სამტრედია
თელავი 20-31 პეგასი
ყვარელი 21-21 ქარიშხალა
 
24 მაისი
სამტრედია 33-18 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 38-25 თელავი
ყვარელი 27-33 ფოთი
პეგასი 30-34 აჭარა
 
25 მაისი
აჭარა 38-39 თელავი
ქარიშხალა 18-31 ფოთი
პეგასი 24-25 BSB ბათუმი
სამტრედია 24-15 ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
12:00 ყვარელი - თელავი
13:20 პეგასი - ქარიშხალა
ნფ1 14:40 სამტრედია - BSB ბათუმი
ნფ2 16:00 აჭარა - ფოთი
 
27 მაისი. ფინალი
12:00 7-8 ადგილები
13:20 5-6 ადგილები
14:40 3-4 ადგილები
16:00 1-2 ადგილები
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  
უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: