სიახლეების კალენდარი

დეკემბერი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მეშვიდე ტურში პარი სენ ჟერმენმა 33-28 დაამარცხა ვესპრემი და ჯგუფში ლიდერობა ჩამოართვა. ბარსელონამ და რაინ-ნეკარმა სეზონში მეორედ ითამაშეს ფრედ - 26-26. 

კაცები. 7 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-12-rewind-episode-07

ქალები. 5 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-12-rewind-women-episode-05

პარიზელთა შემასგლობაში 6 გოლით გამოირჩა 19 წლის ედუარ კემპფი, რომელიც აგვისტოში თბილისში, ჭაბუკთა მსოფლიო ჩემპიონატზე თამაშობდა და ოქროს მედალთან ერთად საუკეთესო მარჯვენა გარემარბის ჯილდოც მოიპოვა. A და B ჯგუფებს, რომელთა მოგებაც პირდაპირ მეოთხდეფინალში თამაშის უფლებას იძლევა, ლიდერობენ 2017 წლის ჩემპიონი, სკოპიეს ვარდარი და პსჟ.

D ჯგუფში ზედიზედ მეშვიდე მატჩი მოიგო მონპელიემ და ოფიციალურად გაინაღდა მერვედფინალში გამსვლელი პლეიოფის ერთი საგზური, რომელსაც C და D ჯგუფების 2-2 საუკეთესო გუნდი იღებს.

ქალთა ტურნირზე ამ კვირაში ბოლო ტურია და გასარკვევია მეორე ჯგუფური ეტაპის სულ ორი მონაწილე. C ჯგუფში მონტენეგროს ბუდუჩნოსტი მასპინძლობს კონკურენტს, ნორვეგიის კრიტიანსანდს, რომელსაც სტუმრად მოგება სჭირდება. D ჯგუფში ნორვეგიის ლარვიკმა გერმანიაში მოუგო ტიურინგერს, ქულებით დაეწია და მესამე ადგილზე გასვლის შანსიც შეინარჩუნა - მით უფრო, რომ ტიურინგერი ბოლო ტურში სტუმრად ეთამაშება ვარდარს - ერთადერთ გუნდს, რომელსაც ჯერ ქულები არ დაუკარგავს.  

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

7 ტური, 8-12 ნოემბერი

A ჯგუფი: ვარდარი 13, რაინ-ნეკარი 11, ბარსელონა 10, ნანტი 9, სეგედი 7, კრისტიანსტადი 3, ზაგრები 2, ვისლა 1

კრისტიანსტადი (შვდ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 25-24

სეგედი (უნგ) - ნანტი (საფ) 30-33

ბალოგი 6 - ფალუვეგი, გურბინდო 6, ბურიჩი 4, ლაზაროვი 3

ზაგრები (ხორ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 23-29

მანდალინიჩი 6 - ჩუპიჩი 7, ბოროზანი 6 

ბარსელონა (ესპ) - რაინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) 26-26

მემი 8, ნგესანი 4 - რნიჩი 9, შმიდი 4

B ჯგუფი: პსჟ 12, ვესპრემი 11, ფლენზბურგი 10, კელცე 6, მეშკოვ ბრესტი 5, ცელიე 5, კილი 5, ოლბორგი 2

მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) - ფლენზბურგი (გერ) 28-30

სტოიკოვიჩი 6 - ვანე 7, ზახრიასენი 6

ოლბორგი (დან) - კელცე (პოლ) 30-34

სმარასონი 8, იენსენი 7 - აგინაგალდე, იურეცკი 5

კილი (გერ) - ცელიე (სლნ) 26-29

ეკბერგი 6, ცაიცი 5 - მალუში 8, ვუიოვიჩი 5

პარი სენ-ჟერმენი (საფ) - ვესპრემი (უნგ) 33-28

ნ.კარაბატიჩი 8, კემპფი, საგოსენი 6 - გაიჩი, ტონესენი 5

AB: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი: სკიერნი 10, ველენიე 8, ლეონი 8, ელვერუმი 8, შაფჰაუზენი 6, დინამო ბუკურეშტი 2

ელვერუმი (ნორ) - შაფჰაუზენი (შვც) 26-22

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - სკიერნი (დან)23-36

ლეონი (ესპ) - ველენიე (სლნ) 28-24

D ჯგუფი: მონპელიე 14, მოტორი 9, სპორტინგი 6, მეტალურგი 5, ბეშიქთაში 5, ჩეხოვსკიე მედვედი 3

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 30-30

სპორტინგი (პორ) - ბეშიქთაში (თურ) 34-27

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - მონპელიე (საფ) 21-27

CD: 1-2 ადგილები მერვედფინალში გასასვლელად ერთმანეთს ეთამაშებიან: C1-D2, D1-C2

8 ტური: 16-19 ნოემბერი

--

ქალები. ჩემპიონთა ლიგა. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

5 ტური. 10-12 ნოემბერი

A ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 8, ნიუკობინგი 6, კრიმ მერკატორი 6 - გდინია 0

გდინია (პოლ) - ნიუკობინგი (დან) 28-36

იანიშევსკა, კულვინსკა 6 - ი. ვესტბერგი 11

კრიმ მერკატორი (სლნ) - CSM ბუკურეშტი (რუმ) 30-33

ბენკო 7, სტანკო 6 - ნიაგუ 9, კურეა, გულდენი, კურტოვიჩი 5

B ჯგუფი: დიორი 8, როსტოვ-დონი 6, მიდტიულანდი 6 - ბრესტ-ბრეტონი 0

ბრესტ-ბრეტონი (საფ) - როსტოვ-დონი (რუს)23-29

გაიგერი 6 - მანაგაროვა 8, ბულატოვიჩი, როდრიგეს ბელო 5

მიდტიულანდი (დან) -  დიორი ეტო (უნგ) 24-27

ვ. კრისტიანსენი 11, ბურგორი 6 - მორკი 13, ოფტედალი 5

C ჯგუფი: ვარდარი 10, ფერენცვაროში 6, ტიურინგერი 2, ლარვიკი 2

ფერენცვაროში (უნგ) - ვარდარი (მკდ) 28-29

პენია 8 - პენეზიჩი 9, ცვიიჩი, ლაკრაბერი 5

ტიურინგერი (გერ) - ლარვიკი (ნორ) 22-25

ლუზუმოვა 7  - ე. კრისტენსენი 6

D ჯგუფი: მეცი 8, ბიტიგჰაიმი 6, ბუდუჩნოსტი 4, კრისტიანსანდი 2

კრისტიანსანდი (ნორ) - მეცი (საფ) 22-25

ჟ. კრისტიანსენი 6 - გროსი 7

ბიტიგჰაიმი (გერ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 27-21

ნაიძინავიჩუსი 10 - ლასლო 6, რაიჩევიჩი 4

1-3 ადგილები ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით გადიან მეორე ჯგუფურ ეტაპზე

ბოლო ტური: 17-19 ნოემბერი

ქალთა ევროპის ჩემპიონატი

SILK EURO

12 დეკემბერი
18:40 დანია - მონტენეგრო Silk 3
18:40 ესპანეთი - ნორვეგია Silk 2
20:55 შვედეთი - რუსეთი Silk 3
20:55 უნგრეთი - რუმინეთი Silk 2
23:55 ჰოლანდია - გერმანია Silk 3
13 დეკემბერი
16:00 სერბეთი - საფრანგეთი Silk 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

პირველი წრის საერთო ტური
10-13 დეკ. ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი. მცირე დარბაზი
BSB ბათუმი 56-28 გორი
იმედი სტუ თელავი 43-21 წყალტუბო
ქუთაისი 54-26 სპორტუნი
პეგასი 50-22 სამტრედია
11 დეკემბერი. მცირე დარბაზი
ქუთაისი 32-35 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 38-29 წყალტუბო
პეგასი 37-40 BSB ბათუმი
გორი 33-29 სამტრედია
12 დეკემბერი. დიდი დარბაზი
სპორტუნი 23-55 BSB ბათუმი
ქუთაისი 54-28 გორი
სამტრედია 24-37 იმედი სტუ თელავი
პეგასი 49-26 წყალტუბო
13 დეკემბერი. დიდი დარბაზი
10:00 სამტრედია - სპორტუნი
12:00 წყალტუბო - გორი
14:00 ქუთაისი - პეგასი
16:00 BSB ბათუმი - იმედი სტუ თელავი
12 დეკ.         გატ-გაშ    
BSB ბათუმი 6   6   0   0   285-167   12  
პეგასი 6   5   0   1   270-171   10  
იმედი სტუ 6   5   0   1   215-174   10  
ქუთაისი 6   4   0   2   259-168   8  
გორი 6   2   0   4   197-272   4  
სპორტუნი 6   1   0   5   183-263   2  
სამტრედია 6   1   0   5   158-238   2  
წყალტუბო 6   0   0   6   139-253   0  

ქალები. უმაღლესი ლიგა
1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 0  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   9 დეკ. გატ-გაშ
  აზერსუ 8 7 0 1 289-170 14
  აზერიოლი 7 6 0 1 227-138 12
  ყარაბაღი 8 5 0 3 254-191 10
  იდმან აკადემ. 8 2 1 5 200-257 5
  ოლიმპია თბ. 6 1 1 4 134-205 3
  განჯლარ ბირ. 7 0 0 7 134-287 0
მომდევნო მატჩები:
20-21 დეკემბერი. თბილისი
ოლიმპია - განჯლარ ბირლიი

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
1 დეკ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 5   5   0   0   154-92   10  
აჭარა 4   4   0   0   103-84   8  
ბსბ ბათუმი 5   3   0   2   117-106   6  
ფოთი 5   2   0   3   92-97   4  
ქუთაისი 5   1   1   3   103-88   3  
ხელვაჩაური 5   1   1   3   115-119   3  
წყალტუბო 5   0   0   5   46-144   0  
განახლდება 15 დეკემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
2 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 5   5   0   0   117-37   10  
ყვარელი 6   5   0   1   133-63   10  
რუსთავი 6   5   0   1   162-137   10  
გორი 5   3   0   2   94-92   6  
ქარიშხალა 6   3   0   3   117-122   6  
ქარელი 6   2   0   4   101-122   4  
თელავი 6   0   0   6   93-162   0  
ლაგოდეხი 6   0   0   6   55-137   0  
განახლდება 16 დეკემბერს

ჭაბუკები 2004-05
2 დეკ.         გატ-გაშ    
აჭარა 5   5   0   0   101-30   10  
ქუთაისი 5   4   0   1   50-35   8  
ფოთი 5   4   0   1   52-39   8  
ზუგდიდი 5   3   0   2   58-50   6  
სამტრედია 5   2   0   3   43-70   4  
წყალტუბო 5   1   0   4   46-45   2  
ბათუმი 5   1   0   4   34-64   2  
სენაკი 5   0   0   5   22-73   0  
განახლდება 15 დეკემბერს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 12   11   1   0   215-145   23  
აჭარა 12   10   0   2   250-172   20  
ქარიშხალა 11   7   1   3   263-223   15  
სამტრედია 12   7   1   4   206-167   15  
ყვარელი 11   6   1   4   196-166   13  
პეგასი 11   4   0   7   201-199   8  
ბათუმი 12   3   1   8   150-200   7  
წყალტუბო 12   1   1   10   136-237   3  
მამული 11   0   0   11   160-268   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: