სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ბათუმის ხელბურთის კლუბი „შავი ზღვის ბიჭები“ ევროტურნირებს მეთექვსმეტედფინალის სტადიაში გამოეთიშა. ჩელენჯ კაპზე მოასპარეზე საქართველოს ჩემპიონატის მესამე პრიზიორი ბოსნიაში ორჯერ დამარცხდა „ზრინსკი მოსტართან“ – 17-47 და 32-42. 

ბათუმელებმა ახალი სეზონისთვის შემადგენლობა განაახლეს, თუმცა, ეს მათი პირველი ოფიციალური მატჩები იყო სეზონში. პირველ თამაშში მოსტარის გუნდი თავიდანვე დაწინაურდა, საუკეთესოდ ითამაშა ორივე მეკარემ, ანჯელიჩმა და ძიდიჩმა, ხოლო ყველაზე შედეგიანი იყო 19 წლის ფილიპ ვისტოროპი (8 გოლი), რომელიც აგვისტოში თბილისში, ჭაბუკთა მსოფლიო ჩემპიონატში თამაშობდა ხორვატიის ნაკრების შემდადგენლობაში. ბათუმელთგან საუკეთესო იყო ამავე ჩემპიონატის მონაწილე ლუკა ბულბულაშვილი (5). მოსტარმა 47-17 (21-7) მოიგო. 

მეორე მატჩის პირველი ტაიმი ფრედ, 17-17 მორჩა, მაგრამ მეორეში მასპიძნლებმა მაინც მოახერხეს ათბურთიანი უპირატესობის მოპოვება შესვენების შემდეგ - 42-32 და მერვედფინალში გავიდნენ. „შავი ზღვის ბიჭების“ ოთხმა ახალწვეულმა - სტურუამ, ხაჟომიამ, თევზაძემ და ბულბულაშვილმა ჯამში 22 გოლი გაიტანა.

ჩელენჯ კაპზე ასპარეზობს კიდევ ერთი ქართველი ხელბურთელი. ვლადიმერ რუსიას ახალმა კლუბმა, ლუქსემბურგის „რედ ბოიზ დიფერდანჟმა“ პირველ წრეში ლიტვის კაუნო-აზუოლასი გამოთიშა, ხოლო მეთექვსმეტედფინალში ორჯერ მოუგო ბულგარეთის „დობრუჯას“ – 43-23 და 36-26. რუსიამ პირველ მატჩში 1 გოლი გაიტანა, მეორეში - ორი. მერვედფინალი უკვე 2018 წელს გაიმართება.

ხელბურთი. ჩელენჯ კაპი 2017-18, კაცები

მეთექვსმეტედფინალი. 18-19 ნოემბერი, მოსტარი (ბოს)

შავი ზღვის ბიჭები (ბათუმი) - ზრინსკი მოსტარი (ბოსნია) 17-47

ბათ: ტორონჯაძე, ცერცვაძე - ბულბულაშვილი 5, გოგოლაძე 4, აბრამიშვილი 2, ხაჟომია 2, ბერძენიშვილი 1, ყაველაშვილი 1, სტურუა 1, სურმავა 1, თევზაძე, ქარდავა - მწვ. მჟავანაძე, ჭანტურია

მოს: ანჯელიჩი, ძიდიჩი, კოზინა - ვისტოროპი 8, ბოშკოვიჩი 7,  დელიჩი 7, ბაბიჩი 5, დოკო 5, ივანოვიჩი 4, კორდიჩი 2, კოჟული 2, მარიჩი 2, ორლოვიჩი 2, შოლიჩი 2, შუნიჩი 1 - მწვ.  მედიჩი, გარმაზი

ზრინსკი მოსტარი (ბოსნია)  - შავი ზღვის ბიჭები (ბათუმი) 42-32

მოს: ანჯელიჩი, ძიდიჩი, კოზინა - ვისტოროპი 7, ბოშკოვიჩი 7, დელიჩი 5, ივანოვიჩი 4, კოჟული 4, დოკო 3, კორდიჩი 3, მარიჩი 3,  შოლიჩი 3, ბაბიჩი 1, ორლოვიჩი 1, შუნიჩი 1

ბათ: ცერცვაძე - სტურუა 7, ხაჟომია 6, თევზაძე 6, აბრამიშვილი 5, ბულბულაშვილი 3, გოგოლაძე 2, ბერძენიშვილი 1, სურმავა 1, ქარდავა 1, ყაველაშვილი

მსაჯები: ი. ბიუტუჩი, ს. კასაპი (კოსოვო), დელეგატი: ე. ბესლია (მონტენეგრო)  

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19
კაცები. უმაღლესი ლიგა
19 ნოემბერი. არენა 2
იმედი სტუ თელავი 41-33 გორი
პეგასი 43-31 სპორტუნი
 
20 ნოემბერი. არენა 2
სპორტუნი 26-33 იმედი სტუ თელავი
გორი 26-53 პეგასი
 
21 ნოემბერი. არენა 2
13:00 გორი - სპორტუნი
15:00 იმედი სტუ თელავი - პეგასი

პირველი წრის საერთო ტური
10-13 დეკემბერი, არენა 2

ქალები. უმაღლესი ლიგა
14 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 3   2   0   1   61-50   4  
სამტრედია 3   2   0   1   55-48   4  
აჭარა 3   2   0   1   54-47   4  
ყვარელი 0   0   0   0   0-0   0  
ქარიშხალა 0   0   0   0   0-0   0  
პეგასი 0   0   0   0   0-0   0  
მამული 0   0   0   0   0-0   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   45-70   0  
აღმოსავლეთი: ნოემბრის ბოლოს

გოგონები 2002-03
11 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 8   7   1   0   131-91   15  
აჭარა 8   6   0   2   161-103   12  
ყვარელი 6   4   1   1   115-86   9  
სამტრედია 8   4   1   3   124-106   9  
ქარიშხალა 6   4   1   1   149-133   9  
პეგასი 6   3   0   3   116-104   6  
ბათუმი 8   1   1   6   80-131   3  
წყალტუბო 8   0   1   7   82-147   1  
მამული 6   0   0   6   97-154   0  
შემდეგი: საერთო ტური თბილისში

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
17 ნოემ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 3   3   0   0   94-49   6  
ბსბ ბათუმი 3   2   0   1   77-61   4  
აჭარა 2   2   0   0   47-39   4  
ქუთაისი 2   1   0   1   49-25   2  
ხელვაჩაური 3   1   0   2   71-70   2  
ფოთი 2   0   0   2   28-46   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   21-61   0  
განახლდება 17 ნოემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
18 ნოემ.         გატ-გაშ    
პეგასი 4   4   0   0   100-25   8  
რუსთავი 4   4   0   0   117-93   8  
ყვარელი 2   2   0   0   41-15   4  
გორი 2   1   0   1   35-34   2  
ქარელი 4   1   0   3   60-81   2  
ქარიშხალა 3   0   0   3   44-77   0  
თელავი 2   0   0   2   17-50   0  
ლაგოდეხი 3   0   0   3   20-59   0  
განახლდება 18 ნოემბერს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
 15 ნოემ. გატ-გაშ
 აზერსუ 6 6 0 0 227-129 12
 აზერიოლი 5 4 0 1 175-97 8
 ყარაბაღი 5 3 0 2 160-124 6
 ოლიმპია თბ. 4 1 1 2 93-130 3
 იდმან აკადემ. 7 1 1 5 168-227 3
 განჯლარ ბირ. 5 0 0 5 99-215 0
განახლდება დეკემბერში

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: