facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატზე მეორე წრე თბილისსა და ხელვაჩაურში დაიწყო. შეჯიბრება განსხვავებული განრიგით იმართება. გუნდები ითამაშებენ ყოველ უქმეებზე, აღმოსავლეთის გუნდები - შაბათობით, დასავლეთისა - ყოველ კვირა დღეს.

აღმოსავლეთში ორი მატჩი მოიგო პეგასმა და 16 ქულით ლიდერობს, მეორე ადგილზეა ყვარელი, მესამეზე - ქარიშხალა.  დასავლეთში პირველი წრის შემდეგ სამტრედია და ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები იყვნენ წინ 11 ქულით, მაგრამ კვირას, ხელვაჩაურში სამტრედიამ ორივე მატჩი მოიგო, შავი ზღვის ბიჭები კი დამარცხდნენ აჭარის გუნდთან, 20-29. შედეგად, სამტრედია 15 ქულით პირველია, მეორე ადგილზე კი გადაინაცვლა აჭარამ, თუმცა, ბათუმელებს თამაში მარაგში აქვთ.

9 დეკემბერს აღმოსავლეთის გუნდები ითამაშებენ თელავში, 10 ნოემბერს დასავლეთის მორიგი მატჩები სენაკში უნდა გაიმართოს. ჯერ გამოვლინდებიან აღმოსავლეთისა და დასავლეთის ჩემპიონები, 4-4 საუკეთესო გუნდი კი 2018 წელს საქართველოს ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს.

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. ჭაბუკები, 16 (2002-03)

აღმოსავლეთი. მეორე წრე. 2 დეკემბერი, არენა 2

პეგასი-ქარიშხალა 31-21, ქარელი - თელავი 28-25, ქარიშხალა-რუსთავი 34-23, პეგასი - გორი 35-7, ყვარელი-ქარელი 26-17, რუსთავი-გორი 22-14

პეგასი---------8---8---0---0---232-79---16

ყვარელი------7---6---0---1---150-116---12

ქარიშხალა---8---5---0---3---168-169---10

თელავი-------7---3---0---4---134-139---6

რუსთავი------8---2---0---6---147-198---4

გორი----------8---2---0---6---109-163---4

ქარელი-------8---1---0---7---146-210---2

დასავლეთი. მეორე წრე. 3 დეკემბერი, ხელვაჩაური

აჭარა - ფოთი 24-13, ზუგდიდი - ხელვაჩაური 0-10, ხელვაჩაური - სამტრედია 25-33, აჭარა - ბსბ ბათუმი 29-20, ქუთაისი-სამტრედია 16-32,ზუგდიდი-ქუთაისი 0-10

სამტრედია---8---7---1---0---200-116---15

აჭარა----------8---6---0---2---213-153---12

BSB ბათუმი--7---5---1---1---158-104---11

ფოთი---------7---3---0---4---128-133---6

ქუთაისი------8---3---0---5---114-200---6

ხელვაჩაური--8---2---0---6---150-178---4

ზუგდიდი----8---0---0---8---55-134---0

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

ქალები. უმაღლესი ლიგა
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
23 მაისი
12:00 BSB ბათუმი - აჭარა
13:20 ფოთი - სამტრედია
14:40 თელავი - პეგასი
16:00 ყვარელი - ქარიშხალა
 
24 მაისი
12:00 სამტრედია - ქარიშხალა
13:20 BSB ბათუმი - თელავი
14:40 ყვარელი - ფოთი
16:00 პეგასი - აჭარა
 
25 მაისი
 12:00 აჭარა - თელავი
 13:20 ქარიშხალა - ფოთი
 14:40 პეგასი - BSB ბათუმი
 16:00 სამტრედია - ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
12:00 A3 – B4
13:20 B3 – A4
14:40 A1 – B2
16:00 B1 – A2
 
27 მაისი. ფინალი
12:00 7-8 ადგილები
13:20 5-6 ადგილები
14:40 3-4 ადგილები
16:00 1-2 ადგილები
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 0   0 0 0 0-0 0  
    ყვარელი 0   0 0 0 0-0 0  
    ქარიშხალა 0   0 0 0 0-0 0  
    ფოთი 0   0 0 0 0-0 0  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    პეგასი 0   0 0 0 0-0 0  
    BSB ბათუმი 0   0 0 0 0-0 0  
    აჭარა 0   0 0 0 0-0 0  
    თელავი 0   0 0 0 0-0 0  
I ეტაპი. აღმოსავლეთი

I ეტაპი. დასავლეთი

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: