სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

გრძელდება საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატი ხელბურთში. შაბათ-კვირას მორიგი ტურები გაიმართა სენაკში და თელავში, თამაზ ანთაძის არენაზე. მორიგი მატჩები მოიგეს ლიდერებმა, პეგასმა და სამტრედიამ.

აღმოსავლეთში მეორე ადგილზეა ყვარელი, რომელმაც ფრედ, 16-16 ითამაშა თელავთან, მესამეა ქარიშხალა. დასავლეთში სამტრედიამ 25-17 დაამარცხა აჭარის გუნდი და 15 ქულით ლიდერობს. სამწუხაროდ, ჩემპიონატს ვეღარ აგრძელებს ზუგდიდის გუნდი, რომლის შედეგები გაუქმდა, ამან კი ცხრილში ცვლილებები გამოიწვია. მეორე ადგილზეა ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები, მესამეზე - აჭარის გუნდი.

წლის ბოლომდე კიდევ ორი სათამაშო კვირაა: 16-17 და 23-24 დეკემბერი. საბოლოოდ, ორი რეგიონალური ლიგის 4-4 საუკეთესო გუნდი 2018 წელს საქართველოს ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს.

სამშაბათს, სპორტომპლექს არენის მეორე დარბაზში განახლდება კაცთა ეროვნული ჩემპიონატიც. 12-14 დეკემბერს მე-5-7 ტურის მატჩებს გამართავს აღმოსავლეთის ოთხი გუნდი, 20-22 დეკემბერს კი დასავლეთის ოთხეული დაასრულებს პირველ წრეს ქუთაისის სპორტის სასახლეში.

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. ჭაბუკები, 2002-03

მეორე წრე

აღმოსავლეთი. 9 დეკემბერი. თელავი. თამაზ ანთაძის არენა. თელავი-ყვარელი 16-16, რუსთავი-პეგასი 14-34, გორი-ქარიშხალა 15-18, თელავი-რუსთავი 26-28, გორი-ყვარელი 15-30, პეგასი-ქარელი 33-22

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი-თ. კევლიშვილი, ლ. მამულაშვილი-ა. ხანდოლიშვილი (თბილისი)

პეგასი--------10--10---0---0--299-115---20

ყვარელი------9---7---1---1---186-147---15

ქარიშხალა---9---6---0---3---186-184---12

თელავი-------9---3---1---5---176-183---7

რუსთავი-----10---3---0---7---189-258---6

გორი---------10---2---0---8---139-211---4

ქარელი-------9---1---0---8---166-243---2

დასავლეთი. 10 დეკემბერი, სენაკი. ბსბ ბათუმი-ფოთი 23-15, ქუთაისი-ხელვაჩაური 34-32, აჭარა-სამტრედია 17-25, ბსბ ბათუმი-ხელვაჩაური 34-25, ფოთი-ქუთაისი 25-27

მსაჯები: გ. გველესიანი - გ. ხაჭაპურიძე (წყალტუბო), გ. ქავთარაძე - ნ. ვარშანიძე (ბათუმი)

დელეგატი: ბ. ორჯონიკიძე (თბილისი)

სამტრედია---8---7---1---0---196-122---15

BSB ბათუმი--8---6---1---1---205-144---13

აჭარა----------8---5---0---3---206-166---10

ქუთაისი------8---3---0---5---145-243---6

ფოთი---------8---2---0---6---158-183---4

ხელვაჩაური--8---0---0---8---176-228---0

--

ეროვნული ჩემპიონატი, კაცები

5-7 ტურები, აღმოსავლეთი. არენა 2

12 დეკემბერი

13:00 იმედი თელავი - პეგასი, 15:00 სტუ/ქარიშხალა - გორი

13 დეკემბერი

13:00 გორი - იმედი თელავი, 15:00 - პეგასი - სტუ/ქარიშხალა

14 დეკემბერი

13:00 პეგასი - გორი, 15:00 იმედი თელავი - სტუ/ქარიშხალა

------------------------თ--მ--ფ--წ------ბ-----ქ

BSB ბათუმი---------4—4—0—0--149-108--8

ქუთაისი-------------4—3—0—1--146-119--6

იმედი თელავი-----4—3—0—1--121-106--6

პეგასი----------------4—2—0—2--151-133--4

სტუ-ქარიშხალა----4—2—0—2--121-120--4

გორი-----------------4—2—0—2--138-147--4

წყალტუბო-----------4—0—0—4--121-164--0

სამტრედია----------4—0—0—4----90-140--0

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
კაცები. უმაღლესი ლიგა
19 ნოემბერი. არენა 2
იმედი სტუ თელავი 41-33 გორი
პეგასი 43-31 სპორტუნი
 
20 ნოემბერი. არენა 2
სპორტუნი 26-33 იმედი სტუ თელავი
გორი 26-53 პეგასი
 
21 ნოემბერი. არენა 2
13:00 გორი - სპორტუნი
15:00 იმედი სტუ თელავი - პეგასი

პირველი წრის საერთო ტური
10-13 დეკემბერი, არენა 2

ქალები. უმაღლესი ლიგა
14 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 3   2   0   1   61-50   4  
სამტრედია 3   2   0   1   55-48   4  
აჭარა 3   2   0   1   54-47   4  
ყვარელი 0   0   0   0   0-0   0  
ქარიშხალა 0   0   0   0   0-0   0  
პეგასი 0   0   0   0   0-0   0  
მამული 0   0   0   0   0-0   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   45-70   0  
აღმოსავლეთი: ნოემბრის ბოლოს

გოგონები 2002-03
11 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 8   7   1   0   131-91   15  
აჭარა 8   6   0   2   161-103   12  
ყვარელი 6   4   1   1   115-86   9  
სამტრედია 8   4   1   3   124-106   9  
ქარიშხალა 6   4   1   1   149-133   9  
პეგასი 6   3   0   3   116-104   6  
ბათუმი 8   1   1   6   80-131   3  
წყალტუბო 8   0   1   7   82-147   1  
მამული 6   0   0   6   97-154   0  
შემდეგი: საერთო ტური თბილისში

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
17 ნოემ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 3   3   0   0   94-49   6  
ბსბ ბათუმი 3   2   0   1   77-61   4  
აჭარა 2   2   0   0   47-39   4  
ქუთაისი 2   1   0   1   49-25   2  
ხელვაჩაური 3   1   0   2   71-70   2  
ფოთი 2   0   0   2   28-46   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   21-61   0  
განახლდება 17 ნოემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
18 ნოემ.         გატ-გაშ    
პეგასი 4   4   0   0   100-25   8  
რუსთავი 4   4   0   0   117-93   8  
ყვარელი 2   2   0   0   41-15   4  
გორი 2   1   0   1   35-34   2  
ქარელი 4   1   0   3   60-81   2  
ქარიშხალა 3   0   0   3   44-77   0  
თელავი 2   0   0   2   17-50   0  
ლაგოდეხი 3   0   0   3   20-59   0  
განახლდება 18 ნოემბერს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
 15 ნოემ. გატ-გაშ
 აზერსუ 6 6 0 0 227-129 12
 აზერიოლი 5 4 0 1 175-97 8
 ყარაბაღი 5 3 0 2 160-124 6
 ოლიმპია თბ. 4 1 1 2 93-130 3
 იდმან აკადემ. 7 1 1 5 168-227 3
 განჯლარ ბირ. 5 0 0 5 99-215 0
განახლდება დეკემბერში

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: