სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ჩვიდმეტწლამდელ გოგონათა ნაკრები ემზადება ევროპის ჩემპიონატისთვის, რომლის ერთ-ერთი ტურნირი 14-20 აგვისტოს გაიმართება კლაიპედაში, ლიტვა.  ნაკრების მთავარ მწვრთნელად ახლახან  დაინიშნა ფოთის ხელბურთის კლუბ „ოქროს ვერძის“ ხელმძღვანელი, დარეჯან გეფერიძე. 

გეფერიძესთან ერთად გუნდში მუშაობენ გელა ჟვანია და ინა ჭკუასელი. ნაკრებს 20-29 ივლისს საწვრთნელი შეკრება ექნება ტყიბულში, სადაც მშვენიერი დარბაზია. იქ ახლა ჩვენს ჭაბუკთა ნაკრები ვარჯიშობს მსოფლიო ჩემპიონატის წინ. 

დარეჯან გეფერიძე (დ. 1953) მთელი ცხოვრება ხელბურთშია. იყო წევრი საქართველოს იმ ნაკრებისა, რომელმაც 1979 წელს საბჭოთა კავშირის სპარტაკიადაზე ნორვეგიის ქალთა ნაკრები დაამარცხა.  მისი კლუბი, “ოქროს ვერძი“  ამ ასაკში, 2000 წლებში და გვიან დაბადებულთა შორის საქართველოს ბოლო ორი ჩემპიონატის გამარჯვებულია და ნაკრებში დიდი წარმომადგენლობაც ჰყავს.

დარეჯან გეფერიძე: - 17-წლამდელთა ნაკრები 2017 წლის დასაწყისში შეიქმნა და უკვე მოასწრო 5 საერთაშორისო მატჩის გამართვა - თბილისში ორჯერ ეთამაშა სომხეთს, საფრანგეთში - ლუქსემბურგელ თანატოლებს და შემდეგ ორმატჩიანი ტურნე ჰქონდა ისრაელში. ნაკრების 22-მოთამაშიანი სია ევროპის ფედერაციაში უკვე გაგზავნილი გვაქვს, ტყიბულის შეკრების შემდეგ კი იმ 16 ხელბურთელსაც დავადგენთ, ვინც ევროპის ჩემპიონატზე გაემგზავრება. ტყიბულში წასვლამდე ნაყოფიერად ვვარჯიშობდით თბილისში, სპორტკომპლექს არენაში.

ამ ასაკის საქართველოს ჩემპიონატზე წლეულს 9 გუნდი თამაშობდა და მათგან შვიდს აქვს წარმომადგენლობა ნაკრებში. სამწუხაროდ, ტრავმების გამო დაგვაკლდება 3 მოთამაშე - ელენე ჯავახიშვილი, ნინო გაგნიძე და ნინო ჯიშკარიანი. მათგან მინიმუმ ორი დამწყები შვიდეულის წევრი იქნებოდა, მაგრა ტრავმები სპორტის შემადგენელი ნაწილია და ვერაფერს გავაწყობთ. ახლაც გვყავს რამდენიმე ტრავმირებული, მაგრამ ვეცდებით, რომ აგვისტოსთვის ყველა მწყობრში იყოს.

ამ ევროპის ჩემპიონატის ასაკობრივი კატეგორიაა 2000 წელსა და გვიან დაბადებულები, ჩვენ კი სულ 6 მოთამაშე გვყავს 17 წლის, უმეტესობა 15-16 წლისაა და ორი გოგონა 2003 წელსაა დაბადებული. ლიტვის ტურნირის გამარჯვებული მოიპოვებს ორი წლის შემდეგ, 19-წლამდელთა  ევროზე უძლიერეს 16 გუნდში თმაშის უფლებას. ვერ შეგპირდებით, რომ ჩვენ ეს მიზანი გვექნება, მაგრამ, შემიძლია გითხრათ, რომ ვიბრძოლებთ ყველა მატჩში და მოსაგების მოგებას ვეცდებით.  ასაკობრივი ნაკრების მთავარი მიზანი უნდა იყოს ეროვნული გუნდისთვის მოთამაშეების მომზადება. ხანგრძლივი პაუზის შემდეგ ჩვენ უკვე გვყავს ორი ასაკობრივი ნაკრები და მათ უკვე პირველი ნაბიჯებიც გადადგეს ეროვნულ გუნდში.                  

საქართველოს ნაკრები. ქალები 17წ

მეკარეები: მარიამ ჩავჩიძე (წყალტუბო), ხატია ჯიქურაშვილი (პეგასი), მარინა არაბაჯევი (ქარიშხალა)

მოთამაშეები: ნინო სურგულაძე, ნენო ჯგერენაია, მარიამ გვათუა, ლანა გოგია, ციცინო ბჟალავა (ფოთი),  ანა ქებაძე, ელისაბედ ჩხაიძე, ანა კაპანაძე (პეგასი), ნინო შახულოვი, ქეთი იაშვილი (მამული),  ანა ჩხაიძე, ქეთევან ცინცაძე, ქეთევან კერესელიძე, მარიამ ცინცაძე, ჟუჟუნა ხმელაძე (ქარიშხალა), ჯულია ჩირგაძე (წყალტუბო), ანა დოლიძე, ხატია ქამაშიძე (აჭარა), სოფიკო ტყეშელაშვილი (სამტრედია)

მთავარი მწვრთნელი: დარეჯან გეფერიძე, მწვრთნელები გელა ჟვანია, ინა ჭკუასელი, მენეჯერი ლანა მარგიანი

ევროპის ჩემპიონატი 2017. 17წ, ქალები 

ჩემპიონატი ლიტვაში (კლაიპედა), 14-20 აგვისტო

A ჯგუფი: პორტუგალია, ბელარუსი, თურქეთი, იტალია, საქართველო

B ჯგუფი: უკრაინა, ლიტვა, ფინეთი, ლატვია, ბრიტანეთი

14 აგვისტო: თურქეთი-საქართველო, 15 აგვისტო: საქართველო-პორტუგალია, 16 აგვისტო: იტალია-საქართველო, 18 აგვისტო: ბელარუსი-საქართველო, 20 აგვისტო: ფინალები

ჩემპიონატი მაკედონიაში (სკოპიე)31ივლისი-8 აგვისტო:

A ჯგუფი: პოლონეთი, მაკედონია, შვეიცარია, საბერძნეთი, ფარერები

B ჯგუფი: სლოვენია, ბულგარეთი, ისლანდია,  ისრაელი, კოსოვო

უძლიერესი 16, 10-20 აგვისტო, სლოვაკეთი (მიჰალოვცე): რუსეთი, დანია, ნორვეგია საფრანგეთი, შვედეთი, უნგრეთი, ჰოლანდია, ესპანეთი, რუმინეთი, გერმანია, ხორვატია, სერბეთი, ავსტრია, მონტენეგრო, სლოვაკეთი, ჩეხეთი 

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
იმედი თელავი 30-20 სტუ ქარიშხ.
პეგასი 42-40 გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    23 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
10   9   0   1   329-278 18  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
10   6   0   4   373-339 12  
   გორი
10   4   0   6   333-367 8  
   სტუ ქარიშხალა
10   2   0   8   291-317 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: