სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე ხელბურთში, ჯგუფურ ტურნირის ბოლო დღეს მსოფლიოს მოქმედი ჩემპიონი ნორვეგია 28-31 დამარცხდა შვედეთთან, ტურნირის 2013 წლის გამარჯვებულმა, ბრაზილიამ კი ფრედ ითამაშა მონტენეგროსთან და პლეიოფში ვერ გავიდა. კვირას და ორშაბათს მერვედფინალებია. 

ნორვეგია 49 წუთის შემდეგ 27-24 ლიდერობდა, მაგრამ დასკვნითი მონაკვეთი 1-7 წააგო შვედეთთან, რომელსაც ჰყავდა იზაბელ გულდენი (9 გოლი, 6 პასი). მსოფლიო ჩემპიონმა ჯგუფში პირველი ადგილი დაუთმო შვედეთს, რომელმაც ტურნირი პოლონეთთან მარცხით დაიწყო, მაგრამ ეს უკანასკნელი მერვედფინალში საერთოდ ვერ მოხვდა, შვედეთს კი წინსვლის შესანიშნავი შანსები აქვს.

ნორვეგიამ, რომელიც გერმანიაში თითქმის უძლიერესი შემადგენლობითაა და მთავარ ფავორიტადაც ჩანდა, საქმე სერიოზულად გაირთულა, რადგანაც მეორე ადგილით რთულ ბადეში მოხვდა. ბადის ერთ ნახევარში მოხვდნენ წინა მსოფლიო ჩემპიონატის სამივე პრიზიორი: ნორვეგია, ჰოლანდია, რუმინეთი; ოლიმპიური ჩემპიონი რუსეთი, ასევე კორეა, ესპანეთი, იაპონია და ჩეხეთი. მეორე ფინალისტი ამ 8 გუნდიდან გამოვლინდება: შვედეთი, სლოვენია, გერმანია, დანია, უნგრეთი, საფრანგეთი, სერბეთი, მონტენეგრო. ფინალი 17 დეკებერსაა ჰამბურგში.

ხელბურთი. ქალთა 23- მსოფლიო ჩემპიონატი. გერმანია, 1-17 დეკემბერი, 2017

8 დეკემბერი, მეხუთე ტური. 4-4 გუნდი გადის მერვედფინალში

A ჯგუფი: რუმინეთი 8, საფრანგეთი 7 (+37), ესპანეთი 7 (+26), სლოვენია 6  - ანგოლა 2, პარაგვაი 0

ანგოლა-პარაგვაი 32-28

საფრანგეთი-რუმინეთი 26-17

უეტი 7, ნიაკატე 5, ფლიპი 4 - ფლორიანუ 6

ესპანეთი-სლოვენია 33-26

პენია 9, კაბრალი, ა.გონსალესი 5 - გროსი, სტანკო 7

დეკ: რუმინეთი - პარაგვაი 29-17, საფრანგეთი - სლოვენია 23-24, ესპანეთი - ანგოლა 28-24

დეკ: სლოვენია-რუმინეთი 28-31, ანგოლა-საფრანგეთი 19-26, პარაგვაი-ესპანეთი 15-32

დეკ: სლოვენია-ანგოლა 32-25, საფრანგეთი-პარაგვაი 35-13, რუმინეთი-ესპანეთი 19-17

7 დეკ: პარაგვაი-სლოვენია 22-28, რუმინეთი-ანგოლა 27-24, ესპანეთი-საფრანგეთი 25-25

--

B ჯგუფი: შვედეთი (31-28) ნორვეგია 8, უნგრეთი 6, ჩეხეთი 4 (29-25) - პოლონეთი 4, არგენტინა 0

არგენტინა-პოლონეთი 20-38

ჩეხეთი-უნგრეთი 29-30

იერაბკოვა 9, ლუზუმოვა 6, ჰრბკოვა 5 - ბოდი 7, სოლოში 5

ნორვეგია-შვედეთი 28-31

მორკი 9, ოფტედალი 4  - გულდენი 9, ვესტბერგი 5, რობერტსი 4

დეკ: ჩეხეთი - არგენტინა 28-22, შვედეთი-პოლონეთი 30-33, ნორვეგია-უნგრეთი 30-22

დეკ: პოლონეთი-ჩეხეთი 25-29, უნგრეთი-შვედეთი 22-25, არგენტინა-ნორვეგია 21-36

დეკ: უნგრეთი-არგენტინა 33-15, შვედეთი-ჩეხეთი 36-32, ნორვეგია-პოლონეთი 35-20

7 დეკ: პოლონეთი-უნგრეთი 28-31, შვედეთი-არგენტინა 38-24, ჩეხეთი-ნორვეგია 16-34

--

C ჯგუფი: რუსეთი 10, დანია 6, იაპონია 5 (29-28) მონტენეგრო 5 - ბრაზილია 4, ტუნისი 0

იაპონია-ტუნისი 31-13

ბრაზილია-მონტენეგრო 23-23

ბელო, ამორიმი 6 - ბულატოვიჩი 6, რაიჩევიჩი 5, იაუკოვიჩი 4

დანია-რუსეთი 27-32

ფისკერი, ვოლერი 5 - სამოხინა 7, ვიახირება, დმიტრიევა 5

დეკ: რუსეთი - ტუნისი 36-16, ბრაზილია - იაპონია 28-28, დანია - მონტენეგრო 24-31

დეკ: ტუნისი - ბრაზილია 22-23, მონტენეგრო-რუსეთი 24-28, იაპონია-დანია 18-32

დეკ: მონტენეგრო-იაპონია 28-29, რუსეთი-ბრაზილია 24-16, დანია-ტუნისი 37-19

6 დეკ: რუსეთი-იაპონია 29-28, ტუნისი-მონტენეგრო 23-29, ბრაზილია-დანია 20-22

--

D ჯგუფი: სერბეთი 8ჰოლანდია 7 (31-23) გერმანია 7,  კორეა  - კამერუნი 1 (-45), ჩინეთი 1 (-72)

ჩინეთი-კამერუნი 26-26

ჰოლანდია-გერმანია 31-23

აბინგჰი 9, ხროტი 6, ვან დერ ჰაიიდენი 5 - შტოლე 6, მანსონი 5

სერბეთი-კორეა 33-28

დამნიანოვიჩი, პოპ-ლაზიჩი 5 - იუ 8, რიუ 7

დეკ: გერმანია - კამერუნი 28-15, დეკ: სერბეთი - ჩინეთი 43-23, ჰოლანდია - კორეა 22-24

დეკ: კამერუნი - სერბეთი 21-34, ჩინეთი - ჰოლანდია 15-40, კორეა - გერმანია 18-23

დეკ: კორეა-ჩინეთი 31-19, ჰოლანდია-კამერუნი 29-22, გერმანია-სერბეთი 22-22

6 დეკ: კამერუნი-კორეა 21-33, სერბეთი-ჰოლანდია 27-27, გერმანია-ჩინეთი 24-9

--

სტატისტიკა. გოლები (7): გროსი, სლნ 39 (13) - ბელო, ბრა 32 (15) - კუდლაჩი, პოლ 31 (8)- მორკი, ნორ 31 (13) - გოლები თამაშიდან: იერაბკოვა, ჩეხ 29 - ამორიმი, ბრა 27 - ბულატოვიჩი, მნტ 26 - გოლი+პასი: ლუზუმოვა, ჩეხ 30+27 - გულდენი, შვდ 29+27 - ოფტედალი, ნორ 23+30 - ჩაჭრა: ლუზუმოვა 7, სალვადო, არგ 7 - სკოგრანდი, ნორ 7 - ფისკერი, დან 6 - ბლოკი: დულფერი, ჰოლ 13 - მაკეევა, რუს 11 - ბრატსეტი, ნორ 10 - ახრუკი, პოლ 9 - მეკარეები: დარლო, საფ 38/84-45% - დუმანსკა, რუმ 34/78-44% - ლუნდე, ნორ 55/124-44%

--

მერვედფინალი 

10 დეკ, 20:30. მაგდებურგი. სერბეთი-მონტენეგრო

10 დეკ, 20:30. ლაიპციგი. უნგრეთი-საფრანგეთი

10 დეკ, 23:30. მაგდებურგი. გერმანია-დანია

10 დეკ, 23:30. ლაიპციგი. შვედეთი-სლოვენია

11 დეკ, 20:30. მაგდებურგი. რუსეთი-კორეა

11 დეკ, 20:30. ლაიპციგი. რუმინეთი-ჩეხეთი

11 დეკ, 23:30. მაგდებურგი. იაპონია-ჰოლანდია

11 დეკ, 23:30. ლაიპციგი. ესპანეთი-ნორვეგია

მეოთხედფინალი: 12-13 დეკემბერს

12 დეკ, ლაიპციგი. შვდ-სლო/გერ-დან, უნგ-საფ/სრბ-მნტ

13 დეკ, მაგდებურგი. რუმ-ჩეხ/იაპ-ჰოლ, ესპ-ნორ/რუს-კორ

ნახევარფინალები და ფინალი ჰამბურგში, 15 და 17 დეკემბერს
--

17-24 ადგილები, პრეზიდენტის თასი

17-20. 10 დეკ, ლაიპციგი. 14:30 ანგოლა-პოლონეთი, 17:00 ბრაზილია-კამერუნი

21-24. 10 დეკ, მაგდებურგი. 14:30 პარაგვაი-არგენტინა, 17:00 ტუნისი-ჩინეთი

--

თამაშების ნახვა შეგიძლიათ აქ:

https://www.olympicchannel.com/de/events/handball-ihf-womens-world-championship-2017---germany/

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
14:30 იმედი თელავი - სტუ ქარიშხ.
16:30 პეგასი - გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    22 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
9   8   0   1   300-258 16  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
9   5   0   4   331-299 10  
   გორი
9   4   0   5   293-325 8  
   სტუ ქარიშხალა
9   2   0   7   271-287 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: