სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

 

 

28 სექტემბერს თბილისსა და სენაკში იწყება საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებსა და გოგონებს შორის.

ბიჭებში მონაწილეობს 19 გუნდი, რომლებიც სამ, დასავლეთის, აღმოსავლეთისა და თბილისის ჯგუფში არიან განაწილებულები.

შეჯიბრებას იწყებს თბილისის ჯგუფის 6 გუნდი - ქარიშხალა, მამული, პეგასი, იმედი, შევარდენი და ქარელი. თამაშები 28 სექტემბრიდან 2 ოქტომბრამდე გაიმართება გლდანის ხელბურთის დარბაზში (ვეკუას ქ. 6)

დასავლეთის ჯგუფი (ქუთაისი, ფოთი, ბათუმი, წყალტუბო, სამტრედია, ზუგდიდი, ზესტაფონი) პირველ ტურს 15-20 ოქტომბერს გამართავს სენაკში, ხოლო აღმოსავლეთის ჯგუფი (ლაგოდეხი, გორი, გურჯაანი, ყვარელი, რუსთავი, თელავი) – 8-13 ოქტომბერს, თელავში.

გოგონებში 10 გუნდია. დასავლეთის ჯგუფი (ბათუმი, ზუგდიდი, ფოთი, წყალტუბო) 28-30 სექტემბერს ითამაშებს სენაკში, ხოლო აღმოსავლეთი (მამული, სტუ, საბურთალო, ქარიშხალა, ქარელი, ყვარელი) – 3-7 ოქტომბერს თბილისში.

ბიჭებში პირველი ეტაპი 2013 წელს, ორ წრედ გაიმართება. ჯერ გამოვლდებიან რეგიონული ჩემპიონები და პრიზიორები, ხოლო 2014 წელს 10 საუკეთესო გუნდი (ჯგუფებში 1-3 ადგილებზე გასულები და საუკეთესო მეოთხეადგილოსანი) იბრძოლებს საქართველოს ჩემპიონობისთვის. 10 გუნდი ითამაშებს ერთ წრედ და გამოავლენს 6 საუკეთესოს, რომლებიც, მესამე ეტაპზე, დასკვნით ტურში, ჩემპიონობისთვის იბრძოლებენ (მეორე და მესამე ეტაპზე ქულების აღრიცხვა ნულიდან დაიწყება).

გოგონები ჩემპიონს წრიული სისტემით გამოავლენენ 2 წრედ. პირველი წრე 2013 წელს გაიმართება, მეორე - 2014 წელს.

 

2013-14 სეზონი

საქართველოს ჩემპიონატი, 1998-99 წლებში დაბადებულები

 

ბიჭები

 

თბილისის ჯგუფი (ქარიშხალა, მამული, პეგასი, იმედი, შევარდენი, ქარელი)

პირველი ტური, 28 სექტემბერი - 2 ოქტომბერი. გლდანი

 

28 სექტემბერი, შაბათი

14:00 ქარიშხალა - მამული

15:20 პეგასი - ქარელი

16:45 იმედი-შევარდენი

29 სექტემბერი, კვირა

14:00 მამული - პეგასი

15:20 შევარდენი - ქარიშხალა

16:45 ქარელი - იმედი

30 სექტემბერი, ორშაბათი

14:00 ქარიშხალა-ქარელი

15:20 პეგასი - იმედი

16:45 მამული - შევარდენი

1 ოქტომბერი, სამშაბათი

14:00 პეგასი - შევარდენი

15:20 იმედი - ქარიშხალა

16:45 ქარელი-მამული

2 ოქტომბერი, ოთხშაბათი

14:00 შევარდენი - ქარელი

15:20 იმედი - მამული

16:45 ქარიშხალა - პეგასი

მეორე ტური - 6 დეკემბერს, თბილისში

 

აღმოსავლეთი ჯგუფი (ლაგოდეხი, გორი, გურჯაანი, ყვარელი, რუსთავი, თელავი)

1 ტური - 8-13 ოქტომბერს თელავში

2 ტური - 24-29 ნოემბერს თელავში

 

დასავლეთი ჯგუფი (ქუთაისი, ფოთი, ბათუმი, წყალტუბო, სამტრედია, ზუგდიდი, ზესტაფონი)

1 ტური - 15-20 ოქტომბერს სენაკში

2 ტური - 8-13 დეკემბერს სენაკში

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი

მესამე ეტაპზე გადის 6 საუკეთესო გუნდი

მეორე და მესამე ეტაპები გაიმართება 204 წელს

 

 

2013-14 სეზონი

საქართველოს ჩემპიონატი, 1998-99 წლებში დაბადებულები

 

 

გოგონები

 

დასავლეთი ჯგუფი (ბათუმი, ზუგდიდი, ფოთი, წყალტუბო)

პირველი ტური, 28-30 სექტემბერი, სენაკი

 

28 სექტემბერი, შაბათი

14:00 ბათუმი - ზუგდიდი

15:20 ფოთი - წყალტუბო

29 სექტემბერი, კვირა

14:00 წყალტუბო - ბათუმი

15:20 ზუგდიდი - ფოთი

30 სექტემბერი, ორშაბათი

14:00 ბათუმი-ფოთი

15:20 ზუგდიდი-წყალტუბო

 

აღმოსავლეთი ჯგუფი (მამული, სტუ, საბურთალო, ქარიშხალა, ქარელი, ყვარელი) ~~

პირველი ტური, 3-7 ოქტომბერი, გლდანი

 

3 ოქტომბერი, ხუთშაბათი

13:00 მამული - საბურთალო

14:20 სტუ - ქარელი

15:40 ქარიშხალა - ყვარელი

4 ოქტომბერი, პარასკევი

13:00 საბურთალო - სტუ

14:20 ყვარელი - მამული

15:40 ქარელი - ქარიშხალა

5 ოქტომბერი, ხუთშაბათი

13:00 მამული - ქარელი

14:20 სტუ - ქარიშხალა

15:40 საბურთალო - ყვარელი

6 ოქტომბერი, პარასკევი

13:00 სტუ - ყვარელი

14:20 ქარიშხალა - მამული

15:40 ქარელი - საბურთალო

7 ოქტომბერი, პარასკევი

13:00 ყვარელი - ქარელი

14:20 ქარიშხალა - საბურთალო

15:40 მამული - სტუ

 

საერთო ტური - 1-6 ნოემბერს თბილისში


 

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
14:30 იმედი თელავი - სტუ ქარიშხ.
16:30 პეგასი - გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    22 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
9   8   0   1   300-258 16  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
9   5   0   4   331-299 10  
   გორი
9   4   0   5   293-325 8  
   სტუ ქარიშხალა
9   2   0   7   271-287 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: