სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ჩვიდმეტწლამდელ გოგონათა ნაკრები ემზადება ევროპის ჩემპიონატისთვის, რომლის ერთ-ერთი ტურნირი 14-20 აგვისტოს გაიმართება კლაიპედაში, ლიტვა.  ნაკრების მთავარ მწვრთნელად ახლახან  დაინიშნა ფოთის ხელბურთის კლუბ „ოქროს ვერძის“ ხელმძღვანელი, დარეჯან გეფერიძე. 

გეფერიძესთან ერთად გუნდში მუშაობენ გელა ჟვანია და ინა ჭკუასელი. ნაკრებს 20-29 ივლისს საწვრთნელი შეკრება ექნება ტყიბულში, სადაც მშვენიერი დარბაზია. იქ ახლა ჩვენს ჭაბუკთა ნაკრები ვარჯიშობს მსოფლიო ჩემპიონატის წინ. 

დარეჯან გეფერიძე (დ. 1953) მთელი ცხოვრება ხელბურთშია. იყო წევრი საქართველოს იმ ნაკრებისა, რომელმაც 1979 წელს საბჭოთა კავშირის სპარტაკიადაზე ნორვეგიის ქალთა ნაკრები დაამარცხა.  მისი კლუბი, “ოქროს ვერძი“  ამ ასაკში, 2000 წლებში და გვიან დაბადებულთა შორის საქართველოს ბოლო ორი ჩემპიონატის გამარჯვებულია და ნაკრებში დიდი წარმომადგენლობაც ჰყავს.

დარეჯან გეფერიძე: - 17-წლამდელთა ნაკრები 2017 წლის დასაწყისში შეიქმნა და უკვე მოასწრო 5 საერთაშორისო მატჩის გამართვა - თბილისში ორჯერ ეთამაშა სომხეთს, საფრანგეთში - ლუქსემბურგელ თანატოლებს და შემდეგ ორმატჩიანი ტურნე ჰქონდა ისრაელში. ნაკრების 22-მოთამაშიანი სია ევროპის ფედერაციაში უკვე გაგზავნილი გვაქვს, ტყიბულის შეკრების შემდეგ კი იმ 16 ხელბურთელსაც დავადგენთ, ვინც ევროპის ჩემპიონატზე გაემგზავრება. ტყიბულში წასვლამდე ნაყოფიერად ვვარჯიშობდით თბილისში, სპორტკომპლექს არენაში.

ამ ასაკის საქართველოს ჩემპიონატზე წლეულს 9 გუნდი თამაშობდა და მათგან შვიდს აქვს წარმომადგენლობა ნაკრებში. სამწუხაროდ, ტრავმების გამო დაგვაკლდება 3 მოთამაშე - ელენე ჯავახიშვილი, ნინო გაგნიძე და ნინო ჯიშკარიანი. მათგან მინიმუმ ორი დამწყები შვიდეულის წევრი იქნებოდა, მაგრა ტრავმები სპორტის შემადგენელი ნაწილია და ვერაფერს გავაწყობთ. ახლაც გვყავს რამდენიმე ტრავმირებული, მაგრამ ვეცდებით, რომ აგვისტოსთვის ყველა მწყობრში იყოს.

ამ ევროპის ჩემპიონატის ასაკობრივი კატეგორიაა 2000 წელსა და გვიან დაბადებულები, ჩვენ კი სულ 6 მოთამაშე გვყავს 17 წლის, უმეტესობა 15-16 წლისაა და ორი გოგონა 2003 წელსაა დაბადებული. ლიტვის ტურნირის გამარჯვებული მოიპოვებს ორი წლის შემდეგ, 19-წლამდელთა  ევროზე უძლიერეს 16 გუნდში თმაშის უფლებას. ვერ შეგპირდებით, რომ ჩვენ ეს მიზანი გვექნება, მაგრამ, შემიძლია გითხრათ, რომ ვიბრძოლებთ ყველა მატჩში და მოსაგების მოგებას ვეცდებით.  ასაკობრივი ნაკრების მთავარი მიზანი უნდა იყოს ეროვნული გუნდისთვის მოთამაშეების მომზადება. ხანგრძლივი პაუზის შემდეგ ჩვენ უკვე გვყავს ორი ასაკობრივი ნაკრები და მათ უკვე პირველი ნაბიჯებიც გადადგეს ეროვნულ გუნდში.                  

საქართველოს ნაკრები. ქალები 17წ

მეკარეები: მარიამ ჩავჩიძე (წყალტუბო), ხატია ჯიქურაშვილი (პეგასი), მარინა არაბაჯევი (ქარიშხალა)

მოთამაშეები: ნინო სურგულაძე, ნენო ჯგერენაია, მარიამ გვათუა, ლანა გოგია, ციცინო ბჟალავა (ფოთი),  ანა ქებაძე, ელისაბედ ჩხაიძე, ანა კაპანაძე (პეგასი), ნინო შახულოვი, ქეთი იაშვილი (მამული),  ანა ჩხაიძე, ქეთევან ცინცაძე, ქეთევან კერესელიძე, მარიამ ცინცაძე, ჟუჟუნა ხმელაძე (ქარიშხალა), ჯულია ჩირგაძე (წყალტუბო), ანა დოლიძე, ხატია ქამაშიძე (აჭარა), სოფიკო ტყეშელაშვილი (სამტრედია)

მთავარი მწვრთნელი: დარეჯან გეფერიძე, მწვრთნელები გელა ჟვანია, ინა ჭკუასელი, მენეჯერი ლანა მარგიანი

ევროპის ჩემპიონატი 2017. 17წ, ქალები 

ჩემპიონატი ლიტვაში (კლაიპედა), 14-20 აგვისტო

A ჯგუფი: პორტუგალია, ბელარუსი, თურქეთი, იტალია, საქართველო

B ჯგუფი: უკრაინა, ლიტვა, ფინეთი, ლატვია, ბრიტანეთი

14 აგვისტო: თურქეთი-საქართველო, 15 აგვისტო: საქართველო-პორტუგალია, 16 აგვისტო: იტალია-საქართველო, 18 აგვისტო: ბელარუსი-საქართველო, 20 აგვისტო: ფინალები

ჩემპიონატი მაკედონიაში (სკოპიე)31ივლისი-8 აგვისტო:

A ჯგუფი: პოლონეთი, მაკედონია, შვეიცარია, საბერძნეთი, ფარერები

B ჯგუფი: სლოვენია, ბულგარეთი, ისლანდია,  ისრაელი, კოსოვო

უძლიერესი 16, 10-20 აგვისტო, სლოვაკეთი (მიჰალოვცე): რუსეთი, დანია, ნორვეგია საფრანგეთი, შვედეთი, უნგრეთი, ჰოლანდია, ესპანეთი, რუმინეთი, გერმანია, ხორვატია, სერბეთი, ავსტრია, მონტენეგრო, სლოვაკეთი, ჩეხეთი 

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
ფინალი. 27 მაისი
სამტრედია 29-23 აჭარა [ვიდეო]
23 მაისი
BSB ბათუმი 30-33 აჭარა
ფოთი 19-32 სამტრედია
თელავი 20-31 პეგასი
ყვარელი 21-21 ქარიშხალა
 
24 მაისი
სამტრედია 33-18 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 38-25 თელავი
ყვარელი 27-33 ფოთი
პეგასი 30-34 აჭარა
 
25 მაისი
აჭარა 38-39 თელავი
ქარიშხალა 18-31 ფოთი
პეგასი 24-25 BSB ბათუმი
სამტრედია 24-15 ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
ყვარელი 31-15 თელავი
პეგასი 35-23 ქარიშხალა
 
1-4 ადგილები
სამტრედია 33-25 (23-23) BSB ბათუმი
აჭარა 42-38 ფოთი
 
27 მაისი. ფინალი
(VIII) თელავი 33-38 ქარიშხალა (VII)
(VI) ყვარელი 23-40 პეგასი (V)
(III) ბათუმი 33-26 ფოთი (IV)
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  
უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: