სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ჩვიდმეტწლამდელ ჭაბუკთა ნაკრებმა მეორე ჯგუფური ეტაპის ბოლო მატჩი 28-35 წააგო ჰოლანდიასთან და 7 ივლისს გიოტენბურგში, ევროპის ღია პირველობაზე ხელბურთში, მე-13 ადგილისთვის ითამაშებს ლუქსემბურგის გუნდთან.

ჩვენი გუნდი, რომლისთვისაც შვედეთში გასვლა პირველი უცხოური ტურნე იყო, პირველ ჯგუფურ ეტაპზე რუმინეთთან, ნორვეგიასთან და ავსტრიასთან დამარცხდა და 9-16 ადგილებისთვის ბრძოლაში ჩაერთო. გუშინ ქართველმა ჭაბუკებმა 26-24 მოუგეს ფინეთს და ფრედ, 24-24 ითამაშეს სლოვაკეთთან. ჰოლანდიასთან მოგების შემთხვევაში საბოლოო მე-9 ადგილისთვის ვითამაშებდით ბელარუსის წინააღმდეგ, ახლა კი მე-13 ადგილისთვის ბრძოლა მოგვიწევს საწინააღმდეგო ჯგუფში მესამე ადგილზე გასულ ლუქსემბურგთან. სლოვაკეთის გუნდმა 20-18 მოუგო ფინეთს. საქართველომ და სლოვაკეთმა 3-3 ქულა დააგროვეს, მაგრამ სლოვაკებმა ბურთების უკეთესი სხვაობით გვაჯობეს და მე-11 ადგილისთვის რუმინეთს შეხვდებიან, მე-9 ადგილისთვის ითამაშებენ ბელარუსი-ჰოლანდია, ხოლო მე-15 ადგილისთვის - ფინეთი და ფარერის კუნძლები.

ევროპის ღია პირველობა გახლავთ მსოფლიოში უდიდესი სახელბურთო ფესტივალის, პარტილეს თასის ნაწილი. შვედეთის ქალაქ გოტენბურგში ყოველწლიურად ათასზე მეტი გუნდი იკრიბება და სხვადასხვა ასაკობრივ კატეგორიაში ეჯიბრება ერთმანეთს. აქედან ერთადერთი ტურნირია ნაკრებების დონეზე - წლეულს ეს იყო 17-წლამდე ჭაბუკთა შეჯიბრება, რომელსაც ევროპის ღია პირველობა ეწოდება და ევროპის არაოფიციალური ჩემპიონატია ამ ასაკობრივ კატეგორიაში.

საქართველოს ამ ნაკრებს ევროპის ჩემპიონატზე თამაში უკვე გაისად მოუწევს 18-წლამდელთა შორის. ტურნირი საქართველოში გაიმართება 2018 წლის აგვისტოში.

ხელბურთი. ევროპის ღია პირველობა, კაცები, 17წ3-7 ივლისი, 2017, გოტენბურგიშვედეთი

6 ივლისი, მეორე ჯგუფური რაუნდი. 9-16 ადგილები

4 ჯგუფი: ჰოლანდია 6, სლოვაკეთი 3 (-1), საქართველო 3 (-5), ფინეთი 0

6 ივლ. ფინეთი-სლოვაკეთი 18-20, საქართველო-ჰოლანდია 28-35

საქ: სილაგაძე, დიხამინჯია - ლაპიაშვილი 11, ცხოვრებაძე 9, ხელაძე 4, კუხალაშვილი 2, კაჭკაჭაშვილი 1, კალანდაძე 1, ნიაზაშვილი, ქათამაძე, კახოშვილი, გავაშელიშვილი, ჟვანია, გველესიანი

ჰოლ: ა. ვერსტაინენი, დე ფალტერი - ნ. ვერსტაინენი 8, კოი 7, ბანინკი 5, ვან დაიკი 4, ჰარტოგი 4, ფურთი 3, რუტენი 3, რუფსი 1, ბროუვერი, ვან ერპი, იერი, კლიკერსი, ვან დე სხეერი, ცვარტჰუდი

5 ივლ. სლოვაკეთი-ჰოლანდია 34-37, ფინეთი-საქართველო 24-26, ჰოლანდია-ფინეთი 29-23, საქართველო-სლოვაკეთი 24-24

3 ჯგუფი: ბელარუსი 6, რუმინეთი 3 (+9), ლუქსემბურგი 3 (+8), ფარერები 0 (ბელარუსი-რუმინეთი 30-27, ლუქსემბურგი-ფარერები 32-19, რუმინეთი-ფარერები 42-30, ლუქსემბურგი - ბელარუსი 25-30, ბელარუსი-ფარერები 30-20, რუმინეთი-ლუქსემბურგი 35-35)

1-8 ადგილები . 1 ჯგუფი: ავსტრია 6, ისლანდია 4, ესტონეთი 2, პოლონეთი 0 (ესტონეთი-პოლონეთი 28-22, ისლანდია-ავსტრია 15-30 ავსტრია-ესტონეთი 32-22, პოლონეთი-ისლანდია 28-31, ისლანდია-ესტონეთი 30-27, ავსტრია-პოლონეთი 30-24)

2 ჯგუფი: შვედეთი 6, ნორვეგია 4, ისრაელი 2, ჩეხეთი 0 (ჩეხეთი-ნორვეგია 23-30, შვედეთი-ისრაელი 38-30, ისრაელი - ჩეხეთი 39-32, ნორვეგია - შვედეთი 27-38, ჩეხეთი-შვედეთი 26-29, ნორვეგია-ისრაელი 38-26)

7 ივლისი - ფინალები

15-16 ადგილები, 13:00 ფარერები-ფინეთი

13-14 ადგილები, 15:00 ლუქსემბურგი-საქართველო

11-12 ადგილები, 13:00 რუმინეთი-სლოვაკეთი

9-10 ადგილები, 15:00 ბელარუსი-ჰოლანდია

7-8  ადგილები, 17:00 პოლონეთი-ჩეხეთი

5-6 ადგილები, 19:00 ესტონეთი-ისრაელი

3-4 ადგილები, 21:00 ისლანდია-ნორვეგია

1-2 ადგილები, 23:00 ავსტრია-შვედეთი

საქართველოს 17წ ნაკრები

მეკარეები: 16. იური სილაგაძე (წყალტუბო) 12. ირაკლი დიხამინჯია (პეგასი) - მოთამაშეები: 11. გიორგი ცხოვრებაძე 3. გიორგი ლაპიაშვილი 19. გიორგი კუხალაშვილი 9. გიორგი ქათამაძე, 25. ლუკა კახოშვილი 33. გიორგი კაჭკაჭაშვილი 10. ნიკოლოზ კალანდაძე (პეგასი) 7. გიორგი ხელაძე 15. მიხეილ გველესიანი (წყალტუბო) 23. დავით ნიაზაშვილი (გორი) 24. მირიან გავაშელიშვილი (რუსთავი)  13. ნიკოლოზ ჟვანია (ფოთი) - მწვრთნელები: ტიტე კალანდაძე, გიორგი სახვაძე, ექიმი ჯუმბერ ყარყარაშვილი

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
იმედი თელავი 30-20 სტუ ქარიშხ.
პეგასი 42-40 გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    23 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
10   9   0   1   329-278 18  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
10   6   0   4   373-339 12  
   გორი
10   4   0   6   333-367 8  
   სტუ ქარიშხალა
10   2   0   8   291-317 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: