facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

იწყება მთავარი საკლუბო შეჯიბრება ხელბურთში - ჩემპიონთა ლიგა. 14 სექტემბერს  კაცები ჯგუფურ ეტაპს შეუდგებიან, ოქტომბერში კი სეზონს ქალებიც დაიწყებენ. დეკემბერში გერმანიაში ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატია, ხოლო 2018 წლის იანვარში - კაცების ევროპირველობა ხორვატიაში. 

წინა კვირებში ჯგუფური ეტაპის სამი ვაკანტური საგზური გათამაშდა. კაცებში ერთადერთი საკვალიფიკაციო ტურნირი, სლოვაკეთში, მოიგო ლისაბონის სპორტინგმა, რომელმაც ფინალში დაამარცხა ავსტრიის ალფა ჰარდი (35-34), მესამე-მეოთხე ადგილებზე გავიდნენ სლოვაკეთის ტატრან-პრეშოვი და ფინეთის კოქსი.

ქალებში ორივე შესარჩევი ტურნირი მასპინძელმა გუნდმა მოიგო: ნორვეგიის კრისტიანსანდში ადგილობრივმა კლუბმა აჯობა ხორვატიის პოდრავკას (ფინალში 42-14), ბელარუსის გომელსა და თურქეთის ბელედიეს, ხოლო გერმანიის ნორდჰაუზენში ტიურინგერმა ფინალში 33-24 დაამარცხა შვედეთის ჰოორსი, მესამე-მეოთხე ადგილებზე გავიდნენ ავსტრიის ჰიპი ნიდეროსტერრაიხი და ესპანეთის ატლეტიკო გარდესი.

ლიგის მოქმედი ჩემპიონები არიან კაცებში მაკედონიის ვარდარი და ქალთა შორის - უნგრეთის დიორი. 2017-18 წლების სეზონი შარშანდელი ფორმატით ჩაივლის. ქალთა ფინალურ ოთხეულს ბუდაპეშტი უმასპინძებს, კაცებისას - კიოლნი.  2017-18 სეზონის ევროტურნირებზე საქართველოდან ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები გამოდის. მათი მეტოქე ჩელენჯ კაპის მეთექვსმეტედფინალში იქნება ბოსნიური ზრინსკი მოსტარი. თამაშები ნოემბრის მეორე ნახევარში გაიმართება.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი. 14 სექტემბერი - 4 მარტი

A ჯგუფი: ბარსელონა (ესპ), ვარდარ სკოპიე (მკდ), რაინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ), ზაგრები (ხორ), ვისლა პლოცკი (პოლ), სეგედი (უნგ), კრისტიანსტადი (შვდ), ნანტი (საფ)

B ჯგუფი: ვესპრემი (უნგ), კელცე (პოლ), პარი სენ-ჟერმენი (საფ), ოლბორგი (დან), მეშკოვ ბრესტი (ბლრ), ცელიე (სლნ), ფლენზბურგი (გერ), კილი (გერ)

გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი: ლეონი (ესპ), სკიერნი (დან), ველენიე (სლნ), შაფჰაუზენი (შვც), დინამო ბუკურეშტი (რუმ), ელვერუმი (ნორ)

D ჯგუფი: მეტალურგ სკოპიე (მკდ), მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ), მონპელიე (საფ), ბეშიქთაში (თურ), ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს), სპორტინგი (პორ)

1-2 ადგილები მერვედფინალში გასასვლელად ერთმანეთს ეთამაშებიან: C1-D2, D1-C2

ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი. 6 ოქტომბერი  - 19 ნოემბერი

A ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი (რუმ), ნიუკობინგი (დან), კრიმ მერკატორი (სლნ), გდინია (პოლ)

B ჯგუფი: დიორი ეტო (უნგ), როსტოვ-დონი (რუს), მიდტიულანდი (დან), ბრესტ-ბრეტონი (საფ)

C ჯგუფი: ვარდარი (მკდ), ლარვიკი (ნორ), ფერენცვაროში (უნგ), ტიურინგერი (გერ)

D ჯგუფი: ბუდუჩნოსტი (მნტ), მეცი (საფ), ბიტინგჰაიმი (გერ), კრისტიანსანდი (ნორ)

1-3 ადგილები ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით გადიან მეორე ჯგუფურ ეტაპზეა

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
 WC2017L
საქართველოს ჩემპიონატი 2016-2017
კაცები, უმაღლესი ლიგა
დასრულდა
1 იმედი თელავი
2 სტუ ქარიშხალა
3 BSB ბათუმი

თბილისი. არენა 2
19 მაისი
ნახევარფინალი
ბათუმი 21-23 იმედი თელავი
ქუთაისი 34-38 სტუ ქარიშხალა
20 მაისი
მესამე ადგილი
ბათუმი 40-31 ქუთაისი
ფინალი
სტუ ქარიშხალა 23-25 იმედი თელავი
    საბოლოო   გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი ^ 21   17 1 3 786-612 35  
   ქუთაისი
21   17 1 3 785-678 35  
   სტუ ქარიშხალა
21   16 1 4 743-597 33  
   იმედი თელავი ^
21   11 1 9 627-582 23  
   პეგასი
21   11 1 9 762-718 23  
   გორი
21   4 1 16 747-836 9  
   სამტრედია 21   4 0 17 695-795 8  
   წყალტუბო 21   1 0 20 613-940 2  
^ უკეთესი პირსპირ ბალანსით

ქალები, უმაღლესი ლიგა
     საბოლოო         გატ-გაშ  
   1  ყვარელი 10   10   0   0   235-157 20  
   2  მამული 10   7   0   3   243-193 14  
   3  პეგასი 10   6   0   4   200-175 12  
     ფოთი 10   5   0   5   174-146 10  
     წყალტუბო 10   1   0   9   135-198 2  
     აჭარა 10   1   0   9   96-214 2  

გოგონები, 2000-01
  საბოლოო გატ-გაშ  
 1 ფოთი 16 16 0 0 340-153 32  
 2 ქარიშხალა 16 12 1 3 267-158 25  
 3 მამული 16 12 0 4 314-177 24  
   აჭარა 16 11 1  4 212-168 23  
   სამტრედია 16 5 2 9 214-234 12  
   პეგასი 16 4 0 12 177-253 8  
   ყვარელი 16 3 1 11 127-228 8  
   წყალტუბო 16 4 0 12 146-209 8  
   გორი 16 2 0 14 93-310 4  

ჭაბუკები, 2000-01
მესამე ეტაპი, ფინალური ექვსეული
    საბოლოო         გატ-გაშ    
   1 პეგასი
  5   5   0   0 185-101   10  
   2 ფოთი   5   4   0   1 131-120   8  
   3 წყალტუბო
  5   3   0   2 130-112   6  
    სამტრედია
  5   2   0   3 136-147   4  
    რუსთავი   5   1   0   4 115-157   2  
    ქარიშხალა   5   0   0   5 113-173   0  





ჩვენი პარტნიორები: