სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

მსოფლიო ჩემპიონატის მეორე დღის მთავარ მატჩში მასპინძელმა გერმანიამ 23-18 დაამარცხა კორეა. ორშაბათს დასვენებაა, სამშაბათს - მესამე ტურის 12  მატჩი, ჯგუფური ტურნირი 7 დეკემბერს დასრულდება. 

კორეა პირველ 10 წუთში 7-4 დაწინაურდა, გერმანიის ნაკრების მწვრთნელმა მიხაელ ბიგლერმა კარში კატია კრამარჩიკი ჩააყენა და ეს გადამწყვეტი აღმოჩნდა. გერმანიამ ტაიმი 11-10 მოიგო და მერე უპირატესობა გაზარდა, საუკეთესო მოთამაშის პრიზი კი მარჯვენა შუამარბმა ფრიდერიკე გუბერნატისმა მიიღო. ამ ჯგუფში მეორე იოლი მატჩი მოიგო სერბეთმა, ჰოლანდიამ კი კორეასთან წაგების შემდეგ 40-15 გაანადგურა ჩინეთი. აქ კამერუნი და ჩინეთი აშკარა აუტსაიდერები არიან და დანარჩენ ოთხეულს მერვედფინალში გასვლა არ უნდა გაუჭირდეს.

A ჯგუფში 2-2 მოგება აქვთ წინა პირველობის ბრინჯაოს პრიზიორ რუმინეთსა და ესპანეთს. რუმინეთმა მხოლოდ ბოლო 5 წუთში გატეხა სლოვენია, ქრისტინა ნიაგუმ კი 11 ბურთი შეაგდო სლოვენიელთა ლიდერის, ანა გროსის 10 გოლის წილ. პირველი წაგების შემდეგ საფრანგეთმა 26-19 მოუგო ანგოლას. ჯგუფში ყველაზე სუსტი გუნდი პარაგვაია, დანარჩენი ხუთეულიდან მერვედფინალში გასვლა ყველას შეუძლია.

B ჯგუფს 4-4 ქულით ნორვეგია და ჩეხეთი ლიდერობენ. ჩეხებმა ძალიან მნიშვნელოვანი მატჩი მოუგეს პოლონეთს, 29-25. უნგრეთმა მეორე მატჩი წააგო - ამჯერად შვედეთთან, რომელიც პირველ ტურში პოლონეთთან დამარცხდა. აქ არგენტინას გაუჭირდება ევროპულ ხუთეულლთან გამკლავება, ნორვეგია ფავორიტია, ხოლო სამი საგზურისთვის შვედეთი, ჩეხეთი, პოლონეთი და უნგრეთი იბრძოლებენ.

C ექვსეული ალბათ ყველაზე თანაბრადაა დაკომპლექტებული. ორი მოგება მარტო რუსეთს აქვს. მონტენეგრო ბოლომდე ებრძოლა ოლიმპიურ ჩემპიონს და მხოლოდ უკანასკნელ წუთებზე გატყდა - 24-28.  იაპონიასთან ფრის შემდეგ ბრაზილიას ტუნისთანაც გაუჭირდა - ანა პაულა ბელომ გამარჯვების გოლი 56-ე წუთზე გაიტანა (23-22) და აფრიკელებს თამაშის გადასარჩენად კიდევ რამდენიმე შეტევა ჰქონდათ, მაგრამ ვერ აჯობეს მეკარე ბარბარა არენჰარტს. იაპონიას დანიასთან ძალა არ ეყო და საწყის წუთებში წინააღმდეგობის შემდეგ 18-32 წააგო.

ხელბურთიქალთა 23-ე მსოფლიო ჩემპიონატი. გერმანია, 1-17 დეკემბერი, 2017

3 დეკემბერი, მეორე ტური. 4-4 გუნდი გადის მერვედფინალში

ჯგუფიტრირი. ესპანეთი 4, რუმინეთი 4, საფრანგეთი 2, სლოვენია 2 - ანგოლა 0, პარაგვაი 0

სლოვენია-რუმინეთი 28-31

გროსი 10, სტანკო 5 - ნიაგუ 11, პინტეა 6, ბუჩესკი 5

ანგოლა-საფრანგეთი 19-26

ლაკრაბერი 7

პარაგვაი-ესპანეთი 15-32

აკუნა, ფიორე 4 - გუტიერესი, მუსონსი 5

დეკ: რუმინეთი - პარაგვაი 29-17, საფრანგეთი - სლოვენია 23-24, ესპანეთი - ანგოლა 28-24

5 დეკ: სლოვენია-ანგოლა, საფრანგეთი-პარაგვაი, რუმინეთი-ესპანეთი

--

B ჯგუფი, ბიტიგჰაიმი: ნორვეგია 4, ჩეხეთი 4, შვედეთი 2, პოლონეთი 2 - უნგრეთი 0, არგენტინა 0

პოლონეთი-ჩეხეთი 25-29

კუდლაცი 6, აშრუკი 5, იანიშევსკა 4 - იერაბკოვა 8, ლუზუმოვა 7

უნგრეთი-შვედეთი 22-25

შაცლი, კლივინი 5 - გულდენი 7, რობერტსი 6, ბუნდსენი 14/35

არგენტინა-ნორვეგია 21-36

გავილანი 4 - ლოკე 7, ჰერემი 6, ლუნდე 8/17

2 დეკ: ჩეხეთი - არგენტინა 28-22, შვედეთი-პოლონეთი 30-33, ნორვეგია-უნგრეთი 30-22

5 დეკ: უნგრეთი-არგენტინა, შვედეთი-ჩეხეთი, ნორვეგია-პოლონეთი

--

C ჯგუფი, ოლდენბურგი: რუსეთი 4, ბრაზილია 3, დანია 2, მონტენეგრო 2 - იაპონია 1, ტუნისი 0

ტუნისი - ბრაზილია 22-23

შება 7, დარდური, კუკი 4 - ბელო 7, როშა, ამორიმი 5

მონტენეგრო-რუსეთი 24-28

ბულატოვიჩი 7, რადიჩევიჩი 5 - დმიტრიევა 5, კოჩეტოვა, ვიახირევა 4

იაპონია-დანია 18-32

სუნამი, ტანა, ოჰიამა, სასაკი 3 - ს.იორგენსენი 6, ბომე, ჰაინდალი 5

2 დეკ: რუსეთი - ტუნისი 36-16, ბრაზილია - იაპონია 28-28, დანია - მონტენეგრო 24-31

5 დეკ: მონტენეგრო-იაპონია, რუსეთი-ბრაზილია, დანია-ტუნისი

--

D ჯგუფი, ლაიპციგი: სერბეთი 4, გერმანია 4, ჰოლანდია 2, კორეა 2 - კამერუნი 0, ჩინეთი 0

კამერუნი - სერბეთი 21-34

ატანგანა, ტუბა 5 - რადოსავლიევიჩი, კრპეჟი 6, ობრადოვიჩი 5

ჩინეთი - ჰოლანდია 15-40

კორეა - გერმანია 18-23

სიმი, ლი 5 - გუბერნატისი 7, ბენკე 4, კრამარჩიკი 9/19

1 დეკ: გერმანია - კამერუნი 28-15, დეკ: სერბეთი -  ჩინეთი 43-23, ჰოლანდია - კორეა 22-24

5 დეკ: კორეა-ჩინეთი, ჰოლანდია-კამერუნი, გერმანია-სერბეთი

--

მერვედფინალი: 10-11 დეკემბერს, მეოთხედფინალი: 12-13 დეკემბერს

ნახევარფინალები და ფინალი ჰამბურგში, 15 და 17 დეკემბერს
თამაშების ნახვა შეგიძლიათ აქ:

https://www.olympicchannel.com/de/events/handball-ihf-womens-world-championship-2017---germany/

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები [ სრულად ]
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  
ნახევარფინალი. 4 მაისი
BSB ბათუმი #1 - პეგასი #4
ქუთაისი #2 - იმედი თელავი #3
ფინალი. 5 მაისი
17-20 აპრილი. საერთო ტური
III წრე. 18-21 მატჩები. არენა 2
17 აპრილი
პეგასი 29-29 BSB ბათუმი
სამტრედია 28-40 იმედი თელავი
წყალტუბო 35-38 სტუ ქარიშხალა
გორი 35-43 ქუთაისი
 
18 აპრილი
სტუ ქარიშხალა 32-48 BSB ბათუმი
გორი 42-38 სამტრედია
ქუთაისი 36-23 იმედი თელავი
წყალტუბო 24-38 პეგასი
 
19 აპრილი
BSB ბათუმი 60-38 გორი
იმედი თელავი 47-32 წყალტუბო
ქუთაისი 45-44 პეგასი
სტუ ქარიშხალა 29-30 სამტრედია
 
20 აპრილი
ქუთაისი 45-39 სტუ ქარიშხალა
სამტრედია 16-35 პეგასი
BSB ბათუმი 33-17 იმედი თელავი
გორი 40-36 წყალტუბო
მსაჯები: ინა ჭკუასელი
ნიკა კევლიშვილი | თამაზ კევლიშვილი
ანატოლი ნოვიკოვ | ვალერი როჟკოვ (უკრ) სიარჰეი კულიკ | ძმიტრი ნაბოკაუ (ბლრ)

4 მაისი: ნახევარფინალი
5 მაისი: ფინალი
საქართველოს ჩემპიონატი
ქალები. უმაღლესი ლიგა
25-27 აპრილი
დასავლეთი. 8-10 მატჩები

    13 აპრ. 2018
        გატ-გაშ  
   მამული
10   8   1   1   226-147 17  
   ქარიშხალა
10   8   1   1   236-176 17  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   პეგასი 10   1   1   8   132-199 3  
   ყვარელი
10   1   0   9   155-187 2  
15-18 მაისი. მეორე წრის საერთო ტური
11-14 მატჩები

საქართველოს ჩემპიონატი ჭაბუკები 16წ. (2002-03)
აღმოსავლეთი
28 აპრილი
გორი - ქარელი
ყვარელი - ქარიშხალა
რუსთავი - თელავი
   14 აპრილი
  გატ-გაშ  
   პეგასი 18   18 0 0 568-223 36  
   ქარიშხალა 17   13 0 4 412-367 26  
   ყვარელი 17   12 1 4 345-301 25  
   თელავი 17   6 1 10 352-400 13  
   რუსთავი
17   5 0 12 310-432 10  
   გორი 17   3 0 14 261-389 6  
   ქარელი
17   2 0 15 359-495 4  

დასავლეთი
   საბოლოო
  გატ-გაშ  
   სამტრედია 15   11 3 1 348-252 25  
   BSB ბათუმი
15   11 2 2 367-296 24  
   აჭარა 15   10 0 5 403-327 20  
   ფოთი   15   5 1 9 319-336 11  
   ქუთაისი
15   4 2 9 317-425 10  
   ხელვაჩაური
15   0 0 15 328-446 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
2 წრის საერთო ტური: 1-4 მაისი
    5 მარ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 8   8 0 0 99-58 16  
    ქარიშხალა
9   8 0 1 145-113 16  
    ფოთი 8   4 1 3 96-72 9  
    ყვარელი   9   4 1 4 96-94 9  
    პეგასი
9   4 0 5 113-107 8  
    სამტრედია
8   1 0 7 72-124 2  
    მამული  
9   0 0 9 59-112 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: