სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მექვსე ტურში მთავარი მოვლენა იყო აარონ პალმარსონის დებიუტი ბარსელონაში. ქალთა შეჯიბრებაზე მეოთხე ტურის შემდეგ მეორე ჯგუფური ეტაპის 7 მონაწილე გამოვლინდა თორმეტიდან. 

კაცები. 6 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-05-rewind-episode-06

ქალები. 4 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-05-rewind-women-episode-04

პალმარსონი მხოლოდ ერთი გოლით შეეწია თავის ახალ კლუბს, რომელმაც შინ 32-22 მოუგო ზაგრებს. გაიმარჯვა ყველა სხვა ფავორიტმაც, ხოლო ერთადერთი გუნდი, ვისაც ექვსიდან 6 მოგება აქვს, არის ფრანგული მონპელიე, სადაც ამ დღეებში საქართველოს ნაკრების ხელბურთელი გიორგი ცხოვრებაძე ჩაირიცხა.

ქალთა ტურნირზე ერთადერთი უდანაკარგო გუნდია - შარშანდელი ფინალისტი, სკოპიეს ვარდარი. აქ მომდევნო ორ ტურში ყველაფერი გაირკვევა.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი.

6 ტური, 1-5 ნოემბერი

A ჯგუფი: ვარდარი 11, რაინ-ნეკარი 10, ბარსელონა 9, სეგედი 7, ნანტი 7, ზაგრები 2, ვისლა 1, კრისტიანსტადი 1

ბარსელონა (ესპ) - ზაგრები (ხორ) 32-22

რივერა, სიპრჟაკი 5 - ჰორვატი, მანდალინიჩი 5

კრისტიანსტადი (შვდ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 23-26

ჰენინგსონი 4 - ბოროზანი, დიბიროვი, კრიშტოპანსი 7

სეგედი (უნგ) - რაინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) 31-34

ბოდო, ჟიტნიკოვი 5 - შმიდი 9, ტოლბრინგი 6

ვისლა პლოცკი (პოლ) - ნანტი (საფ) 30-32

ივიჩი, მიჰიჩი 5 - ბლაგერი 9, კლაინი 5

B ჯგუფი: ვესპრემი 11, პსჟ 10, ფლენზბურგი 8, მეშკოვ ბრესტი 5, კილი 5, კელცე 4, ცელიე 3, ოლბორგი 2

ფლენზბურგი (გერ) - ცელიე (სლნ) 33-28

სვანი 7, ლაუგე, მაე 5 - ვუიოვიჩი 9, გ. მარგუცი 8

ვესპრემი (უნგ) - ოლბორგი (დან) 30-24

ლეკაი 7 - ჰალდი 6

მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) - კილი (გერ) 24-25

შილოვიჩი 6 - ბილიკი, ვუინი 6

პარი სენ-ჟერმენი (საფ) - კელცე (პოლ) 33-28

რემილი 7, გენსჰაიმერი, ნ. კარაბატიჩი 5 - დუიშებაევი 5იანცი 4

AB: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი: სკიერნი 8, ველენიე 8, შაფჰაუზენი 6, ლეონი 6, ელვერუმი 6, დინამო ბუკურეშტი 2

ლეონი (ესპ) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 32-29

ველენიე (სლნ) - ელვერუმი (ნორ) 30-21

სკიერნი (დან) - შაფჰაუზენი (შვც) 32-22

D ჯგუფი: მონპელიე 12, მოტორი 8, მეტალურგი 5, ბეშიქთაში 5, სპორტინგი 4, ჩეხოვსკიე მედვედი 2

მონპელიე (საფ) - სპორტინგი (პორ) 33-22

აფგური, დ. სიმონე 6, პორტი 5 - ნიკჩევიჩი 11

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - ბეშიქთაში (თურ) 28-22

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) - ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) 26-29

CD: 1-2 ადგილები მერვედფინალში გასასვლელად ერთმანეთს ეთამაშებიან: C1-D2, D1-C2

7 ტური: 8-12 ნოემბერი

--

ქალები. ჩემპიონთა ლიგა. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

მეოთხე ტური. 1-6 ნოემბერი

A ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 6, კრიმ მერკატორი 6, ნიუკობინგი 4, გდინია 0

კრიმ მერკატორი (სლნ) - გდინია (პოლ) 29-22

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - ნიუკობინგი (დან) 39-26

კურეა 7, ჰაგმანი, ნიაგუ 6, გულდენი 5, მანეა 4 - ი. ვესტბერგი 8, ე. ვესტბერგი 4

B ჯგუფი: დიორი ეტო 6, მიდტიულანდი 6, როსტოვ-დონი 4, ბრესტ-ბრეტონი 0

მიდტიულანდი (დან) - ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 27-23

ვ. კრისტიანსენი 12 - კოპი, პრუვენსიე, პოპ-ლაზიჩი 4

დიორი ეტო (უნგ) - როსტოვ-დონი (რუს) 25-23

ამორიმი, გორბიცი 5, მორკი, ოფტედალი 4 - დემბელე, როდრიგეს ბელო 5

C ჯგუფი: ვარდარი 8, ფერენცვაროში 6, ტიურინგერი 2, ლარვიკი 0

ფერენცვაროში (უნგ) - ტიურინგერი (გერ) 28-25

პენია 6, ლუკაჩი 5 - ლუზუმოვა 6, შეფკნეხტი 5

ვარდარი (მკდ) - ლარვიკი (ნორ) 30-27

პენეზიჩი 7, ცვიიჩი 6, კუზნეცოვა, ლაკრაბერი 4 - ბრაისტოლი, ჰიერტნერი 6

D ჯგუფი: მეცი 6, ბუდუჩნოსტი 4, ბიტინგჰაიმი 4, კრისტიანსანდი 2

ბიტინგჰაიმი (გერ) - კრისტიანსანდი (ნორ) 25-24

ნაიძინავიჩუსი 10 - არნცენი, სკაარი, სულანდი 6

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - მეცი (საფ) 23-18

იაუკოვიჩი 8 - ზაადი 5

1-3 ადგილები ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით გადიან მეორე ჯგუფურ ეტაპზე

5 ტური: 10-12 ნოემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: