სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

საქართველოს ხელბურთელ ქალთა ახალგაზრდული ნაკრები ოცწლამდელთა მსოფლიო ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ტურნირს ხორვატიის, რუმინეთისა უკრაინის ნაკრებების წინააღმდეგ ჩაატარებს 2018 წლის 23-25 მარტს. მასპინძლობის უფლება უკრაინას ერგო, ჯგუფიდან 2 გუნდი გადის ფინალურ ტურნირზე, რომელიც 2018 წლის 1-15 ივლისს გაიმართება უნგრეთში.

წილისყრა 21 ნოემბერს გაიმართა ვენაში, ავსტრია, ევროპის ხელბურთის ფედერაციის ოფისში. სრული შედეგები ასეთია. 

ხელბურთი. 20წ მსოფლიო ჩემპიონატი 2018. 1-15 ივლისი, უნგრეთი

ევროპის საკვალიფიკაციო ტურნირები, 23-25 მარტი (9 საგზური).

1 ჯგუფი: (ავსტრიაში) პორტუგალია, ესპანეთი, ავსტრია,  ბულგარეთი

2 ჯგუფი: (უკრაინაში) ხორვატია, რუმინეთი, უკრაინა, საქართველო

3 ჯგუფი: (პოლონეთში) ჰოლანდია, შვედეთი, პოლონეთი, ჩეხეთი

4 ჯგუფი: (ისლანდიაში) მაკედონია, გერმანია, ისლანდია, ლიტვა

5 ჯგუფი: (სერბეთში) ნორვეგია, სერბეთი, სლოვაკეთი, კოსოვო

6 ჯგუფი: (ფარერის კუნძულებზე) სლოვენია, თურქეთი, ფარერები

7 ჯგუფი: (შვეიცარიაში) მონტენეგრო, შვეიცარია, საბერძნეთი

1-2 ჯგუფებდან ფინალში გადის 2 გუნდი, 3-7 ჯგუფებიდან - თითო

(უკვე კვალიფიცირებულები არიან უნგრეთი, საფრანგეთი, რუსეთი, დანია)

მსოფლიო ჩემპიონატზე პირდაპირ დაუშვეს 4 გუნდი: მასპინძელი უნგრეთი, 19-წლამდელთა 2017 წლის ევროპის ჩემპიონი საფრანგეთი, მეორე პრიზიორი რუსეთი და მესამე პრიზიორი დანია. დანარჩენი 26 ქვეყანა კვალიფიკაციაში ჩაერთვება. ჩვენს ჯგუფში მასპნძლობის პრიორიტეტი უკრაინის ფედერაციას ერგო, მათი უარის შემთხვევაში - რუმინეთს და შემდეგ - საქართველოს.

საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრების ამ თაობისთვის ეს ბოლო ასაკობრივი ტურნირია. 1998-99 წლებში დაბადებულმა გოგონებმა ოფიციალურ ასაკობრივ ჩემპიონატებში ასპარეზობა 2015 წელს დაიწყეს და მას შემდეგ ერთი შეჯიბრებაც არ გამოუტოვებიათ. ამ შეჯიბრების შემდეგ, 2018 წლის შემოდგომაზე, ეს გუნდი, უკვე ეროვნული ნაკრების სტატუსით, მსოფლიოს 2019 წლის ჩემპიონატის შესარჩევ ტურნირში ჩაებმება.

რაც შეეხება მომავალ მეტოქეებს, ამ თაობის ნაკრებს ხორვატ და უკრაინელ თანატოლებთან არ უთამაშია, რუმინეთთან კი 24-32 დამარცხდა თბილისში, 2015 წელს, ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიურ ფესტივალზე.

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
კაცები. უმაღლესი ლიგა
19 ნოემბერი. არენა 2
იმედი სტუ თელავი 41-33 გორი
პეგასი 43-31 სპორტუნი
 
20 ნოემბერი. არენა 2
სპორტუნი 26-33 იმედი სტუ თელავი
გორი 26-53 პეგასი
 
21 ნოემბერი. არენა 2
13:00 გორი - სპორტუნი
15:00 იმედი სტუ თელავი - პეგასი

პირველი წრის საერთო ტური
10-13 დეკემბერი, არენა 2

ქალები. უმაღლესი ლიგა
14 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 3   2   0   1   61-50   4  
სამტრედია 3   2   0   1   55-48   4  
აჭარა 3   2   0   1   54-47   4  
ყვარელი 0   0   0   0   0-0   0  
ქარიშხალა 0   0   0   0   0-0   0  
პეგასი 0   0   0   0   0-0   0  
მამული 0   0   0   0   0-0   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   45-70   0  
აღმოსავლეთი: ნოემბრის ბოლოს

გოგონები 2002-03
11 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 8   7   1   0   131-91   15  
აჭარა 8   6   0   2   161-103   12  
ყვარელი 6   4   1   1   115-86   9  
სამტრედია 8   4   1   3   124-106   9  
ქარიშხალა 6   4   1   1   149-133   9  
პეგასი 6   3   0   3   116-104   6  
ბათუმი 8   1   1   6   80-131   3  
წყალტუბო 8   0   1   7   82-147   1  
მამული 6   0   0   6   97-154   0  
შემდეგი: საერთო ტური თბილისში

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
17 ნოემ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 3   3   0   0   94-49   6  
ბსბ ბათუმი 3   2   0   1   77-61   4  
აჭარა 2   2   0   0   47-39   4  
ქუთაისი 2   1   0   1   49-25   2  
ხელვაჩაური 3   1   0   2   71-70   2  
ფოთი 2   0   0   2   28-46   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   21-61   0  
განახლდება 17 ნოემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
18 ნოემ.         გატ-გაშ    
პეგასი 4   4   0   0   100-25   8  
რუსთავი 4   4   0   0   117-93   8  
ყვარელი 2   2   0   0   41-15   4  
გორი 2   1   0   1   35-34   2  
ქარელი 4   1   0   3   60-81   2  
ქარიშხალა 3   0   0   3   44-77   0  
თელავი 2   0   0   2   17-50   0  
ლაგოდეხი 3   0   0   3   20-59   0  
განახლდება 18 ნოემბერს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
 15 ნოემ. გატ-გაშ
 აზერსუ 6 6 0 0 227-129 12
 აზერიოლი 5 4 0 1 175-97 8
 ყარაბაღი 5 3 0 2 160-124 6
 ოლიმპია თბ. 4 1 1 2 93-130 3
 იდმან აკადემ. 7 1 1 5 168-227 3
 განჯლარ ბირ. 5 0 0 5 99-215 0
განახლდება დეკემბერში

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: