facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

გერმანიაში, ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე დღეს ჯგუფური ტურნირის ბოლო დღეა, თუმცა გასათამაშებელი დარჩა მერვედფინალის მხოლოდ ერთი საგზური: C ჯგუფში მონტენეგროს, ბრაზილიასა და იაპონიას შორის ერთი ზედმეტი აღმოჩნდება. 

მონტენეგრო (4 ქულა) და ბრაზილია (3) ერთმანეთში თამაშობენ, ამიტომაც, იაპონია (3) ტუნისის დამარცხების შემთხვევაში მერვედფინალში გავა, პლეიოფის მიღმა კი აn 2013 წლის მსოფლიოს ჩემპიონი დარჩება, ან 2011 წლის ევროპის ჩემპიონატის გამარჯვებული.

მონტენეგროს დამარცხების შემდეგ  იაპონიამ მეოთხე ტურში კინაღამ მეორე სენსაციაც მოახდინა. დასრულებამდე 3 წუთით ადრე ოლიმპიური ჩემპიონი, რუსეთი წინ იყო, 29-26, თუმცა, აზიელებმა ორი ბურთი გაქვითეს და ბოლო შეტევაში გასათანაბრებლaდაც  წავიდნენ, შვიდნი ხუთი მეტოქის წინააღმდეგ, თუმცა, მიზანს ვერ მიაღწიეს. რუსემა 28-26 მოიგო.

მერვედფინალში გამსვლელი მატჩი იყო პოლონეთი-უნგრეთი. უნგრელთა ვეტერანებმა, ანიკო კოვაჩიჩმა და ანიტა გორბიცმა მეორე ტაიმის დასაწყისშივე გადრატეხეს მატჩი (18-12), პოლონეთმა კი ბოლოს მხოლოდ სხვაობა შეამცირა (28-31), შვედეთთან მოგების შემდეგ ზედიზედ მესამედ დამარცხდა და მერვედფინალში ვეღარ გავა, რადგანაც უნგრეთთთანაც და ჩეხეთთანაც პირადი წაგება აქვს. ამ ჯგუფში დღეს ნორვეგია და შვედეთი გაარკვევენ, ვინ გავა პირველ ადგილზე.

A ჯგუფში პირველობა გაინაღდა რუმინეთმა და დღეს ეთამაშება  საფრანგეთს, რომელსაც სულაც არ ხიბლავს მეოთხე ადგილზე დარჩენა და მერვედფინალში ნორვეგიასთან თამაშის პერსპექტივა. მეორე ადგილისთვის სლოვენია და ესპანეთი ითამაშებენ.

C ჯგუფში რუსეთი და დანია გაარკვევენ გამარჯვებულს, D ექვსეულში კი მერვედფინალში გასული ოთხეულიდან ყველას დარჩა პირველი ადგილის დაკავების შანსი. დღეს თამაშობენ გერმანია-ჰოლანდია და სერბეთი-კორეა.

ხელბურთი. ქალთა 23- მსოფლიო ჩემპიონატიგერმანია, 1-17 დეკემბერი, 2017

6-7 დეკემბერი, მეოთხე ტური. 4-4 გუნდი გადის მერვედფინალში

ჯგუფიტრირი: რუმინეთი 8, სლოვენია 6, ესპანეთი 5, საფრანგეთი 5 - ანგოლა 0, პარაგვაი 0

პარაგვაი-სლოვენია 22-28

ფიორე 8 - გროსი, სტანკო 6

რუმინეთი-ანგოლა 27-24

ნიაგუ 7 - კასანგა, გიალო 7  

ესპანეთი-საფრანგეთი 25-25

მარტინი, კაბრალი 6, ა. გონსალესი 5 - უეტი 5, ლანდრი, ზაადი 4

დეკ: რუმინეთი - პარაგვაი 29-17, საფრანგეთი - სლოვენია 23-24, ესპანეთი - ანგოლა 28-24

3 დეკ: სლოვენია-რუმინეთი 28-31, ანგოლა-საფრანგეთი 19-26, პარაგვაი-ესპანეთი 15-32

5 დეკ: სლოვენია-ანგოლა 32-25, საფრანგეთი-პარაგვაი 35-13, რუმინეთი-ესპანეთი 19-17

8 დეკ: ანგოლა-პარაგვაი, საფრანგეთი-რუმინეთი, ესპანეთი-სლოვენია

--

ჯგუფიბიტიგჰაიმი: ნორვეგია 8, შვედეთი 6, უნგრეთი 4, ჩეხეთი 4 - პოლონეთი 2, არგენტინა 0

პოლონეთი-უნგრეთი 28-31

კუდლაჩი 8, ახრუკი 6 - კოვაჩიჩი 8, გორბიცი, ბოდი 5

შვედეთი-არგენტინა 38-24      

ჰაგმანი 6

ჩეხეთი-ნორვეგია 16-34

იერაბკოვა 4 - მორკი 7 , ოფტედალი, კრისტიანსენი 6, კურტოვიჩი 4

დეკ: ჩეხეთი - არგენტინა 28-22, შვედეთი-პოლონეთი 30-33, ნორვეგია-უნგრეთი 30-22

3 დეკ: პოლონეთი-ჩეხეთი 25-29, უნგრეთი-შვედეთი 22-25, არგენტინა-ნორვეგია 21-36

5 დეკ: უნგრეთი-არგენტინა 33-15, შვედეთი-ჩეხეთი 36-32, ნორვეგია-პოლონეთი 35-20

8 დეკ: არგენტინა-პოლონეთი, ჩეხეთი-უნგრეთი, ნორვეგია-შვედეთი 

--

ჯგუფიოლდენბურგი: რუსეთი 8, დანია 6, მონტენეგრო 4, ბრაზილია 3 - იაპონია 3, ტუნისი 0

რუსეთი-იაპონია 29-28

დმიტრიევა, ვიახირევა, სამოხინა 5 - ი. სუნამი, იკეჰარა 6

ტუნისი-მონტენეგრო 23-29

შება, კუკი 5- რაიჩევიჩი 9, ბულატოვიჩი 7

ბრაზილია-დანია 20-22

ბელო 6 - ს. იორგენსენი 9, ჰაინდალი 6, ტოფტი 15/35

დეკ: რუსეთი - ტუნისი 36-16, ბრაზილია - იაპონია 28-28, დანია - მონტენეგრო 24-31

3 დეკ: ტუნისი - ბრაზილია 22-23, მონტენეგრო-რუსეთი 24-28, იაპონია-დანია 18-32

5 დეკ: მონტენეგრო-იაპონია 28-29, რუსეთი-ბრაზილია 24-16, დანია-ტუნისი 37-19

8 დეკ: იაპონია-ტუნისი, ბრაზილია-მონტენეგრო, დანია-რუსეთი

--

ჯგუფილაიპციგი: გერმანია 7, სერბეთი 6კორეა 6, ჰოლანდია 5 - კამერუნი 0, ჩინეთი 0

კამერუნი-კორეა 21-33

ჯემპუ 6 - ჩოი, ძო, იუ 5

სერბეთი-ჰოლანდია 27-27

დმიტროვიჩი 9, ჩოლიჩი 19/45 - აბინგჰი 7, ბროკი 6

გერმანია-ჩინეთი 24-9

ბიოლკი 4, კრამარჩიკი 9/15, ვოლფერინგი 10/13

დეკ: გერმანია - კამერუნი 28-15, დეკ: სერბეთი -  ჩინეთი 43-23, ჰოლანდია - კორეა 22-24

3 დეკ: კამერუნი - სერბეთი 21-34, ჩინეთი - ჰოლანდია 15-40, კორეა - გერმანია 18-23

5 დეკ: კორეა-ჩინეთი 31-19, ჰოლანდია-კამერუნი 29-22, გერმანია-სერბეთი 22-22

8 დეკ: ჩინეთი-კამერუნი, ჰოლანდია-გერმანია, სერბეთი-კორეა

--

მერვედფინალი: 10-11 დეკემბერს, მეოთხედფინალი: 12-13 დეკემბერს

ნახევარფინალები და ფინალი ჰამბურგში, 15 და 17 დეკემბერს
თამაშების ნახვა შეგიძლიათ აქ:

https://www.olympicchannel.com/de/events/handball-ihf-womens-world-championship-2017---germany/

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

ქალები. უმაღლესი ლიგა
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
23 მაისი
12:00 BSB ბათუმი - აჭარა
13:20 ფოთი - სამტრედია
14:40 თელავი - პეგასი
16:00 ყვარელი - ქარიშხალა
 
24 მაისი
12:00 სამტრედია - ქარიშხალა
13:20 BSB ბათუმი - თელავი
14:40 ყვარელი - ფოთი
16:00 პეგასი - აჭარა
 
25 მაისი
 12:00 აჭარა - თელავი
 13:20 ქარიშხალა - ფოთი
 14:40 პეგასი - BSB ბათუმი
 16:00 სამტრედია - ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
12:00 A3 – B4
13:20 B3 – A4
14:40 A1 – B2
16:00 B1 – A2
 
27 მაისი. ფინალი
12:00 7-8 ადგილები
13:20 5-6 ადგილები
14:40 3-4 ადგილები
16:00 1-2 ადგილები
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 0   0 0 0 0-0 0  
    ყვარელი 0   0 0 0 0-0 0  
    ქარიშხალა 0   0 0 0 0-0 0  
    ფოთი 0   0 0 0 0-0 0  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    პეგასი 0   0 0 0 0-0 0  
    BSB ბათუმი 0   0 0 0 0-0 0  
    აჭარა 0   0 0 0 0-0 0  
    თელავი 0   0 0 0 0-0 0  
I ეტაპი. აღმოსავლეთი

I ეტაპი. დასავლეთი

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: