სიახლეების კალენდარი

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ჩვიდმეტწლამდელ ჭაბუკთა ნაკრებმა მეორე ჯგუფური ეტაპის ბოლო მატჩი 28-35 წააგო ჰოლანდიასთან და 7 ივლისს გიოტენბურგში, ევროპის ღია პირველობაზე ხელბურთში, მე-13 ადგილისთვის ითამაშებს ლუქსემბურგის გუნდთან.

ჩვენი გუნდი, რომლისთვისაც შვედეთში გასვლა პირველი უცხოური ტურნე იყო, პირველ ჯგუფურ ეტაპზე რუმინეთთან, ნორვეგიასთან და ავსტრიასთან დამარცხდა და 9-16 ადგილებისთვის ბრძოლაში ჩაერთო. გუშინ ქართველმა ჭაბუკებმა 26-24 მოუგეს ფინეთს და ფრედ, 24-24 ითამაშეს სლოვაკეთთან. ჰოლანდიასთან მოგების შემთხვევაში საბოლოო მე-9 ადგილისთვის ვითამაშებდით ბელარუსის წინააღმდეგ, ახლა კი მე-13 ადგილისთვის ბრძოლა მოგვიწევს საწინააღმდეგო ჯგუფში მესამე ადგილზე გასულ ლუქსემბურგთან. სლოვაკეთის გუნდმა 20-18 მოუგო ფინეთს. საქართველომ და სლოვაკეთმა 3-3 ქულა დააგროვეს, მაგრამ სლოვაკებმა ბურთების უკეთესი სხვაობით გვაჯობეს და მე-11 ადგილისთვის რუმინეთს შეხვდებიან, მე-9 ადგილისთვის ითამაშებენ ბელარუსი-ჰოლანდია, ხოლო მე-15 ადგილისთვის - ფინეთი და ფარერის კუნძლები.

ევროპის ღია პირველობა გახლავთ მსოფლიოში უდიდესი სახელბურთო ფესტივალის, პარტილეს თასის ნაწილი. შვედეთის ქალაქ გოტენბურგში ყოველწლიურად ათასზე მეტი გუნდი იკრიბება და სხვადასხვა ასაკობრივ კატეგორიაში ეჯიბრება ერთმანეთს. აქედან ერთადერთი ტურნირია ნაკრებების დონეზე - წლეულს ეს იყო 17-წლამდე ჭაბუკთა შეჯიბრება, რომელსაც ევროპის ღია პირველობა ეწოდება და ევროპის არაოფიციალური ჩემპიონატია ამ ასაკობრივ კატეგორიაში.

საქართველოს ამ ნაკრებს ევროპის ჩემპიონატზე თამაში უკვე გაისად მოუწევს 18-წლამდელთა შორის. ტურნირი საქართველოში გაიმართება 2018 წლის აგვისტოში.

ხელბურთი. ევროპის ღია პირველობა, კაცები, 17წ3-7 ივლისი, 2017, გოტენბურგიშვედეთი

6 ივლისი, მეორე ჯგუფური რაუნდი. 9-16 ადგილები

4 ჯგუფი: ჰოლანდია 6, სლოვაკეთი 3 (-1), საქართველო 3 (-5), ფინეთი 0

6 ივლ. ფინეთი-სლოვაკეთი 18-20, საქართველო-ჰოლანდია 28-35

საქ: სილაგაძე, დიხამინჯია - ლაპიაშვილი 11, ცხოვრებაძე 9, ხელაძე 4, კუხალაშვილი 2, კაჭკაჭაშვილი 1, კალანდაძე 1, ნიაზაშვილი, ქათამაძე, კახოშვილი, გავაშელიშვილი, ჟვანია, გველესიანი

ჰოლ: ა. ვერსტაინენი, დე ფალტერი - ნ. ვერსტაინენი 8, კოი 7, ბანინკი 5, ვან დაიკი 4, ჰარტოგი 4, ფურთი 3, რუტენი 3, რუფსი 1, ბროუვერი, ვან ერპი, იერი, კლიკერსი, ვან დე სხეერი, ცვარტჰუდი

5 ივლ. სლოვაკეთი-ჰოლანდია 34-37, ფინეთი-საქართველო 24-26, ჰოლანდია-ფინეთი 29-23, საქართველო-სლოვაკეთი 24-24

3 ჯგუფი: ბელარუსი 6, რუმინეთი 3 (+9), ლუქსემბურგი 3 (+8), ფარერები 0 (ბელარუსი-რუმინეთი 30-27, ლუქსემბურგი-ფარერები 32-19, რუმინეთი-ფარერები 42-30, ლუქსემბურგი - ბელარუსი 25-30, ბელარუსი-ფარერები 30-20, რუმინეთი-ლუქსემბურგი 35-35)

1-8 ადგილები . 1 ჯგუფი: ავსტრია 6, ისლანდია 4, ესტონეთი 2, პოლონეთი 0 (ესტონეთი-პოლონეთი 28-22, ისლანდია-ავსტრია 15-30 ავსტრია-ესტონეთი 32-22, პოლონეთი-ისლანდია 28-31, ისლანდია-ესტონეთი 30-27, ავსტრია-პოლონეთი 30-24)

2 ჯგუფი: შვედეთი 6, ნორვეგია 4, ისრაელი 2, ჩეხეთი 0 (ჩეხეთი-ნორვეგია 23-30, შვედეთი-ისრაელი 38-30, ისრაელი - ჩეხეთი 39-32, ნორვეგია - შვედეთი 27-38, ჩეხეთი-შვედეთი 26-29, ნორვეგია-ისრაელი 38-26)

7 ივლისი - ფინალები

15-16 ადგილები, 13:00 ფარერები-ფინეთი

13-14 ადგილები, 15:00 ლუქსემბურგი-საქართველო

11-12 ადგილები, 13:00 რუმინეთი-სლოვაკეთი

9-10 ადგილები, 15:00 ბელარუსი-ჰოლანდია

7-8  ადგილები, 17:00 პოლონეთი-ჩეხეთი

5-6 ადგილები, 19:00 ესტონეთი-ისრაელი

3-4 ადგილები, 21:00 ისლანდია-ნორვეგია

1-2 ადგილები, 23:00 ავსტრია-შვედეთი

საქართველოს 17წ ნაკრები

მეკარეები: 16. იური სილაგაძე (წყალტუბო) 12. ირაკლი დიხამინჯია (პეგასი) - მოთამაშეები: 11. გიორგი ცხოვრებაძე 3. გიორგი ლაპიაშვილი 19. გიორგი კუხალაშვილი 9. გიორგი ქათამაძე, 25. ლუკა კახოშვილი 33. გიორგი კაჭკაჭაშვილი 10. ნიკოლოზ კალანდაძე (პეგასი) 7. გიორგი ხელაძე 15. მიხეილ გველესიანი (წყალტუბო) 23. დავით ნიაზაშვილი (გორი) 24. მირიან გავაშელიშვილი (რუსთავი)  13. ნიკოლოზ ჟვანია (ფოთი) - მწვრთნელები: ტიტე კალანდაძე, გიორგი სახვაძე, ექიმი ჯუმბერ ყარყარაშვილი

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
ჭაბუკები
ფინალი. 23-27 მაისი. არენა 2
ფინალი. 27 მაისი
სამტრედია 29-23 აჭარა [ვიდეო]
23 მაისი
BSB ბათუმი 30-33 აჭარა
ფოთი 19-32 სამტრედია
თელავი 20-31 პეგასი
ყვარელი 21-21 ქარიშხალა
 
24 მაისი
სამტრედია 33-18 ქარიშხალა
BSB ბათუმი 38-25 თელავი
ყვარელი 27-33 ფოთი
პეგასი 30-34 აჭარა
 
25 მაისი
აჭარა 38-39 თელავი
ქარიშხალა 18-31 ფოთი
პეგასი 24-25 BSB ბათუმი
სამტრედია 24-15 ყვარელი
 
26 მაისი. ნახევარფინალი
ყვარელი 31-15 თელავი
პეგასი 35-23 ქარიშხალა
 
1-4 ადგილები
სამტრედია 33-25 (23-23) BSB ბათუმი
აჭარა 42-38 ფოთი
 
27 მაისი. ფინალი
(VIII) თელავი 33-38 ქარიშხალა (VII)
(VI) ყვარელი 23-40 პეგასი (V)
(III) ბათუმი 33-26 ფოთი (IV)
    ა ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    სამტრედია 3   3 0 0 89-52 6  
    ფოთი 3   2 0 1 83-77 4  
    ყვარელი 3   0 1 2 63-78 1  
    ქარიშხალა 3   0 1 2 57-85 1  
    ბ ჯგუფი
  გატ-გაშ  
    აჭარა 3   2 0 1 105-99 4  
    BSB ბათუმი 3   2 0 1 93-82 4  
    პეგასი 3   1 0 2 85-79 2  
    თელავი 3   1 0 2 84-107 2  
უმაღლესი. კაცები [ სრულად ]
I
  BSB ბათუმი
II
  ქუთაისი
III
  იმედი თელავი
სპორტის სასახლე
ნახევარფინალი. 4 მაისი
#1 BSB ბათუმი 20-18 პეგასი #4
#2 ქუთაისი 31-24 იმედი თელავი #3
 
ფინალი. 5 მაისი
BSB ბათუმი 31-30 ქუთაისი
 
მესამე ადგილი
პეგასი 24-25 იმედი თელავი
    საბოლოო
    გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი
  21   17 3 1 801-590 37  
   ქუთაისი
  21   17 1 3 792-629 35  
   იმედი თელავი   21   16 1 4 713-603 33  
   პეგასი   21   12 1 8 767-698 25  
   გორი
  21   10 0 11 725-794 20  
   სტუ ქარიშხალა   21   5 0 16 660-717 10  
   წყალტუბო
  21   2 0 19 614-807 4  
   სამტრედია   21   2 0 19 555-789 4  

უმაღლესი. ქალები
I
  ქარიშხალა
II
  მამული
III
  ფოთი
   საბოლოო
        გატ-გაშ  
 1  ქარიშხალა ^
14   12   1   1   313-233 25  
 2  მამული
14   12   1   1   330-201 25  
 3  ფოთი 14 8 2 4 220-202 18
   წყალტუბო
14   7   0   7   188-222 14  
   სამტრედია 14   4   5   5   209-221 13  
   აჭარა
14   3   3   8   187-224 9  
   ყვარელი ^
14   2   0   12   193-254 4  
   პეგასი 14   1   2   11   186-269 4  
^ უკეთესი პირისპირ ბალანსით

გოგონები
I
  აჭარა
II
  ქარიშხალა
III
  ფოთი
    საბოლოო
  გატ-გაშ  
 1   აჭარა 12   12 0 0 160-99 24  
 2   ქარიშხალა
12   9 0 3 186-152 18  
 3   ფოთი 12   7 1 4 141-111 15  
    სამტრედია
12   5 0 7 124-162 10  
    ყვარელი 12   4 1 7 127-133 9  
    პეგასი
12   4 0 8 140-153 8  
    მამული
12   0 0 12 78-146 0  

საერთაშორისო ტურნირი
თბილისის სპორტის სასახლე
ge it fi
დავიკავეთ პირველი ადგილი!

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: