სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

გერმანიაში დაწყებულ ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატის პირველ ტურში წინა ჩემპიონატის ფინალისტი ჰოლანდია 22-24 დამარცხდა კორეასთან, ოლიმპიადის ვერცხლის პრიზიორმა, საფრანგეთმა 23-24 წააგო სლოვენიასთან, ხოლო 2013 წლის მსოფლიო ჩემპიონმა, ბრაზილიამ ვერ დაამარცხა იაპონია - 28-28. 

1 დეკემბერს, გახსნის მატჩში, მასპინძელმა გერმანიამ 28-15 მოუგო კამერუნს, მაგრამ ლიდერი დაკარგა - უვე მესამე წუთზე კიმ ნაიძინავიჩუსმა ჯვარედინი მყესი გაიწყვიტა და ჩემპიონატს გამოაკლდა.  მოიგეს ოლიმპიურმა ჩემპიონმა რუსეთმა (ტუნისთან, 36-16) და მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონმა ნორვეგიამ (უნგრეთთან, 30-22).

უძლიერესი შემადგენლობით მოთამაშე საფრანგეთმა დასაწყისშივე ზედიზედ 6 გოლი გაუშვა სლოვენიისგან (1-6) და მხოლოდ ერთხელ, მე-40 წუთზე გაათანაბრა ანგარიში (17-17), თუმცა მაინც დამარცხდა. სლოვენიაში საუკეთესო იყო მარჯვენა ინსაიდი ანა გროსი (9 გოლი) და მეკარე ამრა პანძიჩი 15 მოგერიებით.

ჰოლანდიამ პირველი ტაიმი 11-14 წააგო კორეასთან, მეორე ტაიმის შუაში ზედიზედ 6 გოლი გაიტანა (19-17), მაგრამ შემდეგ გაუშვა 5 (19-22) და მეტოქეს ვეღარ დაეწია, ჰოლანდიელთა 22 გოლიდან კი ნახევარი გაიტანა მარცხენა შუამარბმა ლუის აბინგჰმა.

ბრაზილია მთელი თამაში აგებდა იაპონიასთან (8-15 27-ე წუთზე), მაგრამ ბოლო ორ წუთში არაუჟომ და როდრიგეს ბელომ გაათანაბრეს (28-28). ესპანეთმა მძიმე მატჩი მოუგო ანგოლას (28-24), შვედეთი 30-33 დამარცხდა პოლონეთთან, ვინც კვალიფიკაცია ვერ გაიარა, მაგრამ ვაილდ ქარდი მიიღო, ხოლო დანია 24-31 გაანადგურა მონტენეგრომ, სადაც მარჯვენა გარემარბმა იოვანკა რადიჩევიჩმა 14 დარტყმიდან 12 გოლი შეაგდო.

კვირას გერმანიაში მეორე ტურის 12 მატჩია, ორშაბათს დასვენებაა, ჯგუფური ტურნირი კი 8 დეკემბერს დასრულდება და 4 ჯგუფის 4-4 საუკეთესო გუნდი მერვედფინალს დააკომპლექტებს. ფინალი 17 დეკემბერსაა ჰამბურგში.

ხელბურთიქალთა 23-ე მსოფლიო ჩემპიონატი. გერმანია, 1-17 დეკემბერი, 2017

1-2 დეკემბერი, პირველი ტური. 4-4 გუნდი გადის მერვედფინალში

ჯგუფიტრირი. რუმინეთი 2, ესპანეთი 2, სლოვენია 2, საფრანგეთი 0 - ანგოლა 0, პარაგვაი 0

რუმინეთი - პარაგვაი 29-17

ფლორიანუ 5, უდრისციოიუ 4, ნიაგუ, პოპა, პინტეა 3 - ფიორე 7

საფრანგეთი - სლოვენია 23-24

ლანდრი, ნიომბლა 4, კანორი 3 - გროსი 9, პანძიჩი 15/38

ესპანეთი - ანგოლა 28-24

მარტინი 9, კაბრალი 6, პენია 5 - კასანგა 7, გიალო, კარლოსი 5

3 დეკ: სლოვენია-რუმიეთი, ანგოლა-საფრანგეთი, პარაგვაი-ესპანეთი

--

B ჯგუფი, ბიტიგჰაიმი: ნორვეგია 2, ჩეხეთი 2, პოლონეთი 2, შვედეთი 0 - არგენტინა 0, უნგრეთი 0

ჩეხეთი - არგენტინა 28-22

რისანკოვა 7, ჰრბკოვა 6, ლუზუმოვა 4 - მენდოსა 4

შვედეთი-პოლონეთი 30-33

გულდენი, მელეგორი 5, რობერტსი 4 - აშრუკი 9, კუდლაცი 7, გრჟიბი 6

ნორვეგია-უნგრეთი 30-22

მორკი 7, ოფტედალი, ბრატსეტი 4 - ჰაფრა 4

3 დეკ: პოლონეთი-ჩეხეთი, უნგრეთი-შვედეთი, არგენტინა-ნორვეგია

--

C ჯგუფი, ოლდენბურგი: რუსეთი 2, მონტენეგრო 2, ბრაზილია 1, იაპონია 1- დანია 0, ტუნისი 0

რუსეთი - ტუნისი 36-16

ვიახირევა, სამოხინა, მაკეევა, მანაგაროვა 5 - შება 6

ბრაზილია - იაპონია 28-28

ბელო 11, ამორიმ-ტალესკა 8 - ჰარა 7, სუნამი 6

დანია - მონტენეგრო 24-31

გრიგელი, ტრანბორგი 5 - რადიჩევიჩი 12

3 დეკ: ტუნისი - ბრაზილია, მონტენეგრო-რუსეთი, იაპონია-დანია

--

D ჯგუფი, ლაიპციგი: სერბეთი 2, გერმანია 2, კორეა 2, ჰოლანდია 0 - კამერუნი 0, ჩინეთი 0

გერმანია - კამერუნი 28-15

ლორპერი 5, ფიშერი, გუბერნატისი 4 - ჯიემპუ 3

სერბეთი -  ჩინეთი 43-23

კრპეჟი, დამნიანოვიჩი 8 - სიაომეი 9

ჰოლანდია - კორეა 22-24

აბინგჰი 11 - კანი 6, რიუ 5, ჩიო, ლი 4

3 დეკ: კამერუნი - სერბეთი, ჩინეთი - ჰოლანდია, კორეა - გერმანია

--

მერვედფინალი: 10-11 დეკემბერს, მეოთხედფინალი: 12-13 დეკემბერს

ნახევარფინალები და ფინალი ჰამბურგში, 15 და 17 დეკემბერს
თამაშების ნახვა შეგიძლიათ აქ:

https://www.olympicchannel.com/de/events/handball-ihf-womens-world-championship-2017---germany/

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
იმედი თელავი 30-20 სტუ ქარიშხ.
პეგასი 42-40 გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    23 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
10   9   0   1   329-278 18  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
10   6   0   4   373-339 12  
   გორი
10   4   0   6   333-367 8  
   სტუ ქარიშხალა
10   2   0   8   291-317 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: