სიახლეების კალენდარი

მაისი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ბათუმის ხელბურთის კლუბი „შავი ზღვის ბიჭები“ ევროტურნირებს მეთექვსმეტედფინალის სტადიაში გამოეთიშა. ჩელენჯ კაპზე მოასპარეზე საქართველოს ჩემპიონატის მესამე პრიზიორი ბოსნიაში ორჯერ დამარცხდა „ზრინსკი მოსტართან“ – 17-47 და 32-42. 

ბათუმელებმა ახალი სეზონისთვის შემადგენლობა განაახლეს, თუმცა, ეს მათი პირველი ოფიციალური მატჩები იყო სეზონში. პირველ თამაშში მოსტარის გუნდი თავიდანვე დაწინაურდა, საუკეთესოდ ითამაშა ორივე მეკარემ, ანჯელიჩმა და ძიდიჩმა, ხოლო ყველაზე შედეგიანი იყო 19 წლის ფილიპ ვისტოროპი (8 გოლი), რომელიც აგვისტოში თბილისში, ჭაბუკთა მსოფლიო ჩემპიონატში თამაშობდა ხორვატიის ნაკრების შემდადგენლობაში. ბათუმელთგან საუკეთესო იყო ამავე ჩემპიონატის მონაწილე ლუკა ბულბულაშვილი (5). მოსტარმა 47-17 (21-7) მოიგო. 

მეორე მატჩის პირველი ტაიმი ფრედ, 17-17 მორჩა, მაგრამ მეორეში მასპიძნლებმა მაინც მოახერხეს ათბურთიანი უპირატესობის მოპოვება შესვენების შემდეგ - 42-32 და მერვედფინალში გავიდნენ. „შავი ზღვის ბიჭების“ ოთხმა ახალწვეულმა - სტურუამ, ხაჟომიამ, თევზაძემ და ბულბულაშვილმა ჯამში 22 გოლი გაიტანა.

ჩელენჯ კაპზე ასპარეზობს კიდევ ერთი ქართველი ხელბურთელი. ვლადიმერ რუსიას ახალმა კლუბმა, ლუქსემბურგის „რედ ბოიზ დიფერდანჟმა“ პირველ წრეში ლიტვის კაუნო-აზუოლასი გამოთიშა, ხოლო მეთექვსმეტედფინალში ორჯერ მოუგო ბულგარეთის „დობრუჯას“ – 43-23 და 36-26. რუსიამ პირველ მატჩში 1 გოლი გაიტანა, მეორეში - ორი. მერვედფინალი უკვე 2018 წელს გაიმართება.

ხელბურთი. ჩელენჯ კაპი 2017-18, კაცები

მეთექვსმეტედფინალი. 18-19 ნოემბერი, მოსტარი (ბოს)

შავი ზღვის ბიჭები (ბათუმი) - ზრინსკი მოსტარი (ბოსნია) 17-47

ბათ: ტორონჯაძე, ცერცვაძე - ბულბულაშვილი 5, გოგოლაძე 4, აბრამიშვილი 2, ხაჟომია 2, ბერძენიშვილი 1, ყაველაშვილი 1, სტურუა 1, სურმავა 1, თევზაძე, ქარდავა - მწვ. მჟავანაძე, ჭანტურია

მოს: ანჯელიჩი, ძიდიჩი, კოზინა - ვისტოროპი 8, ბოშკოვიჩი 7,  დელიჩი 7, ბაბიჩი 5, დოკო 5, ივანოვიჩი 4, კორდიჩი 2, კოჟული 2, მარიჩი 2, ორლოვიჩი 2, შოლიჩი 2, შუნიჩი 1 - მწვ.  მედიჩი, გარმაზი

ზრინსკი მოსტარი (ბოსნია)  - შავი ზღვის ბიჭები (ბათუმი) 42-32

მოს: ანჯელიჩი, ძიდიჩი, კოზინა - ვისტოროპი 7, ბოშკოვიჩი 7, დელიჩი 5, ივანოვიჩი 4, კოჟული 4, დოკო 3, კორდიჩი 3, მარიჩი 3,  შოლიჩი 3, ბაბიჩი 1, ორლოვიჩი 1, შუნიჩი 1

ბათ: ცერცვაძე - სტურუა 7, ხაჟომია 6, თევზაძე 6, აბრამიშვილი 5, ბულბულაშვილი 3, გოგოლაძე 2, ბერძენიშვილი 1, სურმავა 1, ქარდავა 1, ყაველაშვილი

მსაჯები: ი. ბიუტუჩი, ს. კასაპი (კოსოვო), დელეგატი: ე. ბესლია (მონტენეგრო)  

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
23 მაისი
BSB ბათუმი 30-33 აჭარა
ფოთი 19-32 სამტრედია
თელავი 20-31 პეგასი
ყვარელი 21-21 ქარიშხალა
 
24 მაისი
სამტრედია 33-18 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 38-25 თელავი
ყვარელი 27-33 ფოთი
პეგასი 30-34 აჭარა
 
25 მაისი
აჭარა 38-39 თელავი
ქარიშხალა 18-31 ფოთი
პეგასი 24-25 BSB ბათუმი
სამტრედია 24-15 ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
12:00 ყვარელი - თელავი
13:20 პეგასი - ქარიშხალა
ნფ1 14:40 სამტრედია - BSB ბათუმი
ნფ2 16:00 აჭარა - ფოთი
 
27 მაისი. ფინალი
12:00 7-8 ადგილები
13:20 5-6 ადგილები
14:40 3-4 ადგილები
16:00 1-2 ადგილები
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  
უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: