სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2

 

 

28 სექტემბერს თბილისსა და სენაკში იწყება საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებსა და გოგონებს შორის.

ბიჭებში მონაწილეობს 19 გუნდი, რომლებიც სამ, დასავლეთის, აღმოსავლეთისა და თბილისის ჯგუფში არიან განაწილებულები.

შეჯიბრებას იწყებს თბილისის ჯგუფის 6 გუნდი - ქარიშხალა, მამული, პეგასი, იმედი, შევარდენი და ქარელი. თამაშები 28 სექტემბრიდან 2 ოქტომბრამდე გაიმართება გლდანის ხელბურთის დარბაზში (ვეკუას ქ. 6)

დასავლეთის ჯგუფი (ქუთაისი, ფოთი, ბათუმი, წყალტუბო, სამტრედია, ზუგდიდი, ზესტაფონი) პირველ ტურს 15-20 ოქტომბერს გამართავს სენაკში, ხოლო აღმოსავლეთის ჯგუფი (ლაგოდეხი, გორი, გურჯაანი, ყვარელი, რუსთავი, თელავი) – 8-13 ოქტომბერს, თელავში.

გოგონებში 10 გუნდია. დასავლეთის ჯგუფი (ბათუმი, ზუგდიდი, ფოთი, წყალტუბო) 28-30 სექტემბერს ითამაშებს სენაკში, ხოლო აღმოსავლეთი (მამული, სტუ, საბურთალო, ქარიშხალა, ქარელი, ყვარელი) – 3-7 ოქტომბერს თბილისში.

ბიჭებში პირველი ეტაპი 2013 წელს, ორ წრედ გაიმართება. ჯერ გამოვლდებიან რეგიონული ჩემპიონები და პრიზიორები, ხოლო 2014 წელს 10 საუკეთესო გუნდი (ჯგუფებში 1-3 ადგილებზე გასულები და საუკეთესო მეოთხეადგილოსანი) იბრძოლებს საქართველოს ჩემპიონობისთვის. 10 გუნდი ითამაშებს ერთ წრედ და გამოავლენს 6 საუკეთესოს, რომლებიც, მესამე ეტაპზე, დასკვნით ტურში, ჩემპიონობისთვის იბრძოლებენ (მეორე და მესამე ეტაპზე ქულების აღრიცხვა ნულიდან დაიწყება).

გოგონები ჩემპიონს წრიული სისტემით გამოავლენენ 2 წრედ. პირველი წრე 2013 წელს გაიმართება, მეორე - 2014 წელს.

 

2013-14 სეზონი

საქართველოს ჩემპიონატი, 1998-99 წლებში დაბადებულები

 

ბიჭები

 

თბილისის ჯგუფი (ქარიშხალა, მამული, პეგასი, იმედი, შევარდენი, ქარელი)

პირველი ტური, 28 სექტემბერი - 2 ოქტომბერი. გლდანი

 

28 სექტემბერი, შაბათი

14:00 ქარიშხალა - მამული

15:20 პეგასი - ქარელი

16:45 იმედი-შევარდენი

29 სექტემბერი, კვირა

14:00 მამული - პეგასი

15:20 შევარდენი - ქარიშხალა

16:45 ქარელი - იმედი

30 სექტემბერი, ორშაბათი

14:00 ქარიშხალა-ქარელი

15:20 პეგასი - იმედი

16:45 მამული - შევარდენი

1 ოქტომბერი, სამშაბათი

14:00 პეგასი - შევარდენი

15:20 იმედი - ქარიშხალა

16:45 ქარელი-მამული

2 ოქტომბერი, ოთხშაბათი

14:00 შევარდენი - ქარელი

15:20 იმედი - მამული

16:45 ქარიშხალა - პეგასი

მეორე ტური - 6 დეკემბერს, თბილისში

 

აღმოსავლეთი ჯგუფი (ლაგოდეხი, გორი, გურჯაანი, ყვარელი, რუსთავი, თელავი)

1 ტური - 8-13 ოქტომბერს თელავში

2 ტური - 24-29 ნოემბერს თელავში

 

დასავლეთი ჯგუფი (ქუთაისი, ფოთი, ბათუმი, წყალტუბო, სამტრედია, ზუგდიდი, ზესტაფონი)

1 ტური - 15-20 ოქტომბერს სენაკში

2 ტური - 8-13 დეკემბერს სენაკში

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი

მესამე ეტაპზე გადის 6 საუკეთესო გუნდი

მეორე და მესამე ეტაპები გაიმართება 204 წელს

 

 

2013-14 სეზონი

საქართველოს ჩემპიონატი, 1998-99 წლებში დაბადებულები

 

 

გოგონები

 

დასავლეთი ჯგუფი (ბათუმი, ზუგდიდი, ფოთი, წყალტუბო)

პირველი ტური, 28-30 სექტემბერი, სენაკი

 

28 სექტემბერი, შაბათი

14:00 ბათუმი - ზუგდიდი

15:20 ფოთი - წყალტუბო

29 სექტემბერი, კვირა

14:00 წყალტუბო - ბათუმი

15:20 ზუგდიდი - ფოთი

30 სექტემბერი, ორშაბათი

14:00 ბათუმი-ფოთი

15:20 ზუგდიდი-წყალტუბო

 

აღმოსავლეთი ჯგუფი (მამული, სტუ, საბურთალო, ქარიშხალა, ქარელი, ყვარელი) ~~

პირველი ტური, 3-7 ოქტომბერი, გლდანი

 

3 ოქტომბერი, ხუთშაბათი

13:00 მამული - საბურთალო

14:20 სტუ - ქარელი

15:40 ქარიშხალა - ყვარელი

4 ოქტომბერი, პარასკევი

13:00 საბურთალო - სტუ

14:20 ყვარელი - მამული

15:40 ქარელი - ქარიშხალა

5 ოქტომბერი, ხუთშაბათი

13:00 მამული - ქარელი

14:20 სტუ - ქარიშხალა

15:40 საბურთალო - ყვარელი

6 ოქტომბერი, პარასკევი

13:00 სტუ - ყვარელი

14:20 ქარიშხალა - მამული

15:40 ქარელი - საბურთალო

7 ოქტომბერი, პარასკევი

13:00 ყვარელი - ქარელი

14:20 ქარიშხალა - საბურთალო

15:40 მამული - სტუ

 

საერთო ტური - 1-6 ნოემბერს თბილისში


 

საქართველოს ჩემპიონატი
2018-19

shmog

თბილისის სპორტის სასახლე
5 თებერვალი
გორი 33-39 იმედი სტუ თელავი
სპორტუნი 36-51 პეგასი
6 თებერვალი
იმედი სტუ თელავი 53-33 სპორტუნი
პეგასი 53-39 გორი
7 თებერვალი
სპორტუნი 40-38 გორი
პეგასი 33-30 იმედი სტუ თელავი
7 თებ. გატ-გაშ
BSB ბათუმი 10 9 0 1 432-275 18
პეგასი 10 8 0 2 435-306 16
ქუთაისი 10 8 0 2 394-280 16
იმედი სტუ 10 7 0 3 357-305 14
გორი 10 3 0 7 367-421 6
სპორტუნი 10 3 0 7 330-439 6
სამტრედია 10 1 1 8 272-378 3
წყალტუბო 10 0 1 9 237-411 1
საერთო ტური. 26 თებერვალი - 1 მარტი

1 დეკ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 129-102 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 126-113 4
ფოთი 3 2 0 1 61-50 4
სამტრედია 3 2 0 1 55-48 4
აჭარა 3 2 0 1 54-47 4
პეგასი 3 1 0 2 112-128 2
წყალტუბო 3 0 0 3 45-70 0
მამული 3 0 0 3 108-139 0
გაგრძელდება 2019 წელს

საქართველო-აზერბაიჯანის ქალთა ჩემპიონატი
ახალი სპორტის სასახლე
24 იანვარი
ოლიმპია 21-43 აზერსუ
25 იანვარი
ოლიმპია 17-40 აზერსუ
   26 იან. გატ-გაშ
  აზერსუ 12 11 0 1 437-248 22
  აზერიოლი 11 10 0 1 363-228 20
  ყარაბაღი 11 7 0 4 352-267 14
  ოლიმპია თბ. 12 3 1 8 282-407 7
  იდმან აკადემ. 11 2 1 8 271-369 5
  განჯლარ ბირ. 11 0 0 11 238-424 0

ჭაბუკები 2002-03 [სრულად]
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
9 თებერვალი. ზესტაფონი
აჭარა 38-28 ხელვაჩაური
ფოთი 17-17 ქუთაისი
ბსბ ბათუმი 27-25 სამტრედია
წყალტუბო 15-34 ფოთი
9 თებ.         გატ-გაშ    
სამტრედია 10   8   1   1   306-196   17  
აჭარა 9   7   1   1   269-221   15  
BSB ბათუმი 10   6   1   3   245-225   13  
ფოთი 10   5   1   4   217-200   11  
ქუთაისი 9   2   2   5   185-166   6  
ხელვაჩაური 10   2   2   6   229-260   6  
წყალტუბო 10   0   0   10   119-302   0  
შემდეგი ტური - 2 მარტი

ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
10 თებერვალი. არენა 2
გორი 8-27 ქარიშხალა
რუსთავი 13-24 ყვარელი
თელავი 14-23 ქარიშხალა
ყვარელი 16-33 პეგასი
თელავი 27-44 ქარელი
ლაგოდეხი 0-10 გორი
10 თებ.         გატ-გაშ    
პეგასი 12   12   0   0   297-98   24  
ყვარელი 11   9   0   2   242-146   18  
ქარიშხალა 12   7   0   5   245-234   14  
რუსთავი 12   7   0   5   276-266   14  
ქარელი 12   6   0   6   232-238   12  
გორი 11   4   0   7   164-214   8  
ლაგოდეხი 11   1   0   10   65-177   2  
თელავი 11   0   0   11   162-310   0  
შემდეგი ტური - 3 მარტი

ჭაბუკები 2004-05
დ ა ს ა ვ ლ ე თ ი
16 დეკ. გატ-გაშ
აჭარა 7 7 0 0 140-47 14
ფოთი 7 6 0 1 78-55 12
ქუთაისი 7 5 0 2 77-55 10
ზუგდიდი 7 4 0 3 78-68 8
ბათუმი 7 2 1 4 60-86 5
სამტრედია 7 2 1 4 64-95 5
წყალტუბო 7 1 0 6 64-82 2
სენაკი 7 0 0 7 31-104 0
ა ღ მ ო ს ა ვ ლ ე თ ი
15 დეკ. გატ-გაშ
პეგასი 3 3 0 0 27-12 6
ქარიშხალა 3 2 0 1 32-32 4
რუსთავი 3 1 0 2 30-29 2
გორი 3 0 0 3 17-33 0
განახლდება 2019 წელს

გოგონები 2002-03
25 ნოემ. გატ-გაშ
ფოთი 12 11 1 0 215-145 23
აჭარა 12 10 0 2 250-172 20
ქარიშხალა 11 7 1 3 263-223 15
სამტრედია 12 7 1 4 206-167 15
ყვარელი 11 6 1 4 196-166 13
პეგასი 11 4 0 7 201-199 8
ბათუმი 12 3 1 8 150-200 7
წყალტუბო 12 1 1 10 136-237 3
მამული 11 0 0 11 160-268 0
გაგრძელდება 2019 წელს

გოგონები 2004-05
31 ოქტ. გატ-გაშ
ყვარელი 3 3 0 0 52-11 6
სამტრედია 3 3 0 0 26-11 6
პეგასი 3 2 0 1 42-20 4
ტყიბული 3 2 0 1 23-18 4
მამული 3 2 0 1 27-31 4
ბათუმი 2 1 0 1 15-12 2
ქარიშხალა 2 1 0 1 25-23 2
აჭარა 2 1 0 1 8-9 2
ფოთი 3 1 0 2 14-18 2
გორი 2 0 0 2 9-32 0
თელავი 3 0 0 3 18-56 0
წყალტუბო 3 0 0 3 0-18 0
გაგრძელდება 2019 წელს

ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა [ვიდეო]
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო [ვიდეო]
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო [ვიდეო]
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა




ჩვენი პარტნიორები: