სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

მსოფლიოს ახალგაზრდული ჩემპიონატი ხელბურთში მოიგო ესპანეთის ნაკრებმა, რომელმაც ფინალში 39-38 მოუგო დანიას. ტურნირი 18-30 ივლისს გაიმართა ალჟირში, ხოლო 8-20 აგვისტოს, თბილისის ოლიმპიურ სასახლეში, ქვედა ასაობრივი კატეგორიის, ჭაბუკთა მსოფლიო ჩემპიონატია.

ნახევაარფინალში ესპანეთმა 26-21 მოუგო გერმანიას, ხოლო დანიამ 37-34 აჯობა 2015 წლის მსოფლიო ჩემპიონს, საფრანგეთს. ფინალის გმირი გახდა ესპანელთა მეკარე ხოან ლედო. ძირითადი დროის ამოწურვის შემდეგ მან მოიგერია დანიელთა შვიდმეტრიანი და თამაში დამატებით დროში გადაიყვანა. ოვერტაიმში ანგარიში 38-38 იყო, ბოლო შეტევისთვის კი დანიას 14 წამი ჰქონდა დარჩენილი და უმეკარეოდ, 7 მოთამაშით უტევდა. ლედომ მოიგერია ბოლო დარტყმა და ზედ ბოლო წამზე, დანიელ დუიშებაევმა საკუთარი მოედნიდან, ცარიელ კარში გაიტანა გამარჯვების გოლი - 39-38. ესპანეთი პირველად გახდა 21-წლამდელთა მსოფლიო ჩემპიონი. ტურნირი 1977 წლიდან იმართება.

ამ ზაფხულს კიდევ რამდენიმე ასაკობრივი ტურნირი იმართება. 19-წლამდელ გოგონათა ევროპის ჩემპიონატი სლოვენიაში უკვე დაიწყო, ხოლო 17-წლამდელები 10-20 აგვისტოს ითმაშბე სლოვაკეთში. დიორში, უნგრეთი, დასრულდა 17-წლამდელთა ტურნირები ევროპის ახალგაზრდული ოლიმპიური ფესტივალის პროგრამით, რომელიც მოიგეს უნგრელმა გოგონებმა და გერმანელმა ჭაბუკებმა.

ხელბურთი. ახალგაზრდული მსოფლი ჩემპიონატი. ალჟირი, 18-30 ივლისი, 2017. 1. ესპანეთი 2. დანია 3. საფრანგეთი 4. გერმანია - 5. უნგრეთი 6. მაკედონია 7. ტუნისი 8. რუსეთი - 9. სლოვენია 10. ხორვატია 11. ნორვეგია 12. ისლანდია 13. არგენტინა 14. ალჟირი 15. შვედეთი 16. ფარერის კუნძულები - 17. ეგვიპტე 18. ბრაზილია 19. კორეა 20. საუდის არაბეთი - 21. ყატარი 22. მაროკო 23. ჩილე 24. ბურკინა ფასო

ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიური ფესტივალი. დიორი, უნგრეთი, 24-29 ივლისი. გოგონები. 1. უნგრეთი 2. რუმინეთი 3, დანია 4. რუსეთი 5. საფრანგეთი 6. ნორვეგია 7, მონტენეგრო 8. ჰოლანდია ჭაბუკები. 1. გერმანია 2. სლოვენია 3. ხორვატია 4. საფრანგეთი 5. დანია 6. ესპანეთი 7. უნგრეთი 8. ისლანდია

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
იმედი თელავი 30-20 სტუ ქარიშხ.
პეგასი 42-40 გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    23 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
10   9   0   1   329-278 18  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
10   6   0   4   373-339 12  
   გორი
10   4   0   6   333-367 8  
   სტუ ქარიშხალა
10   2   0   8   291-317 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: