სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთელთა ეროვნული ჩემპიონატის პირველ ტურში, რომელიც სპორტკომპლექს არენაზე გაიმართა, ქვეყნის ჩემპიონმა, თელავი იმედმა 43-26 დაამარცხა სამტრედია, ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებმმა 41-37 მოუგო პეგასს,  სტუ-ქარიშხალამ - წყალტუბოს, 41-26, ხოლო ქუთაისმა - გორს 44-35.

ყველაზე დაძაბული პირველი მატჩი იყო. ბათუმის კლუბმა ახალი სეზონისთვის შემადგენლობა გადაახალისა, პეგასმა კი მონპელიეში გაუშვა გიორგი ცხორებაძე. გუნდის მეორე ლიდერი, გიორგი დიხამინჯია 2018 წლის იანვრიდან გადადის დანიურ კლუბ სკივეში, იქამდე კი ის და გიორგი ლაპიაშვილი ძალიან დაეხმარნენ პეგასს - ამ დუეტმა ჯამში 21 გოლი გაიტანა და წაგებული პირველი ნახევრის შემდეგ (15-19) თბილისელებმა შესვენების შემდეგ რამდენჯერმე გაათანაბრეს ანგარიში, მაგრამ ბათუმელებმა მაინც მოიგეს, ხოლო მათი ორი ლიდერის, ზურაბ აბრამიშვილისა და შალვა სტურუას ანგარიშზე 23 გოლი იყო. საბოლოოდ - 41-37. 

მეორე, მესამე და მეოთხე ტურები 28-30 ნოემბერს გაიმართება სპორტკომპლექს არენის მეორე დარბაზში. დეკემბერში უმაღლესი ლიგის 8 გუნდი პირველ წრეს ჩაამთავრებს. 

ჩემპიონატის ყველა მატჩის ხილვა შეგიძლიათ ხელბურთის ფედერაციის იუთუბის გვერდზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia.

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. კაცები, უმაღლესი ლიგა

1 ტური. 27 ნოემბერი, არენა 2

BSB ბათუმი - პეგასი 41-37

ბათ: ცერცვაძე - აბრამიშვილი 13, სტურუა 10, ი. თევზაძე 6, ხაჟომია 5, სურმავა 3, ქარდავა 2, გოგოლაძე 2, ყაველაშვილი, ბულბულაშვილი, თურმანიძე - მწვ. ჭანტურია, მჟავანაძე

პეგ: ი. დიხამინჯია - ლაპიაშვილი 11, გ.დიხამინჯია 10, ბაძაღუა 5, ზარნაძე 5, კალანდაძე 4, ქათამაძე 1, ნ. ჟვანია 1, კოხრეიძე - მწვ. კოხრეიძე, სახვაძე

იმედი თელავი - სამტრედია 43-26

იმ: ცინცაძე, ხარაიშვილი - ყორიაული 12, გ. გიორგაძე 8, მიქავა 6, ცხვარაშვილი 4, გავაშელიშვილი 3, ბაინაზიშვილი 2, აბჟანდაძე 2, კორსანტია 2, ცისკარიშვილი 1, გოდელაშვილი 1, ერისთავი 1, მანჯავიძე 1  - მწვ. მეტრეველი, შარანგია, სამადაშვილი

სამ: შველიძე 1 - ძნელაძე 12, გაგუა 6, ცეცხლაძე 3, ნადირაძე 2, ხონელიძე 1, ხომერიკი 1, დ. თევზაძე, მანაგაძე - მწვ. ხელისუფალი, ქავზინაძე

მსაჯები: ე. არაბული - ი. ჭკუასელი

სტუ-ქარიშხალა - წყალტუბო 41-26

სტუ: ხანდოლიშვილი, ხიდეშელი - მამულაშვილი 10, გ. კობახიძე 7, ჩიკვილაძე 7, თიგიშვილი 6, ასაბაშვილი 5, გურასპაული 5, ზაალიშვილი 1, ბარკალაია - მწვ. ორჯონიკიძე, ქობელაშვილი

წყ: სილაგაძე, აფხაძე, ხაჭაპურიძე - ბ. გიორგაძე 9, გ. გველესიანი 4, მეტონიძე 4, შვანგირაძე 4, მ. გველესიანი 2, ე. კუხალაშვილი 2, ჩაკვეტაძე 1- მწვ. გოგიძე, ჯანელიძე

ქუთაისი - გორი 44-35

ქუთ: ანდრიაძე, მაისურაძე - კბილაშვილი 12, მერკვილაძე 6, გამზარდია 6, რუსტამოვი 5, სიმონია 5, ლომიძე 2, უ. კობახიძე 2, გოგალაძე 2, ჭელიძე 2, გრიშიკაშვილი 2 - მწვ. ბოყოჩაძე, გობეჯიშვილი, ყაველაშვილი

გორ: ვათიაშვილი, თითირაშვილი - ტარუაშვილი 10, ტიელიძე 7, დალაქიშვილი 5, გაგლოშვილი 3, ნიაზაშვილი 3,  ზუბიაშვილი 3, ახალბედაშვილი 3, მჭედლიშვილი 1, იაშვილი, ტურაშვილი, ზოზიაშილი, ტერუნაშვილი - მწვ. მამაცაშვილი

მსაჯები: თ. კევლიშვილი - ნ. კევლიშვილი

-----------------------თ--ბ--ფ--წ------ბ-----ქ

იმედი თელავი-----1—1—0—0—43-26--2

სტუ-ქარიშხალა----1—1—0—0—41-26--2

ქუთაისი-------------1—1—0—0—44-35--2

BSB ბათუმი---------1—1—0—0—41-37--2

პეგასი----------------1—0—0—1—37-41--0

გორი-----------------1—0—0—1—35-44--0

წყალტუბო-----------1—0—0—1—26-41--0

სამტრედია----------1—0—0—1—26-43--0

28 ნოემბერი

12:00 BSB ბათუმი - სტუ-ქარიშხალა

14:00 სამტრედია - გორი

16:00 იმედი თელავი - ქუთაისი

18:00 პეგასი - წყალტუბო

29 ნოემბერი

12:00 სტუ-ქარიშხალა - ქუთაისი

14:00 პეგასი - სამტრედია

16:00 იმედი თელავი - BSB ბათუმი

18:00 წყალტუბო - გორი

30 ნოემბერი

12:00 გორი - BSB ბათუმი

14:00 წყალტუბო - იმედი თელავი

16:00 პეგასი - ქუთაისი

18:00 სამტრედია - სტუ-ქარიშხალა

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
14:30 იმედი თელავი - სტუ ქარიშხ.
16:30 პეგასი - გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    22 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
9   8   0   1   300-258 16  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
9   5   0   4   331-299 10  
   გორი
9   4   0   5   293-325 8  
   სტუ ქარიშხალა
9   2   0   7   271-287 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: