სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის კაცთა ტურნირზე 5 ტურის შემდეგ, 1 ნოემბრამდე შესვენება გამოცხადდა სანაკრებო პაუზის გამო. მეხუთე ტურში 2017 წლის ჩემპიონმა, მაკედონიის ვარდარმა შინ 27-24 მოუგო ლიგის ყველაზე ტიტულოვან გუნდს, ბარსელონას.

ქალები. 2 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-10-15-rewind-women-episode-02

კაცები. 5 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-10-15-rewind-episode-05

პირველი ქულა დაკარგა უნგრეთის ვესპრემმა, ვინც 32-32 ითამაშა პოლონეთის კელცესთან, ფრედ 20-20 დასრულდა ორი გერმანული კლუბის, კილისა და ფლენზბურგის მატჩი. 5 ტურის შემდეგ ხუთივე მოგება აქვს მხოლოდ ფრანგულ მონპელიეს.

ჩემპიონთა ლიგის მატჩების ხილვა ქართველ მაყურებელს აქამდე მხოლოდ ევროპის ხელბურთის ფედერაციის ინტრნეტ-ტელევიზიით შეეძლო (http://www.ehftv.com), ამ სეზონიდან კი ტურნირმა ქართულ საზოგადო ტელესივრცეშიც გამოინაცვლა: კაცთა ტურნირის რჩეული მატჩები და ყოველკვირეული მიმოხილვები, ქართული კომენტარით, შეგიძლიათ ნახოთ SILK უნივერსალზე.

ქალთა ტურნირის მეორე ტურში CSM ბუკურეშტიმ ქრისტინა ნიაგუს 12 გოლით დაამარცხა პოლონეთის გდინია 34-23. ქალები დეკემბრამდე ზედიზედ გამართავენ კიდევ 4 ტურს და მეორე ჯგუფური ეტაპის მონაწილე 12 გუნდ გამოავლენენ.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი.

5 ტური, 11-15 ოქტომბერი

A ჯგუფი: ვარდარი 9, რაინ-ნეკარი 8, სეგედი 7, ბარსელონა 7, ნანტი 5, ზაგრები 2, ვისლა 1, კრისტიანსტადი 1

ვისლა პლოცკი (პოლ) - სეგედი (უნგ) 27-33

რაინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) - ზაგრები (ხორ) 31-24

პეკელერი 8, მენსა 6 - ჟ. მარკოვიჩი 7

ნანტი (საფ) - კრისტიანსტადი (შვდ) 34-25

ტურნა 10, ბალაგერი 5 - სორენსენი 6

ვარდარ სკოპიე (მკდ) - ბარსელონა (ესპ) 27-24

ბოროზანი 6, მაკედა, ცინდრიჩი, დიბიროვი 4 - რივერა 8 , ენტრერიოსი 5

B ჯგუფი: ვესპრემი 9, პსჟ 8, ფლენზბურგი 6, მეშკოვ ბრესტი 5, კელცე 4, ცელიე 3, კილი 3, ოლბორგი 2

ცელიე (სლნ) - მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) 33-33

ოლბორგი (დან) -  პარი სენ-ჟერმენი (საფ) 27-33

იულ-ლასენი 9 - გენსჰაიმერი 5, საგოსენი, სტეპანჩიჩი 4

კილი (გერ) - ფლენზბურგი (გერ) 20-20

ვუინი 5 - მაე, სვანი 4

კელცე (პოლ) - ვესპრემი (უნგ) 32-32

დუიშებაევი 7, შტრლეკი 5 - ტონესენი 6, ბლაგოტინშეკი, ილიჩი 5

AB: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი: სკიერნი 6, შაფჰაუზენი 6, ველენიე 6, ელვერუმი 6, ლეონი 4, დინამო ბუკურეშტი 2

შაფჰაუზენი (შვც) - სკიერნი (დან) 25-24

ელვერუმი (ნორ) - ველენიე (სლნ) 29-28

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) - ლეონი (ესპ) 24-28

D ჯგუფი: მონპელიე 10, მოტორი 6, ბეშიქთაში 5, მეტალურგი 5, სპორტინგი 4, ჩეხოვსკიე მედვედი 0

ბეშიქთაში (თურ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 28-28

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 26-32

სპორტინგი (პორ) - მონპელიე (საფ) 29-33

CD: 1-2 ადგილები მერვედფინალში გასასვლელად ერთმანეთს ეთამაშებიან: C1-D2, D1-C2

6 ტური: 1-5 ნოემბერი

--

ქალები. ჩემპიონთა ლიგა. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

პირველი ტური. 13-15 ოქტომბერი

A ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 4, ნიუკობინგი 2, კრიმ მერკატორი 2, გდინია 0

გდინია (პოლ) - CSM ბუკურეშტი (რუმ) 23-34

უსცინოვიჩი 7 - ნიაგუ 12

კრიმ მერკატორი (სლნ) - ნიუკობინგი (დან) 27-26

სტანკო 9 - კ. კრისტიანსენი 9

B ჯგუფი: დიორი ეტო 4, როსტოვ-დონი 2, მიდტიულანდი 2, ბრესტ-ბრეტონი 0

ბრესტ-ბრეტონი (საფ) - დიორი ეტო (უნგ) 23-26

გაიგერი 6, ტისიე 5 - ხროტი 6, ამორიმი 5, მორკი 4

მიდტიულანდი (დან) - როსტოვ-დონი (რუს) 24-21

აუგუსტესენი, ვ. კრისტიანსენი, ლოესეტი 5 - ვიახირევა 4

C ჯგუფი: ვარდარი 4, ფერენცვაროში 2, ტიურინგერი 2, ლარვიკი 0

ფერენცვაროში (უნგ) - ლარვიკი (ნორ) 37-33

ვან დერ ჰაიდენი 10, კოვაჩიჩი 8 - ბრაისტოლი 9 , ტოლბრინგი 6

ტიურინგერი (გერ) - ვარდარი (მკდ) 21-29

ლუზუმოვა 8, შეფკნეხტი 6 - რადიჩევიჩი 8, ლეკიჩი 7, პენეზიჩი 5

D ჯგუფი: მეცი 4, კრისტიანსანდი 2, ბუდუჩნოსტი 2, ბიტინგჰაიმი 0

კრისტიანსანდი (ნორ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 29-19

სულანდი 9, ჟ. კრისტიანსენი 6 - იაუკოვიჩი, ლასლო, რაიჩევიჩი 4

ბიტინგჰაიმი (გერ) - მეცი (საფ) 26-30

ნაიძინავიჩუსი 10 - შმიტსი 7, გროსი, ზაადი 6

1-3 ადგილები ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით გადიან მეორე ჯგუფურ ეტაპზე

მეორე ტური: 20-25 ოქტომბერი

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
იმედი თელავი 30-20 სტუ ქარიშხ.
პეგასი 42-40 გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    23 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
10   9   0   1   329-278 18  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
10   6   0   4   373-339 12  
   გორი
10   4   0   6   333-367 8  
   სტუ ქარიშხალა
10   2   0   8   291-317 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: