სიახლეების კალენდარი

დეკემბერი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში ქალებმა მესამე ტური გამართეს, კაცები კი სანაკრებო პაუზის გამო ისვენებდნენ, თუმცა, მნიშვნელოვანი მოვლენა მოხდა: გამოცხადდა, რომ  მსოფლიოს ერთ-ერთი საუკეთესო გამთამაშებელი, ისლანდიელი აარონ პალმარსონი უნგრული ვესპრემიდან ესპანურ ბარსელონაში გადადის. 

27 წლის პალმარსონი 2009-15 წლებში გერმანიის კილში თამაშობდა, ბოლო ორი სეზონი კი ვესპრემში გაატარა და აქვე იყო ამ სეზონის დასაწყისში, თუმცა ლიგაში არ უთამაშია, რადგანაც კლუბს ბარსელონასთან მოლაპარაკება ჰქონდა. თუ ყველა ფორმალობა მოგვარდა, პალმარსონს ახალ კლუბში თამაში უკვე ლიგის მეექვსე ტურში, ბარსელონა-ზაგრების მატჩში შეეძლება.

ქალები. 3 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-10-22-rewind-women-episode-03

ქალთა მესამე ტურში კი დამარცხდა ორივე მთავარი ფავორიტი. 2017 წლის ჩემპიონს, უნგრეთის დიორს როსტოვში აკლდა ძირითადი გამთამაშებელი, ჰოლანდიელი კორნელია ხროტი და 22-23 წააგო რუსი და უცხოელი ვარსკვლავებით დაკოპლექტებულ რუსეთის ჩემპიონთან. 2016 წლის ჩემპიონის, CSM ბუქარესტის ლიდერმა, ქრისტინა ნიაგუმ მხოლოდ 2 გოლი გაიტანა დანიაში, ლიგის დებიუტანტ ნიუკობინგთან და მისი კლუბი 22-25 დამარცხდა.

ქალთა ხელბურთისთვის უიშვიათესი შემთხვევა მოხდა საფრანგეთში, სადაც ბრესტ-ბრეტონისა და მეორე დანიური ლუბის, მიდტიულანდის მატჩში 60 წუთის გასვლის შემდეგ ანგარიში 22-22 იყო, მაგრამ დანიელმა ლუიზ ბურგორმა პირდაპირ ცხრამეტრიანიდან გაიტანა გამარჯვების გოლი.

ქალების ტურნირში მაქსიმუმი, 6-6 ქულა მხოლოდ ორ კლუბს, შარშანდელ ფინალისტს, სკოპიეს ვარდარს და საფრანგეთის მეცს აქვს. ამ უქმეებზე შესვენებაა, ნოემბერში კი ქალები მეორე წრის 3 ტურს გამართავენ და მეორე ჯგუფური ეტაპის 12 მონაწილეს გამოავლენენ.

ქალები. ჩემპიონთა ლიგა. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

მესამე ტური. 20-25 ოქტომბერი

A ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 4, ნიუკობინგი 4, კრიმ მერკატორი 4, გდინია 0

ნიუკობინგი (დან) - CSM ბუკურეშტი (რუმ) 25-22

კ. კრისტიანსენი, ვესტბერგი 6 - გულდენი 6, ფრაფიორდი 4

გდინია (პოლ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 19-29

B ჯგუფი: დიორი ეტო 4, როსტოვ-დონი 4, მიდტიულანდი 4, ბრესტ-ბრეტონი 0

ბრესტ-ბრეტონი (საფ) - მიდტიულანდი (დან) 22-23

გაიგერი 5, ტისიე 4 - ბურგორი 10, ვ.კრისტიანსენი 7

როსტოვ-დონი (რუს) - დიორი ეტო (უნგ) 23-22

როდრიგეს-ბელო 7, კაბრალი 4 -  ოფტედალი 5, ამორიმი 4

C ჯგუფი: ვარდარი 6, ფერენცვაროში 4, ტიურინგერი 2, ლარვიკი 0

ლარვიკი (ნორ) - ვარდარი (მკდ) 19-31

ე. კრისტენსენი 4 - პენეზიჩი, რისტოვსკა 6, ლეკიჩი 5

ტიურინგერი (გერ) - ფერენცვაროში (უნგ) 25-29

ლუზუმოვა 10 - პენია 9, კოვაჩიჩი 8

D ჯგუფი: მეცი 6, კრისტიანსანდი 4, ბუდუჩნოსტი 2, ბიტინგჰაიმი 2

მეცი (საფ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 27-23

გროსი 10, შმიტსი 7 - ლასლო 7

კრისტიანსანდი (ნორ) - ბიტინგჰაიმი (გერ) 24-29

იონასენი, ჟ.კრისტიანენი 5 - ნაიძინავიჩუსი 9, ლაუენროტი 7

1-3 ადგილები ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით გადიან მეორე ჯგუფურ ეტაპზე

4 ტური: 1-6 ნოემბერი

ქალთა ევროპის ჩემპიონატი

SILK EURO

12 დეკემბერი
18:40 დანია - მონტენეგრო Silk 3
18:40 ესპანეთი - ნორვეგია Silk 2
20:55 შვედეთი - რუსეთი Silk 3
20:55 უნგრეთი - რუმინეთი Silk 2
23:55 ჰოლანდია - გერმანია Silk 3
13 დეკემბერი
16:00 სერბეთი - საფრანგეთი Silk 3
საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

პირველი წრის საერთო ტური
10-13 დეკ. ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი. მცირე დარბაზი
BSB ბათუმი 56-28 გორი
იმედი სტუ თელავი 43-21 წყალტუბო
ქუთაისი 54-26 სპორტუნი
პეგასი 50-22 სამტრედია
11 დეკემბერი. მცირე დარბაზი
ქუთაისი 32-35 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 38-29 წყალტუბო
პეგასი 37-40 BSB ბათუმი
გორი 33-29 სამტრედია
12 დეკემბერი. დიდი დარბაზი
სპორტუნი 23-55 BSB ბათუმი
ქუთაისი 54-28 გორი
სამტრედია 24-37 იმედი სტუ თელავი
პეგასი 49-26 წყალტუბო
13 დეკემბერი. დიდი დარბაზი
10:00 სამტრედია - სპორტუნი
12:00 წყალტუბო - გორი
14:00 ქუთაისი - პეგასი
16:00 BSB ბათუმი - იმედი სტუ თელავი
12 დეკ.         გატ-გაშ    
BSB ბათუმი 6   6   0   0   285-167   12  
პეგასი 6   5   0   1   270-171   10  
იმედი სტუ 6   5   0   1   215-174   10  
ქუთაისი 6   4   0   2   259-168   8  
გორი 6   2   0   4   197-272   4  
სპორტუნი 6   1   0   5   183-263   2  
სამტრედია 6   1   0   5   158-238   2  
წყალტუბო 6   0   0   6   139-253   0  

ქალები. უმაღლესი ლიგა
1 დეკ. გატ-გაშ  
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6  
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4  
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4  
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4  
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4  
პეგასი 3 1 0 2 112-128 0  
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0  
მამული 3 0 0 3 108-139 0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
   9 დეკ. გატ-გაშ
  აზერსუ 8 7 0 1 289-170 14
  აზერიოლი 7 6 0 1 227-138 12
  ყარაბაღი 8 5 0 3 254-191 10
  იდმან აკადემ. 8 2 1 5 200-257 5
  ოლიმპია თბ. 6 1 1 4 134-205 3
  განჯლარ ბირ. 7 0 0 7 134-287 0
მომდევნო მატჩები:
20-21 დეკემბერი. თბილისი
ოლიმპია - განჯლარ ბირლიი

ჭაბუკები 2002-03
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
1 დეკ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 5   5   0   0   154-92   10  
აჭარა 4   4   0   0   103-84   8  
ბსბ ბათუმი 5   3   0   2   117-106   6  
ფოთი 5   2   0   3   92-97   4  
ქუთაისი 5   1   1   3   103-88   3  
ხელვაჩაური 5   1   1   3   115-119   3  
წყალტუბო 5   0   0   5   46-144   0  
განახლდება 15 დეკემბერს

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
2 დეკ.         გატ-გაშ    
პეგასი 5   5   0   0   117-37   10  
ყვარელი 6   5   0   1   133-63   10  
რუსთავი 6   5   0   1   162-137   10  
გორი 5   3   0   2   94-92   6  
ქარიშხალა 6   3   0   3   117-122   6  
ქარელი 6   2   0   4   101-122   4  
თელავი 6   0   0   6   93-162   0  
ლაგოდეხი 6   0   0   6   55-137   0  
განახლდება 16 დეკემბერს

ჭაბუკები 2004-05
2 დეკ.         გატ-გაშ    
აჭარა 5   5   0   0   101-30   10  
ქუთაისი 5   4   0   1   50-35   8  
ფოთი 5   4   0   1   52-39   8  
ზუგდიდი 5   3   0   2   58-50   6  
სამტრედია 5   2   0   3   43-70   4  
წყალტუბო 5   1   0   4   46-45   2  
ბათუმი 5   1   0   4   34-64   2  
სენაკი 5   0   0   5   22-73   0  
განახლდება 15 დეკემბერს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ.         გატ-გაშ    
ფოთი 12   11   1   0   215-145   23  
აჭარა 12   10   0   2   250-172   20  
ქარიშხალა 11   7   1   3   263-223   15  
სამტრედია 12   7   1   4   206-167   15  
ყვარელი 11   6   1   4   196-166   13  
პეგასი 11   4   0   7   201-199   8  
ბათუმი 12   3   1   8   150-200   7  
წყალტუბო 12   1   1   10   136-237   3  
მამული 11   0   0   11   160-268   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ.         გატ-გაშ    
ყვარელი 3   3   0   0   52-11   6  
სამტრედია 3   3   0   0   26-11   6  
პეგასი 3   2   0   1   42-20   4  
ტყიბული 3   2   0   1   23-18   4  
მამული 3   2   0   1   27-31   4  
ბათუმი 2   1   0   1   15-12   2  
ქარიშხალა 2   1   0   1   25-23   2  
აჭარა 2   1   0   1   8-9   2  
ფოთი 3   1   0   2   14-18   2  
გორი 2   0   0   2   9-32   0  
თელავი 3   0   0   3   18-56   0  
წყალტუბო 3   0   0   3   0-18   0  
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველოს თასი 2018
27 სექტემბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 29-30 პეგასი

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!





ჩვენი პარტნიორები: