facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მეშვიდე ტურში პარი სენ ჟერმენმა 33-28 დაამარცხა ვესპრემი და ჯგუფში ლიდერობა ჩამოართვა. ბარსელონამ და რაინ-ნეკარმა სეზონში მეორედ ითამაშეს ფრედ - 26-26. 

კაცები. 7 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-12-rewind-episode-07

ქალები. 5 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-12-rewind-women-episode-05

პარიზელთა შემასგლობაში 6 გოლით გამოირჩა 19 წლის ედუარ კემპფი, რომელიც აგვისტოში თბილისში, ჭაბუკთა მსოფლიო ჩემპიონატზე თამაშობდა და ოქროს მედალთან ერთად საუკეთესო მარჯვენა გარემარბის ჯილდოც მოიპოვა. A და B ჯგუფებს, რომელთა მოგებაც პირდაპირ მეოთხდეფინალში თამაშის უფლებას იძლევა, ლიდერობენ 2017 წლის ჩემპიონი, სკოპიეს ვარდარი და პსჟ.

D ჯგუფში ზედიზედ მეშვიდე მატჩი მოიგო მონპელიემ და ოფიციალურად გაინაღდა მერვედფინალში გამსვლელი პლეიოფის ერთი საგზური, რომელსაც C და D ჯგუფების 2-2 საუკეთესო გუნდი იღებს.

ქალთა ტურნირზე ამ კვირაში ბოლო ტურია და გასარკვევია მეორე ჯგუფური ეტაპის სულ ორი მონაწილე. C ჯგუფში მონტენეგროს ბუდუჩნოსტი მასპინძლობს კონკურენტს, ნორვეგიის კრიტიანსანდს, რომელსაც სტუმრად მოგება სჭირდება. D ჯგუფში ნორვეგიის ლარვიკმა გერმანიაში მოუგო ტიურინგერს, ქულებით დაეწია და მესამე ადგილზე გასვლის შანსიც შეინარჩუნა - მით უფრო, რომ ტიურინგერი ბოლო ტურში სტუმრად ეთამაშება ვარდარს - ერთადერთ გუნდს, რომელსაც ჯერ ქულები არ დაუკარგავს.  

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

7 ტური, 8-12 ნოემბერი

A ჯგუფი: ვარდარი 13, რაინ-ნეკარი 11, ბარსელონა 10, ნანტი 9, სეგედი 7, კრისტიანსტადი 3, ზაგრები 2, ვისლა 1

კრისტიანსტადი (შვდ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 25-24

სეგედი (უნგ) - ნანტი (საფ) 30-33

ბალოგი 6 - ფალუვეგი, გურბინდო 6, ბურიჩი 4, ლაზაროვი 3

ზაგრები (ხორ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 23-29

მანდალინიჩი 6 - ჩუპიჩი 7, ბოროზანი 6 

ბარსელონა (ესპ) - რაინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) 26-26

მემი 8, ნგესანი 4 - რნიჩი 9, შმიდი 4

B ჯგუფი: პსჟ 12, ვესპრემი 11, ფლენზბურგი 10, კელცე 6, მეშკოვ ბრესტი 5, ცელიე 5, კილი 5, ოლბორგი 2

მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) - ფლენზბურგი (გერ) 28-30

სტოიკოვიჩი 6 - ვანე 7, ზახრიასენი 6

ოლბორგი (დან) - კელცე (პოლ) 30-34

სმარასონი 8, იენსენი 7 - აგინაგალდე, იურეცკი 5

კილი (გერ) - ცელიე (სლნ) 26-29

ეკბერგი 6, ცაიცი 5 - მალუში 8, ვუიოვიჩი 5

პარი სენ-ჟერმენი (საფ) - ვესპრემი (უნგ) 33-28

ნ.კარაბატიჩი 8, კემპფი, საგოსენი 6 - გაიჩი, ტონესენი 5

AB: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი: სკიერნი 10, ველენიე 8, ლეონი 8, ელვერუმი 8, შაფჰაუზენი 6, დინამო ბუკურეშტი 2

ელვერუმი (ნორ) - შაფჰაუზენი (შვც) 26-22

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - სკიერნი (დან)23-36

ლეონი (ესპ) - ველენიე (სლნ) 28-24

D ჯგუფი: მონპელიე 14, მოტორი 9, სპორტინგი 6, მეტალურგი 5, ბეშიქთაში 5, ჩეხოვსკიე მედვედი 3

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 30-30

სპორტინგი (პორ) - ბეშიქთაში (თურ) 34-27

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - მონპელიე (საფ) 21-27

CD: 1-2 ადგილები მერვედფინალში გასასვლელად ერთმანეთს ეთამაშებიან: C1-D2, D1-C2

8 ტური: 16-19 ნოემბერი

--

ქალები. ჩემპიონთა ლიგა. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

5 ტური. 10-12 ნოემბერი

A ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 8, ნიუკობინგი 6, კრიმ მერკატორი 6 - გდინია 0

გდინია (პოლ) - ნიუკობინგი (დან) 28-36

იანიშევსკა, კულვინსკა 6 - ი. ვესტბერგი 11

კრიმ მერკატორი (სლნ) - CSM ბუკურეშტი (რუმ) 30-33

ბენკო 7, სტანკო 6 - ნიაგუ 9, კურეა, გულდენი, კურტოვიჩი 5

B ჯგუფი: დიორი 8, როსტოვ-დონი 6, მიდტიულანდი 6 - ბრესტ-ბრეტონი 0

ბრესტ-ბრეტონი (საფ) - როსტოვ-დონი (რუს)23-29

გაიგერი 6 - მანაგაროვა 8, ბულატოვიჩი, როდრიგეს ბელო 5

მიდტიულანდი (დან) -  დიორი ეტო (უნგ) 24-27

ვ. კრისტიანსენი 11, ბურგორი 6 - მორკი 13, ოფტედალი 5

C ჯგუფი: ვარდარი 10, ფერენცვაროში 6, ტიურინგერი 2, ლარვიკი 2

ფერენცვაროში (უნგ) - ვარდარი (მკდ) 28-29

პენია 8 - პენეზიჩი 9, ცვიიჩი, ლაკრაბერი 5

ტიურინგერი (გერ) - ლარვიკი (ნორ) 22-25

ლუზუმოვა 7  - ე. კრისტენსენი 6

D ჯგუფი: მეცი 8, ბიტიგჰაიმი 6, ბუდუჩნოსტი 4, კრისტიანსანდი 2

კრისტიანსანდი (ნორ) - მეცი (საფ) 22-25

ჟ. კრისტიანსენი 6 - გროსი 7

ბიტიგჰაიმი (გერ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 27-21

ნაიძინავიჩუსი 10 - ლასლო 6, რაიჩევიჩი 4

1-3 ადგილები ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით გადიან მეორე ჯგუფურ ეტაპზე

ბოლო ტური: 17-19 ნოემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები, 17წ (2002-03)
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
6   5 1 0 138-75 11  
   სამტრედია 6   5 1 0 135-75 11  
   აჭარა 6   4 0 2 160-120 8  
   ფოთი   6   3 0 3 115-109 6  
   ქუთაისი
6   2 0 4 88-168 4  
   ხელვაჩაური
6   1 0 5 115-145 2  
   ზუგდიდი   
6   0 0 6 55-114 0  

    აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
  პეგასი 6   6 0 0 166-51 12  
  ყვარელი 6   5 0 1 114-99 10  
  ქარიშხალა 6   4 0 2 113-115 8  
  თელავი 6   3 0 3 109-111 6  
  გორი 6   2 0 4 88-106 4  
  რუსთავი
6   1 0 5 102-150 2  
  ქარელი    
6   0 0 6 101-159 0  

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: