სიახლეების კალენდარი

მაისი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

გრძელდება საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატი ხელბურთში. შაბათ-კვირას მორიგი ტურები გაიმართა სენაკში და თელავში, თამაზ ანთაძის არენაზე. მორიგი მატჩები მოიგეს ლიდერებმა, პეგასმა და სამტრედიამ.

აღმოსავლეთში მეორე ადგილზეა ყვარელი, რომელმაც ფრედ, 16-16 ითამაშა თელავთან, მესამეა ქარიშხალა. დასავლეთში სამტრედიამ 25-17 დაამარცხა აჭარის გუნდი და 15 ქულით ლიდერობს. სამწუხაროდ, ჩემპიონატს ვეღარ აგრძელებს ზუგდიდის გუნდი, რომლის შედეგები გაუქმდა, ამან კი ცხრილში ცვლილებები გამოიწვია. მეორე ადგილზეა ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები, მესამეზე - აჭარის გუნდი.

წლის ბოლომდე კიდევ ორი სათამაშო კვირაა: 16-17 და 23-24 დეკემბერი. საბოლოოდ, ორი რეგიონალური ლიგის 4-4 საუკეთესო გუნდი 2018 წელს საქართველოს ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს.

სამშაბათს, სპორტომპლექს არენის მეორე დარბაზში განახლდება კაცთა ეროვნული ჩემპიონატიც. 12-14 დეკემბერს მე-5-7 ტურის მატჩებს გამართავს აღმოსავლეთის ოთხი გუნდი, 20-22 დეკემბერს კი დასავლეთის ოთხეული დაასრულებს პირველ წრეს ქუთაისის სპორტის სასახლეში.

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. ჭაბუკები, 2002-03

მეორე წრე

აღმოსავლეთი. 9 დეკემბერი. თელავი. თამაზ ანთაძის არენა. თელავი-ყვარელი 16-16, რუსთავი-პეგასი 14-34, გორი-ქარიშხალა 15-18, თელავი-რუსთავი 26-28, გორი-ყვარელი 15-30, პეგასი-ქარელი 33-22

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი-თ. კევლიშვილი, ლ. მამულაშვილი-ა. ხანდოლიშვილი (თბილისი)

პეგასი--------10--10---0---0--299-115---20

ყვარელი------9---7---1---1---186-147---15

ქარიშხალა---9---6---0---3---186-184---12

თელავი-------9---3---1---5---176-183---7

რუსთავი-----10---3---0---7---189-258---6

გორი---------10---2---0---8---139-211---4

ქარელი-------9---1---0---8---166-243---2

დასავლეთი. 10 დეკემბერი, სენაკი. ბსბ ბათუმი-ფოთი 23-15, ქუთაისი-ხელვაჩაური 34-32, აჭარა-სამტრედია 17-25, ბსბ ბათუმი-ხელვაჩაური 34-25, ფოთი-ქუთაისი 25-27

მსაჯები: გ. გველესიანი - გ. ხაჭაპურიძე (წყალტუბო), გ. ქავთარაძე - ნ. ვარშანიძე (ბათუმი)

დელეგატი: ბ. ორჯონიკიძე (თბილისი)

სამტრედია---8---7---1---0---196-122---15

BSB ბათუმი--8---6---1---1---205-144---13

აჭარა----------8---5---0---3---206-166---10

ქუთაისი------8---3---0---5---145-243---6

ფოთი---------8---2---0---6---158-183---4

ხელვაჩაური--8---0---0---8---176-228---0

--

ეროვნული ჩემპიონატი, კაცები

5-7 ტურები, აღმოსავლეთი. არენა 2

12 დეკემბერი

13:00 იმედი თელავი - პეგასი, 15:00 სტუ/ქარიშხალა - გორი

13 დეკემბერი

13:00 გორი - იმედი თელავი, 15:00 - პეგასი - სტუ/ქარიშხალა

14 დეკემბერი

13:00 პეგასი - გორი, 15:00 იმედი თელავი - სტუ/ქარიშხალა

------------------------თ--მ--ფ--წ------ბ-----ქ

BSB ბათუმი---------4—4—0—0--149-108--8

ქუთაისი-------------4—3—0—1--146-119--6

იმედი თელავი-----4—3—0—1--121-106--6

პეგასი----------------4—2—0—2--151-133--4

სტუ-ქარიშხალა----4—2—0—2--121-120--4

გორი-----------------4—2—0—2--138-147--4

წყალტუბო-----------4—0—0—4--121-164--0

სამტრედია----------4—0—0—4----90-140--0

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
23 მაისი
BSB ბათუმი 30-33 აჭარა
ფოთი 19-32 სამტრედია
თელავი 20-31 პეგასი
ყვარელი 21-21 ქარიშხალა
 
24 მაისი
სამტრედია 33-18 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 38-25 თელავი
ყვარელი 27-33 ფოთი
პეგასი 30-34 აჭარა
 
25 მაისი
აჭარა 38-39 თელავი
ქარიშხალა 18-31 ფოთი
პეგასი 24-25 BSB ბათუმი
სამტრედია 24-15 ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
12:00 ყვარელი - თელავი
13:20 პეგასი - ქარიშხალა
ნფ1 14:40 სამტრედია - BSB ბათუმი
ნფ2 16:00 აჭარა - ფოთი
 
27 მაისი. ფინალი
12:00 7-8 ადგილები
13:20 5-6 ადგილები
14:40 3-4 ადგილები
16:00 1-2 ადგილები
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  
უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: