სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის ქალთა ტურნირზე მეორე ჯგუფური ეტაპის 12 მონაწილე გამოვლინდა, კაცთა ტურნირში დაუმარცხებლად გამოსვლას ორი გუნდი აგრძელებს - 2017 წლის ჩემპიონი ვარდარი და მონპელიე. 

კაცები. 8 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-19-rewind-episode-08

ქალები. 6 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-19-rewind-women-episode-06

ვარდარმა შინ 30-26 დაამარცხა გერმანიის ჩემპიონი რაინ-ნეკარი და მომდევნო ტურში ამავე გუნდს მანჰაიმში ესტუმრება. ბარსელონა 28-31 დამარცხდა უნგრეთის სეგედთან და ჯგუფში მეოთხე ადგილამდე დაქვეითდა, ხოლო პარი სენ-ჟერმენმა ზედიზედ მეორე მატჩი მოუგო ვესპრემს, ამჯერად სტუმრად - 29-24.

A დს B ჯგუფებში კიდევ 6 ტურია სათამაშო, C და D ჯგუფებს კი 2-2 მატჩი დარჩათ და შეჯიბრებას დეკემბრის დასაწყისში მორჩებიან, თუმცა, D ექვსეულში მომდევნო ეტაპზე გამსვლელი ორივე გუნდის ვინაობა ცნობილია - რაც არ უნდა მოხდეს ბოლო 2 ტურში, პირველ ადგილზე მონპელიე დარჩება, მეორეზე - ზაპოროჟიეს მოტორი.

ქალებში მეორე ჯგუფური ეტაპი მთლიანად დაკომპლექტდა. ბოლო ტურის წინ გასათამაშებელი იყო სულ ორივე საგზური და ორივე შემთხვევაში ზედმეტი ნორვეგიული კლუბი აღმოჩნდა. კრისტიანსანდმა უშუალო კონკურენტთან, ბუდუჩნოსტთან 23-26 წააგო, ხოლო ლიგის 2011 წლის გამარჯვებული ლარვიკი ბოლო ტურში დაუსწრებელ ბრძოლაში დამარცხდა გერმანიის ტიურინგერთან იმის გამო, რომ პირად შეხვედრებში უარესი ბალანსი ჰქონდა: 27-31, 25-22.

ახლა 12 საუკეთესო გუნდი მეოთხედფინალში გასასვლელად ბრძოლას მეორე ჯგუფურ ეტაპზე   გააგრძელებს ისე, რომ პირველ ეტაპზე ერთმანეთში დაგროვილ ქულებსაც გაიყოლებს: A ჯგუფის სამეული B ჯგუფის სამ საუკეთესო გუნდს შეხვდება, მეორე ჯგუფი კი C და D ჯგუფების გამარჯვებულებმა შეადგინეს. მეორე ეტაპს ქულათა მაქსიმუმით მხოლოდ სკოპიეს ვარდარი იწყებს. ტურნირი განახლდება  26 იანვრიდან, 1 დეკემბერს კი ქალთა მორიგი მსოფლიო ჩემპიონატი იწყება გერმანიაში.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

8 ტური, 16-19 ნოემბერი

A ჯგუფი: ვარდარი 15, რაინ-ნეკარი 11, ნანტი 11, ბარსელონა 10, სეგედი 9, კრისტიანსტადი 4, ვისლა 2, ზაგრები 2

ვარდარ სკოპიე (მკდ) - რაინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) 30-26

ბოროზანი 7, ჩუპიჩი 6, კრიშტოპანსი 5- ბაენა, შმიდი 5, სიგურდსონი 4

ნანტი (საფ) - ზაგრები (ხორ) 28-27

ბურიჩი 6, ლაზაროვი 5 - ბიჩანიჩი 6

სეგედი (უნგ) - ბარსელონა (ესპ) 31-28

ბალოგი 9 , სიგურმანსონი 6 - ნგესანი 7 , მემი 6

ვისლა პლოცკი (პოლ) - კრისტიანსტადი (შვდ) 25-25

დაშეკი 7 - სორენსენი 7

B ჯგუფი: პსჟ 14, ფლენზბურგი 12, ვესპრემი 11, კელცე 8, კილი 7, მეშკოვ ბრესტი 5, ცელიე 5, ოლბორგი 2

კელცე (პოლ) - ოლბორგი (დან) 28-27

ბელეცკი 7,  დუიშებაევი 6 - სმარასონი 6

ვესპრემი (უნგ) - პარი სენ-ჟერმენი (საფ) 24-29

ლეკაი 8, ილიჩი 7 - გენსჰაიმერი 10, კემპფი 6

ცელიე (სლნ) - კილი (გერ) 27-28

გ. მარგუცი, ვუიოვიჩი 5 - ეკბერგი 7, ვინჩეკი 6

ფლენზბურგი (გერ) - მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) 37-30

გლანდორფი 9 , სვანი 7, მაე 6 - შკურინსკი 6

AB: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი: სკიერნი 12, ველენიე 10, ლეონი 10, ელვერუმი 8, შაფჰაუზენი 6, დინამო ბუკურეშტი 2

ველენიე (სლნ) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 33-29

შაფჰაუზენი (შვც) - ლეონი (ესპ) 23-24

სკიერნი (დან) - ელვერუმი (ნორ) 35-25

D ჯგუფი: მონპელიე 16, მოტორი 11 - ბეშიქთაში 7, სპორტინგი 6, მეტალურგი 5, ჩეხოვსკიე მედვედი 3

ბეშიქთაში (თურ) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 32-29

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - სპორტინგი (პორ) 32-29

მონპელიე (საფ) - ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) 34-23

CD: 1-2 ადგილები მერვედფინალში გასასვლელად ერთმანეთს ეთამაშებიან: C1-D2, D1-C2

9 ტური: 23-26 ნოემბერი

--

ქალები. ჩემპიონთა ლიგა. პირველი ჯგუფური ეტაპი. 6 ტური. 17-19 ნოემბერი

A ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 10, ნიუკობინგი 8, კრიმ მერკატორი 6 - გდინია 0

ნიუკობინგი (დან) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 28-36

ი. ვესტბერგი 5 - ბენკო, კორენი 5

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - გდინია (პოლ) 34-22

კურეა, ჰაგმანი 5- იანიშევსკა, ზიხი 4

B ჯგუფი: დიორი 10, როსტოვ-დონი 8, მიდტიულანდი 6 - ბრესტ-ბრეტონი 0

დიორი ეტო (უნგ) - ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 26-17

ბროკი 7, მორკი 5 - სანდი 4

როსტოვ-დონი (რუს) - მიდტიულანდი (დან) 27-20

პეტროვა 6 - ვ. კრისტიანსენი 10

C ჯგუფი: ვარდარი 12, ფერენცვაროში 8, ტიურინგერი 2 (31-27, 22-25) - ლარვიკი 2

ვარდარი (მკდ) - ტიურინგერი (გერ) 29-21

ლაკრაბერი 7, რადიჩევიჩი 6, კუზნეცოვა 5 - ლუზუმოვა 6

ლარვიკი (ნორ) - ფერენცვაროში (უნგ) 21-30

ტოლბრინგი 6 - ლუკაჩი 7, შაცლი 6

D ჯგუფი: მეცი 10, ბუდუჩნოსტი 6, ბიტიგჰაიმი 6 - კრისტიანსანდი 2

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - კრისტიანსანდი (ნორ) 26-23

რაიჩევიჩი 7 - სულანდი 10

მეცი (საფ) - ბიტიგჰაიმი (გერ) 27-21

ზაადი 6 - როზემალენი 5

26 იანვრიდან: მეორე ჯგუფური ეტაპი. მეოთხედფინალში გავა 4-4 გუნდი

1 ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 6 ქულა, დიორი 6, როსტოვი 4, ნიუკობინგი 4, კრიმი 2, მიდტიულანდი 2

2 ჯგუფი: ვარდარი 8, მეცი 6, ფერენცვაროში 4, ბუდუჩნოსტი 4, ბიტიგჰაიმი 2, ტიურინგერი 0

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
14:30 იმედი თელავი - სტუ ქარიშხ.
16:30 პეგასი - გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    22 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
9   8   0   1   300-258 16  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
9   5   0   4   331-299 10  
   გორი
9   4   0   5   293-325 8  
   სტუ ქარიშხალა
9   2   0   7   271-287 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: