facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

წლის ბოლო ძალიან დატვირთული პერიოდია ქართული ხელბურთისთვის. დაიწყო ქალთა ეროვნული ჩემპიონატი, ორშაბათს კი ანალოგიურ ტურნირს კაცების 8 გუნდიც იწყებს. ტრადიციულად, საქართველოს ჩემპიონატები იმართება გოგონათა და ჭაბუკთა გუნდებს შორისაც. 

კაცების ეროვნულ პირველობას უკვე მეხუთე სეზონია, 8 გუნდი იწყებს. დეკემბრის ბოლომდე ერთი წრე, 7 ტური გაიმართება, ხოლო 2018 წლის დასაწყისში ახალი სპორტის სასახლეების მშენებლობა უნდა დასრულდეს ბათუმში, გორსა და თელავში, რის შემდეგაც ხელბურთის ფედერაცია ჩემპიონატის გაგრძელებას მიმოსვლითი სისტემით გეგმავს. რვა გუნდიდან ექვსს (სამტრედიისა და წყალტუბოს გარდა) ექნება თანამედროვე არენა საკუთარ ქალაქში, ეს კი საწვრთნელ-სათამაშო ციკლს სტაბილურს გახდის.

რვა გუნდია ქალთა ეროვნულ ჩემპიონატშიც და მათგან 4 ასპარეზობაში უკვე ჩაერთო. სამი მოგებით ლიდერობს თბილისის ქარიშხალა (მწვ. ი. ციცქიშვილი), რომელიც აქამდე მხოლოდ ასაკობრივ ჩემპიონატს თამაშობდა, ეროვნული პირველობა კი 3 მოგებით დაიწყო. „ქარიშხალას“ კვირას გაუჭირდა თბილისის „მამულთან“, მაგრამ მას შემდეგ სათამაშო სიტუაციაში მოედნიდან გააძევეს „მამულის“ მეკარე ვარდიშვილი, „ქარიშხალამ“ შეძლო თამაშის გარდატეხა და 6 ქულით ლიდერობს.   მეორე ადგილზეა „მამული“, მესამეზე -  შარშანდელი ჩემპიონი, ყვარლის გუნდი, რომელსაც ორივე ლიდერი გამოაკლდა - კუნელაშვილი ესპანეთში თამაშობს, ქიტესაშვილი - აზერბაიჯანის ჩემპიონატში. დეკემბრის დასაწყისში პირველ 3 ტურს დასალეთის 4 გუნდი - ფოთის „ოქროს ვერძი“, წყალტუბო, აჭარა და სამტრედია გამართავს.

"ქარიშხალა“ ლიდერობს გოგონათა ჩემპიონატშიც. თბილისელთა გარდა, 6 ქულა აქვს აჭარის გუნდსაც, რომელმაც მოულოდნელად დაამარცხა ამ ასაკობრივ კატეგორიაში ბოლო ორი ჩემპიონატის გამარჯვებული, ფოთის გუნდი.

ამავე ასაკის, 16-წლამდელ ჭაბუკთა პირველობა მეორე წრიდან განსხვავებული პერიოდულობით გაგრძელდება. აღმოსავლეთისა და დასავლეთის 7-7 გუნდი  ყოველ უქმეებზე ერთ-ერთ ქალაქში შეიკრიბება და თითო ტურს გამართავს. აღმოსავლეთში სათამაშო დღე შაბათი იქნება, დასავლეთში - კვირა. ამანაც უნდა დაასტაბილუროს სავარჯიშო-სათამაშო ციკლი და ხელი უნდა შეუწყოს ჭაბუკთ შემდგომ დაოსტატებას.  

აქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. კაცები, უმაღლესი ლიგა

1-4 ტურები. 27-30 ნოემბერი, არენა 2

27 ნოემბერი

12:00 BSB ბათუმი - პეგასი

14:00 იმედი თელავი - სამტრედია

16:00 სტუ-ქარიშხალა - წყალტუბო

18:00 ქუთაისი - გორი

28 ნოემბერი

12:00 BSB ბათუმი - სტუ-ქარიშხალა

14:00 სამტრედია - გორი

16:00 იმედი თელავი - ქუთაისი

18:00 პეგასი - წყალტუბო

29 ნოემბერი

12:00 სტუ-ქარიშხალა - ქუთაისი

14:00 პეგასი - სამტრედია

16:00 იმედი თელავი - BSB ბათუმი

18:00 წყალტუბო - გორი

30 ნოემბერი

12:00 გორი - BSB ბათუმი

14:00 წყალტუბო - იმედი თელავი

16:00 პეგასი - ქუთაისი

18:00 სამტრედია - სტუ-ქარიშხალა

მსაჯები: ელენე არაბული - ინა ჭკუასელი

თამაზ კევლიშვილი - ნიკოლოზ კევლიშვილი

ლასლო ბოც - ვიქტორ ვიდემან (უნგ)

--

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. ქალები, უმაღლესი ლიგა

3 ტურის შემდეგ: ქარიშხალა 6 ქულა, მამული 4, ყვარელი 2, პეგასი 0

25-26 ნოემბერი, არენა 2. ყვარელი - ქარიშხალა 16-26, პეგასი - მამული 9-30, ყვარელი- პეგასი 18-12, მამული - ყვარელი 18-12,  ქარიშხალა - პეგასი 28-14, მამული - ქარიშხალა 19-24

1-3 დეკემბერი, სენაკი: ფოთი, წყალტუბო, აჭარა, სამტრედია

--

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. გოგონები, 2002-03

3 ტურის შემდეგ: ქარიშხალა 6 ქულა, აჭარა 6, ფოთი 4, ყვარელი 4, პეგასი 2, სამტრედია 2, მამული 0 წყალტუბო 0

19-21 ნოემბერი, არენა 2. მამული - პეგასი 2-7, ქარიშხალა - ყვარელი 18-12, ყვარელი - მამული 9-7, პეგასი - ქარიშხალა 14-18, პეგასი - ყვარელი 7-10, ქარიშხალა - მამული 10-5

22-24 ნოემბერი, სენაკი. ფოთი - წყალტუბო 22-5, აჭარა - სამტრედია 11-3, წყალტუბო - აჭარა 5-7, სამტრედია - ფოთი 5-20, სამტრედია- წყალტუბო 10-0, ფოთი - აჭარა 7-8

--

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. ჭაბუკები, 2002-03

აღმოსავლეთი, პირველი წრე. არენა 2, 28-31 ოქტომბერი.

პეგასი 12 ქულა, ყვარელი 10, ქარიშხალა 8, თელავი 6, გორი 4, რუსთავი 2, ქარელი 0

მომდევნო ტურები: 2, 9, 16 და 23 დეკემბერს

დასავლეთი, პირველი წრე. სამტრედია, წყალტუბო, 3-8 ოქტომბერი.

BSB ბათუმი 11 ქულა, სამტრედია 11,  აჭარა 8, ოქროს ვერძი ფოთი 6, ქუთაისი 4, ხელვაჩაური 2, ზუგდიდი 0

მომდევნო ტურები: 3, 10, 17 და 24 დეკემბერს

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

ქალები. უმაღლესი ლიგა
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
23 მაისი
12:00 BSB ბათუმი - აჭარა
13:20 ფოთი - სამტრედია
14:40 თელავი - პეგასი
16:00 ყვარელი - ქარიშხალა
 
24 მაისი
12:00 სამტრედია - ქარიშხალა
13:20 BSB ბათუმი - თელავი
14:40 ყვარელი - ფოთი
16:00 პეგასი - აჭარა
 
25 მაისი
 12:00 აჭარა - თელავი
 13:20 ქარიშხალა - ფოთი
 14:40 პეგასი - BSB ბათუმი
 16:00 სამტრედია - ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
12:00 A3 – B4
13:20 B3 – A4
14:40 A1 – B2
16:00 B1 – A2
 
27 მაისი. ფინალი
12:00 7-8 ადგილები
13:20 5-6 ადგილები
14:40 3-4 ადგილები
16:00 1-2 ადგილები
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 0   0 0 0 0-0 0  
    ყვარელი 0   0 0 0 0-0 0  
    ქარიშხალა 0   0 0 0 0-0 0  
    ფოთი 0   0 0 0 0-0 0  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    პეგასი 0   0 0 0 0-0 0  
    BSB ბათუმი 0   0 0 0 0-0 0  
    აჭარა 0   0 0 0 0-0 0  
    თელავი 0   0 0 0 0-0 0  
I ეტაპი. აღმოსავლეთი

I ეტაპი. დასავლეთი

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: