სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

მსოფლიოს ქალთა ჩემპიონატზე ხელბურთში, ოთხი მეოთხედფინაისტი გამოვლინდა. 12 დეკემბერს ითამაშებენ შვედეთი-დანია, მონტენეგრო-საფრანგეთი. მასპინძელი, გერმანია, ტურნირს გამოეთიშა, დღეს 4 დარჩენილი მერვედფინალია.

გერმანია, შეიძლება ითქვას, პირადად დაამარცხა დანიელთა მეკარე სანდრა ტოფტმა, ვინც პირველ ტაიმში მხოლოდ 7 ბურთი გაუშვა და მოგერიებათა პროცენტი სამოცამდე ჰქონდა. დანიამ ნახევარი 11-17 მოიგო, შემდეგ მეტე ტრანბორგმა გაიტანა ზედიზედ ოთხჯერ, 55-ე წუთზე კი ანგარიში 20-13 იყო. ბოლოში გერმანიამ ორი ბურთი გაიტანა ცარიელ კარში და ანგარიში შეალამაზა, 17-21.

დანიის მეტოქე მეოთხედფინალში იქნება შვედეთი, რომელმაც გაანადგურა სლოვენია - 33-21. იზაბელ გულდენი აქ მეორე პლანზე იყო, თავი გამოიჩინეს მარჯვენა შუამარბმა იოჰანა ვესტბერგმა (8 გოლი) და მეკარე იოჰანა ბუნდსენმა 19 მოგერიებით. ნორვეგიის დამარცხების შემდეგ შვედეთი ბადის ამ ნახევარში ფავორიტად ითვლება.

ოლიმპიადის ვერცხლის პრიზიორი საფრანგეთი თავიდან ბოლომდე უგებდა უნგრეთს, თუმცა, საბოლოოდ ბოლო 20 წუთში გატეხა - 29-26. სერბეთმა ჯგუფური ეტაპი წაუგებლად დაასრულა (3 მოგება, 2 ფრე), მაგრამ მერვედფინალში სუფთად დამარცხდა პლეიოფში წვალებით, ბოლო მატჩის ბოლო წუთზე გატანილი გოლით გასულ მონტენეგროსთან.   36-ე წუთზე სხვაობა 7 ბურთი იყო (21-14) და სერბეთი მხოლოდ 55-ე წუთზე ჩაეჭიდა შანსს, როცა მეტოქეს სამამდე დაუახლოვდა 26-29, თუმცა, 29-31 წააგო. ჯამში 19 ბურთი გაიტანა მონტენეგროს ვეტერანთა სამეულმა - რადიჩევიჩმა, ბულატოვიჩმა და რაიჩევიჩმა, მაშინ როცა სერბეთის ლიდერთა წყვილის, ლეკიჩ-დამნიანოვიჩის ანგარიშზე ერთადერთი გოლი იყო.

დღეს დარჩენილი 4 მერვედფინალია:  რუსეთი-კორეა, იაპონია-ჰოლანდია (იხილეთ აქ: https://www.olympicchannel.com/de/tv/livestream-3/, რუმინეთი-ჩეხეთი, ესპანეთი-ნორვეგია (https://www.olympicchannel.com/de/tv/livestream-4/).

ხელბურთი. ქალთა 23- მსოფლიო ჩემპიონატი. გერმანია, 1-17 დეკემბერი, 2017

10 დეკემბერი, მერვედფინალი 

მაგდებურგი. სერბეთი-მონტენეგრო 29-31

სრბ: ჩოლიჩი 3/15, ტომაშევიჩი 3/19 - ცვიიჩი 7, კრპეჟი 5, თ. რადოევიჩი 4, დ. რადოევიჩი 4, ნიკოლიჩი 3,  რადოსავლევიჩი 2, დმიტროვიჩი 1, ლავკო 1, დამნიანოვიჩი 1, ობრადოვიჩი 1, ლეკიჩი, პოპ-ლაზიჩი, სტევინი, სტოილიკოვიჩი 
მნტ: რაიჩიჩი 4/24, ჰასანიჩი 1/8 - რადიჩევიჩი 9, ბულატოვიჩი 6, რაიჩევიჩი 4, იაუკოვიჩი 4, ბრნოვიჩი 3, დესპოტოვიჩი 2, გრბიჩი 1, ბ. კლიკოვაცი 1, პავიჩევიჩი 1, ა. კლიკოვაცი

ლაიპციგი. უნგრეთი-საფრანგეთი 26-29

უნგ: ბირო 10/33, იანურიკი 3/9 - კოვაჩიჩი 6, ლუკაჩი 6, კლივინი 3, ბოდი 3, შაცლი 3, გორბიცი 2, სოლოში 2, ჰაფრა 1, სუჩანსკი, კოვაჩი, კიშფალუდი, სეკერეში, მაიერი, მესაროში

საფ: ლეინო 5/17, დარლო 2/16 - ლაკრაბერი 5, ლანდრი 4, ნიომბლა 3, ზაადი 3, პინო 3, აილიონი 3, დანსეტი 3, უეტი 2, დემბელე 2, ნზემინკო 1, ფლიპი, ნიაკატე, ედვიჟი

მაგდებურგი. გერმანია-დანია 17-21

გერ: ვოლტერინგი 11/30, ეკერლე 0/1 - შმიტსი 6, გუბერნატისი 5, გეშკე 2, ლორპერი 2, კაროლიუსი 1, ჰუბერი 1, კლაინი,  ბენკე,  ბიოლკი, მანსონი, ფიშერი, შტოლე

დან: ტოფტი 17/33 - ტრანბორგი 5, ს. იორგენსენი 5, იენსენი 3, ჰაინდალი 3, ივერსენი 2, ვოლერი 2, გრიგელი 1, ფისკერი, ნილსენი, ლ. იორგენსენი, კ. იორგენსენი

ლაიპციგი. შვედეთი-სლოვენია 33-21  

შვდ: ბუნდსენი 19/40 - ვესტბერგი 8, ჰაგმანი 5, ტოფტ-ჰანსენი 4, რობერტსი 3, გულდენი 3, ლაგერკვისტი 3, მელეგორი 2, ბლომსტრანდი 2, გუსტინი 1, სანდი 1, სტრომბერგი 1, ეკენმანი, იაკობსენი

სლნ: პანძიჩი 8/37, ვოინოვიჩი 1/5 - კორენი 8, გროსი 4, ირმანი 2, ამონი 2, ფერფოლია 1, რუდმანი 1, აბინა 1, ვრჩეკი 1, კრჰლიკარი 1, ზაბიეკი, ზულიჩი, ვუჩკო, ბეგანოვიჩი

11 დეკ, 20:30. მაგდებურგი. რუსეთი-კორეა https://www.olympicchannel.com/de/tv/livestream-3/

11 დეკ, 20:30. ლაიპციგი. რუმინეთი-ჩეხეთი https://www.olympicchannel.com/de/tv/livestream-4/

11 დეკ, 23:30. მაგდებურგი. იაპონია-ჰოლანდია https://www.olympicchannel.com/de/tv/livestream-3/

11 დეკ, 23:30. ლაიპციგი. ესპანეთი-ნორვეგია https://www.olympicchannel.com/de/tv/livestream-4/

მეოთხედფინალი: 12-13 დეკემბერს

12 დეკ, ლაიპციგი, 20:30 შვედეთი-დანია, 23:45 საფრანგეთი-მონტენეგრო

13 დეკ, მაგდებურგი. რუმ-ჩეხ/იაპ-ჰოლ, ესპ-ნორ/რუს-კორ

ნახევარფინალები და ფინალი ჰამბურგში, 15 და 17 დეკემბერს
--

17-24 ადგილები, პრეზიდენტის თასი, 20 დეკემბერი

17-20. ლაიპციგი. ანგოლა-პოლონეთი 33-34 (პენ, 24-24), ბრაზილია-კამერუნი 28-26

21-24. მაგდებურგი. პარაგვაი-არგენტინა 28-25, ტუნისი-ჩინეთი 31-32

11 დეკემბერი

მაგდებურგი. 14:30 არგენტინა-ტუნისი (23-24), 17:00 პარაგვაი-ჩინეთი (21-22)

ლაიპციგი. 14:30 ანგოლა-კამერუნი (19-20), 17:00 პოლონეთი-ბრაზილია (17-18)

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: