სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში ქალებმა მესამე ტური გამართეს, კაცები კი სანაკრებო პაუზის გამო ისვენებდნენ, თუმცა, მნიშვნელოვანი მოვლენა მოხდა: გამოცხადდა, რომ  მსოფლიოს ერთ-ერთი საუკეთესო გამთამაშებელი, ისლანდიელი აარონ პალმარსონი უნგრული ვესპრემიდან ესპანურ ბარსელონაში გადადის. 

27 წლის პალმარსონი 2009-15 წლებში გერმანიის კილში თამაშობდა, ბოლო ორი სეზონი კი ვესპრემში გაატარა და აქვე იყო ამ სეზონის დასაწყისში, თუმცა ლიგაში არ უთამაშია, რადგანაც კლუბს ბარსელონასთან მოლაპარაკება ჰქონდა. თუ ყველა ფორმალობა მოგვარდა, პალმარსონს ახალ კლუბში თამაში უკვე ლიგის მეექვსე ტურში, ბარსელონა-ზაგრების მატჩში შეეძლება.

ქალები. 3 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-10-22-rewind-women-episode-03

ქალთა მესამე ტურში კი დამარცხდა ორივე მთავარი ფავორიტი. 2017 წლის ჩემპიონს, უნგრეთის დიორს როსტოვში აკლდა ძირითადი გამთამაშებელი, ჰოლანდიელი კორნელია ხროტი და 22-23 წააგო რუსი და უცხოელი ვარსკვლავებით დაკოპლექტებულ რუსეთის ჩემპიონთან. 2016 წლის ჩემპიონის, CSM ბუქარესტის ლიდერმა, ქრისტინა ნიაგუმ მხოლოდ 2 გოლი გაიტანა დანიაში, ლიგის დებიუტანტ ნიუკობინგთან და მისი კლუბი 22-25 დამარცხდა.

ქალთა ხელბურთისთვის უიშვიათესი შემთხვევა მოხდა საფრანგეთში, სადაც ბრესტ-ბრეტონისა და მეორე დანიური ლუბის, მიდტიულანდის მატჩში 60 წუთის გასვლის შემდეგ ანგარიში 22-22 იყო, მაგრამ დანიელმა ლუიზ ბურგორმა პირდაპირ ცხრამეტრიანიდან გაიტანა გამარჯვების გოლი.

ქალების ტურნირში მაქსიმუმი, 6-6 ქულა მხოლოდ ორ კლუბს, შარშანდელ ფინალისტს, სკოპიეს ვარდარს და საფრანგეთის მეცს აქვს. ამ უქმეებზე შესვენებაა, ნოემბერში კი ქალები მეორე წრის 3 ტურს გამართავენ და მეორე ჯგუფური ეტაპის 12 მონაწილეს გამოავლენენ.

ქალები. ჩემპიონთა ლიგა. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

მესამე ტური. 20-25 ოქტომბერი

A ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 4, ნიუკობინგი 4, კრიმ მერკატორი 4, გდინია 0

ნიუკობინგი (დან) - CSM ბუკურეშტი (რუმ) 25-22

კ. კრისტიანსენი, ვესტბერგი 6 - გულდენი 6, ფრაფიორდი 4

გდინია (პოლ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 19-29

B ჯგუფი: დიორი ეტო 4, როსტოვ-დონი 4, მიდტიულანდი 4, ბრესტ-ბრეტონი 0

ბრესტ-ბრეტონი (საფ) - მიდტიულანდი (დან) 22-23

გაიგერი 5, ტისიე 4 - ბურგორი 10, ვ.კრისტიანსენი 7

როსტოვ-დონი (რუს) - დიორი ეტო (უნგ) 23-22

როდრიგეს-ბელო 7, კაბრალი 4 -  ოფტედალი 5, ამორიმი 4

C ჯგუფი: ვარდარი 6, ფერენცვაროში 4, ტიურინგერი 2, ლარვიკი 0

ლარვიკი (ნორ) - ვარდარი (მკდ) 19-31

ე. კრისტენსენი 4 - პენეზიჩი, რისტოვსკა 6, ლეკიჩი 5

ტიურინგერი (გერ) - ფერენცვაროში (უნგ) 25-29

ლუზუმოვა 10 - პენია 9, კოვაჩიჩი 8

D ჯგუფი: მეცი 6, კრისტიანსანდი 4, ბუდუჩნოსტი 2, ბიტინგჰაიმი 2

მეცი (საფ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 27-23

გროსი 10, შმიტსი 7 - ლასლო 7

კრისტიანსანდი (ნორ) - ბიტინგჰაიმი (გერ) 24-29

იონასენი, ჟ.კრისტიანენი 5 - ნაიძინავიჩუსი 9, ლაუენროტი 7

1-3 ადგილები ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით გადიან მეორე ჯგუფურ ეტაპზე

4 ტური: 1-6 ნოემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
ფინალი. 27 მაისი
სამტრედია 29-23 აჭარა [ვიდეო]
23 მაისი
BSB ბათუმი 30-33 აჭარა
ფოთი 19-32 სამტრედია
თელავი 20-31 პეგასი
ყვარელი 21-21 ქარიშხალა
 
24 მაისი
სამტრედია 33-18 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 38-25 თელავი
ყვარელი 27-33 ფოთი
პეგასი 30-34 აჭარა
 
25 მაისი
აჭარა 38-39 თელავი
ქარიშხალა 18-31 ფოთი
პეგასი 24-25 BSB ბათუმი
სამტრედია 24-15 ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
ყვარელი 31-15 თელავი
პეგასი 35-23 ქარიშხალა
 
1-4 ადგილები
სამტრედია 33-25 (23-23) BSB ბათუმი
აჭარა 42-38 ფოთი
 
27 მაისი. ფინალი
(VIII) თელავი 33-38 ქარიშხალა (VII)
(VI) ყვარელი 23-40 პეგასი (V)
(III) ბათუმი 33-26 ფოთი (IV)
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  
უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: