სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

გერმანიაში, ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე ხელბურთში, ჯგუფური ეტაპის 3 ტურის შემდეგ უკვე გამოვლინდა 6 მერვედფინალისტი: რუმინეთი, რუსეთი, ნორვეგია, სერბეთი, გერმანია და ესპანეთი. მიზანთან ახლოს არიან საფრანგეთი და სლოვენიაც. 

დღის მთავარ მატჩში წინა ჩემპიონატის მესამე პრიზიორი რუმინეთი დასრულებამდე 5 წუთით ადრე 16-17 აგებდა ესპანეთთან, მაგრამ დრაგუცმა, ნიაგუმ და ბუჩესკიმ 3 გოლი გაიტანეს - 19-17. ამავე ჯგუფში პრაქტიკულად ბოლო შანსი დაკარგა ანგოლამ, რომელიც 47 წუთი თანაბრად ეთამაშა სლოვენიას (23-24), მაგრამ ზედიზედ 6 გოლი გაუშვა და 25-32 წააგო. რუმინეთის გარდა, სამი ოთხქულიანი გუნდიდან ესპანეთმაც გაინაღდა პლეიოფი, ხოლო საფრანგეთი და სლოვენია მერვედფინალში  რომ ვერ მოხვდნენ, მხოლოდ თეორიული შანსი არსებობს.

დაახლოებით ასეთივე მდგომარეობაა D ჯგუფში. მასპინძელი გერმანია უგებდა სერბეთს მაგრამ დრაგანა ცვიიჩმა ზედ ბლო წამზე გაათანაბრა - 19-19. ორივე გუნდმა 5-5 ქულა დააგროვა და პლეიოფში თამაში გაინაღდა, ხოლო 4-4 ქულიან კორეასა და ჰოლანდიასაც თითქმის გარანტირებული აქვთ იგივე.  

უფრო რთულადაა საქმე B და C ჯგუფებში. აქ მხოლოდ ნორვეგიას და რუსეთს აქვთ განაღდებული პლეიოფი. მესამე ტურში მერვედფინალებისთვის ორი მნიშვნელოვანი მატჩი იყო: შვედეთი პირველ ტაიმში 5 ბურთით ჩამორჩებოდა ჩეხეთს, მაგრამ ოთხით მოიგო - 26-32, მონტენეგრო კი სენსაციურად დამარცხდა იაპონიასთან.

ევროპელები 4 ბურთით იგებდნენ პირველ ნახევარში (12-8), მაგრამ სირენამდე 6 წუთით ადრე წინ უკვე იაპონია იყო - 26-24. მონტენეგრომ ამის შემდეგ სამჯერ გაათანაბრა, მაგრამ აია იოკოშიმას გოლის შემდეგ (28-29), ბოლო შეტევაში, მიზანს ვეღარ მიაღწია.

ოთხშაბათ-ხუთშაბათს გერმანიაში მეოთხე ტურის 6-6 მატჩია, რის შემდეგაც კიდევ რამდენიმე მერვედფინალისტი გაირკვევა, პარასკევს კი ჯგუფური ეტაპის ბოლო დღეა და პლეიოფის ბადე საბოლოოდ შეივსება.

ხელბურთი. ქალთა 23- მსოფლიო ჩემპიონატიგერმანია, 1-17 დეკემბერი, 2017

5 დეკემბერი, მესამე ტური. 4-4 გუნდი გადის მერვედფინალში

ჯგუფიტრირი: რუმინეთი 6ესპანეთი 4, საფრანგეთი 4, სლოვენია 4 - ანგოლა 0, პარაგვაი 0

სლოვენია-ანგოლა 32-25

გროსი 7, სტანკო, ირმანი 6 - კასანგა 6, კარლოსი 5

საფრანგეთი-პარაგვაი 35-13

უეტი 9, დემბელე 7, დარლო 18/31 - აკუნა, ფიორე 3

რუმინეთი-ესპანეთი 19-17

ნიაგუ 8, ბუჩესკი, პინტეა 4 - პენია, მ. გონსალესი 4

2 დეკ: რუმინეთი - პარაგვაი 29-17, საფრანგეთი - სლოვენია 23-24, ესპანეთი - ანგოლა 28-24

3 დეკ: სლოვენია-რუმინეთი 28-31, ანგოლა-საფრანგეთი 19-26, პარაგვაი-ესპანეთი 15-32

7 დეკ: პარაგვაი-სლოვენია, რუმინეთი-ანგოლა, ესპანეთი-საფრანგეთი

8 დეკ: ანგოლა-პარაგვაი, საფრანგეთი-რუმინეთი, ესპანეთი-სლოვენია

--

ჯგუფიბიტიგჰაიმი: ნორვეგია 6, ჩეხეთი 4, შვედეთი 4, უნგრეთი 2 - პოლონეთი 2, არგენტინა 0

უნგრეთი-არგენტინა 33-15

კოვაჩი 7, იანურიკი 14/29 - პონსე 5

შვედეთი-ჩეხეთი 36-32

ვესტბერგი, გულდენი, მელეგორი 6, ტოფტი 5 - ლუზუმოვა 9, იერაბკოვა 5

ნორვეგია-პოლონეთი 35-20

კრისტიანსენი 6, ოფტედალი 5, ლუნდე-გრიმსბო 14/30 - ზიხი 4

2 დეკ: ჩეხეთი - არგენტინა 28-22, შვედეთი-პოლონეთი 30-33, ნორვეგია-უნგრეთი 30-22

3 დეკ: პოლონეთი-ჩეხეთი 25-29, უნგრეთი-შვედეთი 22-25, არგენტინა-ნორვეგია 21-36

7 დეკ: პოლონეთი-უნგრეთი, შვედეთი-არგენტინა, ჩეხეთი-ნორვეგია

8 დეკ: არგენტინა-პოლონეთი, ჩეხეთი-უნგრეთი, ნორვეგია-შვედეთი 

--

ჯგუფიოლდენბურგი: რუსეთი 6, დანია 4, ბრაზილია 3, იაპონია 3 - მონტენეგრო 2, ტუნისი 0

მონტენეგრო-იაპონია 28-29

რადიჩევიჩი 7, ბრნოვიჩი 6 - იკეჰარა 9, მაცუმურა 5

რუსეთი-ბრაზილია 24-16

სამოხინა 6, ვედეხინა 4 - ამორიმი 5

დანია-ტუნისი 37-19

ლ. იორგენსენი 6, ივერსენი, გრიგელი 5 - შება 7

2 დეკ: რუსეთი - ტუნისი 36-16, ბრაზილია - იაპონია 28-28, დანია - მონტენეგრო 24-31

3 დეკ: ტუნისი - ბრაზილია 22-23, მონტენეგრო-რუსეთი 24-28, იაპონია-დანია 18-32

6 დეკ: რუსეთი-იაპონია, ტუნისი-მონტენეგრო, ბრაზილია-დანია

8 დეკ: იაპონია-ტუნისი, ბრაზილია-მონტენეგრო, დანია-რუსეთი

--

ჯგუფილაიპციგი: სერბეთი 5გერმანია 5, ჰოლანდია 4, კორეა 4 - კამერუნი 0, ჩინეთი 0

კორეა-ჩინეთი 31-19

ჰოლანდია-კამერუნი 29-22

პოლმანი, ვან დერ ჰაიდენი 4 - ჯემპუ, ტუბა 4

გერმანია-სერბეთი 22-22

ჰუბერი 6 - კრპეჟი 7

1 დეკ: გერმანია - კამერუნი 28-15, 2 დეკ: სერბეთი -  ჩინეთი 43-23, ჰოლანდია - კორეა 22-24

3 დეკ: კამერუნი - სერბეთი 21-34, ჩინეთი - ჰოლანდია 15-40, კორეა - გერმანია 18-23

6 დეკ: კამერუნი-კორეა, სერბეთი-ჰოლანდია, გერმანია-ჩინეთი

8 დეკ: ჩინეთი-კამერუნი, ჰოლანდია-გერმანია, სერბეთი-კორეა

--

მერვედფინალი: 10-11 დეკემბერს, მეოთხედფინალი: 12-13 დეკემბერს

ნახევარფინალები და ფინალი ჰამბურგში, 15 და 17 დეკემბერს
თამაშების ნახვა შეგიძლიათ აქ:

https://www.olympicchannel.com/de/events/handball-ihf-womens-world-championship-2017---germany/

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები [ სრულად ]
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  
ნახევარფინალი. 4 მაისი
BSB ბათუმი #1 - პეგასი #4
ქუთაისი #2 - იმედი თელავი #3
ფინალი. 5 მაისი
17-20 აპრილი. საერთო ტური
III წრე. 18-21 მატჩები. არენა 2
17 აპრილი
პეგასი 29-29 BSB ბათუმი
სამტრედია 28-40 იმედი თელავი
წყალტუბო 35-38 სტუ ქარიშხალა
გორი 35-43 ქუთაისი
 
18 აპრილი
სტუ ქარიშხალა 32-48 BSB ბათუმი
გორი 42-38 სამტრედია
ქუთაისი 36-23 იმედი თელავი
წყალტუბო 24-38 პეგასი
 
19 აპრილი
BSB ბათუმი 60-38 გორი
იმედი თელავი 47-32 წყალტუბო
ქუთაისი 45-44 პეგასი
სტუ ქარიშხალა 29-30 სამტრედია
 
20 აპრილი
ქუთაისი 45-39 სტუ ქარიშხალა
სამტრედია 16-35 პეგასი
BSB ბათუმი 33-17 იმედი თელავი
გორი 40-36 წყალტუბო
მსაჯები: ინა ჭკუასელი
ნიკა კევლიშვილი | თამაზ კევლიშვილი
ანატოლი ნოვიკოვ | ვალერი როჟკოვ (უკრ) სიარჰეი კულიკ | ძმიტრი ნაბოკაუ (ბლრ)

4 მაისი: ნახევარფინალი
5 მაისი: ფინალი
საქართველოს ჩემპიონატი
ქალები. უმაღლესი ლიგა
25-27 აპრილი
დასავლეთი. 8-10 მატჩები

    13 აპრ. 2018
        გატ-გაშ  
   მამული
10   8   1   1   226-147 17  
   ქარიშხალა
10   8   1   1   236-176 17  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   პეგასი 10   1   1   8   132-199 3  
   ყვარელი
10   1   0   9   155-187 2  
15-18 მაისი. მეორე წრის საერთო ტური
11-14 მატჩები

საქართველოს ჩემპიონატი ჭაბუკები 16წ. (2002-03)
აღმოსავლეთი
28 აპრილი
გორი - ქარელი
ყვარელი - ქარიშხალა
რუსთავი - თელავი
   14 აპრილი
  გატ-გაშ  
   პეგასი 18   18 0 0 568-223 36  
   ქარიშხალა 17   13 0 4 412-367 26  
   ყვარელი 17   12 1 4 345-301 25  
   თელავი 17   6 1 10 352-400 13  
   რუსთავი
17   5 0 12 310-432 10  
   გორი 17   3 0 14 261-389 6  
   ქარელი
17   2 0 15 359-495 4  

დასავლეთი
   საბოლოო
  გატ-გაშ  
   სამტრედია 15   11 3 1 348-252 25  
   BSB ბათუმი
15   11 2 2 367-296 24  
   აჭარა 15   10 0 5 403-327 20  
   ფოთი   15   5 1 9 319-336 11  
   ქუთაისი
15   4 2 9 317-425 10  
   ხელვაჩაური
15   0 0 15 328-446 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
2 წრის საერთო ტური: 1-4 მაისი
    5 მარ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 8   8 0 0 99-58 16  
    ქარიშხალა
9   8 0 1 145-113 16  
    ფოთი 8   4 1 3 96-72 9  
    ყვარელი   9   4 1 4 96-94 9  
    პეგასი
9   4 0 5 113-107 8  
    სამტრედია
8   1 0 7 72-124 2  
    მამული  
9   0 0 9 59-112 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: