სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

მეოთხედფინალური წყვილები გაირკვა მსოფლიოს ქალთა ჩემპიონატზე ხელბურთში. დღეს ლაიპციგში თამაშობენ შვედეთი-დანია, საფრანგეთი-მონტენეგრო, ხვალ კი ორი მატჩი მაგდებურგშია: ჰოლანდია-ჩეხეთი, ნორვეგია-რუსეთი. 

წინა ჩემპიონატის ბრინჯაოს პრიზიორი რუმინეთი 27-28 დამარცხდა ჩეხეთთან. რუმინელთა გუნდი ზედმეტადაა დამოკიდებული ლიდერზე - ქრისტინა ნიაგუმ 13 გოლი გაიტანა, მაგრამ ბოლოში დაიღალა. რუმინეთი 23-ე წუთზე 14-9 იგებდა, მაგრამ, მეორე ტაიმში რისანკოვამ გაათანაბრა 20-20. ჩეხების უკანა ხაზმა (ლუზუმოვა, იერაბკოვა, რისანკოვა) ჯამში 18 გოლი დააგროვა, გუნდი კი პირველად 59-ე წუთზე დააწინაურა იერაბკოვამ (26-25). ამის შემდეგ კი რუმინეთმა ორჯერ გაათანაბრა. ბოლოს - ნიაგუმ, შვიდმეტრიანიდან, 27-27. ჩეხეთს 11 წამი ჰქონდა დარჩენილი და ზედ ბოლო წამზე მარჯვენა კუთხიდან მიხაელა ჰრბკოვამ გამარჯვების გოლი გაიტანა - 28-27. ჩეხეთი ჯგუფში დაკავებული მეოთხე ადგილიდან მეოთხედფინალში მოხვდა, რუმინეთი კი სერბეთის შემდეგ მეორე გუნდია, ვინც ჯგუფური ტურნირი მოიგო, მაგრამ მერვედფინალშივე დამარცხდა.

ორი მატჩი აზიური გუნდების მონაწილეობით ნამდვილი ომი იყო. კორეამ 13-16 წააგო პირველი ტაიმი ოლიმპიურ ჩემპიონ რუსეთთან და პირველად 58-ე წუთზე, გამთამაშებელ ლი მიგიონის დარტყმის შემდეგ დაწინაურდა - 29-28. ლიმ 11 გოლი გაიტანა, მარჯვენა შუამარბმა რიუმ - 10, რუსეთმა კი მაინც გადაიყვანა თამაში ოვერტაიმში (30-30) და შემდეგ ორი ბურთით წინ გავიდა 32-30. რუსებში საუკეთესო იყო მარცხენა ინსაიდი ვედეხინა (9 გოლი). 70-ე წუთზე კორეამ ისევ დაიყვანა სხვაობა მინიმუმამდე, მაგრამ ბოლო შეტევა რუსეთს დარჩა - 36-35.   

კორეის მსგავსად, იაპონიის გუნდიც, დანიელი მწვრთნელის ულრიკ კირკელის ხელმძღვანელობით, ახერხებს მეტოქეებთან სიმაღლეში და ფიზიკურ კონდიციებში ჩამორჩენის კომპენსირებას სისწრაფითა და ავტომატიზმამდე დამუშავებული კომბინაციებით. იაპონია-ჰოლანდიის მატჩში ძალიან მკაცრი დაცვა იყო, ძირითად დროში სულ 40 გოლი გავიდა და ჰოლანდიელთა მეკარის, ვესტერის 6 მეტრიდან მოგერიებული დარტყმა რომ არა ბოლო წუთზე, ოვერტაიმი შეიძლება არც ყოფილიყო 20-20. ჰოლანდიამ ვერავითარი უპირატესობა ვერ მიიღო უკანა ხაზიდან, თუმცა, თამაშის ბედი გადაწყვიტა მარჯვენა გარემარბის, ანგელა მალეშტაინის 7 გოლმა. წინა ჩემპიონატის ფინალისტმა 26-24 მოიგო, საუკეთესო მოთამაშის პრიზი კი მიიღო იაპონელთა 30 წლის მეკარემ საკურა კამეტანიმ, რომელიც დედით ნორვეგიელია და კრისტიანსანდში თამაშობს.

ნორვეგიამ ბოლოს მაინც გატეხა ესპანეთი, 31-23 და მეოთხედფინალში რუსეთს შეხვდება. ეს იქნება მეოთხედფინალის ბოლო და მთავარი მატჩი - მსოფლიო ჩემპიონი ოლიმპიური ჩემპიონის წინააღმდეგ. ნორვეგიამ  ოლიმპიური ტიტული 2016 წელს სწორედ რუსეთთან ნახევარფინალში დამარცხების შემდეგ დათმო.

ხელბურთი. ქალთა 23- მსოფლიო ჩემპიონატი. გერმანია, 1-17 დეკემბერი, 2017

11 დეკემბერი, მერვედფინალი 

მაგდებურგი. რუსეთი-კორეა 36-35 (დ.დ. 30-30)

რუს: კალინინა 7/18, უტკინა 4/28 - ვედეხინა 9, ვიახირევა 7, სამოხინა 6, მაკეევა 6, დმიტრიევა 4, საბიროვა 3, პეტროვა 1, მანაგაროვა, კოჩეტოვა, მარკოვა, პუნკო, მალაშენკო

კორ: პარკი 6/23, იუ 1/16, ციონი 1/5 - ლი 11, რიუ 10, იუ 4, გიმი 3, ჩოი 2, სიმი 2, კანი 1, სონი 1, კიმი 1

ლაიპციგი. რუმინეთი-ჩეხეთი 27-28

რუმ: დუმანსკა 5/20, დედუ 2/15 - ნიაგუ 13, გაიგერი 4, ბუჩესკი 3, უდრისციოიუ 2, პინტეა 2, დრაგუცი 2, არდიან-ელისეი 1, პოპა, ფლორიანუ, სუჩი, ლასლო, ბერბეჩე, ტატარი

ჩეხ: კუდლაჩკოვა 8/24, სატრაპოვა 1/11, მუელნეროვა 0/1 - იერაბკოვა 7, ლუზუმოვა 6, რისანკოვა 5, მალა 5, ჰრბკოვა 3, ზახოვა 1, მანაკოვა 1, ადამკოვა, კოდროვსკა, სეტელიკოვა, მარჩიკოვა,

მაგდებურგი. იაპონია-ჰოლანდია 24-26 (დ.დ. 20-20)

იაპ: კამეტანი 14/36, 1 გოლი - იკეჰარა 5, მაცუმურა 4, ჰარა 3, ი. სუნამი 3, ტადა 2, ნაგატა 2, კ. სუნამი 1, კაცურენი 1, ოჰიამა 1, სასაკი 1, იოკოშიმა, ფუძიტა, შიოტა

ჰოლ: ვესტერი 6/22, იანკოვიჩი 2/9 - მალეშტაინი 7, პოლმანი 4, სმეტსი 3,  აბინგჰი 2, ვან დერ ჰაიდენი 2, ხროტი 2, ბონტი 1, სნელდერი 1, დულფერი, როზემალენი

ლაიპციგი. ესპანეთი-ნორვეგია 23-31

ესპ: ნავარო 2/15, ზოქბი 3/21 - მარტინი 6, კაბრალი 5, როდრიგესი 3, პენია 2, ჩავესი 2, ნუნიესი 1, არდერიუსი 1, ლ. გონსალესი 1,  მ. გონსალესი 1, მუსონსი 1, ა. გონსალესი, გუტიერესი, გარსია, ეჩებერია

ნორ: ლუნდე 12/31, გრიმსბო 2/6 - მორკი 11, ოფტედალი 6, კრისტიანსენი 4, ჰერემი 3, არნცენი 2, კურტოვიჩი 2, სკოგრანდი 1, ლოკე 1, სულბერგი 1,  ბრატსეტი, ინგსტადი

10 დეკემბერი: სერბეთი-მონტენეგრო 29-31, უნგრეთი-საფრანგეთი 26-29, გერმანია-დანია 17-21, შვედეთი-სლოვენია 33-21   

მეოთხედფინალი 

12 დეკ, ლაიპციგი. 20:30 შვედეთი-დანია 23:45 საფრანგეთი-მონტენეგრო

https://www.olympicchannel.com/de/events/handball-ihf-womens-world-championship-2017---germany/

13 დეკ, მაგდებურგი. 20:30 ჩეხეთი-ჰოლანდია, 23:45 ნორვეგია-რუსეთი

ნახევარფინალები და ფინალი ჰამბურგში, 15 და 17 დეკემბერს
--

17-24 ადგილები, 11 დეკემბერი

23-24 ადგილები: არგენტინა-ტუნისი 29-19

21-22 ადგილები: პარაგვაი-ჩინეთი 23-21

19-20 ადგილები: ანგოლა-კამერუნი  33-23

17-18 ადგილი: პოლონეთი-ბრაზილია 29-26

კლასიფიკაცია, 9-24: 9. სერბეთი 10. რუმინეთი 11. ესპანეთი 12. გერმანია 13. კორეა 14. უნგრეთი 15. სლოვენია 16. იაპონია - 17. პოლონეთი 18. ბრაზილია 19. ანგოლა 20. კამერუნი - 21. პარაგვაი 22. ჩინეთი 23. არგენტინა 24. ტუნისი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: