სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2018
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel


 
2016/17 Men's IHF Trophy
European Zone
2016Nov8 13 2
ქუთაისის სპორტის სასახლე
8-13 ნოემბერი

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

aa

პლაჟის ხელბურთი
ევროპის ჩემპიონატი U16
BEACH 1

2016 European Open
გოგონები U18
Getenburg

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

ახალგაზრდული ნაკრები

ევროპის 20წ ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი

ოვიედო, ესპანეთი. 2014. ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

4 აპრილი

საქართველო - მონტენეგრო 9:29

საქართველო: ცერცვაძე, ა. სამიტაშვილი - ორჯონიკიძე 4, გიორგაძე 2, სტურუა 2, კოხრეიძე 1, სიმონია, ცხვარაშვილი, აბრამიშვილი, გოგოლაძე, ხაჟომია, არსენაშვილი, ალანია, ი. სამიტაშვილი

მონტენეგრო: ბორილოვიჩი, ციცმილი, ზეიაკი - ბოროზანი 8, კავორი 6, კრივოკაპიჩი 4, ლიპოვინა 3, პელიდია 3, იოკიჩი 3, რაზნატოვიჩი 1, ბოზოვიჩი 1, ტურკოვიჩი, პერუნიჩიჩი, გუზოვიჩი

ესპანეთი - ნორვეგია 35:27

5 აპრილი

საქართველო - ნორვეგია 18:38

საქართველო: ცერცვაძე, . სამიტაშვილი - ორჯონიკიძე 8, სიმონია 6, ცხვარაშვილი 3, სტურუა 1, აბრამიშვილი, გოგოლაძე, კოხრეიძე, გიორგაძე, ხაჟომია, არსენაშვილი, ალანია, . სამიტაშვილი

ნორვეგია: ოშჰეიმი, ბერგერუდი - გ. იოჰანესენი 7, ნილსენი 6, პედერსენი 5, იოვერბი 5, სანდვიკი 4, ლიაბა 3, ქრისტენსენი 3, ტორბიორნსენი 2, რამელი 1, ფინსრუდი 1, ეპლანდი 1, ერიქსენი, ჰ. იოჰანესენი

ესპანეთი - მონტენეგრო 25:24

6 აპრილი

საქართველო - ესპანეთი 19:41

საქართველო: ცერცვაძე, . სამიტაშვილი - ორჯონიკიძე 5, ცხვარაშვილი 3, სიმონია 3, აბრამიშვილი 3, გოგოლაძე 2 , ხაჟომია 2, კოხრეიძე 1, სტურუა, გიორგაძე, არსენაშვილი, ალანია, . სამიტაშვილი

ესპანეთი: ბიოსკა, კალე - გომესი 8, ლოპესი 5, პლასა 5, არინო 4, პარედესი 4, ასკუე 4, გარსია 3, ფერნანდესი 2, პინეირო 2, სანჩესი 2, სერდიო 1, ლოსანო 1, მარკესი, რეი

ნორვეგია - მონტენეგრო 37:24

ესპანეთი 6, ნორვეგია 4 / მონტენეგრო 2, საქართველო 0

საქართველოს ნაკრები

მეკარეები: ჯონი ცერცვაძე (1994, სტუ), არჩილ სამიტაშვილი (1994, თელავი)

უკანა სამეული: ზურაბ სიმონია (1994, სტუ), შალვა სტურუა (1994, სტუ), თემურ ორჯონიკიძე (1996, სტუ), ალექსანდრე ცხვარაშვილი (1996, პეგასი), გივი გიორგაძე (1996, იმედი)

გარემარბები: ზურაბ აბრამიშვილი (1994, სტუ), ირაკლი გოგოლაძე (1996, სტუ), ომიკო ალანია (1995, იმედი), იოსებ სამიტაშვილი (1994, თელავი)

ხაზი: გიგა კოხრეიძე (1996, პეგასი), ჯაბა ხაჟომია (1996, სამტრედია), ლაშა არსენაშვილი (1997, სტუ)

მწვრთნელები: ბექა ორჯონიკიძე, ლევან გელაშვილი, ჯორჯე რაშიჩი. ექიმი: ლევან ლინნიკი

 


ჭაბუკთა ნაკრები

ევროპის 18წ ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი

უმაგი, ხორვატია. 2014. ფინალურ ეტაპზე გადის 2 გუნდი

10 იანვარი

საქართველო - ჰოლანდია 26:36

საქ: ცინცაძე, ნარსია - ორჯონიკიძე 12, გიორგაძე 5, ცხვარაშვილი 3, გოგოლაძე 3, დოლმაზაშვილი 2, ხაჟომია 3/1, აბჟანდაძე 1/0 (2წთ), კოხრეიძე, დემეტრაშვილი, ბაძაღუა, დიხამინჯია, ნაზღაიძე

ჰოლ: ვან დენ ბიუკენი, გოვარცი - ელისენი 8, ვან ოფერენი 6, კოიმანი 4, პეპელსი 4, პოსტელი 3, ტენ ფელდე 3, რომბოუცი 2, დე მაატი 2, პოტი 2, იერი 2, ჰარცემა, დისელი, კოლი, სმიტსი

ხორვატია - მაკედონია 26:18

11 იანვარი

საქართველო - ხორვატია 14:44

საქ: ცინცაძე, ნარსია - ორჯონიკიძე 4, გიორგაძე 3, ცხვარაშვილი 3, ხაჟომია 2, დოლმაზაშვილი 1, აბჟანდაძე 1, გოგოლაძე, დემეტრაშვილი, ბაძაღუა, კოხრეიძე, დიხამინჯია, ნაზღაიძე

ხორ: სტოიანოვიჩი, სპიკიჩი - ა. ბაბიჩი 7, ზობეცი 5, შეჰიჩი 4, მ. ბაბიჩი 4, მანდიჩი 4, იურაკიჩი 4, ობრანოვიჩი 3, მარკუშიჩი 3, შიპიჩი 3, ივკოვიჩი 2, ვრდოლიაკი 2, სმოივერი 1, რადოში 1, სევერეცი 1

მაკედონია - ჰოლანდია 20:19

12 იანვარი

საქართველო - მაკედონია 24:29

საქ: ცინცაძე, ნარსია - ორჯონიკიძე 12, გოგოლაძე 3, ხაჟომია 3, ცხვარაშვილი 3, გიორგაძე 1, დოლმაზაშვილი 1, აბჟანდაძე 1, ბაძაღუა, დემეტრაშვილი, კოხრეიძე, დიხამინჯია, ნაზღაიძე

მაკ: კიზიკი, ბლაჟევსკი - ტალევსკი 9, კრსტევსკი 6, პალევსკი 6, ველკოვსკი 5, დავიტკოვსკი 1, ონჩევი 1, ბოშკოვსკი 1, გროზანოვსკი, ტრაიანოვი, დიმოვსკი, პოპოვსკი, სტავრიდისი, დანილოვსკი, კრსტანოვსკი

ხორვატია - ჰოლანდია 32:18

ხორვატია 6, მაკედონია 4 / ჰოლანდია 2, საქართველო 0

საქართველოს ნაკრები

მეკარეები

12 ზურაბ ცინცაძე------------------პეგასი---03.10.1996---178/75

16 დემეტრე ნარსია-----------------პეგასი---22.10.1997---188/83

ხაზი

09 ჯაბა ხაჟომია---------------სამტრედია---03.08.1996---182/86

11 გიგა კოხრეიძე-------------------პეგასი---16.12.1996---187/83

18 გაგა დემეტრაშვილი------------პეგასი---31.05.1996---187/85

გამთამაშებლები

15 ამირან აბჟანდაძე----------------პეგასი---06.01.1996---185/80

10 ვლადიმერ ბაძაღუა-------------პეგასი---30.12.1996---173/66

შუამარბები

14 თემურ ორჯონიკიძე--------------სტუ---07.02.1996---195/90

19 ალექსანდრე ცხვარაშვილი----პეგასი---06.11.1996---180/78

03 გივი გიორგაძე-------------------იმედი---21.01.1996---190/78

17 მიხეილ ნაზღაიძე---------------პეგასი---03.01.1998---182/69

გარემარბები

05 ირაკლი გოგოლაძე----------------სტუ---05.11.1996---177/75

08 გიორგი დოლმაზაშვილი---ყვარელი---22.02.1998---179/73

13 გიორგი დიხამინჯია-----------პეგასი---21.06.1997---178/70

მწვრთნელი ტიტე კალანდაძე---10.10.1972

ოფიციალური პირი ვახტანგ ბერიაშვილი---24.02.1953


ბიჭების ნაკრები

2013 წლის 2 აპრილი, მინსკი, ბელორუსი

პირველ რიგში მარცხნიდან: გიგა ბაინაზაშვილი, თამაზ ტარუაშვილი, გიორგი მიქაძე, ალექსანდრე ხანდოლაშვილი, დათო მამულაშვილი, ბექა მეძმარიაშვილი, ,ლუკა გაწერელია. მეორე რიგში მარჯვნიდან: ზაზა სამადაშვილი მწვრთნელი, რუსტამოვი ხაზეინი, ერეკლე არსენაშვილი, ლუკა ბულბულაშვილი, ზეზვა იობაშვილი, იმედო ფხაკაძე გუნდის ხემძღვანელი, ბექა დანილაშვილი, გიორგი დოლმაზაშვილი, გიორგი ქობელაშვილი მწვრთნელი, დიმა აბესაძე უფროსი მწვრთნელი.

 

საქართველოს გოგონათა U-15 ახალგაზრდული ოლიმპიური ნაკრები გუნდი

2013 წლის 23 მარტი ბაქო.

პირველ რიგში მარცხნიდან: თეონა ჯაღათაშვილი, ლელა მორჩაძე, თამარ ჩოგოვაძე, ქრისტინე ღვალაძე, მაია ბერიძ, თამარ გიორგაძე, ანა ფუღიაშვილი. მეორე რიგში მარჯვნიდან; ლედი მაზმიშვილი, თამარ თეთრუაშვილი, ანნა ყველაშვილი, თათია გადელია, მედია ჩოხელი, სოფიკო ნარიმანიძე, ნინო გაბისონია, ქეთევან ვენეცკი, თინათინ ყაველაშვილი.

 

საქართველოს ვაჟ ხელბურთელთა U-15 ახალგაზრდული ოლიმპიური 1 ნაკრები გუნდი

ქუთაისის საერთაშორისო ტურნირი 06.06.2013.

პირველ რიგში მარცხნიდან; გიგა ბაინაზაშვილი, რუსტამოვი ხაზეინ, ლუკა გაწერელია, გიორგი ვათიაშვილი, ბექა მეძმარიაშვილი, გუსეინოვი ვუსალი, ისმაილოვი თემური. მეორე რიგში მარჯვნიდან: გიორგი ქობელაშვილი მწვრთნელი, გიორგი დოლმაზაშვილი, გიორგი ბიბილეიშვილი, ერეკლე არსენაშვილი, ლუკა ბულბულაშვილი, ზეზვა იობაშვილი, ბექა დანილაშვილი, ნიკო ზურაბიშვილი , მიხეილ ნაზღაიძე, ირაკლი კბილაშვილი, დიმა აბესაძე მთავარი მწვრთნელი.

 

საქართველოს ვაჟ ხელბურთელთა U-15 ახალგაზრდული ოლიმპიური 2 ნაკრები გუნდი

ქუთაისის საერთაშორისო ტურნირი 06.06.2013.

პირველ რიგში მარცხნიდან; ლაშა გრიგოლია, გიორგი ჭერაშვილი, ზაალი ზაალიაშვილი, გიორგი ფარესიშვილი, ალექსანდრე ხანდოლაშვილი, საბა დვალიძე, ნოდარი გოგუა, გიგა ზარნაძე. მეორე რიგში მარჯვნიდან: ზაზა სამადაშვილი მწვრთნელი, ლევან ბურკაძე, ხვიჩა ხაჩიშვილი, გიორგი ჯაშიაშვილი, ნოდარი მაისურაძე, გიორგი მიქავა, გიორგი ფერაძე, თამაზ ტარუაშვილი, ანდრო ანდრიაშვილი მთავარი მწვრთნელი.

 

საქართველოს ვაჟ ხელბურთელთა U-18 ახალგაზრდული ნაკრები

2013 წლის 5 ივლისი, მინსკი, ბელორუსი.

პირველ რიგში მარცხნიდან; ვლადიმერ ბაძაღუა, ალექსანდრე ცხვარაშვილი, ჯაბა ხაჟომია, დემეტრე ნარსია, ირაკლი ხიდაშელი, ზურაბ ცინცაძე, ირაკლი გოგოლაძე, ამირან აბჯანდაძე, არველოდი დიხამინჯია. მეორე რიგში მარჯვნიდან; გიორგი კობახიძე მწვრთნელი, გიგა კოხრეიძე, გივი გიორგაძე, თემურაზ ორჯონიკიძე, გაგა დემეტრაშვილი, ლერი ახვლედიანი, ზურა სიმონია, ტიტე კალანდაძე მთავარი მწვრთნელი.

 

საქართველოს ვაჟ ხელბურთელთა U-18 ახალგაზრდული ნაკრები, 2008 წელი

2008 წლის მაისი, ხორვატია.

პირველ რიგში მარცხნიდან: ოქროპირიძე ნიკა.

 

საქართველოს ვაჟ ხელბურთელთა U-18 ახალგაზრდული ნაკრები, 2010 წელი

2010 წლის მაისი.

 

საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18
უმაღლესი ლიგა. კაცები
8-10 ტურები. აღმოსავლეთი
თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
სტუ ქარიშხალა 29-32 გორი
იმედი თელავი 35-31 პეგასი
 
22 თებერვალი
გორი 28-41 იმედი თელავი
პეგასი 38-36 სტუ ქარიშხალა
 
23 თებერვალი
14:30 იმედი თელავი - სტუ ქარიშხ.
16:30 პეგასი - გორი
8-10 ტურები. დასავლეთი
ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი
ბსბ ბათუმი 39-25 სამტრედია
ქუთაისი 41-27 წყალტუბო
 
15 თებერვალი
წყალტუბო 24-39 ბსბ ბათუმი
სამტრედია 29-39 ქუთაისი
 
16 თებერვალი
სამტრედია 29-31 წყალტუბო
ბსბ ბათუმი 29-27 ქუთაისი
მსაჯები
ინა ჭკუასელი, ნიკოლოზ კევლიშვილი
გაბორ ბარკანი, ბენცე ასტალოზ (უნგ)
დელეგატი: ლევან გელაშვილი
    22 თებ. 2018
        გატ-გაშ  
   BSB ბათუმი 10   9   1   0   376-273 19  
   იმედი თელავი
9   8   0   1   300-258 16  
   ქუთაისი
10   7   1   2   358-275 15  
   პეგასი
9   5   0   4   331-299 10  
   გორი
9   4   0   5   293-325 8  
   სტუ ქარიშხალა
9   2   0   7   271-287 4  
   წყალტუბო 10   2   0   8   299-391 4  
   სამტრედია 10   0   0   10   252-371 0  

გოგონები, 16წ (2002-03)
პირველი წრე, საერთო ტური
4-7 ტურები, არენა 2
12 თებერვალი
მამული 11-16 სამტრედია
აჭარა 13-7 პეგასი
ფოთი 23-7 მამული
სამტრედია 14-24 ქარიშხალა
ფოთი 9-9 ყვარელი
ქარიშხალა 13-18 აჭარა
 
13 თებერვალი
სამტრედია 10-17 პეგასი
აჭარა 16-9 ყვარელი
პეგასი 10-11 ფოთი
სამტრედია 8-17 ყვარელი
ფოთი 14-20 ქარიშხალა
აჭარა 9-4 მამული
   13 თებ. 2018
  გატ-გაშ  
    აჭარა 6   6 0 0 75-43 12  
    ქარიშხალა
6   5 0 1 103-77 10  
    ფოთი 6   3 1 2 84-59 7  
    ყვარელი   6   3 1 2 66-65 7  
    პეგასი
6   2 0 4 62-64 4  
    სამტრედია
6   1 0 5 56-100 2  
    მამული  
6   0 0 6 36-74 0  

ჭაბუკები, 16წ (2002-03)
დასავლეთი განახლდება 4 მარტს
   დასავლეთი   გატ-გაშ  
   სამტრედია 10   8 2 0 238-161 18  
   BSB ბათუმი
10   7 2 1 250-185 16  
   აჭარა 10   7 0 3 267-217 14  
   ფოთი   10   3 0 7 211-230 6  
   ქუთაისი
10   3 0 7 193-300 6  
   ხელვაჩაური
10   0 0 10 225-291 0  

აღმოსავლეთი განახლდება 3 მარტს
   აღმოსავლეთი   გატ-გაშ  
   პეგასი 12   12 0 0 364-145 24  
   ქარიშხალა 12   9 0 3 277-251 18  
   ყვარელი 12   8 1 3 251-214 17  
   თელავი 12   4 1 7 243-277 9  
   რუსთავი
12   4 0 8 231-309 8  
   ქარელი
12   2 0 10 247-322 4  
   გორი 12   2 0 10 181-276 4  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
    9 თებ. 2017
        გატ-გაშ  
   ქარიშხალა
7   6   1   0   169-113 13  
   მამული
7   5   1   1   152-95 11  
   ფოთი 7   5   1   1   126-108 11  
   წყალტუბო
7   4   0   3   96-114 8  
   სამტრედია 7   1   3   3   104-121 5  
   აჭარა
7   2   1   4   92-115 5  
   ყვარელი
7   1   0   6   101-120 2  
   პეგასი 7   0   1   6   79-133 1  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2019
კვალიფიკაცია. პირველი ეტაპი

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
კაცები U19
  WC2017L




ჩვენი პარტნიორები: