facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მეცხრე ტურში ჩემპიონმა, ვარდარმა ბოლო წამზე მიაღწია ფრეს მანჰაიმში, რაინ-ნეკართან, 21-21 და ერთადერთ წაუგებელ გუნდად რჩება. A და D ჯგუფებს 16-16 ქულით ლიდერობენ ვარდარი და პარი სენ-ჟერმენი. ამ უქმეებზე მეათე ტურია, შემდეგ კი - ორთვიანი შესვენება. 

კაცები. 9 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-26-rewind-episode-09

ვარდარში ბოლო, ქულის მომტანი გოლი სირენასთან ერთდ გაიტანა ივან ჩუპიჩმა. ეს ვარდარის მეორე ფრე იყო სეზონში. საფრანგეთის მონპელიემ, რომელსაც ყველა, 8 მატჩი მოგებული ჰქონდა და სატურნირო ამოცანაც ვადამდე შეესრულებინა, მოულოდნელად შინ წააგო ბეშიქთაშთან 28-33.

C და D ჯგუფები ტურნირს უკვე მომავალ უქმეებზე ასრულებენ, ხოლო თებერვალში 2-2 საუკეთესო გუნდი ჯვარედინად ეთამაშება ერთმანეთს მერვედფინალში გასასვლელად.  D ჯგუფში 1-2 ადგილები გაინაღდეს მონპელიემ და მოტორმა. C ჯგუფში დანიის სკიერნმა ორი ვეტერანის, ბიარტე მირჰოლის და კასპერ ზონდეგორის 18 გოლით სტუმრად 31-26 მიგო ესპანეთის ლეონს და 14 ქულით გაინაღდა პლეიოფში გასვლა. შანსები აქვთ ასევე ველენიეს (12),  ლეონს (10) და ელვერუმს (10). ბოლო ტურში ველენიე სკიერნში თამაშობს და მინიმუმ ქულა სჭირდება, თავის მხრივ სკიერნსაც უნდა მინიმუმ ფრე, რადგანაც ჯგუფში მეორე ადგილი და მერვედფინალში გასასვლელად მონპელიესთან შეხვედრა დიდი ვერაფერი პერსპექტივაა. ელვერუმი და ლეონი ერთმანეთში თამაშობენ.

A და B ჯგუფებს მომდევნო კვირაში მეათე ტური აქვთ, ბოლო ოთხს კი უკვე თებერვალში ითამაშებენ, იქამდე კი ევროპის 16 საუკეთესო ნაკრების ყველა მოთამაშე მოემზადება ევროპის ჩემპიონატისთვის, რომელიც 12 იანვარს იწყება ხორვატიაში.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

9 ტური, 23-26 ნოემბერი

A ჯგუფი: ვარდარი 16 - ნანტი 13, ბარსელონა 12, რაინ-ნეკარი 12, სეგედი 9, კრისტიანსტადი 6 - ვისლა 2, ზაგრები 2

ზაგრები (ხორ) - ბარსელონა (ესპ) 24-32

მარკოვიჩი 6 - მემი, რივერა 7, ტომასი 6

ნანტი (საფ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 32-30

ბურიჩი 7, ტურნა 5, ბალაგერი, გურბინდო 4 - დუარტე 5

კრისტიანსტადი (შვდ) სეგედი (უნგ) 33-32

ლაგერგრენი 12 - ბალოგი 7

რაინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 21-21

მენსა, პეტერსონი 4 - დიბიროვი 5, რექსაჩი, კრიშტოპანსი 4

B ჯგუფი: პსჟ 16 - ფლენზბურგი 14, ვესპრემი 11, კილი 9, კელცე 8, ცელიე 5 - მეშკოვ ბრესტი 5, ოლბორგი 4

კილი (გერ) - მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) 33-23

ვინჩეკი 7, ბილიკი, ვუინი 6, ლ. ნილსონი 4 - კულაკი 5

ოლბორგი (დან) - ვესპრემი (უნგ) 29-26

ცელიე (სლნ) - ფლენზბურგი (გერ) 27-30

კელცე (პოლ) - პარი სენ-ჟერმენი (საფ) 29-30

აგინაგალდე, იურეცკი 5 - გენსჰაიმერი 8, ნ. კარაბატიჩი 7, ჰანსენი 5

AB: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი: სკიერნი 14, ველენიე 12 - ლეონი 10, ელვერუმი 10, შაფჰაუზენი 6, დინამო ბუკურეშტი 2

ველენიე (სლნ) – შაფჰაუზენი (შვც) 27-21

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - ელვერუმი (ნორ) 33-34

ლეონი (ესპ) - სკიერნი (დან) 26-31

კოსტოია, გარსია, ლოპესი 5 - მირჰოლი 10, ზონდეგორი 8

D ჯგუფი: მონპელიე 16, მოტორი 13 - ბეშიქთაში 7, სპორტინგი 6, მეტალურგი 5, ჩეხოვსკიე მედვედი 5

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - სპორტინგი (პორ) 30-27

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 22-30

მონპელიე (საფ) -  ბეშიქთაში (თურ) 28-33

CD: 1-2 ადგილები მერვედფინალში გასასვლელად ერთმანეთს ეთამაშებიან: C1-D2, D1-C2

10 ტური: 29 ნოემბერი - 2 დეკემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
გოგონები 2002-03
29 სექტემბერი, არენა 2 
ქარიშხალა 30-21 მამული
ყვარელი 11-8 პეგასი
მამული 4-17 ყვარელი
 
30 სექტემბერი, სენაკი
აჭარა 29-12 წყალტუბო
სამტრედია 23-6 ბსბ ბათუმი
წყალტუბო 10-16 ფოთი
ბსბ ბათუმი 8-16 აჭარა
ფოთი 22-13 სამტრედია
 
13 ოქტომბერი, არენა 2
პეგასი 18-19 ქარიშხალა
პეგასი 26-19 მამული
ქარიშხალა 21-21 ყვარელი
საქართველოს თასი
2018
25-27 სექტემბერი. არენა 2
25 სექტემბერი. 1/4 ფინალი
გორი 19-49 BSB ბათუმი
იმედი სტუ თელავი 41-13 ფოთი
 სპორტუნი 43-34 სამტრედია
ქუთაისი 31-38 პეგასი
 
26 სექტემბერი. 1/2 ფინალი
BSB ბათუმი 28-21 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 16-39 პეგასი
 
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: