სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ბათუმის ხელბურთის კლუბი „შავი ზღვის ბიჭები“ ევროტურნირებს მეთექვსმეტედფინალის სტადიაში გამოეთიშა. ჩელენჯ კაპზე მოასპარეზე საქართველოს ჩემპიონატის მესამე პრიზიორი ბოსნიაში ორჯერ დამარცხდა „ზრინსკი მოსტართან“ – 17-47 და 32-42. 

ბათუმელებმა ახალი სეზონისთვის შემადგენლობა განაახლეს, თუმცა, ეს მათი პირველი ოფიციალური მატჩები იყო სეზონში. პირველ თამაშში მოსტარის გუნდი თავიდანვე დაწინაურდა, საუკეთესოდ ითამაშა ორივე მეკარემ, ანჯელიჩმა და ძიდიჩმა, ხოლო ყველაზე შედეგიანი იყო 19 წლის ფილიპ ვისტოროპი (8 გოლი), რომელიც აგვისტოში თბილისში, ჭაბუკთა მსოფლიო ჩემპიონატში თამაშობდა ხორვატიის ნაკრების შემდადგენლობაში. ბათუმელთგან საუკეთესო იყო ამავე ჩემპიონატის მონაწილე ლუკა ბულბულაშვილი (5). მოსტარმა 47-17 (21-7) მოიგო. 

მეორე მატჩის პირველი ტაიმი ფრედ, 17-17 მორჩა, მაგრამ მეორეში მასპიძნლებმა მაინც მოახერხეს ათბურთიანი უპირატესობის მოპოვება შესვენების შემდეგ - 42-32 და მერვედფინალში გავიდნენ. „შავი ზღვის ბიჭების“ ოთხმა ახალწვეულმა - სტურუამ, ხაჟომიამ, თევზაძემ და ბულბულაშვილმა ჯამში 22 გოლი გაიტანა.

ჩელენჯ კაპზე ასპარეზობს კიდევ ერთი ქართველი ხელბურთელი. ვლადიმერ რუსიას ახალმა კლუბმა, ლუქსემბურგის „რედ ბოიზ დიფერდანჟმა“ პირველ წრეში ლიტვის კაუნო-აზუოლასი გამოთიშა, ხოლო მეთექვსმეტედფინალში ორჯერ მოუგო ბულგარეთის „დობრუჯას“ – 43-23 და 36-26. რუსიამ პირველ მატჩში 1 გოლი გაიტანა, მეორეში - ორი. მერვედფინალი უკვე 2018 წელს გაიმართება.

ხელბურთი. ჩელენჯ კაპი 2017-18, კაცები

მეთექვსმეტედფინალი. 18-19 ნოემბერი, მოსტარი (ბოს)

შავი ზღვის ბიჭები (ბათუმი) - ზრინსკი მოსტარი (ბოსნია) 17-47

ბათ: ტორონჯაძე, ცერცვაძე - ბულბულაშვილი 5, გოგოლაძე 4, აბრამიშვილი 2, ხაჟომია 2, ბერძენიშვილი 1, ყაველაშვილი 1, სტურუა 1, სურმავა 1, თევზაძე, ქარდავა - მწვ. მჟავანაძე, ჭანტურია

მოს: ანჯელიჩი, ძიდიჩი, კოზინა - ვისტოროპი 8, ბოშკოვიჩი 7,  დელიჩი 7, ბაბიჩი 5, დოკო 5, ივანოვიჩი 4, კორდიჩი 2, კოჟული 2, მარიჩი 2, ორლოვიჩი 2, შოლიჩი 2, შუნიჩი 1 - მწვ.  მედიჩი, გარმაზი

ზრინსკი მოსტარი (ბოსნია)  - შავი ზღვის ბიჭები (ბათუმი) 42-32

მოს: ანჯელიჩი, ძიდიჩი, კოზინა - ვისტოროპი 7, ბოშკოვიჩი 7, დელიჩი 5, ივანოვიჩი 4, კოჟული 4, დოკო 3, კორდიჩი 3, მარიჩი 3,  შოლიჩი 3, ბაბიჩი 1, ორლოვიჩი 1, შუნიჩი 1

ბათ: ცერცვაძე - სტურუა 7, ხაჟომია 6, თევზაძე 6, აბრამიშვილი 5, ბულბულაშვილი 3, გოგოლაძე 2, ბერძენიშვილი 1, სურმავა 1, ქარდავა 1, ყაველაშვილი

მსაჯები: ი. ბიუტუჩი, ს. კასაპი (კოსოვო), დელეგატი: ე. ბესლია (მონტენეგრო)  

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: