სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის ქალთა ტურნირზე მეორე ჯგუფური ეტაპის 12 მონაწილე გამოვლინდა, კაცთა ტურნირში დაუმარცხებლად გამოსვლას ორი გუნდი აგრძელებს - 2017 წლის ჩემპიონი ვარდარი და მონპელიე. 

კაცები. 8 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-19-rewind-episode-08

ქალები. 6 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-19-rewind-women-episode-06

ვარდარმა შინ 30-26 დაამარცხა გერმანიის ჩემპიონი რაინ-ნეკარი და მომდევნო ტურში ამავე გუნდს მანჰაიმში ესტუმრება. ბარსელონა 28-31 დამარცხდა უნგრეთის სეგედთან და ჯგუფში მეოთხე ადგილამდე დაქვეითდა, ხოლო პარი სენ-ჟერმენმა ზედიზედ მეორე მატჩი მოუგო ვესპრემს, ამჯერად სტუმრად - 29-24.

A დს B ჯგუფებში კიდევ 6 ტურია სათამაშო, C და D ჯგუფებს კი 2-2 მატჩი დარჩათ და შეჯიბრებას დეკემბრის დასაწყისში მორჩებიან, თუმცა, D ექვსეულში მომდევნო ეტაპზე გამსვლელი ორივე გუნდის ვინაობა ცნობილია - რაც არ უნდა მოხდეს ბოლო 2 ტურში, პირველ ადგილზე მონპელიე დარჩება, მეორეზე - ზაპოროჟიეს მოტორი.

ქალებში მეორე ჯგუფური ეტაპი მთლიანად დაკომპლექტდა. ბოლო ტურის წინ გასათამაშებელი იყო სულ ორივე საგზური და ორივე შემთხვევაში ზედმეტი ნორვეგიული კლუბი აღმოჩნდა. კრისტიანსანდმა უშუალო კონკურენტთან, ბუდუჩნოსტთან 23-26 წააგო, ხოლო ლიგის 2011 წლის გამარჯვებული ლარვიკი ბოლო ტურში დაუსწრებელ ბრძოლაში დამარცხდა გერმანიის ტიურინგერთან იმის გამო, რომ პირად შეხვედრებში უარესი ბალანსი ჰქონდა: 27-31, 25-22.

ახლა 12 საუკეთესო გუნდი მეოთხედფინალში გასასვლელად ბრძოლას მეორე ჯგუფურ ეტაპზე   გააგრძელებს ისე, რომ პირველ ეტაპზე ერთმანეთში დაგროვილ ქულებსაც გაიყოლებს: A ჯგუფის სამეული B ჯგუფის სამ საუკეთესო გუნდს შეხვდება, მეორე ჯგუფი კი C და D ჯგუფების გამარჯვებულებმა შეადგინეს. მეორე ეტაპს ქულათა მაქსიმუმით მხოლოდ სკოპიეს ვარდარი იწყებს. ტურნირი განახლდება  26 იანვრიდან, 1 დეკემბერს კი ქალთა მორიგი მსოფლიო ჩემპიონატი იწყება გერმანიაში.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

8 ტური, 16-19 ნოემბერი

A ჯგუფი: ვარდარი 15, რაინ-ნეკარი 11, ნანტი 11, ბარსელონა 10, სეგედი 9, კრისტიანსტადი 4, ვისლა 2, ზაგრები 2

ვარდარ სკოპიე (მკდ) - რაინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) 30-26

ბოროზანი 7, ჩუპიჩი 6, კრიშტოპანსი 5- ბაენა, შმიდი 5, სიგურდსონი 4

ნანტი (საფ) - ზაგრები (ხორ) 28-27

ბურიჩი 6, ლაზაროვი 5 - ბიჩანიჩი 6

სეგედი (უნგ) - ბარსელონა (ესპ) 31-28

ბალოგი 9 , სიგურმანსონი 6 - ნგესანი 7 , მემი 6

ვისლა პლოცკი (პოლ) - კრისტიანსტადი (შვდ) 25-25

დაშეკი 7 - სორენსენი 7

B ჯგუფი: პსჟ 14, ფლენზბურგი 12, ვესპრემი 11, კელცე 8, კილი 7, მეშკოვ ბრესტი 5, ცელიე 5, ოლბორგი 2

კელცე (პოლ) - ოლბორგი (დან) 28-27

ბელეცკი 7,  დუიშებაევი 6 - სმარასონი 6

ვესპრემი (უნგ) - პარი სენ-ჟერმენი (საფ) 24-29

ლეკაი 8, ილიჩი 7 - გენსჰაიმერი 10, კემპფი 6

ცელიე (სლნ) - კილი (გერ) 27-28

გ. მარგუცი, ვუიოვიჩი 5 - ეკბერგი 7, ვინჩეკი 6

ფლენზბურგი (გერ) - მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) 37-30

გლანდორფი 9 , სვანი 7, მაე 6 - შკურინსკი 6

AB: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი: სკიერნი 12, ველენიე 10, ლეონი 10, ელვერუმი 8, შაფჰაუზენი 6, დინამო ბუკურეშტი 2

ველენიე (სლნ) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 33-29

შაფჰაუზენი (შვც) - ლეონი (ესპ) 23-24

სკიერნი (დან) - ელვერუმი (ნორ) 35-25

D ჯგუფი: მონპელიე 16, მოტორი 11 - ბეშიქთაში 7, სპორტინგი 6, მეტალურგი 5, ჩეხოვსკიე მედვედი 3

ბეშიქთაში (თურ) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 32-29

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - სპორტინგი (პორ) 32-29

მონპელიე (საფ) - ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) 34-23

CD: 1-2 ადგილები მერვედფინალში გასასვლელად ერთმანეთს ეთამაშებიან: C1-D2, D1-C2

9 ტური: 23-26 ნოემბერი

--

ქალები. ჩემპიონთა ლიგა. პირველი ჯგუფური ეტაპი. 6 ტური. 17-19 ნოემბერი

A ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 10, ნიუკობინგი 8, კრიმ მერკატორი 6 - გდინია 0

ნიუკობინგი (დან) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 28-36

ი. ვესტბერგი 5 - ბენკო, კორენი 5

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - გდინია (პოლ) 34-22

კურეა, ჰაგმანი 5- იანიშევსკა, ზიხი 4

B ჯგუფი: დიორი 10, როსტოვ-დონი 8, მიდტიულანდი 6 - ბრესტ-ბრეტონი 0

დიორი ეტო (უნგ) - ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 26-17

ბროკი 7, მორკი 5 - სანდი 4

როსტოვ-დონი (რუს) - მიდტიულანდი (დან) 27-20

პეტროვა 6 - ვ. კრისტიანსენი 10

C ჯგუფი: ვარდარი 12, ფერენცვაროში 8, ტიურინგერი 2 (31-27, 22-25) - ლარვიკი 2

ვარდარი (მკდ) - ტიურინგერი (გერ) 29-21

ლაკრაბერი 7, რადიჩევიჩი 6, კუზნეცოვა 5 - ლუზუმოვა 6

ლარვიკი (ნორ) - ფერენცვაროში (უნგ) 21-30

ტოლბრინგი 6 - ლუკაჩი 7, შაცლი 6

D ჯგუფი: მეცი 10, ბუდუჩნოსტი 6, ბიტიგჰაიმი 6 - კრისტიანსანდი 2

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - კრისტიანსანდი (ნორ) 26-23

რაიჩევიჩი 7 - სულანდი 10

მეცი (საფ) - ბიტიგჰაიმი (გერ) 27-21

ზაადი 6 - როზემალენი 5

26 იანვრიდან: მეორე ჯგუფური ეტაპი. მეოთხედფინალში გავა 4-4 გუნდი

1 ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 6 ქულა, დიორი 6, როსტოვი 4, ნიუკობინგი 4, კრიმი 2, მიდტიულანდი 2

2 ჯგუფი: ვარდარი 8, მეცი 6, ფერენცვაროში 4, ბუდუჩნოსტი 4, ბიტიგჰაიმი 2, ტიურინგერი 0

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
კაცები. უმაღლესი ლიგა
19 ნოემბერი. არენა 2
იმედი სტუ თელავი 41-33 გორი
პეგასი 43-31 სპორტუნი
 
20 ნოემბერი. არენა 2
სპორტუნი 26-33 იმედი სტუ თელავი
გორი 26-53 პეგასი
 
21 ნოემბერი. არენა 2
13:00 გორი - სპორტუნი
15:00 იმედი სტუ თელავი - პეგასი

პირველი წრის საერთო ტური
10-13 დეკემბერი, არენა 2

ქალები. უმაღლესი ლიგა
14 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 3   2   0   1   61-50   4  
სამტრედია 3   2   0   1   55-48   4  
აჭარა 3   2   0   1   54-47   4  
ყვარელი 0   0   0   0   0-0   0  
ქარიშხალა 0   0   0   0   0-0   0  
პეგასი 0   0   0   0   0-0   0  
მამული 0   0   0   0   0-0   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   45-70   0  
აღმოსავლეთი: ნოემბრის ბოლოს

გოგონები 2002-03
11 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 8   7   1   0   131-91   15  
აჭარა 8   6   0   2   161-103   12  
ყვარელი 6   4   1   1   115-86   9  
სამტრედია 8   4   1   3   124-106   9  
ქარიშხალა 6   4   1   1   149-133   9  
პეგასი 6   3   0   3   116-104   6  
ბათუმი 8   1   1   6   80-131   3  
წყალტუბო 8   0   1   7   82-147   1  
მამული 6   0   0   6   97-154   0  
შემდეგი: საერთო ტური თბილისში

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
17 ნოემ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 3   3   0   0   94-49   6  
ბსბ ბათუმი 3   2   0   1   77-61   4  
აჭარა 2   2   0   0   47-39   4  
ქუთაისი 2   1   0   1   49-25   2  
ხელვაჩაური 3   1   0   2   71-70   2  
ფოთი 2   0   0   2   28-46   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   21-61   0  
განახლდება 17 ნოემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
18 ნოემ.         გატ-გაშ    
პეგასი 4   4   0   0   100-25   8  
რუსთავი 4   4   0   0   117-93   8  
ყვარელი 2   2   0   0   41-15   4  
გორი 2   1   0   1   35-34   2  
ქარელი 4   1   0   3   60-81   2  
ქარიშხალა 3   0   0   3   44-77   0  
თელავი 2   0   0   2   17-50   0  
ლაგოდეხი 3   0   0   3   20-59   0  
განახლდება 18 ნოემბერს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
 15 ნოემ. გატ-გაშ
 აზერსუ 6 6 0 0 227-129 12
 აზერიოლი 5 4 0 1 175-97 8
 ყარაბაღი 5 3 0 2 160-124 6
 ოლიმპია თბ. 4 1 1 2 93-130 3
 იდმან აკადემ. 7 1 1 5 168-227 3
 განჯლარ ბირ. 5 0 0 5 99-215 0
განახლდება დეკემბერში

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: