სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მეცხრე ტურში ჩემპიონმა, ვარდარმა ბოლო წამზე მიაღწია ფრეს მანჰაიმში, რაინ-ნეკართან, 21-21 და ერთადერთ წაუგებელ გუნდად რჩება. A და D ჯგუფებს 16-16 ქულით ლიდერობენ ვარდარი და პარი სენ-ჟერმენი. ამ უქმეებზე მეათე ტურია, შემდეგ კი - ორთვიანი შესვენება. 

კაცები. 9 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-26-rewind-episode-09

ვარდარში ბოლო, ქულის მომტანი გოლი სირენასთან ერთდ გაიტანა ივან ჩუპიჩმა. ეს ვარდარის მეორე ფრე იყო სეზონში. საფრანგეთის მონპელიემ, რომელსაც ყველა, 8 მატჩი მოგებული ჰქონდა და სატურნირო ამოცანაც ვადამდე შეესრულებინა, მოულოდნელად შინ წააგო ბეშიქთაშთან 28-33.

C და D ჯგუფები ტურნირს უკვე მომავალ უქმეებზე ასრულებენ, ხოლო თებერვალში 2-2 საუკეთესო გუნდი ჯვარედინად ეთამაშება ერთმანეთს მერვედფინალში გასასვლელად.  D ჯგუფში 1-2 ადგილები გაინაღდეს მონპელიემ და მოტორმა. C ჯგუფში დანიის სკიერნმა ორი ვეტერანის, ბიარტე მირჰოლის და კასპერ ზონდეგორის 18 გოლით სტუმრად 31-26 მიგო ესპანეთის ლეონს და 14 ქულით გაინაღდა პლეიოფში გასვლა. შანსები აქვთ ასევე ველენიეს (12),  ლეონს (10) და ელვერუმს (10). ბოლო ტურში ველენიე სკიერნში თამაშობს და მინიმუმ ქულა სჭირდება, თავის მხრივ სკიერნსაც უნდა მინიმუმ ფრე, რადგანაც ჯგუფში მეორე ადგილი და მერვედფინალში გასასვლელად მონპელიესთან შეხვედრა დიდი ვერაფერი პერსპექტივაა. ელვერუმი და ლეონი ერთმანეთში თამაშობენ.

A და B ჯგუფებს მომდევნო კვირაში მეათე ტური აქვთ, ბოლო ოთხს კი უკვე თებერვალში ითამაშებენ, იქამდე კი ევროპის 16 საუკეთესო ნაკრების ყველა მოთამაშე მოემზადება ევროპის ჩემპიონატისთვის, რომელიც 12 იანვარს იწყება ხორვატიაში.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

9 ტური, 23-26 ნოემბერი

A ჯგუფი: ვარდარი 16 - ნანტი 13, ბარსელონა 12, რაინ-ნეკარი 12, სეგედი 9, კრისტიანსტადი 6 - ვისლა 2, ზაგრები 2

ზაგრები (ხორ) - ბარსელონა (ესპ) 24-32

მარკოვიჩი 6 - მემი, რივერა 7, ტომასი 6

ნანტი (საფ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 32-30

ბურიჩი 7, ტურნა 5, ბალაგერი, გურბინდო 4 - დუარტე 5

კრისტიანსტადი (შვდ) სეგედი (უნგ) 33-32

ლაგერგრენი 12 - ბალოგი 7

რაინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 21-21

მენსა, პეტერსონი 4 - დიბიროვი 5, რექსაჩი, კრიშტოპანსი 4

B ჯგუფი: პსჟ 16 - ფლენზბურგი 14, ვესპრემი 11, კილი 9, კელცე 8, ცელიე 5 - მეშკოვ ბრესტი 5, ოლბორგი 4

კილი (გერ) - მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) 33-23

ვინჩეკი 7, ბილიკი, ვუინი 6, ლ. ნილსონი 4 - კულაკი 5

ოლბორგი (დან) - ვესპრემი (უნგ) 29-26

ცელიე (სლნ) - ფლენზბურგი (გერ) 27-30

კელცე (პოლ) - პარი სენ-ჟერმენი (საფ) 29-30

აგინაგალდე, იურეცკი 5 - გენსჰაიმერი 8, ნ. კარაბატიჩი 7, ჰანსენი 5

AB: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი: სკიერნი 14, ველენიე 12 - ლეონი 10, ელვერუმი 10, შაფჰაუზენი 6, დინამო ბუკურეშტი 2

ველენიე (სლნ) – შაფჰაუზენი (შვც) 27-21

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - ელვერუმი (ნორ) 33-34

ლეონი (ესპ) - სკიერნი (დან) 26-31

კოსტოია, გარსია, ლოპესი 5 - მირჰოლი 10, ზონდეგორი 8

D ჯგუფი: მონპელიე 16, მოტორი 13 - ბეშიქთაში 7, სპორტინგი 6, მეტალურგი 5, ჩეხოვსკიე მედვედი 5

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - სპორტინგი (პორ) 30-27

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 22-30

მონპელიე (საფ) -  ბეშიქთაში (თურ) 28-33

CD: 1-2 ადგილები მერვედფინალში გასასვლელად ერთმანეთს ეთამაშებიან: C1-D2, D1-C2

10 ტური: 29 ნოემბერი - 2 დეკემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
ფინალი. 27 მაისი
სამტრედია 29-23 აჭარა [ვიდეო]
23 მაისი
BSB ბათუმი 30-33 აჭარა
ფოთი 19-32 სამტრედია
თელავი 20-31 პეგასი
ყვარელი 21-21 ქარიშხალა
 
24 მაისი
სამტრედია 33-18 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 38-25 თელავი
ყვარელი 27-33 ფოთი
პეგასი 30-34 აჭარა
 
25 მაისი
აჭარა 38-39 თელავი
ქარიშხალა 18-31 ფოთი
პეგასი 24-25 BSB ბათუმი
სამტრედია 24-15 ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
ყვარელი 31-15 თელავი
პეგასი 35-23 ქარიშხალა
 
1-4 ადგილები
სამტრედია 33-25 (23-23) BSB ბათუმი
აჭარა 42-38 ფოთი
 
27 მაისი. ფინალი
(VIII) თელავი 33-38 ქარიშხალა (VII)
(VI) ყვარელი 23-40 პეგასი (V)
(III) ბათუმი 33-26 ფოთი (IV)
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  
უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: