facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის ქალთა ტურნირზე მეორე ჯგუფური ეტაპის 12 მონაწილე გამოვლინდა, კაცთა ტურნირში დაუმარცხებლად გამოსვლას ორი გუნდი აგრძელებს - 2017 წლის ჩემპიონი ვარდარი და მონპელიე. 

კაცები. 8 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-19-rewind-episode-08

ქალები. 6 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-19-rewind-women-episode-06

ვარდარმა შინ 30-26 დაამარცხა გერმანიის ჩემპიონი რაინ-ნეკარი და მომდევნო ტურში ამავე გუნდს მანჰაიმში ესტუმრება. ბარსელონა 28-31 დამარცხდა უნგრეთის სეგედთან და ჯგუფში მეოთხე ადგილამდე დაქვეითდა, ხოლო პარი სენ-ჟერმენმა ზედიზედ მეორე მატჩი მოუგო ვესპრემს, ამჯერად სტუმრად - 29-24.

A დს B ჯგუფებში კიდევ 6 ტურია სათამაშო, C და D ჯგუფებს კი 2-2 მატჩი დარჩათ და შეჯიბრებას დეკემბრის დასაწყისში მორჩებიან, თუმცა, D ექვსეულში მომდევნო ეტაპზე გამსვლელი ორივე გუნდის ვინაობა ცნობილია - რაც არ უნდა მოხდეს ბოლო 2 ტურში, პირველ ადგილზე მონპელიე დარჩება, მეორეზე - ზაპოროჟიეს მოტორი.

ქალებში მეორე ჯგუფური ეტაპი მთლიანად დაკომპლექტდა. ბოლო ტურის წინ გასათამაშებელი იყო სულ ორივე საგზური და ორივე შემთხვევაში ზედმეტი ნორვეგიული კლუბი აღმოჩნდა. კრისტიანსანდმა უშუალო კონკურენტთან, ბუდუჩნოსტთან 23-26 წააგო, ხოლო ლიგის 2011 წლის გამარჯვებული ლარვიკი ბოლო ტურში დაუსწრებელ ბრძოლაში დამარცხდა გერმანიის ტიურინგერთან იმის გამო, რომ პირად შეხვედრებში უარესი ბალანსი ჰქონდა: 27-31, 25-22.

ახლა 12 საუკეთესო გუნდი მეოთხედფინალში გასასვლელად ბრძოლას მეორე ჯგუფურ ეტაპზე   გააგრძელებს ისე, რომ პირველ ეტაპზე ერთმანეთში დაგროვილ ქულებსაც გაიყოლებს: A ჯგუფის სამეული B ჯგუფის სამ საუკეთესო გუნდს შეხვდება, მეორე ჯგუფი კი C და D ჯგუფების გამარჯვებულებმა შეადგინეს. მეორე ეტაპს ქულათა მაქსიმუმით მხოლოდ სკოპიეს ვარდარი იწყებს. ტურნირი განახლდება  26 იანვრიდან, 1 დეკემბერს კი ქალთა მორიგი მსოფლიო ჩემპიონატი იწყება გერმანიაში.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

8 ტური, 16-19 ნოემბერი

A ჯგუფი: ვარდარი 15, რაინ-ნეკარი 11, ნანტი 11, ბარსელონა 10, სეგედი 9, კრისტიანსტადი 4, ვისლა 2, ზაგრები 2

ვარდარ სკოპიე (მკდ) - რაინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) 30-26

ბოროზანი 7, ჩუპიჩი 6, კრიშტოპანსი 5- ბაენა, შმიდი 5, სიგურდსონი 4

ნანტი (საფ) - ზაგრები (ხორ) 28-27

ბურიჩი 6, ლაზაროვი 5 - ბიჩანიჩი 6

სეგედი (უნგ) - ბარსელონა (ესპ) 31-28

ბალოგი 9 , სიგურმანსონი 6 - ნგესანი 7 , მემი 6

ვისლა პლოცკი (პოლ) - კრისტიანსტადი (შვდ) 25-25

დაშეკი 7 - სორენსენი 7

B ჯგუფი: პსჟ 14, ფლენზბურგი 12, ვესპრემი 11, კელცე 8, კილი 7, მეშკოვ ბრესტი 5, ცელიე 5, ოლბორგი 2

კელცე (პოლ) - ოლბორგი (დან) 28-27

ბელეცკი 7,  დუიშებაევი 6 - სმარასონი 6

ვესპრემი (უნგ) - პარი სენ-ჟერმენი (საფ) 24-29

ლეკაი 8, ილიჩი 7 - გენსჰაიმერი 10, კემპფი 6

ცელიე (სლნ) - კილი (გერ) 27-28

გ. მარგუცი, ვუიოვიჩი 5 - ეკბერგი 7, ვინჩეკი 6

ფლენზბურგი (გერ) - მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) 37-30

გლანდორფი 9 , სვანი 7, მაე 6 - შკურინსკი 6

AB: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი: სკიერნი 12, ველენიე 10, ლეონი 10, ელვერუმი 8, შაფჰაუზენი 6, დინამო ბუკურეშტი 2

ველენიე (სლნ) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 33-29

შაფჰაუზენი (შვც) - ლეონი (ესპ) 23-24

სკიერნი (დან) - ელვერუმი (ნორ) 35-25

D ჯგუფი: მონპელიე 16, მოტორი 11 - ბეშიქთაში 7, სპორტინგი 6, მეტალურგი 5, ჩეხოვსკიე მედვედი 3

ბეშიქთაში (თურ) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 32-29

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - სპორტინგი (პორ) 32-29

მონპელიე (საფ) - ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) 34-23

CD: 1-2 ადგილები მერვედფინალში გასასვლელად ერთმანეთს ეთამაშებიან: C1-D2, D1-C2

9 ტური: 23-26 ნოემბერი

--

ქალები. ჩემპიონთა ლიგა. პირველი ჯგუფური ეტაპი. 6 ტური. 17-19 ნოემბერი

A ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 10, ნიუკობინგი 8, კრიმ მერკატორი 6 - გდინია 0

ნიუკობინგი (დან) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 28-36

ი. ვესტბერგი 5 - ბენკო, კორენი 5

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - გდინია (პოლ) 34-22

კურეა, ჰაგმანი 5- იანიშევსკა, ზიხი 4

B ჯგუფი: დიორი 10, როსტოვ-დონი 8, მიდტიულანდი 6 - ბრესტ-ბრეტონი 0

დიორი ეტო (უნგ) - ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 26-17

ბროკი 7, მორკი 5 - სანდი 4

როსტოვ-დონი (რუს) - მიდტიულანდი (დან) 27-20

პეტროვა 6 - ვ. კრისტიანსენი 10

C ჯგუფი: ვარდარი 12, ფერენცვაროში 8, ტიურინგერი 2 (31-27, 22-25) - ლარვიკი 2

ვარდარი (მკდ) - ტიურინგერი (გერ) 29-21

ლაკრაბერი 7, რადიჩევიჩი 6, კუზნეცოვა 5 - ლუზუმოვა 6

ლარვიკი (ნორ) - ფერენცვაროში (უნგ) 21-30

ტოლბრინგი 6 - ლუკაჩი 7, შაცლი 6

D ჯგუფი: მეცი 10, ბუდუჩნოსტი 6, ბიტიგჰაიმი 6 - კრისტიანსანდი 2

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - კრისტიანსანდი (ნორ) 26-23

რაიჩევიჩი 7 - სულანდი 10

მეცი (საფ) - ბიტიგჰაიმი (გერ) 27-21

ზაადი 6 - როზემალენი 5

26 იანვრიდან: მეორე ჯგუფური ეტაპი. მეოთხედფინალში გავა 4-4 გუნდი

1 ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 6 ქულა, დიორი 6, როსტოვი 4, ნიუკობინგი 4, კრიმი 2, მიდტიულანდი 2

2 ჯგუფი: ვარდარი 8, მეცი 6, ფერენცვაროში 4, ბუდუჩნოსტი 4, ბიტიგჰაიმი 2, ტიურინგერი 0

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
I
  სამტრედია
II
  აჭარა
III
  ბათუმი
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  

უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: