სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

გერმანიაში, ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე დღეს ჯგუფური ტურნირის ბოლო დღეა, თუმცა გასათამაშებელი დარჩა მერვედფინალის მხოლოდ ერთი საგზური: C ჯგუფში მონტენეგროს, ბრაზილიასა და იაპონიას შორის ერთი ზედმეტი აღმოჩნდება. 

მონტენეგრო (4 ქულა) და ბრაზილია (3) ერთმანეთში თამაშობენ, ამიტომაც, იაპონია (3) ტუნისის დამარცხების შემთხვევაში მერვედფინალში გავა, პლეიოფის მიღმა კი აn 2013 წლის მსოფლიოს ჩემპიონი დარჩება, ან 2011 წლის ევროპის ჩემპიონატის გამარჯვებული.

მონტენეგროს დამარცხების შემდეგ  იაპონიამ მეოთხე ტურში კინაღამ მეორე სენსაციაც მოახდინა. დასრულებამდე 3 წუთით ადრე ოლიმპიური ჩემპიონი, რუსეთი წინ იყო, 29-26, თუმცა, აზიელებმა ორი ბურთი გაქვითეს და ბოლო შეტევაში გასათანაბრებლaდაც  წავიდნენ, შვიდნი ხუთი მეტოქის წინააღმდეგ, თუმცა, მიზანს ვერ მიაღწიეს. რუსემა 28-26 მოიგო.

მერვედფინალში გამსვლელი მატჩი იყო პოლონეთი-უნგრეთი. უნგრელთა ვეტერანებმა, ანიკო კოვაჩიჩმა და ანიტა გორბიცმა მეორე ტაიმის დასაწყისშივე გადრატეხეს მატჩი (18-12), პოლონეთმა კი ბოლოს მხოლოდ სხვაობა შეამცირა (28-31), შვედეთთან მოგების შემდეგ ზედიზედ მესამედ დამარცხდა და მერვედფინალში ვეღარ გავა, რადგანაც უნგრეთთთანაც და ჩეხეთთანაც პირადი წაგება აქვს. ამ ჯგუფში დღეს ნორვეგია და შვედეთი გაარკვევენ, ვინ გავა პირველ ადგილზე.

A ჯგუფში პირველობა გაინაღდა რუმინეთმა და დღეს ეთამაშება  საფრანგეთს, რომელსაც სულაც არ ხიბლავს მეოთხე ადგილზე დარჩენა და მერვედფინალში ნორვეგიასთან თამაშის პერსპექტივა. მეორე ადგილისთვის სლოვენია და ესპანეთი ითამაშებენ.

C ჯგუფში რუსეთი და დანია გაარკვევენ გამარჯვებულს, D ექვსეულში კი მერვედფინალში გასული ოთხეულიდან ყველას დარჩა პირველი ადგილის დაკავების შანსი. დღეს თამაშობენ გერმანია-ჰოლანდია და სერბეთი-კორეა.

ხელბურთი. ქალთა 23- მსოფლიო ჩემპიონატიგერმანია, 1-17 დეკემბერი, 2017

6-7 დეკემბერი, მეოთხე ტური. 4-4 გუნდი გადის მერვედფინალში

ჯგუფიტრირი: რუმინეთი 8, სლოვენია 6, ესპანეთი 5, საფრანგეთი 5 - ანგოლა 0, პარაგვაი 0

პარაგვაი-სლოვენია 22-28

ფიორე 8 - გროსი, სტანკო 6

რუმინეთი-ანგოლა 27-24

ნიაგუ 7 - კასანგა, გიალო 7  

ესპანეთი-საფრანგეთი 25-25

მარტინი, კაბრალი 6, ა. გონსალესი 5 - უეტი 5, ლანდრი, ზაადი 4

დეკ: რუმინეთი - პარაგვაი 29-17, საფრანგეთი - სლოვენია 23-24, ესპანეთი - ანგოლა 28-24

3 დეკ: სლოვენია-რუმინეთი 28-31, ანგოლა-საფრანგეთი 19-26, პარაგვაი-ესპანეთი 15-32

5 დეკ: სლოვენია-ანგოლა 32-25, საფრანგეთი-პარაგვაი 35-13, რუმინეთი-ესპანეთი 19-17

8 დეკ: ანგოლა-პარაგვაი, საფრანგეთი-რუმინეთი, ესპანეთი-სლოვენია

--

ჯგუფიბიტიგჰაიმი: ნორვეგია 8, შვედეთი 6, უნგრეთი 4, ჩეხეთი 4 - პოლონეთი 2, არგენტინა 0

პოლონეთი-უნგრეთი 28-31

კუდლაჩი 8, ახრუკი 6 - კოვაჩიჩი 8, გორბიცი, ბოდი 5

შვედეთი-არგენტინა 38-24      

ჰაგმანი 6

ჩეხეთი-ნორვეგია 16-34

იერაბკოვა 4 - მორკი 7 , ოფტედალი, კრისტიანსენი 6, კურტოვიჩი 4

დეკ: ჩეხეთი - არგენტინა 28-22, შვედეთი-პოლონეთი 30-33, ნორვეგია-უნგრეთი 30-22

3 დეკ: პოლონეთი-ჩეხეთი 25-29, უნგრეთი-შვედეთი 22-25, არგენტინა-ნორვეგია 21-36

5 დეკ: უნგრეთი-არგენტინა 33-15, შვედეთი-ჩეხეთი 36-32, ნორვეგია-პოლონეთი 35-20

8 დეკ: არგენტინა-პოლონეთი, ჩეხეთი-უნგრეთი, ნორვეგია-შვედეთი 

--

ჯგუფიოლდენბურგი: რუსეთი 8, დანია 6, მონტენეგრო 4, ბრაზილია 3 - იაპონია 3, ტუნისი 0

რუსეთი-იაპონია 29-28

დმიტრიევა, ვიახირევა, სამოხინა 5 - ი. სუნამი, იკეჰარა 6

ტუნისი-მონტენეგრო 23-29

შება, კუკი 5- რაიჩევიჩი 9, ბულატოვიჩი 7

ბრაზილია-დანია 20-22

ბელო 6 - ს. იორგენსენი 9, ჰაინდალი 6, ტოფტი 15/35

დეკ: რუსეთი - ტუნისი 36-16, ბრაზილია - იაპონია 28-28, დანია - მონტენეგრო 24-31

3 დეკ: ტუნისი - ბრაზილია 22-23, მონტენეგრო-რუსეთი 24-28, იაპონია-დანია 18-32

5 დეკ: მონტენეგრო-იაპონია 28-29, რუსეთი-ბრაზილია 24-16, დანია-ტუნისი 37-19

8 დეკ: იაპონია-ტუნისი, ბრაზილია-მონტენეგრო, დანია-რუსეთი

--

ჯგუფილაიპციგი: გერმანია 7, სერბეთი 6კორეა 6, ჰოლანდია 5 - კამერუნი 0, ჩინეთი 0

კამერუნი-კორეა 21-33

ჯემპუ 6 - ჩოი, ძო, იუ 5

სერბეთი-ჰოლანდია 27-27

დმიტროვიჩი 9, ჩოლიჩი 19/45 - აბინგჰი 7, ბროკი 6

გერმანია-ჩინეთი 24-9

ბიოლკი 4, კრამარჩიკი 9/15, ვოლფერინგი 10/13

დეკ: გერმანია - კამერუნი 28-15, დეკ: სერბეთი -  ჩინეთი 43-23, ჰოლანდია - კორეა 22-24

3 დეკ: კამერუნი - სერბეთი 21-34, ჩინეთი - ჰოლანდია 15-40, კორეა - გერმანია 18-23

5 დეკ: კორეა-ჩინეთი 31-19, ჰოლანდია-კამერუნი 29-22, გერმანია-სერბეთი 22-22

8 დეკ: ჩინეთი-კამერუნი, ჰოლანდია-გერმანია, სერბეთი-კორეა

--

მერვედფინალი: 10-11 დეკემბერს, მეოთხედფინალი: 12-13 დეკემბერს

ნახევარფინალები და ფინალი ჰამბურგში, 15 და 17 დეკემბერს
თამაშების ნახვა შეგიძლიათ აქ:

https://www.olympicchannel.com/de/events/handball-ihf-womens-world-championship-2017---germany/

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: