სიახლეების კალენდარი

დეკემბერი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთელთა ეროვნული ჩემპიონატს 3 თამაშიდან 6 ქულით ლიდერობს „შავი ზღვის ბიჭები“. საქართველოს 2016 წლის ჩემპიონმა და წინა პირველობის ბრინჯაოს პრიზიორმა ძალიან დამაჯერებლად, 28-14 მოუგო უმაღლესი ლიგის 2017 წლის გამარჯვებულს, თელავის „იმედს“. 

თელაველებმა წინა დღით მძიმე მატჩი მოუგეს ქუთაისს და ალბათ გადაღლილები იყვნენ, თუმცა, ბათუმელთა მოგებას ეს არ აკნინებს. ირაკლი გოგოლაძემ პირველივე შვიდმეტრიანი გაუტანა წინა მატჩის გმირს, ზურაბ ცინცაძეს და პირველ ნახევარში სულ 6 გოლი შეაგდო. ბათუმმა ტაიმი 15-7 მოიგო.

გამარჯვებულებშ განსაკუთრებით გამოირჩეოდნენ მეკარე ცერცვაძე და ცენტრალური მცველების წყვილი, ბერძენიშვილი-ყაველაშვილი. მეორე ტაიმის დასაყისში ერთ-ერთი მათგანი, ბერძენიშვილი უნგრელმა მსაჯებმა მესამედ და მატჩის ბოლომდე გააძევეს, მაგრამ ამ დროისთვის სხვაობა უკვე 11 ბურთი იყო (19-8) და ამის შემდეგაც გაიზარდა - 28-14.

სტუ-ქარიშხალა მეორე ტაიმის დასაწყისში ორჯერ დაწინაურდა თითო ბურთით ქუთაისთან, მაგრამ მატჩის დასრულებამდე 15 წუთით ადრე მწვრთნელმა ალექსანდრე ბოყოჩაძემ გააქტიურებისკენ მოუწოდა გუნდს, რომელმაც მატჩის ბოლომდე მაქსიმალური მობილიზაციით ითამაშა და ბევრით, 38-25 მოიგო.

პეგასმა დაამარცხა სამტრედია, 37-21, გორმა - წყალტუბო, 41-36. 30 ნოემბერს სპორტკომპლექს არენაში მეოთხე ტურის 4 მატჩია: გორი - ბათუმი, წყალტუბო - იმედი თელავი, პეგასი - ქუთაისი, სამტრედია - სტუ-ქარიშხალა. ამის შემდეგ, 12-14 დეკემბერს თბილისში ითამაშებს აღმოსავლეთის 4 გუნდი, 20-22 დეკემბერს კი დასავლეთის ოთხეული ქუთაისში დაასრულებს პირველ წრეს.

ჩემპიონატის ყველა მატჩის ხილვა შეგიძლიათ ხელბურთის ფედერაციის იუთუბის გვერდზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. კაცები, უმაღლესი ლიგა

3 ტური. 29 ნოემბერი, არენა 2

სტუ-ქარიშხალა - ქუთაისი 25-38

სტუ: ხანდოლიშვილი, ხიდეშელი - გ. კობახიძე 13, ოსიყმაშვილი 5, ასაბაშვილი 4, მამულაშვილი 2, ჩიკვილაძე 1, ჯინჭარაძე, თიგიშვილი

ქუთ: ანდრიაძე - გრიშიკაშვილი 10, კბილაშვილი 9, სიმონია 7, გოგალაძე 4, ჭელიძე 3, ლომიძე 2, რუსტამოვი 1, უ. კობახიძე 1, გამზარდია 1

მსაჯები: ნიკოლოზ კევლიშვილი - თამაზ კევლიშვილი

პეგასი - სამტრედია 37-21

პეგ: ი. დიხამინჯია, გორგოძიანი - კალანდაძე 8, ლაპიაშვილი 8, გ.დიხამინჯია 6, ნ. ჟვანია 6, ქათამაძე 4, ბაძაღუა 3, კაკაბაძე 2, შუბითიძე,  ჭანტურია, დ. ჟვანია

სამ: შველიძე - ძნელაძე 13, გაგუა 3, ცეცხლაძე 2, ხომერიკი 2, ნადირაძე 1, ხონელიძე, მანაგაძე,  ადამია

მსაჯები: ელენე არაბული - ინა ჭკუასელი

იმედი თელავი - BSB ბათუმი 14-28

იმ: ცინცაძე, ხარაიშვილი - მიქავა 5, აბჟანდაძე 3, ყორიაული 3, ცისკარიშვილი 2, გავაშელიშვილი 1, გიორგაძე, ბაინაზიშვილი, კორსანტია, ერისთავი, მანჯავიძე, გოდელაშვილი

ბათ: ცერცვაძე, ვარშალომიძე - გოგოლაძე 6, სტურუა 6, აბრამიშვილი 5, ბულბულაშვილი 4, ხაჟომია 3, თევზაძე 3, სურმავა 1, ქარდავა 1, ყაველაშვილი, ბერძენიშვილი, მჟავანაძე, თურმანიძე, კახიძე

მსაჯები: ლასლო ბოც - ვიქტორ ვიდემან (უნგ)

წყალტუბო - გორი 36-41

წყ: სილაგაძე - ხელაძე 11, გ. გველესიანი 8, მ. გველესიანი 7, მეტონიძე 6, გიორგაძე 2, შვანგირაძე 1, კუხალაშვილი 1, ჩაკვეტაძე 

გორ: ვათიაშვილი, თითირაშვილი - ტარუაშვილი 9, ტიელიძე 6, გაგლოშვილი 6, ზუბიაშვილი 6, დალაქიშვილი 6, ახალბედაშვილი 4, მჭედლიშვილი 3, ნიაზაშვილი 1, ტერუნაშვილი, ზოზიაშვილი

მსაჯები: ნიკოლოზ კევლიშვილი - ინა ჭკუასელი

------------------------თ--მ--ფ--წ------ბ-----ქ

BSB ბათუმი---------3—3—0—0---104-79--6

პეგასი----------------3—2—0—1---116-89--4

ქუთაისი-------------3—2—0—1---102-84--4

გორი-----------------3—2—0—1--109-102--4

იმედი თელავი-----3—2—0—1--—81-74--4

სტუ-ქარიშხალა----3—1—0—2--—94-99--2

წყალტუბო-----------3—0—0—3---89-124--0

სამტრედია----------3—0—0—2----69-113--0

27 ნოე. BSB ბათუმი - პეგასი 41-37, იმედი თელავი - სამტრედია 43-26,

სტუ-ქარიშხალა - წყალტუბო 41-26, ქუთაისი - გორი 44-35

28 ნოე.  BSB ბათუმი - სტუ-ქარიშხალა 35-28, სამტრედია - გორი 22-33,

იმედი თელავი - ქუთაისი 24-20, პეგასი - წყალტუბო 42-27

30 ნოემბერი

12:00 გორი - BSB ბათუმი

14:00 წყალტუბო - იმედი თელავი

16:00 პეგასი - ქუთაისი

18:00 სამტრედია - სტუ-ქარიშხალა

ქალთა ევროპის ჩემპიონატი

SILK EURO

12 დეკემბერი
18:40 დანია - მონტენეგრო Silk 3
18:40 ესპანეთი - ნორვეგია Silk 2
20:55 შვედეთი - რუსეთი Silk 3
20:55 უნგრეთი - რუმინეთი Silk 2
23:55 ჰოლანდია - გერმანია Silk 3
13 დეკემბერი
16:00 სერბეთი - საფრანგეთი Silk 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

პირველი წრის საერთო ტური
10-13 დეკ. ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი. მცირე დარბაზი
BSB ბათუმი 56-28 გორი
იმედი სტუ თელავი 43-21 წყალტუბო
ქუთაისი 54-26 სპორტუნი
პეგასი 50-22 სამტრედია
11 დეკემბერი. მცირე დარბაზი
ქუთაისი 32-35 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 38-29 წყალტუბო
პეგასი 37-40 BSB ბათუმი
გორი 33-29 სამტრედია
12 დეკემბერი. დიდი დარბაზი
სპორტუნი 23-55 BSB ბათუმი
ქუთაისი 54-28 გორი
სამტრედია 24-37 იმედი სტუ თელავი
პეგასი 49-26 წყალტუბო
13 დეკემბერი. დიდი დარბაზი
10:00 სამტრედია - სპორტუნი
12:00 წყალტუბო - გორი
14:00 ქუთაისი - პეგასი
16:00 BSB ბათუმი - იმედი სტუ თელავი
12 დეკ.         გატ-გაშ    
BSB ბათუმი 6   6   0   0   285-167   12  
პეგასი 6   5   0   1   270-171   10  
იმედი სტუ 6   5   0   1   215-174   10  
ქუთაისი 6   4   0   2   259-168   8  
გორი 6   2   0   4   197-272   4  
სპორტუნი 6   1   0   5   183-263   2  
სამტრედია 6   1   0   5   158-238   2  
წყალტუბო 6   0   0   6   139-253   0  

ქალები. უმაღლესი ლიგა
1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 0  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   9 დეკ. გატ-გაშ
  აზერსუ 8 7 0 1 289-170 14
  აზერიოლი 7 6 0 1 227-138 12
  ყარაბაღი 8 5 0 3 254-191 10
  იდმან აკადემ. 8 2 1 5 200-257 5
  ოლიმპია თბ. 6 1 1 4 134-205 3
  განჯლარ ბირ. 7 0 0 7 134-287 0
მომდევნო მატჩები:
20-21 დეკემბერი. თბილისი
ოლიმპია - განჯლარ ბირლიი

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
1 დეკ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 5   5   0   0   154-92   10  
აჭარა 4   4   0   0   103-84   8  
ბსბ ბათუმი 5   3   0   2   117-106   6  
ფოთი 5   2   0   3   92-97   4  
ქუთაისი 5   1   1   3   103-88   3  
ხელვაჩაური 5   1   1   3   115-119   3  
წყალტუბო 5   0   0   5   46-144   0  
განახლდება 15 დეკემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
2 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 5   5   0   0   117-37   10  
ყვარელი 6   5   0   1   133-63   10  
რუსთავი 6   5   0   1   162-137   10  
გორი 5   3   0   2   94-92   6  
ქარიშხალა 6   3   0   3   117-122   6  
ქარელი 6   2   0   4   101-122   4  
თელავი 6   0   0   6   93-162   0  
ლაგოდეხი 6   0   0   6   55-137   0  
განახლდება 16 დეკემბერს

ჭაბუკები 2004-05
2 დეკ.         გატ-გაშ    
აჭარა 5   5   0   0   101-30   10  
ქუთაისი 5   4   0   1   50-35   8  
ფოთი 5   4   0   1   52-39   8  
ზუგდიდი 5   3   0   2   58-50   6  
სამტრედია 5   2   0   3   43-70   4  
წყალტუბო 5   1   0   4   46-45   2  
ბათუმი 5   1   0   4   34-64   2  
სენაკი 5   0   0   5   22-73   0  
განახლდება 15 დეკემბერს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 12   11   1   0   215-145   23  
აჭარა 12   10   0   2   250-172   20  
ქარიშხალა 11   7   1   3   263-223   15  
სამტრედია 12   7   1   4   206-167   15  
ყვარელი 11   6   1   4   196-166   13  
პეგასი 11   4   0   7   201-199   8  
ბათუმი 12   3   1   8   150-200   7  
წყალტუბო 12   1   1   10   136-237   3  
მამული 11   0   0   11   160-268   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: