სიახლეების კალენდარი

დეკემბერი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

გერმანიაში, ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე ხელბურთში, ჯგუფური ეტაპის 3 ტურის შემდეგ უკვე გამოვლინდა 6 მერვედფინალისტი: რუმინეთი, რუსეთი, ნორვეგია, სერბეთი, გერმანია და ესპანეთი. მიზანთან ახლოს არიან საფრანგეთი და სლოვენიაც. 

დღის მთავარ მატჩში წინა ჩემპიონატის მესამე პრიზიორი რუმინეთი დასრულებამდე 5 წუთით ადრე 16-17 აგებდა ესპანეთთან, მაგრამ დრაგუცმა, ნიაგუმ და ბუჩესკიმ 3 გოლი გაიტანეს - 19-17. ამავე ჯგუფში პრაქტიკულად ბოლო შანსი დაკარგა ანგოლამ, რომელიც 47 წუთი თანაბრად ეთამაშა სლოვენიას (23-24), მაგრამ ზედიზედ 6 გოლი გაუშვა და 25-32 წააგო. რუმინეთის გარდა, სამი ოთხქულიანი გუნდიდან ესპანეთმაც გაინაღდა პლეიოფი, ხოლო საფრანგეთი და სლოვენია მერვედფინალში  რომ ვერ მოხვდნენ, მხოლოდ თეორიული შანსი არსებობს.

დაახლოებით ასეთივე მდგომარეობაა D ჯგუფში. მასპინძელი გერმანია უგებდა სერბეთს მაგრამ დრაგანა ცვიიჩმა ზედ ბლო წამზე გაათანაბრა - 19-19. ორივე გუნდმა 5-5 ქულა დააგროვა და პლეიოფში თამაში გაინაღდა, ხოლო 4-4 ქულიან კორეასა და ჰოლანდიასაც თითქმის გარანტირებული აქვთ იგივე.  

უფრო რთულადაა საქმე B და C ჯგუფებში. აქ მხოლოდ ნორვეგიას და რუსეთს აქვთ განაღდებული პლეიოფი. მესამე ტურში მერვედფინალებისთვის ორი მნიშვნელოვანი მატჩი იყო: შვედეთი პირველ ტაიმში 5 ბურთით ჩამორჩებოდა ჩეხეთს, მაგრამ ოთხით მოიგო - 26-32, მონტენეგრო კი სენსაციურად დამარცხდა იაპონიასთან.

ევროპელები 4 ბურთით იგებდნენ პირველ ნახევარში (12-8), მაგრამ სირენამდე 6 წუთით ადრე წინ უკვე იაპონია იყო - 26-24. მონტენეგრომ ამის შემდეგ სამჯერ გაათანაბრა, მაგრამ აია იოკოშიმას გოლის შემდეგ (28-29), ბოლო შეტევაში, მიზანს ვეღარ მიაღწია.

ოთხშაბათ-ხუთშაბათს გერმანიაში მეოთხე ტურის 6-6 მატჩია, რის შემდეგაც კიდევ რამდენიმე მერვედფინალისტი გაირკვევა, პარასკევს კი ჯგუფური ეტაპის ბოლო დღეა და პლეიოფის ბადე საბოლოოდ შეივსება.

ხელბურთი. ქალთა 23- მსოფლიო ჩემპიონატიგერმანია, 1-17 დეკემბერი, 2017

5 დეკემბერი, მესამე ტური. 4-4 გუნდი გადის მერვედფინალში

ჯგუფიტრირი: რუმინეთი 6ესპანეთი 4, საფრანგეთი 4, სლოვენია 4 - ანგოლა 0, პარაგვაი 0

სლოვენია-ანგოლა 32-25

გროსი 7, სტანკო, ირმანი 6 - კასანგა 6, კარლოსი 5

საფრანგეთი-პარაგვაი 35-13

უეტი 9, დემბელე 7, დარლო 18/31 - აკუნა, ფიორე 3

რუმინეთი-ესპანეთი 19-17

ნიაგუ 8, ბუჩესკი, პინტეა 4 - პენია, მ. გონსალესი 4

2 დეკ: რუმინეთი - პარაგვაი 29-17, საფრანგეთი - სლოვენია 23-24, ესპანეთი - ანგოლა 28-24

3 დეკ: სლოვენია-რუმინეთი 28-31, ანგოლა-საფრანგეთი 19-26, პარაგვაი-ესპანეთი 15-32

7 დეკ: პარაგვაი-სლოვენია, რუმინეთი-ანგოლა, ესპანეთი-საფრანგეთი

8 დეკ: ანგოლა-პარაგვაი, საფრანგეთი-რუმინეთი, ესპანეთი-სლოვენია

--

ჯგუფიბიტიგჰაიმი: ნორვეგია 6, ჩეხეთი 4, შვედეთი 4, უნგრეთი 2 - პოლონეთი 2, არგენტინა 0

უნგრეთი-არგენტინა 33-15

კოვაჩი 7, იანურიკი 14/29 - პონსე 5

შვედეთი-ჩეხეთი 36-32

ვესტბერგი, გულდენი, მელეგორი 6, ტოფტი 5 - ლუზუმოვა 9, იერაბკოვა 5

ნორვეგია-პოლონეთი 35-20

კრისტიანსენი 6, ოფტედალი 5, ლუნდე-გრიმსბო 14/30 - ზიხი 4

2 დეკ: ჩეხეთი - არგენტინა 28-22, შვედეთი-პოლონეთი 30-33, ნორვეგია-უნგრეთი 30-22

3 დეკ: პოლონეთი-ჩეხეთი 25-29, უნგრეთი-შვედეთი 22-25, არგენტინა-ნორვეგია 21-36

7 დეკ: პოლონეთი-უნგრეთი, შვედეთი-არგენტინა, ჩეხეთი-ნორვეგია

8 დეკ: არგენტინა-პოლონეთი, ჩეხეთი-უნგრეთი, ნორვეგია-შვედეთი 

--

ჯგუფიოლდენბურგი: რუსეთი 6, დანია 4, ბრაზილია 3, იაპონია 3 - მონტენეგრო 2, ტუნისი 0

მონტენეგრო-იაპონია 28-29

რადიჩევიჩი 7, ბრნოვიჩი 6 - იკეჰარა 9, მაცუმურა 5

რუსეთი-ბრაზილია 24-16

სამოხინა 6, ვედეხინა 4 - ამორიმი 5

დანია-ტუნისი 37-19

ლ. იორგენსენი 6, ივერსენი, გრიგელი 5 - შება 7

2 დეკ: რუსეთი - ტუნისი 36-16, ბრაზილია - იაპონია 28-28, დანია - მონტენეგრო 24-31

3 დეკ: ტუნისი - ბრაზილია 22-23, მონტენეგრო-რუსეთი 24-28, იაპონია-დანია 18-32

6 დეკ: რუსეთი-იაპონია, ტუნისი-მონტენეგრო, ბრაზილია-დანია

8 დეკ: იაპონია-ტუნისი, ბრაზილია-მონტენეგრო, დანია-რუსეთი

--

ჯგუფილაიპციგი: სერბეთი 5გერმანია 5, ჰოლანდია 4, კორეა 4 - კამერუნი 0, ჩინეთი 0

კორეა-ჩინეთი 31-19

ჰოლანდია-კამერუნი 29-22

პოლმანი, ვან დერ ჰაიდენი 4 - ჯემპუ, ტუბა 4

გერმანია-სერბეთი 22-22

ჰუბერი 6 - კრპეჟი 7

1 დეკ: გერმანია - კამერუნი 28-15, 2 დეკ: სერბეთი -  ჩინეთი 43-23, ჰოლანდია - კორეა 22-24

3 დეკ: კამერუნი - სერბეთი 21-34, ჩინეთი - ჰოლანდია 15-40, კორეა - გერმანია 18-23

6 დეკ: კამერუნი-კორეა, სერბეთი-ჰოლანდია, გერმანია-ჩინეთი

8 დეკ: ჩინეთი-კამერუნი, ჰოლანდია-გერმანია, სერბეთი-კორეა

--

მერვედფინალი: 10-11 დეკემბერს, მეოთხედფინალი: 12-13 დეკემბერს

ნახევარფინალები და ფინალი ჰამბურგში, 15 და 17 დეკემბერს
თამაშების ნახვა შეგიძლიათ აქ:

https://www.olympicchannel.com/de/events/handball-ihf-womens-world-championship-2017---germany/

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

13 დეკ.         გატ-გაშ    
BSB ბათუმი 7   7   0   0   317-187   14  
პეგასი 7   5   0   2   298-201   10  
ქუთაისი 7   5   0   2   235-206   10  
იმედი სტუ 7   5   0   2   289-196   10  
გორი 7   3   0   4   248-289   6  
სპორტუნი 7   2   0   5   221-297   4  
სამტრედია 7   1   0   6   192-276   2  
წყალტუბო 7   0   0   7   156-304   0  
განახლდება 26 იანვარს

ქალები. უმაღლესი ლიგა
1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 0  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   9 დეკ. გატ-გაშ
  აზერსუ 8 7 0 1 289-170 14
  აზერიოლი 7 6 0 1 227-138 12
  ყარაბაღი 8 5 0 3 254-191 10
  იდმან აკადემ. 8 2 1 5 200-257 5
  ოლიმპია თბ. 6 1 1 4 134-205 3
  განჯლარ ბირ. 7 0 0 7 134-287 0
მომდევნო მატჩები:
20-21 დეკემბერი. თბილისი
ოლიმპია - განჯლარ ბირლიი

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 6   5   1   0   187-125   11  
აჭარა 6   5   1   0   172-131   11  
ბსბ ბათუმი 6   4   0   2   137-125   8  
ფოთი 6   3   0   3   115-114   6  
ქუთაისი 6   1   1   4   122-108   3  
ხელვაჩაური 6   1   1   4   132-142   3  
წყალტუბო 6   0   0   6   60-180   0  
განახლდება 19 იანვარს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 7   7   0   0   179-63   14  
ყვარელი 7   6   0   1   155-72   12  
რუსთავი 7   5   0   2   175-176   10  
ქარიშხალა 7   4   0   3   151-147   8  
გორი 7   3   0   4   116-137   6  
ქარელი 7   2   0   5   126-156   4  
ლაგოდეხი 7   1   0   6   65-137   2  
თელავი 7   0   0   7   93-172   0  
განახლდება 20 იანვარს

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ.         გატ-გაშ    
აჭარა 7   7   0   0   140-47   14  
ფოთი 7   6   0   1   78-55   12  
ქუთაისი 7   5   0   2   77-55   10  
ზუგდიდი 7   4   0   3   78-68   8  
ბათუმი 7   2   1   4   60-86   5  
სამტრედია 7   2   1   4   64-95   5  
წყალტუბო 7   1   0   6   64-82   2  
სენაკი 7   0   0   7   31-104   0  
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 3   3   0   0   27-12   6  
ქარიშხალა 3   2   0   1   32-32   4  
რუსთავი 3   1   0   2   30-29   2  
გორი 3   0   0   3   17-33   0  
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 12   11   1   0   215-145   23  
აჭარა 12   10   0   2   250-172   20  
ქარიშხალა 11   7   1   3   263-223   15  
სამტრედია 12   7   1   4   206-167   15  
ყვარელი 11   6   1   4   196-166   13  
პეგასი 11   4   0   7   201-199   8  
ბათუმი 12   3   1   8   150-200   7  
წყალტუბო 12   1   1   10   136-237   3  
მამული 11   0   0   11   160-268   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: