სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მექვსე ტურში მთავარი მოვლენა იყო აარონ პალმარსონის დებიუტი ბარსელონაში. ქალთა შეჯიბრებაზე მეოთხე ტურის შემდეგ მეორე ჯგუფური ეტაპის 7 მონაწილე გამოვლინდა თორმეტიდან. 

კაცები. 6 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-05-rewind-episode-06

ქალები. 4 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-05-rewind-women-episode-04

პალმარსონი მხოლოდ ერთი გოლით შეეწია თავის ახალ კლუბს, რომელმაც შინ 32-22 მოუგო ზაგრებს. გაიმარჯვა ყველა სხვა ფავორიტმაც, ხოლო ერთადერთი გუნდი, ვისაც ექვსიდან 6 მოგება აქვს, არის ფრანგული მონპელიე, სადაც ამ დღეებში საქართველოს ნაკრების ხელბურთელი გიორგი ცხოვრებაძე ჩაირიცხა.

ქალთა ტურნირზე ერთადერთი უდანაკარგო გუნდია - შარშანდელი ფინალისტი, სკოპიეს ვარდარი. აქ მომდევნო ორ ტურში ყველაფერი გაირკვევა.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი.

6 ტური, 1-5 ნოემბერი

A ჯგუფი: ვარდარი 11, რაინ-ნეკარი 10, ბარსელონა 9, სეგედი 7, ნანტი 7, ზაგრები 2, ვისლა 1, კრისტიანსტადი 1

ბარსელონა (ესპ) - ზაგრები (ხორ) 32-22

რივერა, სიპრჟაკი 5 - ჰორვატი, მანდალინიჩი 5

კრისტიანსტადი (შვდ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 23-26

ჰენინგსონი 4 - ბოროზანი, დიბიროვი, კრიშტოპანსი 7

სეგედი (უნგ) - რაინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) 31-34

ბოდო, ჟიტნიკოვი 5 - შმიდი 9, ტოლბრინგი 6

ვისლა პლოცკი (პოლ) - ნანტი (საფ) 30-32

ივიჩი, მიჰიჩი 5 - ბლაგერი 9, კლაინი 5

B ჯგუფი: ვესპრემი 11, პსჟ 10, ფლენზბურგი 8, მეშკოვ ბრესტი 5, კილი 5, კელცე 4, ცელიე 3, ოლბორგი 2

ფლენზბურგი (გერ) - ცელიე (სლნ) 33-28

სვანი 7, ლაუგე, მაე 5 - ვუიოვიჩი 9, გ. მარგუცი 8

ვესპრემი (უნგ) - ოლბორგი (დან) 30-24

ლეკაი 7 - ჰალდი 6

მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) - კილი (გერ) 24-25

შილოვიჩი 6 - ბილიკი, ვუინი 6

პარი სენ-ჟერმენი (საფ) - კელცე (პოლ) 33-28

რემილი 7, გენსჰაიმერი, ნ. კარაბატიჩი 5 - დუიშებაევი 5იანცი 4

AB: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი: სკიერნი 8, ველენიე 8, შაფჰაუზენი 6, ლეონი 6, ელვერუმი 6, დინამო ბუკურეშტი 2

ლეონი (ესპ) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 32-29

ველენიე (სლნ) - ელვერუმი (ნორ) 30-21

სკიერნი (დან) - შაფჰაუზენი (შვც) 32-22

D ჯგუფი: მონპელიე 12, მოტორი 8, მეტალურგი 5, ბეშიქთაში 5, სპორტინგი 4, ჩეხოვსკიე მედვედი 2

მონპელიე (საფ) - სპორტინგი (პორ) 33-22

აფგური, დ. სიმონე 6, პორტი 5 - ნიკჩევიჩი 11

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - ბეშიქთაში (თურ) 28-22

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) 26-29

CD: 1-2 ადგილები მერვედფინალში გასასვლელად ერთმანეთს ეთამაშებიან: C1-D2, D1-C2

7 ტური: 8-12 ნოემბერი

--

ქალები. ჩემპიონთა ლიგა. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

მეოთხე ტური. 1-6 ნოემბერი

A ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 6, კრიმ მერკატორი 6, ნიუკობინგი 4, გდინია 0

კრიმ მერკატორი (სლნ) - გდინია (პოლ) 29-22

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - ნიუკობინგი (დან) 39-26

კურეა 7, ჰაგმანი, ნიაგუ 6, გულდენი 5, მანეა 4 - ი. ვესტბერგი 8, ე. ვესტბერგი 4

B ჯგუფი: დიორი ეტო 6, მიდტიულანდი 6, როსტოვ-დონი 4, ბრესტ-ბრეტონი 0

მიდტიულანდი (დან) - ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 27-23

ვ. კრისტიანსენი 12 - კოპი, პრუვენსიე, პოპ-ლაზიჩი 4

დიორი ეტო (უნგ) - როსტოვ-დონი (რუს) 25-23

ამორიმი, გორბიცი 5, მორკი, ოფტედალი 4 - დემბელე, როდრიგეს ბელო 5

C ჯგუფი: ვარდარი 8, ფერენცვაროში 6, ტიურინგერი 2, ლარვიკი 0

ფერენცვაროში (უნგ) - ტიურინგერი (გერ) 28-25

პენია 6, ლუკაჩი 5 - ლუზუმოვა 6, შეფკნეხტი 5

ვარდარი (მკდ) - ლარვიკი (ნორ) 30-27

პენეზიჩი 7, ცვიიჩი 6, კუზნეცოვა, ლაკრაბერი 4 - ბრაისტოლი, ჰიერტნერი 6

D ჯგუფი: მეცი 6, ბუდუჩნოსტი 4, ბიტინგჰაიმი 4, კრისტიანსანდი 2

ბიტინგჰაიმი (გერ) - კრისტიანსანდი (ნორ) 25-24

ნაიძინავიჩუსი 10 - არნცენი, სკაარი, სულანდი 6

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - მეცი (საფ) 23-18

იაუკოვიჩი 8 - ზაადი 5

1-3 ადგილები ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით გადიან მეორე ჯგუფურ ეტაპზე

5 ტური: 10-12 ნოემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
იმედი თელავი 30-20 სტუ ქარიშხ.
პეგასი 42-40 გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    23 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
10   9   0   1   329-278 18  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
10   6   0   4   373-339 12  
   გორი
10   4   0   6   333-367 8  
   სტუ ქარიშხალა
10   2   0   8   291-317 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: