სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

წყალტუბოში დასრულდა ჭაბუკთა მემორიალური ტურნირი იქაური ხელბურთის ერთ-ერთი მესვეურის, როინ მეტრეველის პრიზზე. ეს შეჯიბრება საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის პირველი წრეც იყო დასავლეთი საქართველოს გუნდებს შორის. 

მეტრეველის ხსოვნის ტურნირი, ისევე როგორც ვახტანგ ხელისუფლისა და მილერ ქიშმარიას მემორიალი, რომელიც 5 ოქტომბერს დასრულდა სამტრედიაში, მოიგო წყალტუბოს ჭაბუკთა გუნდმა, რომელმაც გადამწყვეტ მატჩში კიდევ ერთხელ დაამარცხა უკრაინელი სტუმარი, ქალაქ მელიტოპოლის გუნდი - 31-25. მელიტოპოლი ამ ტურნირზეც მეორე ადგილზე გავიდა, მესამე პრიზიორი კი შეიცვალა - სამტრედიამ და ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებმა ერთმანეთში ფრედ, 16-16 ითამაშეს, ბურთების უკეთესი სხვაობით კი ბრინჯაოს მედალი ამჯერად ბათუმელებს ერგოთ.

თუმცა, წყალტუბოს პრომეთე 2002-03 წლებში დაბადებულ ჭაბუკთა საქართველოს ჩემპიონატში არ მონაწილეობს, ამიტომაც ამ შეჯიბრების დასავლეთის ზონას ლიერობენ სწორედ ბათუმისა და სამტრედიის გუნდები 11-11 ქულით. მესამეზეა აჭარის გუნდი. საქართველოს ჩემპიონატის პირველი წრე დასავლეთის 7 გუნდს შორის სწორედ სამტრედიაში და წყალტუბოში ნათამაშები მატჩებით დაკომპლექტდა. ახლა საქმეში ჩაერთვებიან აღმოსავლეთის გუნდები. 

ხელბურთი. როინ მეტრეველის მემორიალი, ჭაბუკები. წყალტუბო, 6-8 ოქტომბერი.

1. წყალტუბო 8 ქულა - 2. მელიტოპოლი 6 - 3. ბსბ ბათუმი 5 - 4. სამტრედია 5 - 5. აჭარა 4 - 6. ფოთი 4 - 7. ხელვაჩაური 0 - 8. ქუთაისი 0

ოქტომბერი. წყალტუბო - მელიტოპოლი 31-25, ბსბ ბათუმი - ქუთაისი 38-6, ხელვაჩაური - აჭარა 27-36; ოქტომბერი. წყალტუბო - ქუთაისი 29-14. სამტრედია - აჭარა 23-17, ხელვაჩაური - ფოთი 23-26, აჭარა - მელიტოპოლი 18-31, სამტრედია - ფოთი 22-15, ბსბ ბათუმი - მელიტოპოლი 0-10; ოქტომბერი. წყალტუბო - სამტრედია 26-19, ბსბ ბათუმი - ხელვაჩაური 23-13, აჭარა - ქუთაისი 37-13, მელიტოპოლი -ფოთი 31-17, სამტრედია - ბსბ ბათუმი 16-16, ხელვაჩაური - წყალტუბო 14-31, ფოთი - ქუთაისი 28-16

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. ჭაბუკები, 2002-03

დასავლეთი, პირველი წრე.სამტრედია, წყალტუბო, 3-8 ოქტომბერი.

სამტრედია. ქუთაისი - ზუგდიდი 2 20-14, ფოთი - აჭარა 19-23, ხელვაჩაური - ზუგდიდი-2 21-18, სამტრედია - ხელვაჩაური 17-8, ქუთაისი - ხელვაჩაური 25-23, ბსბ ბათუმი - აჭარა 26-23, სამტრედია - ქუთაისი 28-8, ფოთი - ბსბ ბათუმი 17-25, სამტრედია - ზუგდიდი-2 29-11

წყალტუბო. ბსბ ბათუმი - ხელვაჩაური 23-13, აჭარა - ქუთაისი 37-13, სამტრედია - ბსბ ბათუმი 16-16, აჭარა - ზუგდიდი 2 24-12, ფოთი - ქუთაისი 28-16, სამტრედია - აჭარა 23-17, ზუგდიდი 2 - ბსბ ბათუმი 0-10, ხელვაჩაური - ფოთი 23-26, სამტრედია - ფოთი 22-15, ზუგდიდი - 2 - ფოთი 0-10, ბსბ ბათუმი - ქუთაისი 38-6, ხელვაჩაური - აჭარა 27-36

BSB ბათუმი 11 ქულასამტრედია 11,  აჭარა 8, ოქროს ვერძი ფოთი 6, ქუთაისი 4, ხელვაჩაური 2, ზუგდიდი 0

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
იმედი თელავი 30-20 სტუ ქარიშხ.
პეგასი 42-40 გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    23 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
10   9   0   1   329-278 18  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
10   6   0   4   373-339 12  
   გორი
10   4   0   6   333-367 8  
   სტუ ქარიშხალა
10   2   0   8   291-317 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: