facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მეშვიდე ტურში პარი სენ ჟერმენმა 33-28 დაამარცხა ვესპრემი და ჯგუფში ლიდერობა ჩამოართვა. ბარსელონამ და რაინ-ნეკარმა სეზონში მეორედ ითამაშეს ფრედ - 26-26. 

კაცები. 7 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-12-rewind-episode-07

ქალები. 5 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-12-rewind-women-episode-05

პარიზელთა შემასგლობაში 6 გოლით გამოირჩა 19 წლის ედუარ კემპფი, რომელიც აგვისტოში თბილისში, ჭაბუკთა მსოფლიო ჩემპიონატზე თამაშობდა და ოქროს მედალთან ერთად საუკეთესო მარჯვენა გარემარბის ჯილდოც მოიპოვა. A და B ჯგუფებს, რომელთა მოგებაც პირდაპირ მეოთხდეფინალში თამაშის უფლებას იძლევა, ლიდერობენ 2017 წლის ჩემპიონი, სკოპიეს ვარდარი და პსჟ.

D ჯგუფში ზედიზედ მეშვიდე მატჩი მოიგო მონპელიემ და ოფიციალურად გაინაღდა მერვედფინალში გამსვლელი პლეიოფის ერთი საგზური, რომელსაც C და D ჯგუფების 2-2 საუკეთესო გუნდი იღებს.

ქალთა ტურნირზე ამ კვირაში ბოლო ტურია და გასარკვევია მეორე ჯგუფური ეტაპის სულ ორი მონაწილე. C ჯგუფში მონტენეგროს ბუდუჩნოსტი მასპინძლობს კონკურენტს, ნორვეგიის კრიტიანსანდს, რომელსაც სტუმრად მოგება სჭირდება. D ჯგუფში ნორვეგიის ლარვიკმა გერმანიაში მოუგო ტიურინგერს, ქულებით დაეწია და მესამე ადგილზე გასვლის შანსიც შეინარჩუნა - მით უფრო, რომ ტიურინგერი ბოლო ტურში სტუმრად ეთამაშება ვარდარს - ერთადერთ გუნდს, რომელსაც ჯერ ქულები არ დაუკარგავს.  

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი

7 ტური, 8-12 ნოემბერი

A ჯგუფი: ვარდარი 13, რაინ-ნეკარი 11, ბარსელონა 10, ნანტი 9, სეგედი 7, კრისტიანსტადი 3, ზაგრები 2, ვისლა 1

კრისტიანსტადი (შვდ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 25-24

სეგედი (უნგ) - ნანტი (საფ) 30-33

ბალოგი 6 - ფალუვეგი, გურბინდო 6, ბურიჩი 4, ლაზაროვი 3

ზაგრები (ხორ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 23-29

მანდალინიჩი 6 - ჩუპიჩი 7, ბოროზანი 6 

ბარსელონა (ესპ) - რაინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) 26-26

მემი 8, ნგესანი 4 - რნიჩი 9, შმიდი 4

B ჯგუფი: პსჟ 12, ვესპრემი 11, ფლენზბურგი 10, კელცე 6, მეშკოვ ბრესტი 5, ცელიე 5, კილი 5, ოლბორგი 2

მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) - ფლენზბურგი (გერ) 28-30

სტოიკოვიჩი 6 - ვანე 7, ზახრიასენი 6

ოლბორგი (დან) - კელცე (პოლ) 30-34

სმარასონი 8, იენსენი 7 - აგინაგალდე, იურეცკი 5

კილი (გერ) - ცელიე (სლნ) 26-29

ეკბერგი 6, ცაიცი 5 - მალუში 8, ვუიოვიჩი 5

პარი სენ-ჟერმენი (საფ) - ვესპრემი (უნგ) 33-28

ნ.კარაბატიჩი 8, კემპფი, საგოსენი 6 - გაიჩი, ტონესენი 5

AB: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი: სკიერნი 10, ველენიე 8, ლეონი 8, ელვერუმი 8, შაფჰაუზენი 6, დინამო ბუკურეშტი 2

ელვერუმი (ნორ) - შაფჰაუზენი (შვც) 26-22

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - სკიერნი (დან)23-36

ლეონი (ესპ) - ველენიე (სლნ) 28-24

D ჯგუფი: მონპელიე 14, მოტორი 9, სპორტინგი 6, მეტალურგი 5, ბეშიქთაში 5, ჩეხოვსკიე მედვედი 3

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 30-30

სპორტინგი (პორ) - ბეშიქთაში (თურ) 34-27

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - მონპელიე (საფ) 21-27

CD: 1-2 ადგილები მერვედფინალში გასასვლელად ერთმანეთს ეთამაშებიან: C1-D2, D1-C2

8 ტური: 16-19 ნოემბერი

--

ქალები. ჩემპიონთა ლიგა. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

5 ტური. 10-12 ნოემბერი

A ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 8, ნიუკობინგი 6, კრიმ მერკატორი 6 - გდინია 0

გდინია (პოლ) - ნიუკობინგი (დან) 28-36

იანიშევსკა, კულვინსკა 6 - ი. ვესტბერგი 11

კრიმ მერკატორი (სლნ) - CSM ბუკურეშტი (რუმ) 30-33

ბენკო 7, სტანკო 6 - ნიაგუ 9, კურეა, გულდენი, კურტოვიჩი 5

B ჯგუფი: დიორი 8, როსტოვ-დონი 6, მიდტიულანდი 6 - ბრესტ-ბრეტონი 0

ბრესტ-ბრეტონი (საფ) - როსტოვ-დონი (რუს)23-29

გაიგერი 6 - მანაგაროვა 8, ბულატოვიჩი, როდრიგეს ბელო 5

მიდტიულანდი (დან) -  დიორი ეტო (უნგ) 24-27

ვ. კრისტიანსენი 11, ბურგორი 6 - მორკი 13, ოფტედალი 5

C ჯგუფი: ვარდარი 10, ფერენცვაროში 6, ტიურინგერი 2, ლარვიკი 2

ფერენცვაროში (უნგ) - ვარდარი (მკდ) 28-29

პენია 8 - პენეზიჩი 9, ცვიიჩი, ლაკრაბერი 5

ტიურინგერი (გერ) - ლარვიკი (ნორ) 22-25

ლუზუმოვა 7  - ე. კრისტენსენი 6

D ჯგუფი: მეცი 8, ბიტიგჰაიმი 6, ბუდუჩნოსტი 4, კრისტიანსანდი 2

კრისტიანსანდი (ნორ) - მეცი (საფ) 22-25

ჟ. კრისტიანსენი 6 - გროსი 7

ბიტიგჰაიმი (გერ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 27-21

ნაიძინავიჩუსი 10 - ლასლო 6, რაიჩევიჩი 4

1-3 ადგილები ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით გადიან მეორე ჯგუფურ ეტაპზე

ბოლო ტური: 17-19 ნოემბერი

2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
I
  სამტრედია
II
  აჭარა
III
  ბათუმი
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  

უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: